Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Kevadpunkt on ekvaatori punkt, kus Päike oma aastaringsel liikumisel läheb lõunapoolkeralt põhjapoolkerale üle. Selle koordinaadi kasutamise eeliseks on tema otsene seotus Päikese liikumisega, puuduseks aga see, et taevakeha tunninurga saamiseks tuleb otsetõusule kevadpunkti tunninurk juurde liita (üks tehe tuleb juurde).Vanemates Merekalendrites olidki tunninurkade asemel toodud otsetõusud, praegusel ajal on see koordinaat oma tähtsuse minetanud.
Keskmisest õhem on mandriline maakoor mandriliste riftivööndite, kilpide ja mandrite äärealade all. Reeglina koosneb kontinentaalne maakoor kolmest selgesti eristuvast kihist – lasuvast settelisest pealiskorrast, lamavast kristalsest aluskorrast ja selle all olevast gabroidse koostisega kivimkiht. Viimast nimetatakse vahel basaldikihiks nimetatakse, ehkki see on ebasobiv nimetus, sest vulkaanilist kivimit basalti ei saa sellises sügavuses kuidagi olla.
Kvantgravitatsioon on teoreetilise füüsika valdkond, mis püüab ühendada nelja fundamentaalset jõudu ehk vastastikmõju: 1. tugev vastastikmõju (hoiab koos aatomituumi); 2. elektromagnetiline vastastikmõju (mõjub elektrilaenguga osakeste vahel, hoiab koos aatomituumi ja elektrone); 3. nõrk vastastikmõju (mõjub leptonite ja kvarkide vahel); 4. gravitatsiooniline vastastikmõju.

Keskpäevameridiaan on lõunapoolne meridiaaniosa põhjapoolkeral ja põhjapoolne meridiaaniosa lõunapoolkeral. Harilikult loetakse tunninurka meridiaanist W suunas 0° kuni 360°. Sellise lugemisviisi põhjuseks ja eeliseks on asjaolu,et taevasfääri pöörlemisel idast läände suureneb loomulikult W suunas loetud tunninurk ja arvutustes on tegu enamasti liitmistehetega.
Kuupäev 260 - päevases aastas, mis koosnes kolmeteistkümnest 20-päevasest tsüklist, milles igal päeval oli oma nimi ning kahekümnest 13-päevasest tsüklist, milles igal päeval oli oma number (1-13), kusjuures kuupäeva moodustasid 13-päevase tsükli päeva number ja 20-päevase tsükli päeva nimi.
Kuukalender on sünkroniseeritud Kuu liikumisega (kuu faasidega). Kuukalender on näiteks islami kalender.

Kallisto on Jupiteri suurkuudest kõige tumedam, (albeedo vaid 0,2). Tume pind neelab hästi soojust ja sellepärast on suurkuu päevane pinnatemperatuur –120 o C, öösel vaid –200 o C. Ka Kallisto koosneb poolenisti veest, nagu Ganymedeski, ainult Kallisto pinnal on jääd oluliselt vähem.
Kepler - 62. Need 2 eksoplaneeti on oma tähe Kepler-62 elamiskõlblikkus tsoonis.
Kaugusega ehk orbiidi keskmise läbimõõduga (suure teljega), millega on seletatav ka spektroskoobiliste ja visuaalsete kaksiktähtede orbiitide erinevus: esimeste orbiidid on umbes sada korda väiksema läbimõõduga ning on vastavalt ka väiksema ekstsentrisusega.

Kuu läbimõõt on 3476 km, ligi 4 korda väiksem Maa läbimõõdust.
Kepler - 62, mis on meist umbes 1200 valgusaasta kaugusel, on väiksem, külmem vanem ning mitte nii hele, kui on meie Päike, kuid need 2 planeeti tiirlevad just õigel kaugusel tähest, et ehk võimalada vedele vee olemasolu nende kivisel pinnal.
Komeetide orbiidid on enamasti piklikud, sageli paraboolsed või hüperboolsed. Tänaseni ei ole päris selge, millised häiritused põhjustavad komeetide liikumist Öpiku-Oorti komeedipilvest Päikesesüsteemi siseosadesse.

Komeedid on udused tahke tuuma ja pika gaasilise sabaga taevakehad (nn. „sabatähed“). Tuum koosneb tolmust ja tahketest gaasidest (CO2, NH3, CH4). Saba moodustub Päikese läheduses aurustumise tõttu.
Kivimeteoriidid – sarnanevad maapealsete kividega ja on tavaliselt tumeda, enamasti hallikas- kuni punakasmusta pinnaga, kuid nende värske murdepind võib olla hele- või tumehall, harva isegi valkjas.
Koosinus - sõltuvuses kõrgusest h ja deklinatsioonist δ, seepärast siis KS = ∆Acosh ja SS1 = ∆t cosδ. ∆h on vertikaali, s.t. suurringi, kaareosa ja läheb kolmnurka tervelt.

Kaheksateistkümnest 20 - päevalisest kuust, kusjuures igal kuul olid nimetused, päevi tähistati numbritega (0-19). 9-päevane nädal, mida kasutati küll mitte päevade vaid ööde loendamist.
Kvaasi - ehk näivraha on finantsvarad, mis täidavad raha kui akumulatsioonivahendi funktsiooni, neid saab muuta vahetusvahendiks kiiresi, kuigi nad ise ei ole vahetusvahendid.
Kakaopulbris on kaks korda rohkem antioksüdante kui tumedas shokolaadis, viimases omakorda on neid kasulikke kemikaale kaks korda rohkem kui piimashokolaadis.

Kosmos on kreeka keelest tulnud sõna mis tähendab maailm, täpsemalt korrastatud maailm. Kosmose kui ilusa ja harmoonilise maailma vastand on kaos.
Keskmine molekulmass on 2,2. Lisandid moodustavad paksu ja mitmevärvilise pilvekihi, mis jaguneb erinevate kiirustega pöörlevateks vöönditeks ja tsoonideks.
Kõigil neljal on rõngad, kuid ainult Saturni omad on Maalt lihtsalt jälgitavad. Kõige suurem mass on Jupiteril, järgnevad Saturn, Neptuun ja Uraan.

Kuu sisemus on praegusel ajal tõenäoliselt tahke; minevikus on Kuu olnud kas osaliselt või täielikult sulas olekus ja vulkaaniliselt aktiivne.
Kepler - 69 elukõlblikkus tsoonis ja on öeldud, et see on põhiline kandidaat, kust elu leida võiks. Aprillis avaldati järgmine avastus.
Kvantfüüsikud on pakkunud, et on olemas osake nimega graviton, mis tekitab gravitatsioonijõudu, kuid selle osakese olemasolu pole veel tõestatud.

Kvantmehaanika on katsetega väga heas kooskõlas ja teda ümber teha hüpoteetiliste mustade aukudega seotud nähtuste pärast pole kellelgi soovi.
Kvantmehaanika on üks neist harudest, mida inimkond saab uurida veel aasta sadu ja see tähendab vaid seda, et kosmose ning taeva uurimine jätkub.
Kakao on parim lahendus neile, kes tahavad lõigata kasu antioksüdantidest ega taha koguda rasva, mida kakaovõi võib tekitada.

Komeetide mass on alla miljondiku Maa massist, nad ei põhjusta häireid planeetide liikumises, kuid planeedid nende liikumist mõjutavad.
Kaasinimestega on elegantsed ja tähelepanelikud, kuid võivad pisiasjadest teha suure tüli ainult oma jonnakuse ja kapriissuse tõttu.
Kvantum multiversum tähendab seda, et kõik ajahetked eksisteerivad korraga paralleel universumites ja kõik võimalused mängitakse läbi.

Kepler on saanud oma nime Johannes Kelperi järg, kes oli saksa astroloog, astronoom, optik, matemaatik ja natuurfilosoof.
Kaotajateks on kindla rahalise sissetulekuga inimesed, kelle palkasid ja töötasusid ei tõsteta vastavalt hindade tõusule.
Kraatrite põhjuseks on meteoriidid. Kui kraatri läbimõõt ületab 300 km siis ei nimetata seda neid enam kraatriks vaid basseiniks.

Kurna suurus on keskmiselt 4 muna (tavaliselt 2...6). Munad on elliptilised, valged, mõnikord kollaka või roheka varjundiga.
Keemiline koostis on sarnane Neptuunile, erinedes selgelt suuremate gaasiliste planeetide – Jupiteri ja Saturni – koostisest.
Kaar es on 90°, niisiis läheme A= 110° E punktist 20° mööda horisondikaart edasi ja märgime E punkti maha.

Kuu pind on kaetud pudeda puudritaolise ainega mida nimetatakse EGOLIIDIKS ja mitmete erinevate kivimite segudega.
Kvantmehaanika on füüsikas suhteliselt uus haru, kuid vähese ajaga on sellest saanud üks füüsika alustaladest.
Kõrguse muutus on suurim 1.vertikaalil ( sinA = 1) Meridiaani läbimisel taevakeha kõrgus ei muutu (sin A = 0).

Kangekaelsus on selle tähemärgi voorus kui ka puudus: tavaliselt rahulik, kui väljavihastatuna kohutav.
Karma väljakutseks on õppida ennest neist vabastama ja otsida sisemist kindlust, mis on igavene ja hävimatu
Kõrgustevahe on 12 kilomeetrit (Maal 20 kilomeetrit). 80% pinnast on kaetud vulkaaniliste tasandikega.

Komeet - sabatäht, väike ja väga hõreda ehitusega külaline Päikesesüsteemi ääremailt.
Kõverdunud on üksnes ruumi kahemõõtmeline lõige ehk kummikile pind, aga aeg on jäänud Joon.
Kindlat pöörlemisperioodi on raske määrata, kui arvatakse umbes 10-14 tundi, tiirlemisperiood on 84 aastat

Kauges minevikus on Marsil olnud jõed ja ookeaind ja võimalik, et ka elu. Marsil on kaks kuud.
Kuu esikülg on väga mereline ja tagakülg palju tasapinnalisem, seal on ainult kaks merd.
Kaksiktähe korral on üksikud tähe komponendid väiksema massiga kui supernoova tekkeks vaja.

Käesolevas uurimistöös on autor toonud välja erinevaid variante multiversumi võimalikkuse kohta.
Kuupäev 360 - päevases päikeseaastas, millele iga aasta lõpus lisati 5 lisapäeva.
Koerale on shokolaad mürk, mis võib suures koguses osutuda isegi eluohtlikuks.

Kuu nähtamatu e. tagakülg). See ei tähenda, nagu Kuu ei pöörleks ümber oma telje.
Kakaopulbril on väga iseloomulik aroom, ta maitseb kibemõrkjalt ning sametiselt.
Kogukulutused on võrdsed, see tähendab, et kogu toodetud toodang realiseeritakse.

Kiviraudmeteoriidid – sisaldavad ligikaudu võrdsetes osades nikkelrauda ja silikaate.
Küsimustike ülesehitus on kriitilise tähtsusega kvaliteetsete andmete kogumiseks.
Kaob põhjus - tagajärg printsiip ja valitseb nn. kvantgravitatsioon3.

Kasumid - moodustavad sisemajanduse puhastulu (NDI) ehk rahvatulu.
Kuuvarjutus – Kuu sattumisel Maa varjukoonusesse tekib kuuvarjutus.
Kaob põhjus - tagajärg põhimõte ning valitseb kvantgravitatsioon.

Kaalu poolest on aga kõige rohkem antioksüdante kakaopulbri pakis.
Kuigipalju on ka veeauru, hapnikku, süsinikoksiidi ja vesinikku.
Kosmoselaev – Voyager 2 (1989) Tal on 13 teadaolevat kaaslast.

Kvadratuuriasendites on Maa liikumiskiirus keskmine ja pea ühtlane.
Kolmandas osas on välja toodud järeldused ja diskussioon.
Keskmine kiirus on 107 218 km/h (peaaegu 29,783 km/s).

Klassid on seotud tähtede ja temperatuuriga.
Kasumilävel e. TASUVUSPUNKTIS on ATC minimaalne.
Kommertspank on eraisikute ja ettevõtete pank.

Konstant c - tarbimise piirkalduvus (MPC):
Kahe kaare – 90°– ϕ ja δD summast.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kiirused on hulga suuremad pilveaine soojuskiirusest, tekivad põrkumisel kindlasti lööklained.Lööklaine kuumutab pilveaine üles ja hajutab selle.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Keskpäeva joon on horisontaaltasapinnal, mida mööda kulgevad keskpäeval vertikaalsete kehade varjud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kroonikujuline - see juhtub siis kui Kuu on Maast veidi kaugemal.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun