Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Karistusseadusel on tagasiulatuv jõud siis, kui seadus: 1) välistab teo karistatavuse, st tunnistab seni karistatava teo mittekaristatavaks; 2) karistusseadusel on tagasiulatuv jõud juhul, kui ta kergendab karistust, s.o näeb ette sanktsiooni madalama ülem- ja alamäära või madaldab alammäära või madaldab ülemmäära, või välistab mõne lisakaristuse kohaldamise, või kehtestab kergemaid alternatiivseid põhi- või lisakaristusi, või leevendab mõnel muul viisil isiku olukorda.
Karistusseadustikus on kriminaliseeritud narkootilise ja psühhotroopse aine käitlemine nii väikeses kui ka suures koguses, vastavalt siis §183 ja §184. Esimese paragrahvi süüteokoosseisu objektiivseteks tunnusteks on aine väikeses koguses ebaseaduslik edasiandmine või vahendamine, samuti edasiandmise eesmärgil aine väikeses koguses valmistamine, omandamine või valdamine.
Karistusseadustikus on loobutud psühholoogilisest süümõistest ja selle asemele on kasutusele võetud normatiivne süümõiste.
Karistusseadustiku järgi on karistused sõltuvad sellest, kas karistatava teo on toime pannud füüsiline või juriidiline isik ja kas toime on pannud füüsiline või juriidiline isik ja kas toime on pandud kuritegu või väärtegu.
Karistusseaduse kohaselt on liigkasuvõtmine see, kui laenuandmisel võetakse või saavutatakse intress või muu majanduslik eelis, mis on ebaproportsionaalne võrreldes krediidiandja poolt osutatava teenuse kuludega.
Karistusseadusel on 3 kehtivusmõõdet: 1.ajaline 2.ruumiline 3.isikuline Kehtivuspiiride küsimus on materjaalõiguslik ja sellest tuleb lahus hoida menetlusõiguse probleem seaduse reaalsest kohaldamisest.
Karistusseadustiku kohaselt on karistatav tegu, mis vastab süüteo koosseisule, on õigusvastane ja isik on selle toime panemises süüdi (KarS § 2 lg 3) ja selline tegu on süütegu.
Karistusseadustiku kohaselt on pedofiilia lapse seksuaalne ärakasutamine tema psüühikaga manipuleerides või ähvardustega mõjutades ja/või otsese füüsilise vägivalla abil.
Karistusseadustiku järgi on karistused sõltuvad sellest, kas karistatava teo on toimepannud füüsiline või juriidiline isik ja kas toime on pandud kuritegu või väärtegu.
Karistusseadustikus on ette nähtud vastutus kõikide kuritegude eest ning mõnede väärtegude eest, mille vastutust ei ole eraldi seisva seadusega reguleeritud.
Karistusseadustiku alusel on kitsamalt tegu vargusega (§ 199) ja vähemohtlike varavastaste süütegudega (§ 218) Komisjoniliikmete üldine suhtumine pisivarguse
Karistusseadustiku järgi on olemas kolm karistusvormi – § 44 rahaline karistus, § 45 vangistus ja § 46 juriidilise isiku sundlõpetamine.
Karistusseadustiku kohaselt on karistatav tegu, mis vastab süüteokoosseisule, on õigusvastane ja isik on selle toimepanemises süüdi.
Karistusseadustik – Elektrooniline Riigi Teataja Eesti Vabariigi põhiseadus – Elektrooniline Riigi Teataja Raul Narits.
Karistusseadustiku säte on siiski legitiimne, sest ohtliku kalduvuskurjategija kinnipidamine tagab ühiskonna parema turvalisuse.
Karistusseaduse kohaselt on ettenähtud emale, kes tapab oma sündiva või vastsündinud lapse, kuni viieaastane karistus.
Karistusseadus on materiaalõiguslik seadus, mis sisuliselt näeb ette karistatava teo ja vastava karistuse.
Karistusseadustiku järgi on karistatav igasugune seksuaalvahekord noorema kui neljateistkümneaastase isikuga.
Karistusseadustiku eriosas on esikohale seatud inimsuse- ja rahvusvahelise julgeoleku vastased süüteod.
Karistusseadustik – kuriteo avastamist ja selle eest vastutuse kohaldamist reguleeriv koodeks
Karistusseadustikus on sätestatud need väärteod, mille kohta eriseadust pole.
Karistusseadusel on kolm kehtivusmõõdet: ajaline, ruumiline ja isikuline.
Karistusseadustiku üldosas on regulatiivsed ja definitiivsed õigusnormid.
Karistusseadustik on karistusõiguse peamiseks allikaks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Karistusseadustiku kohaselt on arest ja rahatrahv väärteomenetluses kasutatavad karistusmäärad, kuid kriminaalkoodeks ei erista väärtegu ja kuritegu, seega rahatrahv kehtib ka nagu rahaline karistus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun