Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Kindlustus - süsteem, mis võimaldab isikul anda oma ettevõtmistega seotud riskid üle kindlustusseltsi kanda, süsteem riskidega seotud majanduslike kahjude katmiseks, ettenägematute ja ootamatult esinevate kahjude hüvitamine eelnevalt kokkulepitud alusel.
Kindlustusagent - esindab konkreetse kindlustusseltsi huve 6. Fondivalitsejad ja fondid Fondivalitsejad(19) Fondivalitseja on aktsiaselts, mille põhiliseks tegevusalaks on fondide või väärtpaberiportfellide valitsemine. Fondi valitsemine: • fondi aktsiate või osakute väljalaske korraldamine • fondi vara investeerimine • fondi vara üle arvestuse pidamine jm.
Kindlustus – järgides Euroopa Liidu õigustikus sätestatud asutamisõiguse (tütarettevõtte, filiaali asutamise õigus) ja teenuste vaba liikumise (piiriülene teenuste pakkumine) põhimõtteid on litsentseeritud kindlustusandjal, kelle peakorter asub ühes Euroopa Liidu liikmesriigis, õigus tegutseda kindlustustegevuse alal kõigis liikmesriikides.

Kindlustuse liigid - Kahjukindlustus  Kõik kindlustusliigid, kus kahju on võimalik rahaliselt hinnata - elukindlustus Vastutuskindlustus Vastutuskindlustus kaitseb inimesi kahju eest, mis kaasneb teistele tekitatud vigastuste või teiste vara rikkumisega, mille eest nad vastutavad.
Kindlustusandja – (VÕS § 422 lg 1) on kindlustuslepingu subjekt, kes peab kindlustusjuhtumi toimumisel hüvitama tegevuseks on kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud kahju või maksma kokkulepitud rahasumma ühekordselt või osadena või täitma lepingu muul kokkulepitud viisil.
Kindlustusandjal on õigus kindlustuslepingust taganeda, kui kindlustusvõtja ei ole kindlustuslepingu sõlmimisel teavitanud kindlustusandjat kindlustusriski mõjutavatest olulistest asjaoludest või on esitanud teadlikult valeandmeid.

Kindlustusandjal on audiitori suhtes tagasinõude õigus, kui selgub, et kahju tekitati audiitori poolt õigusvastase käitumise tagajärjel tahtlikult. Tuleb sõlmida kliendiga kirjalik kliendileping.
Kindlustus - juhtumi järel kindlustuskoha koristamiseks või mis on vajalikud kindlustusjuhtumi tagajäjel eluruumi elamiskõlbmatuks muutumise tõttu elanike ajutiseks ümberasustamiseks teise
Kindlustusandja hüvitamiskohustus - kahjukindlustuse puhul peab kindlustusandja kindlustusjuhtumi toimumisel vastavalt lepingule hüvitama kindlustatud isikule kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud kahju.

Kindlustusandjal on täienevad tagasinõude õigused sõidukijuhi vastu lisaks senistele alustele (nt purjus juhtidele, kiiruseületajatele, politsei eest põgenejatel jne).
Kindlustusandjal on õigus ühepoolselt muuta lepingu tingimusi, kui muudatused tulenevad muudatustest seadusandluses või järelvalveasutuse poolt kehtestatud nõuetest.
Kindlustusandja – isik, kellega kindlustusvõtja sõlmib kindlustuslepingu ja kellel on kohustus hüvitada kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud kahju.

Kindlustusagent – isik, kes sõlmib kindlustuslepinguid ja täidab teisi funktsioone kindlustusandjaga sõlmitud lepingu alusel ja tema nimel.
Kindlustus - ja parandusvahenditena kohaldada konfiskeerimist või süüteo toime pannud isiku saatmist psühhiaatrilisele sundravile.
Kindlustus – on kindlustusvõtja e kliendi ja kindlustusandja e kindlustaja (kindlustusseltsi) vaheline leping kindlustamise kohta.

Kindlustusagent - esindab konkreetse kindlustusseltsi huve 5.Väärtpaberiturgude tüübid Väärtpaberiturgude tüübid Võlakirjade turg
Kindlustusandja – kindlustuslepingu pool, kes kohustub maksma kindlustusvõtjale välja lepingus ettenähtud kindlustushüvitise.
Kindlustusandja on kohustatud vastu võtma hüpoteegipidaja poolt masktud kindlustusmakseid, kui omanik ei maksa.

Kindlustus - ja pangandussektor USA pangandussüsteem võib Eesti süsteemiga võrreldes tunduda keeruline.
Kindlustusagent – tasu eest kindlustuslepingute vahendamisega tegelev isik, kes esindab kindlustusseltsi huve.
Kindlustusandja – juriidiline isik, kellel on seadusega kehtestatud korras õigus kindlustustegevuseks.

Kindlustusagendil on üksikkliendiga lepingu sõlmimise tõenäosus 0,4. Agent kohtus 5 kliendiga.
Kindlustus summad on saadud ergo kindlustuse töötajalt, kellega võtsin ühendust meili teel.
Kindlustus lääne - Saksamaal parlamentaarne demokraatia ja sotsiaalne turumajandus.

Kindlustusandjal on ka teatamiskohustus, mis tähendab, et kui kindlustuslepingu
Kindlustus - võtjale vähemalt 30 päeva enne muudatuse jõustumist.
Kindlustus – mehhanism, mis kaitseb inimest riski vastu.

Kindlustus on võimalus jagada riski ootamatuste vastu.
Kindlustusasutus - riik Kindlustusselts maksab hüvitist.
Kindlustus on sektor, mis nende riskidega tegeleb.

Kindlustusandja on kohustatud kahjutoimingud lõpetama
Kindlustus - , tervishoiu- ja sotsiaalteenused.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun