Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Kant on kriitilise filosoofia rajaja (analüütilise filosoofia metoodika on kriitiline; ka analüütiline epistemoloogia algab kahest kriitilisest küsimusest: mida see tähendab? ja kust me seda teame? Tuleta meelde nt Popperi kriitiline ratsionalism). Sündis sadulsepa peres Königsbergis, õppis sealsamas ülikoolis, töötas koduõpetajana ja pärast magistrikraadi kaitsmist 1755 eradotsendina.
Kant – saksa idealist (tõde on väljaspool meid ja meie tunnetust – reaalsus on midagi nähtamatut), huvitub ratsionalismist( puhta mõistuse filosoofia – kui mõistus ütleb, et nii on, siis see ongi tõde, vastandub imperialismile, kus tunnetuse kaudu võimalik tõde leida). Kant ka esialgu ratsionalist.
Kant on õige mees! Oh, kõik see aeg, mis ma olen ära raisanud! Nüüdsest peale… LJUBOV: Mihhail… MIHHAIL: Mis on? LJUBOV: (improviseerides) Aga mis… sõjaväega saab? MIHHAIL: Ära muretse, kõik on kontrolli all. (Kui nad lahkuvad:) Te peate tulema meile Premuhhinosse külla.
tom

Kant - alaealisus ei tähenda vanust ( alaealisus tähendab, et ei juleta arvamust välja öelda ) - Julge olla tark! Julge oma arvamust väljendada! Montesquieu ( 1689-1755 ) - eelistas igale konkreetsele ühiskonnale vastavaid seadusi - toetas võimude lahusust
Kant - (1724-1802) 20. Psühholoogia ei saa kunagi teoreetiliseks teaduseks nagu füüsika 21. Psühholoogias ei ole võimalik rakendada matemaatikat Hamilton- (1788-1856) Meelde jääb ainult mõni asi paljudest.
Kant on ratsionalist: Moraali ei saa rajada tagajärgedele pooldaja võib vastata, et on siiski võimalik moraali uurida ja välja selgitada, mida üks või teine kõlblusega seotud mõiste tähendab.

Kant on ratsionalist: Moraali ei saa rajada tunnetele jms (sest need on ebakindlad ja igal inimese erinevad), vaid moraaliprobleemide üle – st me arutleme, ega väljenda üksnes emotsioone.
Kant – hakkas tegelema spekulatiivse filosoofilise uurimisega “Kas metafüüsika on olemas?” Ei kahelnud selles, kuid kui kõik teised teadused arenesid, siis metafüüsika oli
Kant - igavene rahu, angell-suur illusioon, R. Keohane-uusliberalism, J. Nye-pehme võim; N. Angell- Suur illusioon Põhieeldused: inimene on loomult hea. koostöö on võimalik.

Kant - Me ei taju maailma sellisena, nagu see on, vaid nii, nagu meile näib, sest mõistus ja kogemus esitab ühe versiooni maailmast, lõplikku ei saa, see on kättesaamatu.
Kant – tõmbas rajajoone faktide(kogemused, asjad, inimesed, sündmused, omadused, suhted) ja kategooriate(mille kaudu me tunnetame ja kujutleme ja mõtleme) vahel.
Kant on jaganud ka kehtivuse kaheks, nimelt ühte nimetab ta objetiivseks kehtivuseks ja teist paratamatuks üldkehtivuseks ja need mõisted on teineteist asendavad.

Kant - teadmisteni jõudmistel mängivad olulist rolli nii kogemus kui ka mõistus 4. kaasaegne arusaam teaduslikust tunnetusest lähtub Kanti ideest
Kant – Kui me maailma tajume sellisena nagu me tajume, siis ei tähenda, et maailm tegelikult selline on. Hoopis meie mõistus on selline.
Kant - uuris inimese aistilimbrus, linna kultuurmaastiku morfoloogia, varep ja eilart- tegelesid inimese ja keskkonna suhete uurimisega.

Kant – tõeliselt hea tegu on see, mis on tehtud vabast tahtest • Ta ei tegele probleemiga, kuidas seda omadust inimeses kujundada
Kant – Idea for a universal History with a cosmopolitan purpose Kant was a Calvinist.
Kant - Muermans. Marcos, B., T. Aymerich, J. M. Monfort, and M. Garriga.

Kant - enne filosofeerimist tehkem kindlaks meie tunnetusvõime piirid.
Kant on kirjutanud ka rida kasvatusõpetuse/pedagoogikaalaseid teoseid.
Kant – moraalil pole seost sellega, kuidas ja kas me maailma kogeme.

Kant - selei ÕKS § 42 tähenduses on kantselei kitsamas tähenduses.
Kant - Tõeliselt hea tegu on see, mis on tehtud vabast tahtest.
Kant - valgustus aitab inimese välja lapselikust seisundist.

Kant - tunnustas ainsa loomuliku õigusena vabadust.
Kant on armastatud õpetaja, Herder kiidab teda.
Kant – Eesti 1. majandusgeograafia professor.

Kant - Kostmine küsimusele: mis on valgustus?
Kant – autonoomia mõiste inimese jaoks.
Kant - Laplace neulaarhüpoteesist.

Kant - temalt tuli sõna valgustus.
Kant – kes oli range ja täpne.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kant - serva ja külje kokkupuute punkt.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun