Sõnu seletav sõnaraamat

Kausaalne seos - seda nii reaalselt kui ka eeldusena vastava õigusnormi koosseisulises mudelis. Seejuures on tõde siin nii suhteline kui ka tõenäoline ning paratamatult subjektiivne - ta on selline nagu teda näeb õiguse tõlgendaja ning realiseerija.
Kausaalne atributsioon – sündmuste, iseenda ja teiste käitmuise põhjuste omistamine ja selgitamine. Põhjuseid võidakse omistad ahoolika kaalumise järel (nt süüaluse motiivide uurimine kohtus), kuid tihti toimub see protsess üsna automaatselt ja pikema mõtlemiseta (nt nähes tänavanurgal sinises vormiriietuses inimest, peate teda politseinikuks). Sarnane intuitsioonile, mis ei pruugi olla täpne, aga võib anda ka üllatavalt täpseid tulemusi.
Kausaalne atributsioon - teise inimese käitumise põhjuste ja motiivide subjektiivne interpreteerimine tajumisel. Lk 114. Esineb oluline erinevus enda ja teiste käitumise seletamises- kõrvalolijad tajuvad käitumist teistmoodi, püüd ebaõigeid seletusi põhjendada väliste teguritega, kõrvalekalle loogikanormidest.

Kausaalne atributsioon – on teise inimese käitumise põhjuse ja motiivide subjektiivne interpreteerimine tajumisel, sageli toimub see poolteadlikult, automaatselt; on lähedane intuitsioonile, mis ei pruugi õige olla, kuid teisalt võib anda üllatavalt täpseid tulemusi.
Kausaalne tagajärjesuhe on mõistuse looming, mis põhineb harjumusel ja taval. Tegelikult kõik reeglipärasused ja seaduspärasused on Hume’i arvates inimese mõistuse looming.
Kausaalne atributsioon - teisele inimesele motiivide ja käitumise põhjuste omistamine: 1. Tajuetalonide kasutamine: teise inimese tõlgendamine tüüpskeemide alusel.

Kausaalne atributsioon – see on teise inimese käitumise põhjuste ja motiivide subjektiivne interpreteerimine(tõlgendamine, ette kandmine) tajumisel.
Kausaalne atributsioon - teise inimese käitumise põhjuste ja motiivide subjektiivne interpreteerimine tajumisel.
Kausaalne atributsioon - sündmuste,iseenda ja teiste käitumiste põhjuste selgitamine.

Kausaalne – põhjuslik seos tegu tagajärg
Kausaalne - Mis põhjustas asjade olemise?

Kausaalne e. põhjuslik seos nende vahel.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto