Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Kaasaegses koreograafias on iga selle hierarhia osa küsimuse all! Tantsud ei pruugi koosneda osadest, vaid on jätkuvad (countineous). Kui nad on osadeks jaotatud, siis igal osal võib olla erinev pikkus, fraasid on samuti erineva kestvusega, koosnedes ükskõik kui paljudest või vähestest “rakkudest”; puuduvad selged motiivid – lihtsalt elemendid on kokku pandud.
Käekumerus – on potensiaalsed koroegraafi ”statemendid”! Arendades disaini nägemist ja märkamist, tuleb õppida vaatama kaugemale, kui “sirutatud jalg”, “väljenduslik näoilme” jne. Kuidas kõik liiklumiskomponendid ja disainielemendid koos töötavad – ongi KUNSTIMEISTERLIKKUS (artistry).
Kontaktimprovisatsioonis on kokkupuude kahe tantsija vahel koostööd eeldav – valdavalt ei ole kumbki pool dominantne (või ollakse paiguti ja vaheldumisi), see ei ole seksuaalne ega ka agressiivne kontakt.

Kombineerida - liikuda ruumis kui pöörled, ülebalansseerida kui liigud, pöörelda hüppega koos jne. Proovi neid liikumisi alustada erinevatest positsioonidest, erinevatest kohtadest
Kitsenduseks on perioodid enne ja pärast füüsilist vigastust ning vigastuse vältel elatud aeg, selle perioodi mõju tantsija elukutsele tol hetkel ning tervikuna.
Koos tantsijatega - arvestades tantsija kehalisi iseärasusi ja füüsilisi võimeid, tema isikupära, loovust, väljanägemist, sugu, tantsutehnikat ja ka biograafiat.

Kustuvad - jutuajamine saalis vaibub, lavavalgus süttib- publik saalis jääb vait ja asub vaatama, kuidas tantsijad liiguvad laval muusika või heli saatel.
Kodaly süsteem – Jo-le-mi. „Schulwerk“ ei ole meetod! “Schulwerk“ on suunatud selelle, et äratada võimet loominguliseks tegevuseks muusika vallas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Koreograafide töömeetodid on väga erinevad, kuid sarnane kõikidele on see, et liikumine on tantsukunstis peamiseks meediumiks, tantsija on selle instrument (liikumise esiletooja ja mõtestaja), kelle läbi liikumist ja liigutust nähakse ja sellesse suhestutakse. Kuidas liikumismaterjali esitatakse on võtmeküsimuseks tantsuteose kommunikeerumisel vaatajatega.

Kitsendusena on valitud mõned somaatilised treeningsüsteemid nagu Alexanderi printsiip F.M. Alexander´i elutöö näol ning Pilatese traditsioon.
Kinnises tantsuvõttes on ülakeha tihedas kontaktis, põlved kergelt kõverdatud, sammud on pikad ja sujuvad, põhisammuks kiire samm-juurde.
Koreograafi puhul - igaüks teeb oma valikud materjali selekteerimiel, kokkupanemisel, arendamisel ja tervikpildi kujundamisel.

Kõnd tagurpidi on mõnevõrra ebamugavam kui kõnd ettepoole, kuigi üldpõhimõtted on mõlemal juhul enam-vähem samad.
Krampide ajal on väga raske näitkes kas või lihtsalt istuda, igasugune pisemgi lihasliigutus tekitab palju valu.
Koreoutika – TANTSIJA RUUM (kuidas tantsija suhestub ruumi, space in the body, body in the space)

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kinesteetiline taju on oluline ka erinevate tantsustiilide, tehnikate omandamise juures – et tabada selle erilist liikumise ja keha organiseerimist, tehnilisi erisusi, stilistilist erpära. Tantsija, kes on õppinud ainult ühte stiili või tehnikat oskab ka ainult ühtemoodi tunda ja tajuda.
Kuidas töö on vormistatud, annab vihjeid vaatajale, kuidas seda vaadata või mida
Kaanon – moodus, kuidas fraasi esitatakse rohkem kui ühe tantsija poolt.

Kui9d tantsimine tähendab LIIKUMIST ühest kohast teise, ühest asendist teise,
Koreograafid ejaoks on see SOTSIAALNE MATERJAL suureks potensiaaliks.

Kiiret fokstrotti nimetatakse siis quickstep'iks ja aeglast slow-
Karakter - külm ülespoole suunatud – IKOONILINE.
Kinnises tantsuvõttes on kontaktis ülakeha, mitte puusad.

Kolmeosaline - tõukamine, lend ja maandumine.
Koreograafi huvi – mõlema poole ühendus.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Karaktertantsija - rohkem individuaalsus nii füüsilise väljanägemise kui ka iseloomu poolest, võimeline näitlema, samas virtuoosne tantsija.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keha areng on asetatud võrdelisse seosesse liikide arenguga ja ealise arenguga inimesel.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun