Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Keemilised omadused on reageerimine alustega (tekib sool ja eraldub vesinik), aluseliste oksiididega (tekib sool ja eraldub vesinik) ja metallidega (tekib sool ja eraldub vesinik).
Keemilised reaktsioonid on ainete sellist laadi muundumised, kus tekivad või lagunevad aatomitevahelised keemilised sidemed, kusjuures aatomite liik (keemiline element) ei muutu; aatomites toimuvad muutused välistes elektronkihtides.mittemeteoriitne raud vähemalt 2100 a. e.m.a..esimesed vaskesemed enne 9 tuh. a. e.m.a Egiptuses kasutati paljusid keemil.
Keemilised happe - leelistasakaalu regulatsiooni mehhanismid: puhversüsteemid (nõrgast happest ja alusest); Ekstratsellulaarse vedeliku puhvesüsteemid (bikarbonaat- ,fosfaat-, valgupuehver); intratsellulaarsed (hemoglobiinipuhver). Füsioloogilised regulatsiooni mehhanismid: seotud kopsude, neerude, vähem mao ja maksa funktsiooniga.
Keemilised omadused - Vesi on hea lahusti ioonilistele ja polaarsetele Ühenditele; Veel on kõrge soojusmahtuvus – neelab palju soojust, samas temperatuur palju ei tõuse; Tahkes olekus tihedus väiksem kui vedelas- jäätumine toimub veekogu pinnalt alates; Vee keemis-ja sulamistemperatuur oluliselt kõrgemad kui sarnastel ühenditel.
Keemilised struktuurid on sarnased ja nad toimivad samadele retseptoritele (adrenoretseptoritele). Organismi talitluses leiavad aset järgmised kiired muutused: 2.1. Lihastes ja maksas intensiivistub glükogeenist glükoosi teke (glükogenolüüs), mis võimaldab glükoosi kiiret kasutuselevõttu energia saamiseks.
Keemilised omadr - rsed. Seetottu on molekulid kule esineb ka viiljaspool neid (niiiteks vesi). keemikute p6hilisteks ur-rrimisobjektideks. Ka Kuroas f,E5f,. - =' -'-. Samas on aga palju selliseid aineid, mis vAljas- bioloogidele pakuvad rreed huvi, sest moleku- pool organisme ei moodustu.
Keemilised vooluallikad - kuivelement: tavaline (anoodiks tsinkpurk, katoodiks süsinikvarras,elektrolüüdiks NH4Cl, ZnCl2); Hg patareid(kasut kellades, kalkulaatoris). Pb aku: anoodiks Pb plaadid,katoodiks PbO2, pakitud metallplaadi sisse, elektrolüüdiks H2SO4 vesilahus.
Keemilis - mineraloogilise koostise muutusteta Kivim puruneb temperatuuri kõikumiste ja kivimipragudes oleva vee jäätumise tulemusena Kuivas ja suure temperatuuri kõikumisega kliimas (kõrb, tundra, mägedes) Murenemise tähtsus looduses Tekivad setted
Keemilised vooluallikad on patareid, akud ja kütuseelemendid Kõikide puhul elektrienergia saadakse keemilise reaktsiooni käigus Galvaanielement ühekordselt kasutatav (töötab seni, kui on veel elektrokeemiliselt aktiivseid aineid) Akud korduvalt kasutatavad.
Keemilised aegsüüted on vähelevinud, kuid mõnel juhul võivad nad osutuda üliefektiivseks. Kui täita klaas-nõu kontsentreeritud väävelhappega ja korkida see mitmekihilise alumiiniumfooliumiga või muu korgiga, mille hape läbi sööb, saame aegsüüte.
Keemilis - mineraloogilise koostise reageerimine vee, muutusteta, hapniku, süsihappegaasiga ja keemiliste mida põhjustavad temperatuuri kõikumised saasteainetega ja -keemilise murenemise käigus vabanevad kivimipragudes oleva vee jäätumine.
Keemilis - mineraloogilise koostise muutusteta, hapniku, süsihappegaasiga ja keemiliste saasteainetega mida põhjustavad temperatuuri kõikumised ja -keemilise murenemise käigus vabanevad vajalikud kivimipragudes oleva vee jäätumine.
Keemilised ohutegurid on ettevõttes käideldavad kemikaaliseaduse (RT I 1998, 47, 697; 1999, 45, 512) § 5 lõikes 1 määratletud ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid. 2.2. Iluteeninduses kasutatakse palju keemilisi aineid.
Keemilised protsessid - peetakse soojuse eraldumise põhiallikaks (süsivesikute ja aminohapete vahelised reaktsioonid). Süsivesikute kogus väheneb lagunemisastme suurenedes. Ka lagunemisastme suurenedes isekuumenemise oht väheneb.
Keemilis - füüsikalised suurused, meetrika, jne Mulla lõimist, eripinda, vaatevälja ulatust, niiskust, pinnamoodi, teedevõrgu tihedust, heledusväärtust. Kaitsealuste liikide arv Meteoroloogilised parameetrid jne
Keemilised meet - d) Sto - 3,8oC kto 101,4oC ained lahustuvad halvemini, reaktsioonid kulgevad aeglasemalt kui tavalises vees D aatomid võivad kergesti välja vahetada H aatomeid (isotoopvahetus), seda kasutatakse keem.
Keemilised reaktsioonid - ainete sellist laadi muund, kus tekivad või lagunevad aatomitevahelised keemilised sidemed, kusjuures aatomite liik (keemiline element) ei muutu; aatomites toimuvad muutused välistes elektronkihtides.
Keemilise r - ni kiiruskontsnt avaldub: Z on kujutegur, v on keskmine kiirus, lambda on vaba tee pikkus, Ea on aktivatsioonienergia ja RT on universaalne gaasi konstandi ja absoluutse temperatuuri korrutis.
Keemilised sidemed on enamasti segu ioonilisest ja kovalentsest komponendist • Elektronid siirduvad ühelt aatomilt teisele või jagatakse neid selliselt, et moodustuks eriti stabiilne elektronkonfiguratsioon.
Keemilis - mineraloogilise koostise muutumiseta keemiline murenemine – ehk porsumine; kivimis olevate keemiliste elementide reageerimine vee, hapniku, süsihappegaasi või keemiliste saasteainetega
Keemilis - mineraloogilise koostise muutusteta, vee, hapniku, süsihappegaasiga ja keemiliste mida põhjustavad temperatuuri kõikumised ja saasteainetega kivimipragudes oleva vee jäätumine.
Keemilised ohutegurid on anorgaanilise ja mineraalse päritoluga tolmud, orgaanilise päritoluga tolmud, biotsiid, vähiravimid, anesteesiagaasid ja antibiootikumid lahusena, plii ja selle ühendid.
Keemilised tegurid - sulfaadid, merevesi, happed jt 2. füüsikalised tegurid- tuli, jäätumine Teatud koguses kaltsiumsulfaadi lisamises tsemendile, parandab see kõvendumise protsessi.
Keemilis - mineraalse koostisega ning moodustada erineva pinnamoega alasid või reljeefi üksikelemente. Luidete ja liivikute kvartsliivadele on kujunenud madalaboniteedilised
Keemilised ohutegurid on ettevõttes käideldavad kemikaaliseaduse (RT I 1998, 47, 697; 1999, 45, 512) § 5 lõikes 1 määratletud ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid.
Keemilised omadused on see et indiumi leidub looduses hajusalt lisandina tsingimaakides, indium on keemiliselt aktiivne, elektronnegatiivsus Paulingu järgi 1,78, nõrkaluseline.
Keemilis - mineraloogilise koostise reageerimine vee, hapniku, kõikumised ja kivimipragudes oleva vee süsihappegaasiga ja keemiliste jäätumine saasteainetega.
Keemilised ohutegurid on ettevõttes käideldavad ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid. Psühholoogilised ohutegurid on seotud emotsionaalsete nõuetega tööl.
Keemilised ohutegurid - - ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid Töötaja kaitse: (soovitav on määrata igas ettevõttes kemikaaliohutusega tegelev töötaja)
Keemilise murenemise ehk porsumise käigus muutub kivimi keemiline koostis ja osa lahustuvaid aineid eraldub, kuid kivide väliskuju muutub esialgu suhteliselt vähe.
Keemilised impulsid – närvirakkude vahel olevas ruumis eritub signaal- ehk mediaator- ehk virgatsaineid, mis kas aktiviseerivad impulsi või lõpetavad selle.
Keemilise evolutsiooni - käigus ühinesid aatomid molekulideks ning lihtsatest anorgaanilistest ja orgaanilistest molekulidest tekkisid keerukamad ühendid.
Keemilised ohutegurid on ettevõttes käideldavad ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid. Asendage väga mürgised ained vähem mürgistega.
Keemilised nähtused – ühtedest ainetest tekivad teised ained s.t toimub keemiline reaktsioon, nt põlemine, raua roostetamine, fotosüntees.
Keemilised setted – tekkinud nendest mineraalidest ja sooladest, mis on vees lahustunud ja hiljem uuesti lahusest välja kristalliseerunud.
Keemilis - mineraloogilise koostise muutusteta, mida põhjustavad temperatuuri kõikumised ja kivimipragudes oleva vee jäätumine.
Keemilised meetodid - sterilisatsiooniprotsessi kontrollindikaatorid näitavad, et üks või enam steriliseerimise tingimustest on täidetud.
Keemilised omadused - kui alkoholis olev OH rühm asub ahela otsas, siis ta oksüdeeritakse aldehüüdiks , kui ahela keskel siis ketooniks.
Keemilised lisandid on tavaliselt tõhusamad ja neil on ka konserveeriv toime. Samuti võivad need oluliselt parandada silo stabiilsust.
Keemilised ohutegurid – on ettevõttes käideldavad kemikaaliseaduse määratletud ohtlikud kemikaalid ja neid sisaldavad materjalid.
Keemilised vooluallikad – • Patarei – elektrokeemiline element, mida võib kasutada konstantse pingega alalisvoolu saamiseks.
Keemilised omadused - vähemürgine, kerge narkootiline toime, osaleb atmosfääris keemilistes reatsioonides, kasvuhoonegaas.
Keemilised protsessid on vaja avastada ja analüüsida, sest läbi selle saame me teada, mis toimub meie ümber ja meis eneses.
Keemilised sidemed on ioonilised. O.-a. väärtuste abil koostatakse ühendite valemeid ja redoksreaktsioonide võrrandeid.
Keemilised vooluallikad on vooluallikad, millega saadakse elektrivoolu redoksreaktsioonide kulgemisel vabaneva energia arvel.
Keemilised omadused – Karboksüülhappe kõige tähtsam keemiline omadus on happelisus, seda rõhutab nende nimetuski.
Keemilised meetmed – seemnete töötlemine enne külvi fungitsiididega ning haiguste lööbimisel põllu pritsimine.
Keemilised mutageenid - aluste analoogid on sarnased lämmastikalustega ja need inkorporeeritakse replikatsioonil DNAsse.
Keemilised värvused – keemiliste ja biokeemiliste protsesside toimel toores uidus tekkinud ebanormaalsed värvused.
Keemilise ühendi – raudsulfiidi FeS, mis tardolekus praktiliselt rauas ei lahustu, kuid lahustub vedelmetallis.
Keemilised omadused – Rasvade keemilised omadused tulenevad estrirühmast ja karboksüülhappe jäägi ehitusest.
Keemilised omadused - vähemürgine, kerge narkootiline toime, Kergesti süttiv, koos õhuga plahvatusohtlik segu.
Keemilised kahjustused - tekivad taimede pritsimisel mürkkemikaalide lahustega vale konsentratsioonis või koguses.
Keemilised koorimised on populaarsed, kuna võimaldavad kiiresti ja efektiivselt lahendada erinevaid nahaprobleeme.
Keemilised ühendid – fenoolid, happed, metüülpiiritus, formaldehüüdid, vaigud jt. ained, samuti keedusool.
Keemilised meetodid - analüüs põhineb määratavate koostisosade iseloomulikele keemilistele reaktsioonidele.
Keemilised vooluallikad – praktilises kasutuses olevad galvaanielemendid, mida kasutatakse elektrivoolu saamiseks.
Keemilised kiud – kergemad, odavamad, ei tõmbu kokku, soojas vees võivad venida, kergemini pestav.
Keemilised omadused - a)hõbepeegli reaktsioon (Ag2O) b) Aldehüüdid oksüdeeritakse vastavaks happeks.
Keemilised omadused - Reageerib metallide, metallioksiidide ja alustega, moodustades vastavaid soolasid.
Keemilised ained – Keemilisi aineid mis mõjuvad mikroobidele hävitavalt nimet antiseptikuteks.
Keemilised päikesekaitsevahendid - oxybenzone ja octylmethoxycinnamate - võivad häirida endokriinide aktiivsust.
Keemilised tegurid on abiootilised. Vastastikuste suhete all mõeldakse suhteid väliskeskkonnaga.
Keemilised elemendid on paigutatud tabelisse tänapäeval nende tuumalaengu kasvu järjekorras.
Keemilised omadused - Aminohapetel on nii aluselisi, kui happelisi omadusi nad on amfoteersed.
Keemilised omadused – kuumutuskadu,lahustumatu jääk ning kahjulike ühendite sisaldus.
Keemilise elemendiga on tegu. Neutronite arv määrab ära, millise isotoobiga on tegu.
Keemilise rühma - lämmastikaluse, desoksüriboosi ja fosfaatrühma - liitumisel.
Keemilised elemendid on tabelisse paigutatud prootonite arvu suurenemise järjekorras.
Keemilised kiud - saad.lood.kõrgmolekulaarsetest ühenditest/sünteesitakse.Teh
Keemilised lõhnaained – praeguseks teatakse üle 200 lõhnaaine mis on keemilised.
Keemilis - füüsikaliste meetoditega naftast toodetud vedelkütuseid.
Keemilised meetmed – kahjurite ilmnemisel kasutada vastavaid insektitsiide.
Keemilised võtted – puitu töödeldakse seente suhtes mürgiste ainetega.
Keemilised omadused on sarnased, kuna elektronkatete ehitus on ühesugune.
Keemilised omadused - värvuseta ja äärmiselt mürgine gaas, mädamuna
Keemilised võtted – erinevad antiseptikud – töödeldakse puitu.
Keemilised elemendid on tuumareaktsioonide saadustena hiljem tekkinud.
Keemilised omadused – tavatingimustes on alkaanid passiivsed ained.
Keemilised omadused - side hapniku- ja vesinikuaatomi vahel on nõrk.
Keemilised omadused - Kui reageerivad alkoholiga, tekib poolatsetaal.
Keemilised reaktiivid on ained, millega teostame keemilisi reaktsioone.
Keemilised ohutegurid - kemikaalid -materjalid -keemilised allergeenid
Keemilised omadused - Vesinikhalogeenid on vesilahuses iooniline.
Keemilised omadused – Vaatleme estrirühmas laendute jaotust:
Keemilised elemendid on süsinik ,vesinik , hapnik ja väävel.
Keemilised sidemed on nõrgad ja nende lõhkumine on kerge.
Keemilised ained – nii gaasilised, vedelad kui tahked.
Keemilised elemendid on kõikidel puuliikidel peaaegu samad.
Keemilis - mineraloogilise koostise muutusteta.
Keemilised omadused on määratud eelkõige radikaalidega.
Keemilis - geofüüsikaliste omaduste poolest.
Keemilised omadused – näitavad, millega aine reageerib
Keemilised nähtused – üks aine muutub teiseks
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemilised kiudained - klaaskiud, metallkiud, kunstkiud- atsetaatsiid, sünteetilised
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keemilised kahjustused on reeglina ulatuslikumad, kui mehaanilised.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun