Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kehatemperatuuri enam - vähem samal tasemel, mis tavaliselt ületas väliskeskkonna temperatuuri. Tänapäevastele imetajatele sarnaselt võis nende keha soojendada ka karvastik. Vaatamata sellele, et terapsiidid olid endotermilised loomad, ei püsinud nende kehatemperatuur nii ühetaolisena kui kaasaegsetel imetajatel.
Kehatem - põletikulisest protsessist normaliseerimine • Julgusta haiget peratuur organismis kuni 37°C ühe jooma ( 200-250 normalisee- tunni jooksul ml.iga tund) ris kuni • Mõõda 37°C temperatuuri iga poole tunni järel kuni temperatuur on langenud 38°C (krambi oht), seejärel iga 2 tunni
Kehatemp - ga. Sellistel tingimustel muutub higi aurumine ainsaks võimaluseks soojus naha kaudu ära anda ( 1ml vee aurumisel eraldub 0,58 kcal soojust). Aurumine omandab soojuse äraandmisel erilise tähtsuse väliskeskkonna temp-i tõusu ja soojuse produktsiooni suurenemise puhul organismis.
Kehatemp - i väike tõus 1°C tõstab KNS-i erutuvust, soodustab siseelundite talitlust ning aktiveerib kudede oksüdatsiooni-reduktsiooniprotsesse, see aitab kaasa organismi kiiremale kohandumisele kehaliste pingutuste sooritamisel ning aitab vältida liigutusaparaadi vigastusi.
Kehatemperatuuri mõõtmine on väga oluline diagnoosi panemiseks, ravimiseks ja haiguste profülaktikaks. Diagnoosi panemiseks ja õige ravi määramiseks on vaja teada termomeetria põhimõtteid, sellepärast on selle referaadi teema väga aktuaalne.
Kehatemperatuur on vähem kui 35°C (hüpotermia), suureneb lapse hapnikuvajadus, veresooned kitsenevad, halveneb ainevahetus protsess, mis võib põhjustada hingamispuudulikkust kui ka häireid südametegevuses.
Kehatemp - i tõus algab juba stardieelses seisundis ning tõuseb seda rohkem, mida intensiivsem ja kestvam on töö ja mida kõrgem välistemp ja suurem niiskusesisaldus.
Kehatemperatuuri kontroll on võimalik, sest seda kontrollib nägemiskühmus asuv soojusregulatsioonikeskus, mis tasakaalustab soojuse tootmist ja selle äraandmist.
Kehatemperatuuri reguleerimine on efektiivsem treeningu ajal, kuna soojendusega aktiveeritakse ka higinäärmeid ning seega ei teki trenni ajal kiiresti ülekuumenemist.
Kehatemperatuur on normaalne, pulss sage, järgnevad neelamis-ja kõnehäired, hingamine muutub katkendlikuks, raske mürgistus võib lõppeda surmaga.
Kehatemperatuur on 37°C. Eeldades, et inimene koosneb põhiliselt veest, arvutada soojushulk, mis on vajalik sellise palaviku tekitamiseks.
Kehatemperatuuri kontroll on väga tähtis ja kasulik kõrvalekallete avastamiseks ning hiljem samuti õendussekkumiste tulemuste takseerimiseks.
Kehatemperatuuri muutused on suurimad nahas ja jäsemetes, mis reageerivad tundlikult ümbritseva keskkonna temperatuurile.
Kehatemperatuuri tõus on põletuse füsioloogiline protsess, kuivõrd liigset soojuskadu organismist tõkestatakse.
Kehatemperatuuri mõõtmiseks on mõõtepiirkond tavaliselt 35…42°C. Termomeetrite ajalugu
Kehatemperatuuri vähendamiseks on neil võrreldes teiste rebastega suuremad kõrvad.
Kehatemperatuur on tavaliselt normi piires, keskmiselt 36.6 kraadi.
Kehatemp - i konstantsuse säilitamist.
Kehatemperatuur on langenud alla 37 kraadi.
Kehatemperatuur on tõusnud väga kõrgele.
Kehatemp - i kehalise töö ajal.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun