Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Keemistemperatuur – keemissoojus • Aine aurustumiseks kuluv soojushulk Q=Lm Mõningate ainete keemissoojused Kondenseerumine on: • Aurumise pöördprotsess • Vabaneb energia (soojushulk Q) • Vabanev soojushulk on võrdne aurumisel neeldunud soojushulgaga (tingimusel: auruva vedeliku ja kondenseerunud vedeliku temperatuurid on võrdsed) Olekumuutused
Keemistemperatuur - 33oC Aatommass 35,453 Õhust 2,5 korda raskem Cl2 keemilised omadused Mürgine, limaskesti ärritava ja lämmatava toimega Suhteline elektronegatiivsus on 3,0 Suure keemilise aktiivsusega, reageerib energiliselt paljude liht- ja liitainetega Reageerimisel eraldub suur hulk soojust ja valgust Tähtsamate kloriidühendite rakendusalad
Keemistemperatuuriks nimetatakse temperatuuri, mil aine hakkab aurustuma (normaalrõhul)- läheb ühest agregaatolekust teise (vedelik → gaas). Tetraklorometaani tegelik keemistemperatuur on 76,72oC (wikipedia andmetel), seega eeldatavasti katse tegemisel me märkasime keemistemperatuuri liiga hilja.

Keemistemperatuur on kõrgeim alkoholidel, järgnevad amiinid, eetrid, ning alkaanid (süsinike arvu suuruse ja vesinike arvu vähesuse järgi). Dietüüleeter (CH3CH2OCH2CH3) on tavakeeles tuntud lihtsalt eetri nime all. Kasutati narkoosivahendina, kuid tekitab ebameeldivaid kõrvaltoimeid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemistemperatuur - 183 oC • Keemilistes reaktsioonides kläitub oksüdeerijana moodustades ühendeid astmes –II • Molekulaarsena on tavatingimustes väheaktiivne, aatomivaheline side molikulis on väga tugaev O2 • Atomaarne hapnik (O) ehk monohapnik on palju tugevam oksüdeerija kui molekulaarne hapnik (O2) • Trihapnik ehk osoon on terava lõhnaga ebapüsiv mürgine gaas, mis laguneb kergesti, väga tugev oksüdeerija.
Keemistemperatuur on igal vedelikul erinev ja sôltub välisrôhust. Kriitiliseks nim. temperatuuri, millel vedeliku ja tema küllastunud auru tihedused vôrdsustuvad. Üle selle temperatuuri ei saa auru enam vedelikuks muuta.

Keemistemperatuur on soojuskandja külmu temperatuurist madalam, siis tekib torudel jää. Viimase soojusjuhtivus on väike, mistõttu tekkinud jääkiht ei lase soojuskandjat täielikult ära jäätuda.
Keemistemperatuur – 253oC • Ioonid on üliväikesed • Käitub enamjaolt redutseerijana, • o-a -I • molekulaarselt väheaktiivne • atomaarselt (vahesaadus reaktsioonides) aga üsna aktiivne
Keemistemperatuur on kõrgeim alkoholidel, järgnevad amiinid, eetrid, ning alkaanid (süsinike arvu suuruse ja vesinike arvu vähesuse järgi). Metüülamiin (CH3NH2) on terava lõhnaga gaas.

Keemistemperatuur on 197,8 °C ● Lihtsustatud struktuurvalem: HOCH2-CH2OH *Hügroskoopsus e niiskusimavus e imamisvõime – ainete võime õhust või muust gaasist neelata endasse vett.
Keemistemperatuurid on madalamad kui vastavatel alkoholidel, kuid märksa kõrgemad kui süsivesinikel. Metanaalil ja etanaalil terav lõhn, järgmistel juba pehmem, sageli meeldiv.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemistemperatuur - 183 C Keemilised omadused Keemilistes reaktsioonides käitub oksüdeerijana Moodustab enamasti ühendid oksüdatsiooniastmes –II Suhteliselt vähe aktiivne Elektronegatiivsuselt teine element fluori järel Kuumutamisel muutub hapnik oluliselt aktiivsemaks Palju ained põlevad hapnikus heleda leegiga Hapnik looduses (O2) Tekkinud peamiselt fotosünteesi

Keemistemperatuuriks nimetatakse temperatuuri, mille juures vedeliku aururõhk saab võrdseks välisrõhuga (atmosfäärirõhul), see tähendab aine hakkab keema.
Keemistemperatuur on 56 °C. Keemiline ühend kuulub ketoonide aineklassi hulka. 2-propanooni saadakse sünteetiliselt propeenist.
Keemistemperatuur on piimas 100,2°C. Kuumutamisel 50-60°C juures tekib piima pinnale kile, mis koosneb rasvadest ja valkudest.

Keemistemperatuur puudub - laguneb enne ära. Kaltsiidi sulamistemperatuur on 1339 °C, aragoniidi sulamistemperatuur 825 °C.
Keemistemperatuur on −0,5 °C, tahkumistemperatuur −138,3 °C. Butaan on üks alkaanide tuntumaid esindajaid.
Keemistemperatuur - Õhu absoluutne niiskus – väljendab, veeauru hulka grammides ühe kuupmeetri õhu kohta.

Keemistemperatuur on 290 'C . Ta on vees hästi lahustuv magusa maitsega hügroskoopne vedelik. Mittemürgine.
Keemistemperatuur on igal ainel erinev temperatuur, mille juures antud rõhul aurumise iseloom muutub.
Keemistemperatuur – temperatuur, millest alates vedelik hakkab keema, muutub aurustumise iseloom.

Keemistemperatuur – temperatuur, mille juures vedeliku aururõhk saab võrdseks välisrõhuga.
Keemistemperatuur on kõrgem isomeeril (kirjutage lünka „A“ või „B“) ____________ .
Keemistemperatuur on 78 oC ning tihedus 794 kg/m3. Etanool seguneb veega igas vahekorras.

Keemistemperatuur on temperatuur, mille juures vedeliku aururõhk on 1 atmosfäär.
Keemistemperatuuriks nimetatakse temperatuuri, mille juures aine läheb keema, sõltub
Keemistemperatuur on madalam kui vastavatel alkoholidel ja karboksüülhapetel.

Keemistemperatuur on 184°C ja sulamispunkt on -6,3°C. Aniliini pH on >7.
Keemistemperatuur on üldjuhul kõrgem polümeeri lagunemistemperatuurist.

Keemistemperatuur on 110 kraadi ja mis sisaldab 20 % vesinikkloriidi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemistemperatuurid on seotud molekulivaheliste vesiniksidemete tekkimisega,Hea lahustuvus vesiniksidemete tekkega vee ja alkoholi vahel R -O-- H+ …..O-H2 Vesiniksidemed mõjutavad oluliselt füüsikalisi omadusi - aldehüüdide molekulide vahel neid pole

Keemistemperatuur on 198C, külmumistemp.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemistemperatuur on kõrgem kui lagunemistemperatuur (enne laguneb kui hakkab keema). Füüsikalised omadused on määratud ahela geomeetriaga: lineaarsed polümeerid lahustuvad org.lahustites ja kuumutamisel sulavad.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun