Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Kaasasündinud immuunsus on tagatud higiga, rasuga, ripsepiteeliga (ninaõõs, hingetorus, kopsutorudes), bakterite hävitamine seedekulglas (suuõõs, magu, 12srmksl), limaepiteel (ninaõõs, magu), mittespetsiifilised immunreaktsioonid (paistetused, palavik, allergia). Omandatud immuunsus kujuneb elu jooksul, ei pärandu järglastele.
K 6 - 6,5, E ulatub 2,61-st (Ab) 2,76ni (An). Värvus valge, hallikas, mõnikord roheka, sinaka, harva punaka varjundiga. Tekivad magmalistes protsessides ja on põhimineraalideks peaaegu kõigis tardkivimites ja pegmatiitides. Maapinna termodünaamilistes tingimustes alluvad kaoliinistumisele, mille tulemusena tekib kaoliin, opaal ja kaltsium- ning naatriumkarbonaadid.
Kaalium on eluliselt tähtis mineraal, mis aitab normaliseerida südame tegevust, saadab hapnikku ajju, reguleerib vee taset kehas.
Kaanidest on levinumad hobukaan (Haemopis sanguisuga), pisikaan (Helobdella stagnalis),kalakaan (Piscicola (Ichthyobdella) geometra) ja lamekaan (Glossiphonia complanata). Eestis leidub vaid üks verdimev kaan – apteegikaan (Hirudo medicinalis), keda ajalooliselt – harvem tänapäeval – on kasutatud meditsiinis.
Kaalium - naatriumioonid- närviimpulss- 3. Kaltsium- luude tugevus- haprus- 4. Magneesium- DNA ja RNA 5. Raud- Punaliblede koostisosa- Hemoklobliin- higamisel vajalik hapniku siduja 6. Anioonid- Karbonaat- hingamise läbi viiad 7. joodid- kilpnääre 8. orgaanilised ained- süsinik, vesinik, hapnik
Kaasa veekao - kõhulahtisuse • Tsütotoksiinid o Lüüsivad rakke või häirivad rakkude metabolismi(nt blokeerivad valgusünteesi)  3 tüüpi: • Toimivad superantigeenidena, üleaktiveerides immuunsüsteemi • Kahjustavad raku funktsioone • Lüüsivad raku membraane
Kaaliumi - , kaltsiumi-, fosfori-, magneesiumi- ja rauasooli, vitamiinidest B-grupi vitamiine, karotiini ning PP- ja C-vitamiini (keskmiselt 35mg%). Maitselt on okrakuprad maheda, kergelt mõrkja, veidi pikantselt hapuka, rohelisi karusmarju meenutava maitsega.
Kaamel on toidu suhtes vähenõudlik, ta võib süüa igasuguseid kõrbetaimi, milliste ogadega see end ka ei kaitseks, üldiselt võib ta olla pikka aega söömata, küüru talletatud rasvavarud aitavad kaamelit näljaaegadel.
Kaalumine on süstemaatikas väga vaieldava õigustusega; Smir- noffi koeffitsient võimaldab aga leida liikide kogumist teistest väga eri- nevaid, omapäraseid liike, mis väärivad erilist tähelepanu.
Kaasasündinud immuunsüsteem – nahk, limaskestad, epiteel, komplement, NK rakud (tapavad, kellel pole MHC I pinnal) T lümfotsüüdid – abistavad B rakke, tapavad organismi viirusnakatunud rakke, arenevad tüümuses.
K 2 - 3, E 3,0-3,1. Värvus must või tumepruun. Biotiit tekib magmalistes protsessides ja esineb paljudes, eriti happelistes tardkivimites (graniitides) ja graniitpegamtiitides.
K 5 - 5,5, E 1,9-2,5. Puhas opaal on värvusetu, kuid lisandite mõjul enamasti kollane, pruun, roheline jms. Tekib peamiselt silikaatsete mineraalide keemilisel murenemisel.
Kaalub 4 - 10 KG, KEHAPIKKUS 50...90CM JA SABA PIKKUS 40...60 CM. REBANE TOITUB ENAMASTI KONNADEST, ROOMAJATEST, HIIRTEST, JÄNESTEST, REINUVADER LINDUDEST, LINNUMUNADEST.
K sanguis - veri keevavereline) temperamendiga inimene on elav ja aktiivne, eriti kui tal on palju huvitavat tegevust; kui tal seda ei ole, muutub ta igavaks ja loiuks.
Kaasasündinud immuunsus – Tähistab mistahes kaasasündinud vastupanu-avaldust, mis on juba olemas esimesel kokkupuutel patogeeniga; see ei muutu oluliselt indiviidi elu vältel.
K 1 - 3, E 2,3-3,5. Pruuni või punase värvusega, amorfne, tahkestunud kolloidse alumiinumoksüüdi segu, mis sisaldab mitmesugusel hulgal adsorbeeritud vett.
Kaaliumioonide järel on Mg2+ põhiliseks intratsellulaarse vedeliku positiivselt laetud osiseks, mõjutades seeläbi membraanipotentsiaali tekkimist ja selle suurust.
Kaalium - ja naatriumioonid osalevad närviimpulsi moodustumises, neid leidub veres ja rakkude tsütoplasmas. Kaltsiumisoolad annavad luudele tugevuse.
Kaalukeeleks on reproduktiivne isolatsioon - kuidas seda mõista? Seetõttu on lihtsam, selgem ja õigem määrata iga juhu jaoks selle kasutatavuse ulatus.
Kaarnajätke - ÕLAVARRE LIHAS Algab: abaluu kaarnajätkelt Kinnitub: õlavarreluu väiksele köbrukesele Funkts: tõmbab õlavart ette ja keerab sisse
Kaamelid on universaalsed loomad ning suudavad hakkama saada siis kui päike kütab kõrbe väga kuumaks ning ka siis kui on karmid miinuskraadid.
Kaadmium on üks kõige ohtlikumaid raskemetalle ja tema uurimine keskkonnas, sealhulgas Läänemeres on üheks prioriteediks keskkonnakaitses.
Kaamel on kuni 3 m pikkune, harilikult 2-2,1 m kõrged, suurimad kaaluvad üle 800 kg. Neil on üks või kaks varurasvu sisaldavat küüru.
K ohastumine on mitmeastmeline protsess , mis algab muutustest isendi DNA struktuuris ja lõpeb organismirühmale kasuliku omaduse kujunemisega.
K vitamiin on vajalik vere hüübimiseks, lihaste tööks, valu vastu ja veresoontele ning seda leidub ubades, tomatis, basiilikus ja kapsas.
Kaarnajätke - õlavarre Iihas Кклювовидно-плечевая 4. мышца 2 M. brachialis Õlavarrelihas Плечевая мышца
Kaartidele on kantud mulla šihver, huumuskihi tüsedus, lõimise valem, mulla boniteet ja perspektiivboniteet, leppemärgid, kivisuse aste.
K phlegma tähendab lima, tuim, loid) on üks neljast temperamenditüübist: rahulik, alati tasakaalukas, visa ja püüdlik inimene.
Kaasasündinud immuunsus on organismi bioloogilisest eripärast tulenev vastupanuvõime haigustekitajatele, mis pärandub vanematelt järglastele.
Kaalium On oluline südamelihaste ning köögiviljad, kartul, banaan, rosinad, 3,1 g närvisüsteemi toimimiseks pähklid, tatar
K 6 - 6,5, E 4,9-5,2. Värvus õlgkollane kuni kollakaspruun ja kirju, kriipsu värvus pruunikasmust, läige metalliline.
Kaamel on tiine umbes 13 kuud, seega emane poegib üle aasta. Sünnitamine toimub seistes , tavaliselt sünnib üks poeg.
Kaameleid on hüütakse vahest „kõrbelaevadeks“, sest kaamel tõstab käies ja joostes korraga mõlema kehapoole jalgu.
Kaalulangetamiseks on sobiv dieet, milles on adekvaatselt valku ja minimaalselt energeetilisi substraate: rasvu ja süsivesikuid.
Kaalub 150 - 250 kg, vastsündinuna kaalub karupoeg 300-500g.Pikkus on 160-250 cm, eluiga võib ulatuda kuni 50 aastani.
Kaamel on hallidest aegadest saadik olnud kõrbes peamine liiklusvahend nahksete veelähkritega koormatud kaamelid.
Kaalium - ja naatriumioonid osalevad närviimpulsi moodustumises, neid leidub veres ja rakkude tsütoplasmas.
Kaasaegne toitumisteadus on peamiselt biokeemiline inimesekeskne teadus, mis võtab arvesse sotsiaalseid ja keskkonna aspekte.
Kaasasündinud immuunsus on meie esmane kaitseliin patogeenide vastu, mis lülitab sisse neid hävitava põletikulise vastuse.
Kaasaja seisukohalt on sellised näited anekdootliku maiguga ja nende kordumine tänapäeval on vähetõenäoline.
Kaaluprobleemid – kui organism ei saa toidust vajalikke aineid, siis organism sunnib meid rohkem sööma.
Kaamel on Aafrika, Lähis-Ida ja teiste Aasia maade kõrbeelanike jaoks väga tähtis loom.
Kaasasündinud immuunsus on organismi bioloogiliselt eripärast tulenev vastupanuvõime haigustekitajatele.
Kaarhambuline - lehe servas on allapoole suunatud hambad, mis omakorda võivad olla hambulised.
Kaanidel on lapik keha, mis on sarnaselt teiste rõngussidega tugevasti lülistunud.
Kaasasündinud immuunsus - vanemalt järglasele päranduv võime seista vastu haigustekitajatele.
K antimetaboliidid on kumariinid, mis blokeerivad mitmete verehüübimisfaktorite tööd.
Kaaliumi - kaltsiumi-magneesiumi ja muude mineraalide ning fosfori vahekorrast.
Kaameleid on kahte liiki: üksküür- (dromedar) ja kaksküürkaamel (baktrian).
Kaamelipiim on suhteliselt rasvane, kuid väga mineraalainete- ja vitamiinirikas.
Kaaluvale inimesele on surmav 7 mg amatoksiini, mis sisaldub 35 grammis värskes seenes.
Kaamel on tuntuim kõrbeloom, kes kodustati juba umbes 2000 aastat tagasi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kaasasündinud immuunsus on kaassündinud ning päandub samaliiki järglastele ja on igal ligil erinev nt. inimesed on immuunsed koerte katku tuhtes jne. Omandatud immuunsus kujuneb elu jooksul kas mingi nakkushaiguse või vaktsineerimise tagajärjel. See ei pärandu vanematelt järglastele.
Kaalium - ja naatriumioonid (K, Na): osalevad närviimpulsi moodustumises.
Kaaliumikogusest on 40K, millest eralduv kiirgus annab ekvivalentse doosi ca 0.2mSv
Kaamel on hallidest aegadest saadik olnud kõrbes peamine liiklusvahend.
K 4 - 4,5, E 2,9-3,1. Värvus kollaka või hallika varjundiga valge.
Kaaliumi on palju taimses toidus: rosinates, datlites ja köögiviljas.
Kaalium on vajalik ka südamelihase ning närvisüsteemi talitluseks.
Kaalu juurdekasvus on mais, tatar, läätsed, maapähklid ja seesamiseemned.
Kaamelil on väike pea, pikk peenike kael ja lõhestunud ülamokk.
Kaanid on Peipsi „muude“ põhjaloomade seas kaalukaim rühm.
Kaante struktuur on väga mitmekesine ning omab tähtsust süstemaatikas.
Kaalim – rakusisene element, väljaspool rakku leidub vähe.
Kaalium on rakusisene element, väljaspool rakku on teda vähe.
Kaalium - moodustab organismis ioonlahuseid ning reguleerib ATP
Kaamel on tiine umbes 13 kuud, seega emane poegib üle aasta.
Kaalium - tsütoplasmas, veres, närviimpulsside ülekandmine
Kaalium - On vaja keemiliste biovedelike stabiliseerimiseks.
Kaaliumit on vaja keemiliste biovedelike stabiliseerimiseks.
Kaanidele on iseloomulik ka teiste loomade verest toitumine.
Kaamel elab30 - 40aastaseks, suguküpseks saab 3-5 aastaselt.
Kaamelil on väga palju kohastumisi kõrbes elamiseks.
Kaarnajätke - rangluu side ja kaarnajätke-õlanuki side.
K6ik organis - . ,.- - i.l seda mid vajavad elutegevuseks
Kaanidel on 33 kehalüli ja hästi arenenud lihastik.
Kaalub 4 - 5kilo ja katab umbes 1,5m2 suuruse pinna.
Kaalub 100 - 500 KG. SARVED ON AINULT PÕDRAPULLIDEL.
Kaameli jalad on pikad, kõnnak kerge ja pikasammuline.
Kaaniliike - hobukaan, ahaskaan, lamekaan, kalakaan.
Kaanidel on kolm tugevat poolkuukujulist lõuga.
K 2 - 3, E 7,4-7,6. Lõhenevus täiuslik.
Kaasaegsed sõnajalgtaimed on enamasti mitmeaastased rohttaimed.
Kaanidele on eriti iseloomulik tugev lihastik.
Kaasasündinud immuunsus on organismi enese vastupanuvõime.
Kaalium - Leidub eriti taimeorganismides.
Kaalukaotus – vahel kuni 4 kg nädalas.
Kaamelit nimetatakse ka kõrbelaevaks.
Kaanid on ka toniseeriva toimega.
Kaaniäri on väga tulus ja kasulik.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kaalium on elektrolüüt ja hoiab tasakaalus organismi veemajandust, kontrollib vererõhku ja reguleerib südame tegevust.
Vote UP
-1
Vote DOWN
K 3 - 3,5, E 2,8-3,0. Värvus valge, enamasti sinaka, hallika, harva punaka varjundiga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kaamellased on imetajate hulgas ainulaadsed selle poolest, et nende punased verelibled on



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun