Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Kirjand on enamasti mõne lehekülje pikkune proosavormis kirjutis, mis tuleb kooliõpilastel või kõrgkooli või muusse õppeasutusse sisseastujatel koostada õppetöö käigus harjutusülesandena või kontrolltööna (eriti emakeele ja kirjanduse õpetamisel), võistlustööna või eksamitööna (näiteks küpsuskirjandina või sisseastumiskirjandina). Kirjand võib olla arutlev, jutustav või kirjeldav.
Kirjandi kirjutamisel on valida kümne teema vahel: Eesti ja eestlased; eetika, moraal ja religioon; haridus; inimene ja inimsuhted; inimene ja ühiskond; keskkond; kultuur; meedia; rahvusvahelised suhted; sport ja vaba aeg. Tuleb koguda materjali 3-4 teema kohta nii, et oleksid võimeline analüüsima valitud teemat, et teaksid fakte ja suudaksid om väiteid argumenteerida.
Kirjandusajalugu on konstrukt Kirjandusajalugu kirjutatud alati mingitest eeldustest lähtuvalt; seega latentselt ideoloogiline; Selektsioon (valik) jätab suurema osa kirjandust tähelepanu alt välja, nt Saksamaal ilmus 2005. aastal 78 082 raamatut esmatrükis, sh 11 187 ilukirjanduslikku teost.

Kirjanditulemuste mediaan on 65. Leian moodi: Variatsioonirida: 4,45,49,50,50,50,55,55,55,56,60,60,65,65,65,65,65,65,70,70,75,75,75, 80,80,80,80,85,85,85,90,90,93,95 Kuna mood on tunnuse kõige sagedamini esinev väärtus, seega on kirjanditulemuste mood 65.
Kirjandus ise on omanud erinevaid väärtusi ja rolli ühiskonnas, teadlik suund ilukirjanduse uurimisse/tõlgendamisesse ja kirjutamisesse on üsna uus nähtus, nimelt on kirjandus kui fiktsioon kujunenud alles 18. Sajandi lõpus.
Kirjandit alustades on kasulik mõtelda, kas tegemist on laia või kitsa teemaga, kas probleem või peamõte on pealkirjas antud või pead need ise sõnastama, kas tahad koostada arutlust või jutustust.

Kirjandusajaloos on Tammsaaret kujutatud erakliku, endassetõmbunud inimesena, pisut igavanagi. Eemale hoidis Tammsaare siiski eelkõige vaid pidulikest tseremooniatest ja suurtest rahvahulkadest.
Kirjandusajalugu on alati kirjutatud mingitest ideedest lähtuvalt, seega on latentselt ideoloogiline. Kuidas saab tekste (kirjandust) liigitada? A) Liigitamine taseme põhjal.
Kirjandi pikkus on 600 – 800 sõna (mis on käsikirjas 3 – 4 lehekülge), siis peaksid tulema lõikude pikkused sõnades umbkaudselt järgmised:

Kirjand on lugemuse, kirjandusõpetuse, mõtlemise, arutlemise – kõige avaramas tähenduses kirjaoskuse – näitamise üks võimalusi.
Kirjandite analüüs - Kirjandi vastavus teemale -Teeskava olemasolu, kirjandi stuktuur peab olema paigas -Teeskava: sissejuhatus, teema põhiprobleem.
Kirjandis on midagi originaalset, aga iga inimene kirjutab siiski oma stiili ning iga inimene kirjutab alati sama teemat.

Kirjandus sotsiaal - ja perepoliitika valdkonna kuuluvate tekstide poolest naiste töö ja pereelu ühitamise/ühitamatuse kohta.
Kirjandusajalugu – tähistab kirjanduse ajaloo virtuaalset arhiivi või ideaalset ruumi, mis sisaldab endas kõike.
Kirjandis on fakt see, et kui sul stiil logiseb, logiseb ka sisu ning tänu sellele kaotad sa palju punkte.

Kirjandus uurijad on seletanud Villu kaksikpidiseid tundeid Anna vastu püüdega hoida kõrvale oma saatusest.
Kirjand on nagu arvamuskirjutis ajalehes, mille lugejaks on haritud kaasmaalane 2. Teksti eesmärk.
Kirjandusajalugu on kui eesti kirjanduse ajaloolise identiteedi ja mälu allikas, rahvuse looja kirjanduses.

Kirjand on erapooletu. Kirjand analüüsib fakte ning teeb loogilise järelduse tänu sellele.
Kirjandusajaloos on Tammsaaret kujutatud erakliku, endassetõmbunud inimesena, pisut igavanagi.
Kirjandus põhjasõja - järgse saksa haritlaste sisserännu tõttu läbi mõningase muutuse.

Kirjandid on järjest pikemaks muutunud, kuid ka kirjavigu on juurde tulnud.
Kirjandi aeg on piiratud, seega ürita valida mitte rohkem kui 30 minutit.
Kirjandi teeskava on puudulik. Raske on eristada erinevaid mõtteid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kirjand on enamasti mõne lehekülje pikkune proosavormis kirjutis, mis tuleb kooliõpilastel või kõrgkooli või muusse õppeasutusse sisseastujatel koostada õppetöö käigus harjutusülesandena või kontrolltööna, võistlustööna või eksamitööna.
Kirjandit kirjutada on imelihtne. Lihtsalt kujuta endale ette maja.
Kirjandil on teatud stiil, milles tuleb seda kirjutada.

Kirjandis on parim valik näiteid hallist massist.
Kirjandi teema on lähtepunkt, millele arutlus toetud.
Kirjandis on traditsiooniliselt 5 erinevat osa:

Kirjandulik protsess on autori ja lugeja vaheline dialoog.
Kirjandi hindamine on subjektiivne, sõltub lugejast.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun