Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kergejõustik - kõrgushüppes Anna Iljuštšenko(15. koht), kettaheites Märt Israel(25. koht), Aleksander Tammert(27. koht) ja Gerd Kanter(3. koht), 100 m ja 200 m jooksus Marek Niit(oma rühmas 6. koht), 400 m tõkkejooksus Rasmus Mägi(27. koht), odaviskes Risto Mätas(lõppvõistlusele ei pääsenud tulemusega75,56), seitsmevõistluses Grit Šadeiko(23. koht), maratonis Evelin Talts(103. koht), kuulitõukes Raigo Toompuu(30. koht).
Kergejõustikus on olümpiavõitjaks tulnud eestlased - Jüri Tarmak kõrgushüppes (1972), Jaak Uudmäe kolmikhüppes (1980), Erki Nool kümnevõistluses (2000) ja Gerd Kanter kettaheites(2008) Kokku on eesti kergejõustiklased olümpiamängudelt ning EM ja MM võistlustelt võitnud ligi nelikümmend medalit.
Kergejõustik on olnud alates 1896. a. Ateena OMist kõikide kaasaegsete olümpiamängude peaala.
Kergejõustik on üks harrastatavamaid spordialasid, mille vanimaiks alaks on jooksmine. Juba esimestel olümpiamängudel 776 eKr. oli jooksmine üheks võistlusalaks. Sellest aastast algas ka olümpiamängude toimumise ajaarvestamine iga nelja aasta tagant.
Kergejõustik - Ruudi Toomsalu (100 m, kaugus), Reginald Uba (1500 m), Aksel Kuuse (kõrgus), Evald Äärma (teivas), Arnold Viiding (kuul), Koit Annamaa (vasar), Gustav Sule (oda), treener Aleksander Kolmpere, esindaja Aleksander Paluvere
Kergejõustik - heitealad, atleetvõimlemine, sõudmine, aerutamine jt> 110 > 180 Raske hüpertensioon 100-109 /160-179 Mõõdukas hüpertensioon 90-99 /140-159 Kerge hüpertensioon85-89/ 130-139 Kõrge normaalne 80-84 /120-129 Norm.
Kergejõustiku mitmevõistlus on kergejõustiku ala. Mitmevõistlusi peetakse: • Kümnevõistluses (mehed) • Seitsmevõistluses (naised) • Viievõistluseses Mitmevõistluses toimuvad nii 10- kui 7-võistlus kahel päeval.
Kergejõustiku levikule on kaasa aidanud rahvusvaheliste võistluste arvu kasv ja üha suurenev kava ning paljudes Euroopa riikides suvekuudel korraldatavad mälestus- ja traditsioonilised võistlused.
Kergejõustiku mm - il Daegus läks viimase Eesti sportlasena starti Anna Iljuštšenko naiste kõrgushüppes, kes küll ületas algkõrguse 1.89, aga 1.93 enam mitte ja sai pidi leppima 12.
Kergejõustik on pika ajalooga, kui ka tänapäeval väga populaarne ala, milles võisteldakse nii olümpiamängudel, Euroopa ja maailmameistrivõistlustel kui ka karikavõistlustel.
Kergejõustik on üks laiemalt levinud spordialasid, mille alla kuulub üle 40 erineva ala – mitmesugused jooksud, sportlik käimine, hüpped, heited ja mitmevõistlused.
Kergejõustiku ajaloost on raske rääkida ilma Elmar Kooli nimetamata - 1927. aastal ületas ta esimese järvamaalasena kolmikhüppes kolmeteistkümne meetri piiri.
Kergejõustiku mm - võistlused peeti Jaapanis, 2,63 miljoni elanikuga Osaka linnas. Võistluskohaks oli 50 000 pealtvaatajat mahutav Nagai staadion.
Kergejõustikus on erinevaid alasid, millega võiks igaüks hakkama saada, mitte ainult sportlane. Peamine on tahtmine ja harjutamine.
Kergejõustik on mitmekülgne ala, mis pakub erinevaid võimalusi nii harrastus- kui ka elukutselisele sportalsele.
Kergejõustikus on olümpiavõitjad kettaheitja Gerd Kanter ja 10 võistleja Erki Nool.
Kergejõustiku võistluskavas on 4 hüppeala: kõrgus-, teivas-, kaugus- ja kolmikhüpe.
Kergejõustik on peamiselt individuaalsetest aladest koosnev spordiala.
Kergejõustik on populaarne linnas ja maal, noorte ja vanade seas.
Kergejõustik on üks harrastatavaimaid ja vanimaid spordialasid.
Kergejõustik on üks vanemaid ja harrastatavamaid spordialasid.
Kergejõustiklaste ridades on selline suurus üpriski harv nähtus.
Kergejõustik on spordimaailmas üks tuntumaid.
Kergejõustik on üks vanemaid spordialasid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kergejõustiku levikule on kaasa aidanud rahvusvaheliste võistluste kasv ja üha suurenev kava ning paljudes Euroopa riikides suvekuudel korraldatavad
Vote UP
-3
Vote DOWN
Kergejõustiku maailmarekordid on Rahvusvahelise kergejõustikuliidu poolt registreeritud kergejõustiku maailma tipptulemused.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun