Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Keskne teema on ebatolerantsus minevikus ja tänapäeval, stseenid eri aegadest on nagu kokku monteeritud. Ta kasutab muusikas ka elektroonilisi vahendeid, samuti seeriatehnikat, esinevad klastrid jms. Praegu on uuesti tähelepanu võitnud Nono ooper “Suure päikese all, täis armastust” (1975), mille läbivaks teemaks on klassivõitlus ja revolutsioonid (!). Nono käis ka Eestis „Perpetuum mobile“ (Pärt) on pühendatud talle.
Keskne institutsioon – vallakohus (3 liiget, kes lahendasid talupoegade tülisid) 2. talupoegade vastutus magasivilja varumisel – viljavaru, millest sai häda korral laenu võtta 3. vaestehoolekanne – toetati ühiselt töövõimetuid ja puudust kannatavaid inimesi 4. kogukonna juhiks valiti talupoegade seast Eestis talitaja koos abimeestega, Liivimaal 2 vöörmündrit.
Keskne jumal on Amma, kellest sünnib Nommo, kellest sünnivad kaheksa dogonite esivanemat (d. jagavad ennast kaheksasse erinevasse hõimu, millel on erinevad keeled ka). Kaheksa on üldse väga oluline arv. Kaks prantsuse antropoloogi käisid dogoneid uurimas: Marcel Griaule ja Dieterlen.

Keskne väärtus on elu rikkus ise. Looduse mitmekesisuse ja rikkuse võrdne austamine sisaldab ka inimliku mitmekesisuse ja kultuuride rikkuse au sees hoidmist (Naess 1988). Inimese suhe loodusesse ja elusolenditesse võib õigustatult vahelduda vastavalt olukorrale.
Keskne küsimus – kes on pädev otsustama, kes on see kõrgem organ? 2) Sundlõpetamine – Keegi teine otsustab juriidilise isiku lõpetamise, see pole juriidilise isiku enda vabatahtlik otsus, need alused on toodud TsÜS §40. Sundlõpetamise otsustab kohus.
Keskne sündmus on isa Feodor Pavlovitši mõrv. D püüab jätkuvalt analüüsida rev.tegevust. Ta hakkab mõtlema kirikuelu võimalikule reorganiseerimisele. Ta kirjutab palju sellest, et igal pool on tunda kirgede vastuolulist võitlust.

Keskne koht on rühmatööl ning kogemusel learning - by - doing (õppimine läbi tegevuse/kogemuse). • Õpetaja peab õppetunni vältel kaasama õpilasi jättes ennast tahaplaanile, kuid samas ka õpilase jaoks olemas olema.
Keskne kuju on daamid - ülistab armastuse kaudu maist elu, millisena ühiskond tahab end näha - sõltub poeedi isikusest- platooniline, kirglik, daamikultus Leinalaul, nutulaul
Keskne on vooruseõpetus. Voorused jagunevad: 1. Vaimsed (tarkus, arukus) – inimese olemuse määrab mõistusehing, tema õnnestavaim tegevus on kaemuslik mõtlemine.

Keskne – tuharalihas Niudeluu tiiva tagapinnalt Reieluu suurele pöörlile kiud teostavad reie taha viimist, viib reit ette ja teostab reie siserotatsiooni.
Keskne on absoluutne kasu:Riikide põhieesmärk on inimarenguks hea keskkonna pakkumine. Riikidevahelise lepingusüsteemi arendamine maailmarahu süsteemiks.
Kesknedalal on pulmad… Jaa! Herr Šapovalov annab oma titrekese ihele heale mehele… Ja pulm tuleb rikas, oh- oo!“ lisas juut ja pilutas ühte silma.

Keskne on org. Kus teenindusmõttelaadile ja –kultuurile tuginev töökorraldus tagab nii sise kui välisklientide hea teenindamise ja rahulolu.
Keskne termin - algeks on monaad, maailm koosneb monaadidest. Monaadi all mõistis looduse vaimseid algeid, mida on palju- pluralistlik käsitlus.
Keskne konstrukt on tasakaaluotsmine. • Tasakaalu otsimine – inimene üritab vältida vastuolulisust ning seetõttu kaldub tasakaalu otsimisele.

Keskne intriig – kuningas Karl V poolt hukatud grandi oletatava poja Hernani traagiline saatus pakkusid helilooja fantaasiale rikkalikku toitu.
Keskne on asjaolude ettenägemine, sündmustesse sekkumine, nende sobiv suunamine, uuenduste läbiviimine ja väärsammude ennetamine.
Keskne teema on tüli Trooja linna piiravate kreeklaste leeris sõja 10. aastal ehk, eepose esimesest sõnast juhindudes, Achilleuse viha.

Keskne evolutsiooniprotsess on liigiteke. 87. Suktsessioon – e. koosluste vahetus – ökosüsteemide muutumine sadade kuni tuhandete aastate jooksul.
Keskne tähtsus on tõsiasjal, et cAMP kujutab endast allosteerilist aktivaatorit paljudele ensüümidele, eelkõige proteiini kinaasidele.
Keskne sõnum on selles, et strateegia tuleb formuleerida formaalse protseduuri kaudu, kasutades rohkeid analüüse ja lähteandmeid.

Keskne tegelane on traagiliselt sünge „mõtleja” (algselt Dante), millest tuletatud omaette kuju „Mõtleja” on eriti kuulus.
Keskne on kahtlustamine, kõikehõlmav ja ülemäärane kalduvus tõlgendada inimese tegusid alandavate või vaenulikena.
Keskne tõekspidamine on see, et suremuse langus on vallandanud kogu muutmisprotsessi ja peaks seetõttu eelnema sündimuse langusele.

Keskne küsimus – kuidas ma peaksin elama? See puudutab eesmärke (telos) ehk mis on hüved, mille poole peaksime püüdlema.
Keskne eluelement - elu põhineb süsinikuühenditel (valgud, rasvad, süsivesikud). Kuulub kõikide biomolekulide koostisesse.
Keskne tegelane on keskel, teistest kindlasti suurem ja ei ole teiste tegelaste varjus, üldiselt otsevaates ja staatiline.

Keskne on Andrese konflikt naabri Pearuga, mis tuleneb nende erinevast elufilosoofiast ja Pearu rivaalitsemisest.
Keskne kangelane – Britt Kuningas Artur – oli tõenäoliselt Suure rahvasterändamise perioodil tegutsenud valitseja.
Keskne küs - kuidas tehakse otsused? Reeglina tehakse hääletamise teel, häälte arv vastab nõude suurusele.

Keskne tegelane on piiskop. Kroonikas puudutatud ajastu on tänapäevakultuuri, massikultuuri aines, nt Metsatöll.
Keskne on intuitiivsus. Seda ei häiri varasem teadmine või kuidas mingi asi varem on teadvustatud.
Keskne mõiste on klass/sotsiaalne kiht (paiknevad hierarhiliselt) Sotsiaalne kihistumine viitab sellele.

Keskne mõiste on dao ‘kulg, toimimisviis, maailmakord’. Inimese dao peab taeva daoga kooskõlas.
Keskne intriig on Jani eemaldumine Marilynist, uue suhte tekkimine ja Marilyni reageerimine sellele.
Keskne tegelane on ordumeister. Ristiusku toodi tule ja mõõgaga. Maarjakultus, misjonikroonika.

Keskne on absoluutne kasu Riikide põhieesmärk: inimarenguks hea keskkonna pakkumine.
Keskne järeldus – müüdid ei saa sündida tühjale kohale, vaid need peavad sündima mingil
Keskne on otsustajate õiguste eesmärgistatud piiramine nn tavalise inimese kasuks.

Keskne – õukond tellis muusika organiseeris kontserdid ja rahastas muusikuid.
Keskne on verbaalne sõlm, sellesse kuuluvad aktandid ja sirkonstandid.
Keskne element on see, e t eraldatakse omavahelt kodakondsus ja rahvuslus.

Keskne on neljakäeline tantsiv, hävitav ja loov jumal Šiva.
Keskne koht on temp üle 5C ja sellest algab taimedel vegetatsioon.
Keskne kast on üleval paremal, kuhu tulebki tingimused kirjutada.

Keskne tegelane on jutustaja. Koori tähtsus palju suurem kui ooperis.
Keskne osa on e/v kontoplaanil, mille ülesehitus peab võimald.
Keskne veendumus on saamatus, alaväärsus, veetuse puudumises.

Keskne tegelaskond on noorem põlvkond, Verhovenski poeg Pjotr.
Keskne osa – õlanukilt, tagumine osa abaluuharjalt.
Keskne kuppelsaal on ehitatud Rooma Pantheoni eeskujul.

Keskne on ka indiviid ja indiviidi vabadus.
Keskne teema on eesti maaelu olevik ja minevik.

Keskne biofunktsioon on seotud vere hüübimisega.

Keskne teema on eesti maaelu olevik ja
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keskne - TUHARALIHAS Algab: niudeluu tiiva tagapinnalt Kinnitub: reieluu suurele pöörlile Funkts: reie eemaldamine, tagumised kiud teostavad reie taha viimist, viib reit ette ja teostab reie siserotatsioono.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keskne idee - jõuda samale tasemel kui baltisakslased.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Keskne idee – arengul palju dimensioone ja mõõtmeid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun