Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Kanepijahu - , kartuli- ja rasvasegu, peki- või lihatükke, porgandeid, soolakala, rannakülades ka värsket kala (Viires, Vunder, 1998). Kõik nimetatud erileivad olid omal ajal aganaleivaga võrreldes maiusroad, mida valmistati peamiselt pühadeks ja tähtpäevadeks. Kuni 19. sajandi kolmanda veerandini küpsetati suurtes peredes leiba tihti kaks korda nädalas, ühe leivateoga koguni 8–15 leiba.
Kanepit on aastasadu kultiveeritud kiu saamiseks, seemneid on kasutatud kanepiõli valmistamiseks ning kannabinoidide gruppi kuuluvaid bioloogiliselt aktiivseid alkaloide meditsiinilistel eesmärkidel.
Kanep on taim, mille tähtsamate alaliikide ladinakeelsed nimed on Cannabis sativa ja Cannabis indica. Kanepitaimed ja selle ekstraktid sisaldavad üle 60 keemilise aine, mille koondnimetus on kannabinoidid. Nende ühendite tõttu ongi kanepil psühhoaktiivsed omadused: kanepit tarvitades muutuvad inimese maailmataju ja käitumine ning asju hakkab juhtuma.

Kanep on laualt levinud põõsjas taim, mis kasvab parasvöötmes ja troopilises vööndis metsikus looduses, kuid seda kasvatatakse ka kultuurtaimena. „Kanepit on aastasadu kultiveeritud kiu saamiseks, seemneid on kasutatud kanepiõli valmistamiseks ning kannabinoidide gruppi kuuluvaid bioloogiliselt aktiivseid alkaloide meditsiinilistel eesmärkidel.
Kanepitaim on üks vanimaid mittesöödavaid kultuurtaimi, seda kasvatati kanepikiudude saamiseks. Esimene ülestähendus kanepi tarvitamisest psüühika muutmise eesmärgil pärineb Hiinast u 2000 aastat eKr. Kanepitaimes on umbes 400 erinevat kemikaali ja 61 neist kutsutakse kannabinoidideks.
Kanepitaimes on kuni 60 alkaloidi, millest tähtsaim on narkootiliselt aktiivne (9delta)tetrahüdrokannabinool (THK). Viimast kasutatakse meditsiinis glaukoomi (rohekae) raviks, kasvajavastastest ravimitest põhjustatud iivelduse ja oksendamise pärssimiseks ning harva ka langetõve ravis.

Kanepiekstrakti thc - sisaldus on 10-60%. Mõnikord püütakse saada ka väheväärtuslikku ekstrakti, mille THC-sisaldus on 1-2%. Selleks eraldatakse viimasedki THC jäägid taime jämedatest varreosadest. Kanepiekstrakt on uimastiturul üsna harvaesinev toode (Narkootikumid 2004).
Kanepil – tolmukaniidid ; kased, haavad, paplid – urvad ; kõrrelised – õisikud, pikad varred ; kõrvenõgesel on rippuvad tolmukad ja aktiivne tuultolmleja – valminud tolmukas on kõver ja järsult läheb see turgori abil sirgeks ning tolmukas paiskub laiali.
Kanep - väikese koguse manustamine põhjustab põhjuseta õnnetunnet ja naeruhoogusid, jutukust ja elavat käitumist, kõrgenenud enesehinnangut, unehäireid, õpi- ja keskendumisraskusi, aeglaseid reflekse, koordinatsioonihäireid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kanepit on lubatud Eestis kasvatada vaid põllumajandusliku tootmise eesmärgil (s.t. mitte narkootilise aine saamiseks) ning seda reguleerib Vabariigi Valitsuse 28. novembri 1997.a. määrus nr. 230 (RT I, 1997, 84, 2534). UNIMAGUNAST VALMISTATAVAD NARKOOTILISED AINED - OPIAADID Unimagun (Papaver somniferum L.) kasvab väga erinevates pinnase ja kliima tingimustes ning tulenevalt laiast levikuareaalist on väga polümorfne.
Kanepi suitsetamine on vähkitekitav ja mutatsioone põhjustav, kuna marihuaana sigaretid sisaldavad rohkem tõrva ja kantserogeenseid aineid kui tubakas, seos on leitud kõrgema haigestumisega kopsuvähki ja eesnäärme vähki.
Kanep on samuti väga ohtlik liikluses, kuna kanepi tarvitamisel inimese keskendumisvõime hajub, aja- ja ruumitaju muutub, ümbritsevad esemed tunduvad moonutatutena, värvid muutuvad eredamaks, helid valjunevad.

Kanepi alamliiki - india kanep (Cannabis sativa var indica) ja ameerika kanep (C. sativa var americana). • Sõna JAH-Kuningas Jamesi Piiblis on Jah Elohimi, El Shaddai ja teiste kõrval üks Jumala nimedest.
Kanep on tubakast ohtlikum ● Selleks, et hingata sisse nii palju uimastit kui vimalik, hingavad kanepisuitsetajad sügavamalt ning hoiavad suitsu kauem kopsudes kinni kui tubakasuitsetajad.
Kanep - tekitab mäluhäireid, pidevat söögi isu, keha liikumise aeglustumist, tunnetamis häireid,tekitab vaimset ja füüsilist sõltuvust , koguseid peab iga korra järgselt suurendama

Kanep — meelemürkide kasutamisega seotud probleemid kannatanu vabastamine — kannatanu päästmise põhiprintsiibid kannatanute kogumispunkt — kiirabi tegevus suurõnnetuste korral
Kanepikiu leiud on pärit eelrooma rauaajast (800–400 e. Kr.); sellest kiust tehti nii nööri kui ka kudumeid. Vanimad kanepiseemnete leiud pärinevad esimese aastatuhande esimesest poolest.
Kanepitaimes on umbes 400 eri kemikaali. Kannabinoididest on tähtsaim narkootiliselt aktiivne delta-9- tetrahüdrokannabinool (THC), mis tekitabki tarvitamisest tingitud psüühika muutusi.

Kanep ehk Cannabis üks levinumaid narkootikume, mis näiteks Hollandis on legaliseeritud. Kanep jaguneb omakorda marihuaanaks, hashiseks ja vedelaks hashiseks ehk vedelaks kanepiks.
Kanepit on kasutatud aastatuhandeid nii kiu ja seemnete saamiseks kui ka meditsiinis. Umbes 10% kõigist kanepi proovijatest jõuavad kanepisõltuvuse faasi.
Kanep on keskmiselt 1,5 m kõrge, kuid lõuna pool kasvatatavate sortide kõrgus on kuni 3,5 m. Kasvatatakse soojas ja parajas kliimas, tahab head mulda.

Kanepi lehed on sõrmjad, koosnedes tavaliselt 5–9 saagja servaga lehekesest. Kanepitaimes on umbes 400 eri kemikaali, neist 61 kutsutakse kannabinoidideks.
Kanep on laialt levinud üheaastane kuni 5-6 m kõrgune põõsakujuline taim, mis kasvab nii metsikult looduses kui ka kultuurina kogu maailmas.
Kanepitaim ise on rohelist värvi (vt joonis 1). Nagu eelpool öeldud, on peaaegu kõik kanepi ehk Cannabis Indica taimeosad millekski kasutatavad.

Kanepitaim on ererohelist värvi ning tal on jäme vars, millel on vastassuundades asetsevad, 5-9 hõlmast koosnevad kitsad sõrmjad lehed.
Kanepiga on selle taime nimi ilmselt seetõttu seotud, et ta kasvab sageli nii tihedalt koos nagu kanep ja on ka nii kõrge nagu kanep.
Kanep on taim, mida kasvatatakse, selles on üle 60 erineva keemilise aine, nende tõttu ongi kanepil psühhoaktiivsed omadused.

Kanepiekstrakt – hashishiõli THC 10-60% / tubakaga segi Neelates või mäludes – mõju saabub 30-60 minutiga – kestab 3-5 tundi
Kanepisuitsetajad on normaalsetest inimestest sagedamini sunnitud kasutama tervishoiuteenuseid, kasvaksid kulutused ravieelarvetele.
Kanep – Kanep on mitmetoimeline narkootikum – tal on nii rahustavad, stimuleerivad, kui hallutsinogeensed omadused.

Kanepi vald on üheks pilootprojektiks kus hakatakse testima kaugtöökeskuse loomise võimalusi erinevates regioonides.
Kanep on rebimisel linast tugevam, ta on üldse üks tugevamaid ja ajale vastupidavaimaid looduslikke kiudaineid.
Kanepil on meeli, nii mõtteid kui emotsioone, mõjutavad omadused, samuti kahjustab see peaaegu kõiki aju osasid.

Kanep on levinum illegaalne mõnuaine, mille kasutaid võib leida nii põhikooli klassidest kui tudengite seast.
Kanep on väga kaval aine, mis jõuab kiiresti kesknärvisüsteemi ja ladestub pikaks ajaks rasvkoesse.
Kanepit – India kanep (Cannabis sativa var. Indica) ja Ameerika kanep (Cannabis sativa var. Americana).

Kanep on taim, mille tähtsamate alaliikide ladinakeelsed nimed on Cannabis sativa ja Cannabis indica.
Kanepil on ka kanepi vastane ravim olemas, mis aitab vähendada nende närvivalusid ja lihastõmblusi.
Kanep on maailmas kahtlemata kõige enam levinud keelatud uimasti ning Eesti pole siin mingi erand.

Kanepis on THC (tetrahüdrokannabinool). THC põhjustab kanepi manustamisest tingitud kehalise toime.
Kanep on teistest narkootikumidest ohutuim ning selle tarvitamine on mõnes riigis isegi lubatud.
Kanepil on inimestele valuvaigistav toime, kokaiini tarbimisel võib inimene muutuda agressiivseks.

Kanep on kõige enam levinud uimastid, mistõttu selged kasutajate grupid pole veel eristunud.
Kanepi kihelkonnakool – rajatud pastor Rothi poolt, esimene teadaolev kool, kus lauldi neljahäälseid laule
Kanepitaim on üks vanimaid mittesöödavaid kultuurtaimi, seda kasvatati kanepikiudude saamiseks.

Kanepi thc - sisaldus sõltub taime sordist, kasvutingimustest ja hilisemast töötlemisviisist.
Kanep - Ainult kanepit tarvitavad  nõustun  ei nõustu, sest vanemad kinnipeetavad.
Kanep ehk Cannabis üks levinumaid narkootikume, mis näiteks Hollandis on legaliseeritud.

Kanepit on sajandeid kasutatud valu, astma ja düsenteeria raviks, rahusti ja uinutina,
Kanep on tuntud kui kaugelt enim tarvitatav illegaalne uimasti kogu läänemaailmas.
Kanep on üheaastane rohttaim, mis oma kasvult on tugev, püstine ja kiirekasvuline.

Kanepi kasvatus on keskkonna sõbralik ja lihtne nt. ei vaja ta rohimist ja üleliia hooldust.
Kanepi lähedal on ka väga head asfalteeritud teed nii on meie söögikohta sõitmine mugav.
Kanepit on kasutatud aastatuhandeid nii kiu ja seemnete saamiseks kui ka meditsiinis.

Kanepi sõltuvus on psüühiline, ning sellest on võimalik tahtejõu abil kergesti vabaneda.
Kanepilehed on sõrmjad ja õied väikesed, viljaks pähklike, taim ise on tuultolmleja.
Kanep on kõige levinum ebaseaduslik narkootikum maailmas, eriti noorte hulgas.

Kanepitaimes on umbes 400 erinevat kemikaali ja 61 neist kutsutakse kannabinoidideks.
Kanep – kanep lõunaeestis, lisaks kiudtaimele olid seemned toidutaimed.
Kanepi lehed on sõrmjad, koosnedes tavaliselt 5–9 saagja servaga lehekesest.

Kanep on üks levinumaid narkootikume. Paljud kasvatavad kanepit kodus.
Kanepikiud on eriti pikk, koosneb 0.5 kuni 5.5 cm pikkadest üksikkiududest.
Kanepil on sorte, mida on kerge kasvatada ja kus saagi saamine on kindel.

Kanepitaimes on umbes 400 eri kemikaali, neist 61 kutsutakse kannabinoidideks.
Kanep – on taim, millest valmistatakse marihuaanat ning hašišit.
Kanepi hulk on aga palju väiksem, eriti meditsiiniliste rakenduste puhul.

Kanepit on raske pleegitada ja rõivastuses praktiliselt ei kasutata.
Kanepiekstraktis thc - sisaldus on 10-60%. Uimastiturul üsna harva esinev toode.
Kanepiriie on 8 korda niiskust imavam, kehal jahe ja õhku läbilaskev.

Kanepil on tõepoolest valu vaigistav ja lihaseid lõdvestav toime.
Kanep on kõige laialdasemalt kasutatav illegaalne narkootikum.
Kanep on tugev, püstine kiirekasvuline üheaastane umbrohutaim

Kanep on üks vanemaid taimi, mida inimene on kultiveerinud.
Kanepiriie on väga vastupidav, puuvillast 10 korda vastupidavam.
Kanepis on tema auks püstitatud tema nimeline mälestusmärk.

Kanepit ehk hašiši õli ka tilgutatakse tavalisele suitsule.
Kanep on üks vanemaid taimi, mida inimene on kasvatanud.
Kanep on vana kultuurtaim, kes pärineb ilmselt Aasiast.

Kanepiga - oleks mingiski mõttes põnev ja mõnus tegevus.
Kanepist on robustsed ja mugavad, mitmekülgsed ja lihtsad.
Kanep – aju kannabioidide retseptorite ärgastamine

Kanepiekstrakt - siirupisarnane kontsentreerituim kanepitoode
Kanep on narkootikum, mida paljud peavad kahjutuks.
Kanepitaimed on lahksugulised taimed, üheaastased taimed.

Kanep on taimede perekond kanepiliste sugukonnast.
Kanep on üks tugevamaid looduslikke kiudaineid.
Kanepiekstrakt on uimastiturul üsna harvaesinev toode.

Kanep on rituaalne osa hindu festivalis Holi.
Kanep on kõige levinum looduslik narkootikum
Kanepi värvus on ereroheline ning tal on jäme vars.

Kanep - Tarbimisviis oleneb tootmisviisist.
Kanepiekstrakt on kõige kontsentreeritum joove.
Kanep on üks levinumaid narkootikume.

Kanep on üks vanimaid kultuurtaimi.
Kanep on ka väga ohtlik liikluses.
Kanep on väga vastupidav materjal.

Kanepi kahjulikkus on teaduslikult tõestatud.
Kanepil on ka valuvaigistav toime.
Kanepi sõltuvusest on väga raske vabaneda.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kanepisuits on ohtlikum kui tavalise sigareti suits – nimelt tekib selle põlemisel, võrreldes tavalise tubakaga, kolm korda rohkem kantserogeenset (vähkitekitavat) tõrva ja viis korda rohkem mürgist süsinikmonooksiidi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun