Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Kitsamas mõttes on rauabakterid need, kes saavad energiat rauaühendite oksüdatsioonist ja raku C allikana kasutavad CO2. Rauaühendid oksüdeeruvad mitmeti: 1) Vabanevad huumusest selle lahunemisel, raud oksüdeerub keemiliselt ja sadeneb mikroobide pinnale (raku pind on neg laetud) 2) Neutraalses kk-s ja aeroobsetes tingimustes oksüdeerub Fe kiiresti keemilisel teel ja sadeneb välja.
Kitsamas mõttes tähendab see üldise õiguse ja õiglase õiguse normide kogumit,mis on loodud kohtute õigustmõistva tegevuse käigus ja nende poolt rakendatavat tavaõigust. Sai alguse sellest, et avalikku võimu omavad isikud lahendasid juriidilise probleeme. See juures muutus kohtuotsus õiguse osaks ja allikaks, mille tulemusena hakati lahendama edasisi õiguslikke küsimusi.
Kitsamas mõttes on pikamaajooksud ainult 3000 m jooks, 5000 m jooks ja 10 000 m jooks staadionirajal, mis on IAAF-i poolt tunnustatud pikamaajooksualad. Laiemas tähenduses arvatakse pikamaajooksude hulka ka 3000 meetri takistusjooks (staadionirajal), tänavajooksud (5 km, 10 km), poolmaraton (21,0975 km), maratonijooks (42,195 km) ja ultramaraton.

Kitsamas mõttes on ainevahetus füsioloogiline protsess, kus organismid muudavad toitainetega saadavat energiat bioloogilise oksüdatsiooni teel (sisemine hingamine) sobivateks energiallikateks. Bioloogiline oksüdatsioon toimub astmeliselt ensüümide ja koensüümide abil raku mitokondrites.
Kitsamas mõttes on representatsioon esinduse eriliik ja tähendab institutsionaalset ühtsust, laiemas mõttes tähendab esindus mitte eraõigusliku volituse alusel, vaid tuleneb organisatsiooniõigusliku pädevuse määramisest.
Kitsamas mõttes nimetatakse pikamaajooksudeks ainult 3000 m jooksu, 5000 m jooksu ja 10 000 m jooksu staadionirajal, mis on IAAF-i (International Association of Athletics Federations) poolt tunnustatud pikamaajooksu alad.

Kitsamas mõttes on pikamaajooksud ainult 3000 meetri jooks, 5000 meetri jooks ja 10000 meetri jooks staadionirajal,mis rahvusvahelise kergejõustikuliidu poolt tunnustatud pikamaajooksualad.
Kitsamas mõttes on tegu ökoloogilise mõistega, mille all mõistetakse vaadeldavas veekogus olevate orgaaniliste ainete hulka ning nende lagundamiseks vajaminevat hapniku kogust.
Kitsamas mõttes on aga common law üldise õiguse ja õiglase õiguse normide kogum, mis on loodud kohtute õigusmõistva tegevuse käigus ja nende poolt rakendatavat tavaõigust.

Kitsamas mõttes on usund religioosne süsteem, mis on omane teatud rahvusele, kultuurile või sotsiaalsele rühmale. Usundeid eristatakse selle järgi mida usaldatakse, usutakse.
Kitsamas mõttes on levimine ühe indiviidi ümberpaiknemine ruumis, laiemas mõttes migratsioon, see tähendab suure hulga indiviidide suunatud liikumine ruumis.
Kitsamas mõttes on pikamaajooksud ainult 3000 m jooks, 5000 m jooks ja 10 000 m jooks staadionirajal, mis on IAAF-i poolt tunnustatud pikamaajooksualad.

Kitsamas mõttes on aga muusika esitus midagi sellist, kus esitaja või esitajate grupp eesmärgipäraselt mängib muusikat kuulajatele.
Kitsamas mõttes tähendab sardsüsteem reaalaja süsteemi, mis on ehitatud seadme sisse ja ei ole tavakasutajale üldse märgatav.
Kitsamas mõttes tähendab see õpetust sõnaraamatute koostamisest ning laiemas mõttes sõnaraamatutöö teooriat ja praktikat.

Kitsamas mõttes on usund religioosne süsteem, mis on omane teatud rahvusele, kultuurile või sotsiaalsele rühmale.
Kitsamas mõttes on maitseained vürtsitaimede aromaatsed osad, mida tarvitatakse värskelt või kuivatatult.
Kitsamas mõttes on akvedukt sillataoline kaaristu maastikul vee juhtimiseks üle orgude, jõgede ja teede.

Kitsamas mõttes on elukutselise prostituudi tegevus: seksuaalteenuste müük raha eest.
Kitsamas mõttes nimetatakse bioloogiaks mingi taime- või loomaliigi (-rühma)
Kitsamas mõttes on kujutava kunst liigid graafika, maalikunst ja skulptuur.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun