Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Kasvuhoonegaasid - mis-need 5. http://www.bioneer.ee/eluviis/kliima/aid-8932/Osoonikihi-h %C3%A4vinemine-on-peatunud 6. http://www.mindomo.com/mindmap/osoonikihi- horenemine-osooniaugud- 6a24bbff39ab44b69babd25642f09538 7. http://www.horisont.ee/node/1408 8. http://www.bioneer.ee/eluviis/kliima/aid-3577/Globaalne- soojenemine-ja-kliimamuutused 9. http://www.maailmakool.ee/oppematerjalid/kliimamuutus 8
Kasvuhoonegaas – atmosfääris olev süsihappegaas ja veel mõned gaasid, samuti aerosoolid, mis ei lase soojuskiirgust atmosfäärist lahkuda ja Maad jahtuda. Kui gaaside hulk ületab vajaliku piiri, siis selle tulemuseks on kliimasoojenemine Õhu saastumise tagajärjel väheneb atmosfääri läbipaistvus ja maapinnale jõuab vähem päikesekiirgust.
Kasvuhoonegaasid – atmosfääris olevad gaasid mis neelavad soojuskiirgust (veeaur, CO2, CH4, N2O) Tuul on õhu horisontaalne liikumine. Õhu paneb liikuma gradientjõud, mis on suunatud kõrgema rõhuga alalt madalamale. Mida suurem õhurõhumuutus, seda tugevam tuul.

Kasvuhoonegaasid – kasvuhooneeffekti põhjustavad gaasid (CO2, metaan, kloororgaanilised (CFC) ühendid, osoon).Kasvukohakaitse – haruldaste ja ohus olevate taimede kaitsmine neile omaste kasvukohtade, keskkonnaolude ja koosluste säilitamise varal.
Kasvuhoonegaas - n lühilainelist päikesekiirgust mitteneelavad või vähe neelavad ja hajutavad ning pikalainelist soojuskiirgust neelavad gaasid Maa atmosfääris, mis põhjustavad kasvuhooneefekti.
Kasvuhoonegaasid on lühilainelist päikesekiirgust mitteneelavad või vähe neelavad ja hajutavad ning pikalainelist soojuskiirgust neelavad gaasid Maa atmosfääris, mis põhjustavad kasvuhooneefekti.

Kasvuhoonegaasid - Õhu koostises olevad gaasid, mis tekitavad kasvuhooneefekti, nt süsihappegaas,osoon,veeaur jne.Aerosoolid- Suitsu,tahma,tolmu ja teiste väikeste aineosakeste segu õhus.
Kasvuhoonegaasid on CO2, CH4, N2O, O3 jne, samuti aerosool (kokku üle 40). Tuul ja õhuringlus 11) Õhurõhu territoriaalsed erinevused põhjustavad õhu horisontaalse liikumise - tuule.
Kasvuhoonegaasid – kasvuhooneeffekti põhjustavad gaasid (CO2, metaan, kloororgaanilised (CFC) ühendid, osoon jt.). Kõige ohtramalt atmosfääris esinev lisandgaas on süsihappegaas.

Kasvuhoonegaasid - pikaajalised, kui kord juba kk sattunud, siis püsivad seal kaua; nerosoolid (tolm, tahm, veepiisakesed jne)- tahm põhj pilvkatte tekkimist, vihmapilvede teket.
Kasvuhoonegaasid – peamiseks soojuskiirguse neelajaks on on veeaur, lisaks veel CO2, metaan CH4, naerugaas N2O, maalähedane osoon O3 jt gaasid, samuti aerosool.
Kasvuhoonegaasid - kasvuhooneefekti põhjustavad atmosfääri koostises olevad gaasid: veeaur, süsinikdioksiid(CO2), metaan(CH4), dilämmastikoksiid(N2O) jt.

Kasvuhoonegaas – klimaatiliselt aktiivsed gaasid (kiirguslikult akt., keemiliselt akt.) Tähtsamad: Süsihappegaas, Metaan, Dilämmastikoksiid, Osoon
Kasvuhoonegaasid on rohkem kui kahest sama elemendi aatomist või erinevate elementide aatomeist koosnevad atmosfääris esinevad gaasilised molekulid.
Kasvuhoonegaasid on veeaur (H2O), süsinikdioksiid (CO2), metaan (CH4), dilämmastikoksiid (N2O), fluoritud kasvuhoonegaasid ja osoon (O3).

Kasvuhoonegaasid – Kasvuhooneefekti põhjustavad atmosfääri koostises olevad gaasid: veeaur, metaan, dilämmastikoksiid jt.
Kasvuhoonegaasid on atmosfääri koostises olevad gaasid: veeaur, CO2, CH4 jne, mis põhjustava dkasvuhooneefekti teket.
Kasvuhoonegaasid ehk süsihappegaas, lämmastikoksiid ja metaan kuulub meie atmosfääri. Me ei saa neid ära kaotada.

Kasvuhoonegaasid - atmosfääris olevad gaasid, mis neelavad soojuskiirgust, peamised on veeaur, CO2, CH4, N2O.
Kasvuhoonegaas - soojuskiirgust neelavad gaasid Maa atmosfääris, mis põhjustavad kasvuhooneefekti.
Kasvuhoonegaasid – kasvuhooneefekti põhjustavad atmosfääri koostises olevad gaasid.

Kasvuhoonegaasid on globaalse soojenemise ja kliimamuutuste põhjustaja üle maailma.
Kasvuhoonegaas - õhu koostises olevad gaasid mis tekitavad kasvuhooneefekti(CO2)
Kasvuhoonegaas – atmosfääris olevad gaasid, mis neelavad soojuskiirgust.

Kasvuhoonegaas – atmosfääris olev gaas, mis põhjustab kasvuhooneefekti.
Kasvuhoonegaasid – atmosfääris olevad gaasid, mis neelavad soojuskiirgust
Kasvuhoonegaas - Atmosfääris olev gaas, mis neelab soojuskiirgust

Kasvuhoonegaasid - süsihappegaas(CO2), metaan(CH4), osoon(O3).
Kasvuhoonegaasid on gaasid mis neelavad hästi soojuskiirgust.
Kasvuhoonegaas – lämmastikuga seonduvad kliimamuutused.

Kasvuhoonegaasid on veeaur(62%), CO2 1.Kliima soojenemine.
Kasvuhoonegaasid - veeaur, CO2, metaan ja aerosoolid.
Kasvuhoonegaasid on soojuskiirgust neelavad gaasid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun