Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Kaudsed maksud - maksud, mis kanduvad esmaselt maksumaksjalt üle teisesele maksumaksjale (kütuse aktsiisimaksu maksab riigile kütusefirma, siis tegelikult maksab selle kinni tarbija, sest firma lülitab täiendava maksu kütuse hinnale juurde; kaudseks maks on ka käibemaks) Otsesed maksud - on suunatud ettevõtetele või inimestele, kes peavad seda maksma otseselt kas saadud tulude, omandi, palgafondi või tehingu pealt.
Kaudsed maksud on oma olemuselt regressiivsed, kuna madalama sissetulekuga inimesed maksavad oma sissetulekust suhteliselt väiksema osa kaudseteks maksudeks võrreldes suurema sissetulekuga inimestega.
Kaudsed maksud - mõjutavad sissetulekut kaudselt, sest maksustatakse tarbimist (käibemaks,aktsiis).Sotsiaalkindlustusmaksud ravikindlustus,pensionikindlustus(töötuskindlustus). Lisandväärtus- tootmisetappides toimuv kauba turuhinna suurenmine(lisanduv kauba väärtuse kasv. THI ehk tarbijahinnaindeks-indeks, mis iseloomustab tarbekaupade ja tasuliste teenuste hindade muutust.

Kaudsed maksud – maksusubjekt ja tegelik maksukoormuse kandja ei lange kokku (aktsiisimaks, käibemaks) Otsesed maksud – suunatud ettevõtetele või indiviididele, kes peavad seda maksma kas saadud tulude (tulumaks), omandi (maamaks), palgafondi (sotsiaalmaks) või muu tehingu väärtust arvestades.
Kaudsed maksud – maksusubjekt ja tegelik Otsesed maksud – suunatud ettevõtetele või maksukoormuse kandja ei lange kokku indiviididele, kes peavad seda maksma kas (aktsiisimaks, käibemaks) saadud tulude(tulumaks), omandi(maamaks), palgafondi(sotsiaalmaks) või muu tehingu väärtust arvestades
Kaudsed maksud - maksumaksja ja maksukandja ei lange kokku: •käibemaksud; •tarbimismaksud; •aktsiisid; •tollid. · hasartmängumaks 13. Liigne maksukoormus? Tarbimine, tootmine, tööhõive ja heaolu vähenevad ja makstakse vähem makse kui maksukoormus on liiga suur.

Kaudsed maksud on ka regressiivse toimega tulude jaotusele kuna vaesemad inimesed tarbivad suurema osa, ja vastavalt säästavad väiksema osa oma tuludest kui rikkamad, ning seetõttu maksavad ka suhteliselt suurema osa oma sissetulekutest nende maksude kaudu riigile.
Kaudsed maksud - maksusumma lülitatakse kauba või teenuse müügihinda (nt. käibemaks). Otsesed maksud - suunatud ettevõtetele või indiviididele, kes peavad seda maksma kas saadud tulude, palgafondi vm tehingu väärtust arvestades.
Kaudsed maksud – maksustavad tarbimist – kaupade hinnalisa, Kaudse maksu puhul tasub maksu lõpptarbija, st maks liidetakse maksustatava kauba või teenuse hinnale (käibemaks 20%, aktsiis ja tollimaks).

Kaudsed maksud on tarbimiskäitumise mõjutamiseks ja on arvestatud kaupade ja teenuste sisse (u 40% riigieelarve tuludest). Kui rakendatakse astmelist käibemaksu süsteemi, vähendadatakse tuluerisusi.
Kaudsed maksud on lülitatud tootehinna sisse ja ehkki neid vaadeldakse tulude poole peal, ei jagune nad kellelegi tegurituluna ning seetõttu ei saa neid ka rahvatulus arvestada.
Kaudsed maksud on ette nähtud ettevõtjatele, kuid ettevõtjad lisavad need maksud toote hinnale ja lõpptulemusena maksab selle maksu kinni kauba lõpptarbija.

Kaudsed maksud on seotud kaupade ja teenuste hindadega ning nende puhul ei pruugi otsene maksumaksja ning maksukoormuse tegelik kandja kokku langeda.
Kaudsed maksud - käibemaks 9-20% kauba või teenuse hinnast, aktsiisimaks-alkohol,tubakas, kütuse,energia, pakent.. , hasartmängumaks, tollimaks
Kaudsed maksud on sellised maksud, mis kanduvad esmaselt maksumaksjalt üle teisesele maksumaksjale.

Kaudsed maksud - maksusubjekt ja tegelik maksukoormuse kandja ei lange kokku.
Kaudsed maksud on üks komponent, mille võrra rahvatulu on SKP-st väiksem.
Kaudsed maksud – kaupadele ja teenustele, maksustatakse kaupade tarbimist.

Kaudsed maksud on need, mis on arvatud kaupade ja teenuste hinna sisse.
Kaudsed maksud – on seotud spetsiifilise majandusliku tegevusega.
Kaudsed maksud on seotud spetsiifilise majandusliku aktiivsusega.

Kaudsed maksud on arvatud kaupade ja teenuste hinna sisse
Kaudsed maksud on käibemaks, aktsiisimaks ja tollimaks.
Kaudsed maksud - Lisanduvad kaupade/teenuste hindadele.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun