Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Karskusseltsid –  tervise hoidmine on rahvuslik kohustus • Kutseühingud • Tuletõrjeseltsid • Eesti Üliõpilaste selts (EÜS)                     ­1884 pühitseti EÜS­i lipuks sinimustvalge lipp Laialdase vastukaja ühiskonnas leiab Hurda algatatud rahvaluule kogumine.  Rahvusliku liikumise uue põlvkonna liidriks tõusis V. Reiman (Kolga­Jaani kirikuõpetaja)
Kars - Tõend on kahtlustatava, süüdistatava, kannatanu ja tunnistaja ütlus, eksperdiarvamus, eksperdi antud ütlus ekspertiisiakti selgitamisel, asitõend, uurimistoimingu, kohtuistungi ja jälitustoimingu protokoll või muu dokument ning foto või film või muu teabesalvestis.
Kars - i kohaselt võib kohus kuriteo eest mõista kolmekümnepäevase kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistuse (KarS § 45 lg.1). Antud sätte puhul on tegemist regulatiivse õigusnormiga ning eelnimetatud õigusnorm lubab teatud viisil käituda.

Kars on orienteeritud kaitsma õigusvastase teo ohvriks lagenud kannataja õigusi õiglasel viisil, ent ei tee ülekohut ka õigusvastase käitumise toimepanijale, vaid määrab proportsionaalse juriidilise vastutuse.
Kars - is on see küsimus lahendatud §- des 6, 8 ja 9. See regulatsioon toetub järgmistele põhimõtetele: 1. Territoriaalsuspõhimõte 2. Kaitsepõhimõte 3. Universaalsus- ehk maailmaõiguse põhimõte
Kars - i § 56 sätestab, et karistamise aluseks on isiku süü. Ent tihti võib süül rajanev karistus osutuda lühemaks kui ohtlikkusel rajanev vajadus isikut mõjutada.

Karskusliikumine on olnud taas tõusuteel juba umbes kümme aastat, inimesed hakkavad aina rohkem mõistma alkoholi kui kasvavat probleemi ning seda probleemi soovitakse lahendada.
Kars - i laienemine ei piirdu ainult Eesti Vabariigi territooriumitega on seotud ka teiste riikide territooriumitega, kodanikkudega, sellega, mis on seal toimepandud.
Kars on näinud ette neli õigusvastasust välistavat asjaolu: hädakaitse, hädaseisund ja kohustuste kollisioon ja eksimus teo õigusvastasust välistavas asjaolus.

Kars - ist võib leida rohkesti norme, mis kõik mõjutavad teo karistatavuse aluseid ja piire ning mida kõike tuleb igal konkreetsel juhul kindlasti arvestada.
Kars järgi on süüteokatse toimepandud ka sellest vabatahliku loobumise korral, kuid rakendamisele tulevad isiku süüd puuduvad §-d 40-43 nimetatud erireeglid.
Kars on materiaalõigus. Kuidas seda realiseerida? Kuidas toimub kohtumenetlus? Kuidas tõendeid leitakse?... See on reguleeritud menetlusõigusega.

Kars - i). PS § 4 – kas on see meil realiseeritud? Võimude lahususe printsiip ja võimude kontrollimine (demokraatia aluspõhimõtted).
Kars - s sätestatud karistust kergendavaid ja raskendavaid asjaolusid, kui neid on seaduses kirjeldatud süüteokoosseisu tunnustena.
Kars - is on peetud vajalikuks loobuda Saksa eeskujul eraldi kuriteo organiseerimise kui osavõtu vormi kriminaliseerimisest.

Karskusliikumine - > Eestvedajaks V. Reimann, Kolga- Jaani kirikuõpetaja, kes pani aluse ajaloo- ja kultuuri teaduslikule uurimisele.
Kars - s. KarS on lahutamatus seoses VTMS-ga ja KrMS-ga, sest need seadustikud reguleerivad süütegude menetlust.
Kars - i üldosa kohaldatakse eriosas ja muudes seadustes säteastatud süütegude eest karistamiseks.

Kars on loobunud KrK § 10 käsitlusest, kus eri süütegu puhul nähti alaealise süüvõimelisust
Kars – i järgi on olemas süüteo koosseise mille puhul süüteo objekte ei eksisteeri.
Kars - i §-st 87³ tuleneb, et meedet ei kohaldata siiski tavaliselt üle kümne aasta.

Kars – i järgi vastutus ettevaatamatu kuriteo eest saab järgneda üksnes siis kui
Kars – i kohaselt tuleb tahtlus tuvastada rangelt teo toimepanemise hetkeseisuga.
Karskusseltsid – Karskusseltsid hakkasid Eestis tekkima alates 1880 aastate lõpust.

Kars – i eriosas eraldi § kriminaliseeritud sama teo ettevaatamatu tegu.
Karsketel noortel on alkoholi tarvitavate noortega võrreldes paremad verbaalsed või-
Kars - i terminoloogia kohta vt. J.Sootak. Karistusõiguse termid.

Karsklusliikumine - tegelesid rahvaharidustööga ja meeelelahutusega.

Karskus - , haridus- ja tuletõrjeseltse.
Kars - is § 6,8,9 See regulatsioonTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun