Kinnistusregistrid – siin on kirjas kõik talu omandisuhetes asetleidnud muutused, nt maade eraldamised või ka talude liitmised, nende lahusmaatükid jne. Kinnistustoimik – on koondatud kõik vastava kinnistu kohta laekunud dokumendid – talu mõisalt väljaostu lepingud, testamendid, ostu-müügiaktid, kinkelepingud, kohtuotsused jm. Nimede uurimisega tegeleb eraldi teadusharu – onomastika, mis käsitleb nimede struktuuri, algtähendust, päritolu ja muutumist.
Kinnistusraamat on avalik. Keegi ei või end vabandada kinnistusraamatu mittetundmisega Omand on isiku täielik õiguslik võim asja üle. Omanikul on õigus asja vallata, kasutada ja käsutada ning nõuda kõigilt teistelt isikutelt nende õiguste rikkumise vältimist ja rikkumise tagajärgede kõrvaldamist.
Kinnistu on sisse kantud Tallinna Linnakohtu Kinnistusameti Tallinna kinnistusjaoskonna kinnistusregistri registriossa nr …………., katastritunnusega …………………, majandusliku sihtotstarbega ärimaa, asukohaga Tallinna linn …………………, pindalaga ………….. m2.
Kinnistusraamat on õiguslikus mõttes vale siis, kui valele kandele laienebb kinnistusraamatu valik usaldus. Kuigi kinnistamismenetluse käigus püütakse tagada kinnistusraamatu vastavus tegliku materiaalõigusliku olukorraga, ei õnnestu see siiski alati.
Kinnistusraamat on ainus allikas, kust on võimalik saada õiget ja adekvaatset teaved Eesti territooriumil asuvate hoonete kohta c. kinnistusraamatusse kandmisega tekib isikul omandiõigus kinnisasjale Kinnistusraamatusse kantud andmete õigsust eeldatakse.
Kinnistusraamatu funktsioonid – kindlustab avalikkuse põhimõtte kinnisasjade osas( avalikustab omandisuhted ja teeb nähtavaks asjaõiguslikud koormatised ja nende järjekorra); võimaldab kaitsefunktsiooni isikule, kes kinnistusraamatuga tutvub; kontrollfunktsioon.
Kinnistute ostu - müügileping (notariregistri nr ………….), millega likvideerimisel AS Tamm võõrandas käesoleva lepingu punktis 1.1. nimetatud kinnistu Aktsiaseltsile Mänd ning lepingupooled sõlmisid omandi ülekandmiseks asjaõiguslepingu.
Kinnistusraamatud on maakohtutes asuvates ------------------------------------------------------------------------------------------ Kinnistusraamatust nähtub, kes on kinnisasja omanik ja missuguste piiratud asjaõigustega on kinnisasi koormatud.
Kinnistusraamatu järgi on asja omanik, kuid tegelikult seda ei ole. Usalduskaitse ei laiene juhtudele, kui õiguslikult on küll tegemist omaniku vahetusega, kuid tegelikult pole tegemist uue, juurdetuleva omandajaga, kes sõltub kinnistusraamatu
Kinnistule on tehtud kodu kogu riskikindlustus (maja ja vara, omavastutus 100€). See katab kahjud mida põhjustavad ootamatud ja ettenägematud sündmused mille põhjus on tuvastatav. Kindlustust on vaja turvatunde jaoks.
Kinnistusraamat koosneb – kinnistusregister, kinnistuspäevik (kohtu kinnistusosakonnale esitatud avaldused, millega taotletakse kinnistusraamatusse kande tegemist) , kinnistustoimik(köidetakse kinnistu kohta esitatud dokumendid).
Kinnistul on 1,65m kõrguste erinevusega, kohas, kus hoone krundil paikneb, on pinna kõrguse erinevus 0,4m. Pinnaseks on peamiselt saviliivmoreen ja pisut ka lokaalmoreeni, mille all pesitseb lubjakivi.
Kinnistuspäevik on mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks ja sellega tutvumist ei võimaldata. Kinnistusraamatu ja kinnistustoimikuga saab tutvuda kinnistusosakonnas, notaribüroos või vastava veebilehe kaudu.
Kinnistusraamatuõiguse ülesandeks on kinnistusraamatu kui riikliku registri niisugune korraldus, mis tagaks selle sisu maksimaalse õigsuse ja seega korrastatud õiguskäibe, mis toetuks kindlalt kinnistusraamatule.
Kinnistumata luiteid on eeskätt rannikuil, nende tunnusliigid on liiv-vareskaer, rand-luidekaer, liiv-aruhein, liivtarn ja rand- ogaputk, seal leidub ka liivhärmiku ja liiv-karusambla kogumikke.
Kinnistuspäevik on kinnistusraamatu osa, mida on igas kinnistusametis 1 ja milles registreeritakse kinnistusametile saabunud kinnistamisavaldused vastavalt nende esitamise järjekorrale
Kinnistusraamat - Kinnisasjade ja nendega seotud asjaõiguste register, mida peab kohus; 6. Mis on kinnistusregistri osa? Kinnistusregister koosneb neljast osast ja tiitellehest.
Kinnistu - iseseisva üksusena kinnisturaamatusse kantud kinnisasi (maatükk), hoonestusõigus, korteriomand või korterihoonestusõigus, ehk kinnisturegistrisse kantud
Kinnistusraamatu – servituudid jne. TSüS §50. Kinnisasi ja vallasasi (1) Kinnisasi on maapinna piiritletud osa (maatükk). (2) Asi, mis ei ole kinnisasi, on vallasasi.
Kinnistusraamat – maakohtute juures asuvate kinnistusametite poolt peetav avalik register, mis annab teavet kinnisasju puudutavate asjaõiguslike õigussuhete kohta.
Kinnistusraamat – register, kuhu on kantud kõik kinnistud Eesti Vabariigis Kui küsitakse kaasuses, kes on omanik, on tegemist abstraktsiooni printsiibiga.
Kinnistusraamatu sisu ehk kinnistusraamatu koosseisu kuuluvad: - kinnistusregister; igal kinnistusregistriosal on pealkiri ja neli jagu, jaod jagunevad lahtriteks.
Kinnistunud terminid on terminiks sobiva pikkuse jm omadus- tega keelendid, mida vastavas keeles reaalselt kõnealuse mõiste väljendamiseks kasutatakse.
Kinnistusraamatu sissekandes on tavaliselt näidatud ainult hüpoteegi rahaline väärtus, intresside ja muude kõrvalnõuete olemasolul intressimäär ja kõrvalnõuete rahaline suurus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.