Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Katastrimõõdistamine on maamõõdutoiming, mille koostisosad on maatüki piiride määramine ja märkimine ning kindlustamine maastikul nõuetekohaste piirimärkidega, piiride mõõtmine ja hävinud piirimärkide asukohtade taastamine, piiriandmete arvutamine, maatüki oluliste osade kaardistamine, maatüki üldpindala ja sellel olevate ehitiste ning kõlvikute pindalade määramine, maatüki plaani ja kõlvikute eksplikatsiooni koostamine.
Katastroofid – olgu selleks siis mere või jää pealetung, mandrilaamade kokkupõrked või maavärinad, vulkaanipursked või meteoriidiplahvatused – on klindil paljanduvate kivimite kirjuvärvilistesse kihtidesse oma jälje jätnud (Pilt 6). Aga ka igapäevasel vaiksel lainemühal ja kuivale liivale langenud vihmapiisal, ussikeste eksirännakutel ja molluskite rahutul rabelemisel – kõigel sellel on siin oma koht.
Katastroofist on   paljude   Lääne­Euroopa   inimeste  teadmised ühiskonna süsteemidest, nende piirangutest, sisemisest struktuurist ja  söltuvustest suuresti muutunud. Ühest küljest olime me harjunud omama söjalisi  blokke,   liitusid   jms.   poliitilisi   ja   ühiskondlikke   moodustisi.
Katastroofipiirkonda on toimetatud piisavalt koolera- ja muude haiguste vaktsiine, kuid suur puudus on puhtast joogiveest - kui seda katastroofialale piisavalt ei jõua, on häda käes, sest peale katastroofi võib erinevate haiguste levik ja epideemia kaasa tuua veel suuremaid hävinguid.
Katastroofid - stressi tekitavad mitmesugused ulatusliku hädaohuga seonduvad ja tihti ka ettenägematud sündmused: loodusõnnetused, lennu- ja autoõnnetused, kuritegude ohvriks langemine jne. Niisuguste sündmuste läbielamine võib inimesele jätta jälje terveks eluks.
Katastroofid – Ettenägematud sündmused nagu loodusõnnetused, lennu- ja autoõnnetused, kuritegude ohvriks langemine, võivad jätta jälje terveks eluks ning võib kujuneda post-traumaatiline stressihäire.
Katastroofilise mõjuga – tohutud pörlevate tuulte ja vihmasajuga tormid tekivad tavaliselt soojade merede kohal, paarkümmend laiuskraadi põhja ja lõuna pool, kus ookeanivesi on soe ja õhk selle kohal niiske.
Katastroofid - postraumaatiline stressihäire • Ebasoodsad elusündmused Stressi talutakse paremini kui: 1) usk, et olukorda suudetakse kontrollida 2) teadmine, et ebasoodne olukord mingil ajal lõpeb.
Katastrikaardid – kõik on sinna peale kantud!!Oluline allikaid kompleksselt kasutada, kartograafilise materjali kasutamine eeldab instruktsioonide ja koodide tundmist.
Katastroofiliselt – võimalik, et Eestis elas vähem kui 100 000 inimest (enne Liivi sõda oli elanud Eestis ca 300 000 inimest). Sõjas oli surnud üle poole rahvast.
Katastroofi vältimine on võimatu. Kuid saehambaid on võimalik nüriks teha ja hukatust edasi lükata, lülitades televiisori välja ning looduse rõõme nautima minna.
Katastri aluskaart on mõõtkavas 1: 10 000 ja projektsiooniks Lambert-EST. Eesti mullakaart on andmebaas Eesti mullastiku kohta, mis katab kogu Eesti territooriumi.
Katastritoimiku aluseks on Põllumajandusministeeriumiavaldus Nr 9-3-3/1412 Rapla Maakatastrile kuupäevaga 18.06.1999. Mõõdistati maatükke 1999.a augustis.
Katastroofide on ka see ,kuna ei tea mis tuleb siis ei tea kas piirkonnas, kus püsiva konfiguratsiooniga võrku saime õigesti ei saa kasutada.
Katastriüksuse plaan on katastriüksuse piiride ja kitsendusi põhjustavate objektide asukohta tõendavaks algdokumendiks katastrisse kandmisel.
Katastriüksuste nimed on selliseid moonutusi täis, kuid ka külanimede osas leidub juba aastakümneid leierdatud kahetsusväärseid näiteid.
Katastritunnus - numbriline kood, mis on ette nähtud katastriüksuste identifitseerimiseks ja andmete sidumiseks teiste registritega;
Katastroofiline – kõhutüüfusesse nakatus üle 58 000 sõduri, suri 9000. Seda oli mitu korda rohkem, kui hukkus kuulide läbi.
Katastroofid – maavärinad, vulkaanipursked, maavärinad • Kohalike elanike käitumine, nende sõbralikkus • Hooajalisus
Katastroofihüpotees - Selle kohaselt langes Maale üsna tema moodustumise algjärgus hiigelsuur (ligikaudu Marsi-suurune) taevakeha.
Katastroofe on maa ajaloo jooksul korduvalt esinenud ja mitte miski ei garanteeri, et ka tulevikus midagi sellist ei juhtu.
Katastroofid – taluvuspiiri ületamisel võib tekkida post-traumaatiline stressihäire (unehäired, teistest võõrdumine)
Katastri aluskaardil on puisniidud Halliste jõe mõlemal kaldal asendunud valdavalt alla ühe hektariliste metsalaikudega.
Katastroofipiirkonnas on kuni 5 miljonit inimest jäänud koduta, neil pole peavarju, süüa ega sageli ka joogivett.
Katastriüksuse nr on 94901:005:0796. Krundi suurus on 893 m2. Ehitise kavandatav tööiga on 50 aastat.
Katastripidaja ülesandeks on maaregistri algdokumentide ning kaartide kättesaadavuse ja säilivuse tagamine.
Katastripiirkond - haldusüksus või selle osa, mille määramisel arvestatakse omavalitsusüksuste
Katastrofeerimine – miski on totaalselt läbi ja miski ei päästa enam hävingust või kaotusest.
Katas - Suur hulk hukkunuid; Katastroofiline Taastumatu kahju ja Valdkond on 27
Katastri aluskaardil on 20% kogu keskosa metsakooslusest madalamal maapinna kõrgusel.
Katastroofihüpotees - Päike oli enne ja planeedid tekkisid hiljem päikese ainesest.
Katastroofi vältimine on peaaegu võimatu, aga seda leevendada on kindlasti võimalik.
Katastrikaart e. kõlvikute kaart oli katastrisse kantava info aluskaardiks.
Katastriüksus - katastris iseseisva üksusena registreeritud maatükk
Katastri aluskaardid on Eesti põhikaart, ortofotod ning asulaplaanid.
Katastroofo on vulkaan pursanud umbes kolmel tosinal korral.
Katastriraamatus on kirjas ta isa teade, et poeg töötab kodus.
Katastroofi korral on tagajärjed huvitavad ja pikaajalised.
Katasroofi puhul on inimeste reaktsioonid seinast seina.
Katastriraamatus on isal kirjas, et poeg töötab kodus.
Katastroofid - sõjad, konfliktid, loodusõnnetused
Katastrikaardid - esimesed Soome ja Saksamaa kohta.
Katastroofide jälgi on geoloogid Maal ka avastanud.
Katastriandmed on esitatud ka kaardi kujul.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun