Sõnu seletav sõnaraamat

Keskkona aspektidest on erinev neil, kes on organisatsiooni liikmed ja neil, kes seda pole (sarnasus Schein’i teooriaga). ..................................................................................................................................60 ................................................................................................................................................................60 2.4 Suhtlemine organisatsioonis.
Külalisele on oluline maine, millises hotellis viibitakse – Roheline Võti on kvaliteedimärk; • Keskkonnateadliku kliendi puhul võib see ollaturunduseeliseks; • Majutusettevõttes tehtava töö kaudu kujundatakse klienditeadlikkust ja käitumismudeleid; • Klient kasutab keskkonnasõbralikke tooteid ja materjale; • Kasutatakse sihtkohas toodetud toiduaineid; • Majutusettevõte säästab oma tegevusega ümbritsevat keskkonda.
Käesolev konspekt on mõeldud TÜ Pärnu kolledži aine „Juhtimine“ abistavaks lisalugemiseks. Aine primaarseks materjaliks on siiski õpikud, mida erinevalt mitmest teisest ettevõttemajanduse valdkonnast on juhtimise teemal eesti keeles kirjutatud mitmeid. Konspekti roll on olla õpikute kõrval sekundaarses rollis ehk juhtida tähelepanu õpikutes vähe, raskesti mõistetavalt või puudulikult kajastatud asjaoludele.

Kalatangid on asendamatud, kui sageli keedetakse või aurutatakse kalafileed – eriti lõhe- või forellifileed. Seda tüüpi kalade fileed sisaldavad tihti väikesi luid, mida puhastamisel pole võimalik eemaldada.
Kasutades narva - Jõesuu linna arengukavasid ja –kodulehte, statistika andmebaasi ning järgnevaid allikaid: Heli Tooman ja Heli Müristaja „Turismisihtkoha arendus ja turundus“, C. Michael Hall „ Tourism – Rethinking the Social Science of Mobility“, C. Lee, S. Bergin- Seers, G. Galloway, B O'Mahony, A. McMurray „Seasonality in the tourism industry“. Puhke- ja turismimajanduse ressursside analüüs.
Karjääri komponendid – tegevused või seisundid, mis suure tõenäosusega aitavad kaasa töötaja karjäärialaste eesmärkide realiseerimisele: • Töösooritus, • Enese esitlemine, • Teisejärgulistest töökohtadest loobumine, • Lojaalsus organisatsioonile, • Toetajate leidmine, • Võtmealluvad, • Hea haridus ja enesearendamine, • Õigel ajal õiges kohas olemine, • Ületunnitöö.

Klienditeenindaja on võtmerolli kandja ettevõtte väärtushinnangute ja kundede hoidmisel. Eestis on selles valdkonnas veel palju tööd ees. Koolitustel on selgunud, et umbes 80% klienditeenindajatest ei tea või ei mäleta oma ettevõtte visiooni, missiooni ja põhiväärtusi, 10% üritab lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast neid kuidagi tuletada ja umbes 10% teab seda unepealt.
Kruiisireiside pikkused on varieeruvad- puhkuserekruiiside pikkus ulatub mõnetunnistest lühikruiisidest rohkem kui 100 päeva kestva ümbermaailma kruiisideni. Eelistatuimaks kruiisireisi pikkuseks 7,2-päevane kruiis, kuid aina enam koguvad viimastel aastatel populaarsust lühemad, 2-5 päevased kruiisid ning trend näitab,et osatähtus ja nõudlus eelnimetatud kruiiside turul kasvab.
Krakow - the jewel in the crown 2011. [http://www.poland.travel/en/cities-&- towns/krakow-the-jewel-in-the-crown/] 07.11.11 12. Krakow 2011. [http://www.staypoland.com/about_krakow.htm] 07.11.11 13. Lodz – city full of creative energy 2011. [http://www.poland.travel/en/cities-&- towns/lodz-a-city-full-of-creative-energy/] 07.11.11 14. Maailma teatmeatlas.

Kelner - • roogade ja jookide serveerimine ( kandikult: vasakus käes nii, et sõrmed välja sirutatud, õla kõrgusel , vaagnalt: tõstab toite taldrikule, enne serveerimist näitab seda ) • Klientidega suhtlemine • Puhaste nõude poleerimine • Kasutatud nõude koristamine • Tuhatoosi vahetamine • Laudade pühkimine • Laudlinade vahetamine
Kappaltar on Niguliste kirikus eksponeeritava Surmatantsu kõrval kuulsamaid Berndt Notke töid, mida tullakse vaatama kaugemaltki.
Kanaliha seene - juustukastmes, ahjukartulid, punapeedisalat Kohupiimakreem toormoosiga Leib, sai, kuklid, kohupiima-ürdikreem Jäävesi/kohv/ tee Menüü 11 EUR Klassikaline lambapraad röstitud köögiviljade, kartulipudru ja sinepikastmega Šokolaadikreem kirsikastmega Leib, sai, kuklid, kohupiima-ürdikreem Jäävesi/kohv/ tee

Karjääri müüdid – sagedased väärarusaamad karjääri tegemisest ja juhtimisest, mis vaid paistavad esmapilgul olevat karjääri komponentideks: 1) Töö ja kodu eraldamine, 2) Nõrkuste ja puuduste kõrvaldamine, 3) Heast spetsialistist hea juhi tegemine, 4) Juhtivate kohtade piiramatus, 5) Karjääritegija osa teisejärgulisus,
Kogu hotell on suitsuvaba standard tubade suurus on 20­26 m2 toad allergikutele ja erivajadustega inimestele kõikides tubades on konditsioneer, minibaar, föön, triikimiskeskus, vann või dušš Euroopa klassi tubades on naturaalne tammepuidust põrand, hommikumantlid/sussid ja rõdu; vaatega 
Kruiisitööstus on puhkereiside turul kõige kiirema kasvuga kategooria – alates 1990.-dest on kruiisitööstuse reisijate keskmine kasvutempo olnud aastas 7,4%. Maailma Turismiorganisatsiooni kohaselt vähenes 2009. aastal kogu turism maailmas 4-6%, aga kruiise mõjutas majanduslangus võrreldes muude segmentidega vähem.

Kuni 5 - tunnine programm  7,5 €/inimene  Sisaldab: hobuste tutvustamine, harjamine, varustuse tutvustamine, saduldamine ja ratsutamine (10 min/in), batuudil hüppamine, turnimine ja võistlemine Tarzani rajal, võitjate autasustamine, lõkkeplatsi ja grillvarraste kasutamine.
Kodud on neil ju erinevates kohtades Miks mitte lahkuda heade mõtetega koduteele Lahkumine kella 19.00 paiku esmaspäeva õhtul Hind osavõtjale NB!!! Heaks äraolemiseks pange selga/jalga looduses liikumiseks sobivad riided ja jalanõud ning võtke kaasa sääsetõrje vahend.
Karjääri printsiibid – soovitused karjääritegijatele: 1.Töö mittevastavusel ootustele – leia sobivam! 2. Töökaotuse korral – ära paanitse! 3. Selged karjäärieesmärgid! 4. Organisatsiooni huvide selgitamine võimaldab vähendada vastuolusid, eelarvamusi ja subjektiivsust!

Keskkonnasäästlikkuse arendmiseks on mõeldud palju erinevaid ideid ja samuti, et hoida kulud kontrolli all mõeldakse üha enam uusi aspekte, et saada madala hinnaga kvaliteetset teenust/toodet. Sest arvestades Eesti majanduslikku seisu on toodete ja teenuste hinnad kõrged ja palgad madalad.
Kokkuvõtlikult on maaturism määratletav järgmiselt: • Toimub maapiirkonnas; • Funktsionaalselt maapiirkonnale omane väikeettevõtlus, mille ressurss on loodus, piirkonna vaimne ja aineline kultuuripärand ning inimesed, kes seda kultuuritraditsiooni kannavad.
Kättesaadavad on rahvusvahelised ja riiklikud reklaami- ja reserveerimissüsteemid  Laenukulud on madalamad, kuna pangad on valmis meelsamini andma laenu  Töötajate koolitus odavam  Tuttav dekoor ja atmosfäär on reisijatele väga turvaline võras paigas

Kvantitatiivuuring - Kogutakse statistiliste meetoditega töödeldavaid andmeid, mis enamasti esitatakse arvulisel kujul, sh. statistika (demograafilised näitajad, faktid). Kvalitatiivuuring - Kogutakse enamasti mittearvulist infot: arvamused, ideed, vihjed, visioonid.
Kehaliikumise käitumine - žestid, näoväljendused, liigutused, kehahoiak; • parakeel - hääle omadused, naermine, haigutamine, jms.; • prokseemia - füüsilise ruumi kasutamine ja taju; • olfaktsioon – lõhnatundmine; • naha tundlikkus - puudutuste tajumine;
Kõigis tubades on telefon, tasuta traadita internetiühendus WiFi, TV (Pay-TV ja Kaabel-TV), minibaar, vann või dušš, föön, püksipress ja/või triikimisraud ja -laud, turvalised magnetkaartlukustusega uksed, sprinklersüsteem ja suitsudetektorid.

Kasiino - (casino hotel)-hasartmänge pakkuv hotell kuigi hotellis on luksuslikud külalistetoad ning pakutakse rikkaliku valikut sööki ja jooki,toetavad hotellifunktsioonid peamiselt kasiino tegevust.Avatud 24h ööpäevad 365 päeva aastas.
Kogu hotellis on tasuta interneti ühendus (sh WiFi). Koolituse vaheaegadel toimuvad kohvipausid serveeritakse vahetult koolitusruumi lähedusse, et mitte liigselt häirida tööprotsessi, aga samas pakkudes võimalust hetkeks ruumist välja liikuda.
Kindlat veinitrendi on raske välja tuua, sest inimeste maitsed on erinevad ning ajas muutuvad. Maitse-eelistuste järgi jaotatakse veinid magusateks, poolkuivadeks ja kuivadeks. Veine on võimalik liigitada ka värvuse järgi, milleks on punane, valge ja

Kaardimakse – teenindaja peab kontrollima, kas kaart vastab hotellis aktsipteeritava kaardi tüübiga, et kaart, millega makstakse kuulub sellele isikule, kes maksab, .küsida isikuttõendavat dokumenti. Kontrollida kaardi kehtivust, õigsust.
Kaks viimast on nii külmades kui kuumades roogades pruukimisel soovitatav suruda tömbiotsalise lusikaga läbi tiheda nailon- või traatsõela, soovi korral lisada lusikatäis või kaks rõõska koort ning siis kohevaks ja kreemjaks mikserdada.
Kasvav trend on nn. aasta akadeemilisel puhkusel või enda arengu jaoks vabaks võetud “elu reis”, mille jooksul toimub loovuse, oskuste, isiksuse areng, tervise taastamine vms. Tervise- ja kultuuripuhkus vanematele, seiklusturism noortele.

Kõigis tubades on telefon, tasuta interneti püsiühendus ja WiFi, seif, TV (Pay-TV ja Kaabel- TV), minibaar, vann või dušš, juukseföön, püksipress, triikimisraud ja -laud, suitsudetektorid, magnetkaartlukustusega uksed, sprinklersüsteem.
Keraamilised plaadid on kergesti puhastatavad ja kulumiskindlad ning neid kasutatakse nii põrandate kui ka seinte katmiseks Keraamilisi plaate puhasta neutraalse puhastusainega poolniiske, niiske ja märgpühkimisega. Vajadusel loputa rohke veega.
Kuurort on väga populaarne ning seal on hooajal palju inimesi, kuid isegi kuulsal Cost del Solil on veel küllalt puutumatu looduse ja rajatisteta piirkondi, nii et need, kes otsivad rahulikumaid puhkekohti ei pea kaugele minema.

Kiire sisse - /väljaregistreerimine, Seif, Helikindlad toad, Küte, Disainhotell, Pagasihoid, Suuskade hoiuruum, Saadaval toad allergikutele, Suitsetamine on eraruumides ja avalikes kohtades keelatud , Konditsioneer, Restoran (à la
Kümnendite jõukus on saavutatud eelkõige Põhjamerest leitud nafta ja maagaasi ammutamisega. Üha tugevneva moderniseerumise ja linnastumise surve all on kunagine stabiilne ja traditsiooniline asustusmuster asendunud suurema mobiilsuse
Kaitseala pindala on 46 hektarit ja siin leidub sobilikke elupaiku lisaks nahkhiirtele ka mitmetele teistele haruldastele loomaliikidele- siin elavad kivisisalik ja koobastiku kõrval liivakarjääri tiikides mudakonn ja harivesilik.

Kahuritorn on ehitatud 15. sajandi teisel poolel nin torni läbimõõt oli 17 meetrit, kõrgus umbes 38 meetrit ja seina paksus 4 meetrit.[3] 1577. aastal sai torn kannatada, kui Moskva tsaaririigi väed Tallinna piirasid.
Kuulsad poolakad on astronoom Kopernik, helilooja Chopin, teadlane Maria Curie- Sklodowska, filmirežissöörid Roman Polanski ja Krzysztof Kieslowski, praeguseks lahkunud paavst Johannes Paulus II. (Euroopa Liidu portaal 2011)
Kokkamine on „fun“ Valdavalt vabatahtlik ja aktiivne tegevus Click to edit Master text styles Pakub naudingut Second level Tõstab enesehinnagut ● Third level Annab heaolutunde ● Fourth level ● Fifth level

Klient on juba tulemas siis hakkasin tema soovitud toodet valmistama ning selleks hetkeks kui klient leti juurde jõudis sain lausuda talle ikka sooja ja naeratava „Tere!“ samal ajal tema toodet valmistades.
Klienditel on kaebuste ja probleemide korral võimalus koheselt pöörduda klienditeenindajate poole, kes võimalikult kiireti püüavad leida lahendusi, mis oleks kliendile igati soodsad ja kataks tekitatud kahju.
Külaks - sealt on sirgunud kümneid merekapteneid, kes ka suurtel ookeanidel seilanud. Juunis on muuseumi õuel otse mererannal toimumas Kaunite Kontserdite sari, augustis ootab külastajaid festival Viru Folk.

Kilingi - Nõmme linna lähedal Allikukivi ürgoru nõlval saad uudistada suuri maa-aluseid koopaid. 1961. aastal avastatud põhjaveevoolu poolt liivakivisse uuristatud koobas on 33 m pikk ja kuni 2,7 m kõrge.
Karjääri platoo – punkt, kust edasine edutamine on vähetõenäoline. Karjääri etapid elutsüklist tulenevalt: • Karjääri rajamine, • Karjääri arendamine, • Karjääri säilitamine, • Tagasitõmbumine.
Kork on looduslik materjal, mida saadakse Hispaanias ja Portugalis kasvavatelt korgitammedelt. Korgitamm peab kasvama 25-aastaseks, et seda esimest korda koorida saaks. Sellest koorest veel korki ei tehta.

Kõikides tubades on WC/vann või dušš, minibaar, seif, õhukonditsioneer, SAT-TV, tee ja kohvi valmistamise võimalus, föön, Wi-Fi internetiühendus. Akendest avaneb kaunis vaade Toompuiestee pargile ja Toompeale.
Kannatama on pidanud ka lähedal asuvad naaberriigid, Islandi puhul lausa terve Euroopa. Katastroofid ei mõjuta ainult ühte väikest territooriumi, vaid omavad mõju ka lähiümbruste stabiilsuse kadumisel.
Kirikule on kingitud ka palju vanu ikoone, mille seas on harulduseks Rooma keisri Diolectianuse, tuntud III — IV sajandi m.a.j. kristlaste tagakiusaja,kristlasest abikaasa püha keisrinna Aleksandra ikoon.

Kuressaare piiskopilinnus - Kuressaare linnuse konvendihoone on ainuke oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne kindlusehitis Baltiriikides ja sellisena vaieldamatult ka rahvusvahelise tähtsusega arhitektuurimälestis.
Klienditeekonna etapid - Suust-suhu…; - brošüür, reklaam, kodulehekülg; - esialgne kontakt; - teisene kontakt; - kinnitatud müük; - kliendi kogemus külastuse ajal; - lahkumine; - järeltegevused; - suust-suhu…
Klientide seisukohalt on tähtis organisatsiooni väga hea siseklienditeenindamine selles aspektis, et sellest sõltub suurel määral see, kuidas neid koheldakse ja milline emotsioon jääb neile sellest ettevõttest.

Kõikide kl - ga tuleb suhelda teeninduslikult!! Suhtlusahela toimimise veendumisel tuleb küsida ja anda TAGASISIDET – nt kas ma selgitasin kõike teile arusaadavalt? Palun esitage täpsustavaid küsimusi.
Klient - mugavust, head teenindust, elamust Töötajad-hea palk, vähe tööd, head töötingimused, maine, isiklik areng, koolitused Omanikud- teenida kasumit, hoida head mainet, kinnisvara säiliks.
Kruiis on tõeline puhkus, ei mingit kohvrite pakkimist, ei kartust vales suunas sõitvasse bussi istuda, ei närvesöövaid hotelliotsinguid ega mingit söögikohtade vahel ekslemist tundmatus kohas.

Kõrgeim tipp on Emumägi (166 m), pikim jõgi Kunda jõgi (69 km) ja suurim järv on Porkuni järv (41,5 ha). Rannajoone pikkus on 134 km. Maakonna haldusalasse kuulub ka Eesti põhjapoolseim saar Vaindloo.
Kuurortlinnas narva - Jõesuus.Kõigest 200km kaugusel Tallinnast, 13km Narvast ja 155km St.Peterburgist. Meresuu Spa&Hotell vee- ja saunakompleksis pakutakse tervislikke ning lõõgastavaid ajaveetmisvõimalusi.
Kivipõrand on kõige vastupidavam põrandakate ja seda on lihtne hooldada Marmor on kiuline lubjakivim, mille kõvadus, muster ja värvus sõltuvad leiukohast Graniit on tähnilise mustriga süvakivim.

Kirjeldatakse kuidas on kavas muuta/arendada tulevikus toodete/teenuste nomenklatuuri • Kirjeldatakse kuidas arendatakse tooteid/teenuseid • Kirjeldatakse kust võetakse ideid toote/teenuse arendamiseks
Kaitsealal on keelatud: 1) Majandustegevus 2) Loodusvarade kasutamine 3) Telkimine ja lõkke tegemine, välja arvatud lõkke tegemine metsakoosluse kujundamisel kaitseala valitseja nõusolekul
Käepidemele on kinnitatud terava servaga roostevabast terasest toru, mis on piisavalt pikk, et õuna keskkohast läbi ulatuda, ning piisavalt suure läbimõõduga, et seemnekoda kaasa võtta.

Kalvi - hotel.com/index.php?id=loss]. 16.12.2008 [http://www.visitestonia.com/index.php?page=36] [http://www.visitestonia.com/kvaliteet/uploads/files/klienditeekonna_analsi_seminar.pd
Kinnitunud mustus - laiemal alal pinda tunginud või kuivanud mustus (nõgi, rasv) 5. Tervistkahjustav mustus • Õhusaaste-gaasid, suits • Nakkusi põhjustavad bakterid, viirused ja mikroobid
Kohanemise otstarve on silmnähtav. Pöörates oma lehed servaga lõuna suunas, hoiavad taimed kõige palavamal ajal päevast oma lehti päiksekiirte eest, millega ühtlasi vähendavad ka auramist.

Koopad on tekkinud klaasiliiva käsitsi kaevandamise tagajärjel aastatel 1922-1966 ja kujutavad endast maa-aluseid võlvikujuliste lagede ja liivakivist sammastega käikude süsteemi.
Kesktaseme teenindus - keskmise sissetulekuga rahvale, kodused mugavused, lisateenusteta, transport lennuväljalt, soodustused Piiratud teenindus- mugav, puhkus, vähesed lisad, hommikusöök, odav
Kliendi sisse - ja väljaregistreerimine Kliendi saabudes täidetakse registreerimisleht, küsitakse kliendi lisasoovide kohta(lisa voodi, jne ..) ja seejärel juhatatakse klient tuppa.

Kodumajutused –  56; puhkemajad – 67; puhkekülad ja ­laagrid – 20; külalistemajad – 19; külaliskorterid – 15; hotellid – 15; hostelid – 7; muu – 15.
Katari rahvustoitu on mõjutanud lähedased suhted Iraani, India ja Põhja-Aafrikaga. Moslemid keelduvad lihasöömisest ja alkoholi joomisest ning kumbagi ei serveerita avalikes kohtades.
Kultuurišokil on 5 faasi: 1. faas - eufooria – lühike periood, naudib uut ümbrust, on kõigega rahul; 2. faas – tekivad kriisid igapäevaelus, raskused, kommunikatsioonihäired.

Klaara - Manni Maja 3* puhkemaja PÄRNUMAA www.klaaramanni.ee Uueda Puhkekeskus 3* puhkeküla PÄRNUMAA www.uueda.ee Põnka Puhketalu 3* puhkemaja PÄRNUMAA www.ponkaland.com
Kruiisireis on üks kallimad turismitooteid, eriti luksuskruiisid, samas sisalduvad paljudel juhtudel hinnas ka tasuta alkohoolsed joogid, jootraha ja ekskursioonid sihtsadamates.
Käsitluse kohaselt on loodusturism ka rannapuhkus, puhkus turismitalus või suusamatk mägedes, sukeldumine, turnimine seiklusrajal, ATV-safari, seda loetelu võib jätkata väga pikalt.

Köök on segu prantsuse, india, hiina ja aafrika köögist. Need on tuntud ja hinnatud toidud kogu maailmas, sest valmistamine on pärandatud põlvkondadelt põlvkondadele.
Krediitkaardi andmed - märgitakse üles klendi krediitkaardi andmed ja pannakse paika tühistamistähtaeg. Kui klient ei ilmu tehakse talle arve nagu tavaliselt tarbitud teenuste puhul.
Krõbedad lõhepalad – sidruni salsa ja hollandi kastmega Küpsetatud broilerifilee ahjuõuna kastmega Oliiviõlis praetud polenta ürtidega Ahjus küpsetatud aedviljad Aurutatud riis

Koosolekumajandus on nüüdseks palju nö. täiskasvanulikum ning seda tänu pikaajalisele protsessile, mida on tehtud, et saada ülamaailmse majanduse täielikult professionaalseks
Kättesaadavamaks – parem mis suurendaksid leitavus otsingumootorites külastajate arvu ja ning selgem suunamine pikendaks külastuse http://www.hiiumaa.ee Muuta ametlik kestvust.
Kasutatakse ajax - it Mikrokiudlapid on eriti peentest kiududest, (lage pestakse 1 kord mustus kinnitub sellele aastas), puhastatakse väga kergesti ja ei jäta mikrokiulapiga.

Koristuskäru – kasutatakse , kus on vaja teisaldada suurtes kogustes puhastusvahendeid ja puhastusaineid ja seal, kus puhastatav pind jääb tööruumist piisavalt kaugele.
Kõrghooajal on turiste rohkem, kui sihtkoht on suuteline vastu võtta ja madalhooajal paljud majutusettevõtted on sunnitud oma uksed kinni panema väikese nõudluse tõttu.
Keskaegsel põhikujul on säilinud kõik keskaegse linna dominandid: kirikud, ühiskondlikud hooned, keskaegne Raekoda koos Raekoja platsiga ning Toompea nõlval paiknev ordulinnus.

Koos loodus - ja muinsuskaitse all oleva pargi ning paisjärvega, Ruila mõis koos pargiga ja arhitektuuri tippteos Laitse mõisahoone koos looduskaitse all oleva pargiga.
Külastajatele on vaatamiseks väljapanekud omavalitsuse ajaloost, Pärnu linnaga seotud olulisematest ajaloolistest persoonidest, ekspositsioonid hansa - ja õpruslinnadest.
Kalvi mõis on tänaseks täielikult restaureeritud ning külastajatel on võimalik näha mõisa just sellisena nagu ta oli 1914.aastal. Tänapäeval asub mõisas hotell.

Kork on tehtud alati kahest osast, kui alumine osa läheb lehvikusse, siis on kindel, et tegemist on värske tootega Korgil peab olema ka normaalne šampanja lõhn
Kõrgused kesk - Kordiljeerid. Medeta ja seda ümbritsevate mäestike (Kantaabria, Pürenee, Andaluusia) vahele on kiilutud tasandikud (Andaluusia madalik ja Ebro madalik).
Kaevanduskäikude on Piusa jaamast lõunapool geoloogiliste uuringute otstarbel rajatud kolm tehiskoobast. Piusa liivakivi kuulub ülemdevoni Sventoi lademe Gauja kihistusse.

Kokkupandav aurutikorv on valmistatud perforeeritud metallist ning sellel on hingedega lehvikukujulised labad, mille abil saab korvi parajaks teha erineva suurusega keedunõudele.
Kõikides tubades on põrandaküttega tualett ja duširuum. Kahel toal on rõdu, kust avaneb kaunis vaade metsa taha loojuvale õhtupäikesele, hobuste koplile ja järvedele.
Kirik on kaunistatud Viimse Kohtupäeva teemaliste maalingutega, mis on kahjuks hävimas9. Säilinud on neist ainult vähesed fragmendid - peamiselt kooriruumis.

Klienditeenindajatel on ühtivad meremeheteemalised pluusid, mis sobisid Pärnu Jahtklubi temaatikaga, kuigi oleksime oodanud teksadest korrektsemat rõivaeset, nt viigipükse.
Köökides on kõige tõhusam viis temperatuuri alandada ja vähendada see, kui paigaldada ohtlikke aineid sisaldavaid söögitegemisaure eemalejuhtiv ventilatsioon.
Kreditoorsed arveldused - on sellised arveldused, kus hotell ei saa maksetest laekuvat summat kohe kätte, vaid see laekub hotellile mõnepäevase või –nädalase viivitusega.

Kuninglik väärikus on olnud siinsetele aladele omane juba ammusest ajast, millele osutavad nii Põltsamaa kui Laiuse linnusevaremed, kus kroonitud kuningad kunagi peatunud.
Konverentsihotellid - majutus ja spetsiaalselt kohandatud konverentside ja seminaaride läbiviimiseks koos kõrgetasemelise teeninduse ja kaasaegsete tehniliste seadmetega.
Kvaliteediplaan on dokument, mis spetsifitseerib, kelle poolt ja milla mis protseduure ning seonduvaid protsesse tuleb rakendada eri projekti, toote või lepingu puhul.

Kadudes on süüdiebatäpsused dokumentatsioonis kauba sissetulekul, töötajate ebaausus, ebaausad külalised, koridoris seisvalt koristuskärult varastamine.
Kogu hotell on väikeste detailideni suunatud klientidele, heaks näiteks trepp vastuvõtu laua juures, mis laseb ka lastel administraatoriga mugavamalt rääkida.
Koristuslappe on kümneid erinevaid, kuid iga töötaja peaks valima just endale 3-5 meelepärast: v põrandalapp – niisutatud, niiske ja märja pühkimise jaoks;

Kohvipausid on väljatoodud lisas 4. 4. Lõunasöök – buffet stiilis Buffet menüüd on võimalik tellida seltskonnale, mille suurus on vähemalt 15 inimest.
Konkurendi turuosa on suur, kahjuks küll täpselt ei suuda määratleda, kuna puudub kättesaadavus selle mööblitootmise valdkonna turuosasuuruste statistika kohta.
Koolihoonel on säilinud algupärane plaanilahendus, mida on erinevatel aegadel vähesel määral muudetud, ruume on jaotatud vastavalt vajadusele kergseintega.

Kambodža on halduslikult jagatud pealinnaks N Linn või provints Pindala (reach theani) ja 23 provintsiks (khétt), mis on r (km2) 1. järgu haldusüksused.
Kontaktsed kultuurid on need, kus inimeste omavaheline kaugus suhtlemisel on väike, silmside oluline, puudutavad teineteist sagedamini ja räägivad valjema häälega.
Kruiisitööstus on puhkereiside turul kõige kiirema kasvuga kategooria – alates 1990.-dest on kruiisitööstuse reisijate keskmine kasvutempo olnud aastas 7,4%.

Käesolev tabel on koostatud novembris 2012. Sobiva ariandi leidmisel kontrollida aadressil www.ryanair.com, utor ei vastuta vigade ega võimalike muudatuste eest.
Koolides on matemaatika, füüsika ja keemia – kui peamiste tehnoloogiliste distsipliinide baasainete õpetamine muudetus liiga raskeks ja ebahuvitavaks.
Konjakiklaas e. aroomiklaas  Tavaline kokteiliklaasi kooniline kuju paneb meid  enamjaolt mõtlema kohe Martinile ja nii see üldiselt  ongi.

Kuidas isel - te tervik- e holistilisest printsiibist lähtuvat teenindusorganisatsiooni? Tervik on omaette parameeter mis määrab sinna kuuluvad detailid.
Kesktee - ekskursioon Eesti Kunstimuuseums, mis on paljude jaoks veel uudne ja avastamata kogemus ning bowlinguturniir, kus saab ennast proovile panna.
Kultuuripärandist ehk siis kohalikust elust ja tavadest osasaamine on samuti elamuseks, mida ei pruugi kogeda, sattudes sama riigi kuurortrajooni puhkusereisile.

Katusorganisatsiooniks on mittetulundusühing Eesti Maaturism http://www.maaturism.ee/. Maaturismiettevõtted pakuvad nii toitlustamis- ja ööbimisvõimalusi kui ka
Karjääriankrud – olulised töökoha valikut ja töökoha sobivust mõjutavad tegurid: funktsionaalsus, juhilikkus, stabiilsus, loomingulisus, autonoomia.
Klienditeeninduses on oluline esmanekontakt - seega on tähtis, et teenindaja alustaks kliendiga kontakti ise ja oleks rõõmsameelne ning kindlasti naerataks.

Karjääriankrud on olulised töökoha valikut ja töösobivust mõjutavad tegurid, mille kindlaksmääramine aitab paremini töötajate karjääri juhtida.
Keskne on org. Kus teenindusmõttelaadile ja –kultuurile tuginev töökorraldus tagab nii sise kui välisklientide hea teenindamise ja rahulolu.
Kalgendamise vahendiks on laapferment, mida saadakse kolme nädala vanuse vasikate maost, mis on kõige parem ferment, töödeldatakse kas pastaks või pulbriks.

Koristamisel on soovitav vereringe ergutamiseks aeg-ajalt venitusharjutusi teha, mis tagab meeldiva enesetunde ja säilitab töövõime pikemaks ajaks.
Kruiisireiside pikkused on varieeruvad – puhkusekruiiside pikkus ulatub mõnetunnistest lühikruiisidest rohkem kui 100 päeva kestva ümbermaailma kruiisideni.
Kuressaare vaekoda - Kuressaare vaekoda on barokne astmikviiluga hoone Kuressaare kesklinnas Tallinna tänav 3. Vaekoda on ehitatud Rootsi ajal 1663. aastal.

Karavanidel on ka eraldi ruum ehitatud, juhul kui peaks tekkima vajadus oma WC tühjendada. Pesu pestakse ja triigitakse peamaja esimesel korrusel.
Kiriku põhitegevuseks on korraldada kirikus väike ekskursioon turistidele , tutvustada kiriku ajalugu ja rääkida milliseid heategevusi on tehtud kirikule.
Kultuuriturism tähendab palju rohkemat kui tänavatel seisvaid monumente vaadata . Oluline on õppida tundma sihtriigi elanike, kultuure ja tavasid.

Kabli linnujaamas on sügiseti üleval hiigelsuur, 17 m kõrgune mõrdpüünis, mille abil on linde rõngastatud ja rännet uuritud juba pea 40 aastat.
Kliendi arved on küll tasutud, kuid toaseisu ei ole teadmatuse tõttu muudetud ja seetõttu on tuba koristamata ning seda ei ole võimalik müüa.
Kultuuri pealispinda – riietus, toit etc. Väärtused, eetikanormid, religiooniga seotud vaated, samuti suhtumine soorollidesse on suhteliselt püsivad.

Kultuuri tagajärjed ehk tulemid: 1. Kollektiivse ebakindluse juhtimine, 2. Sotsiaalse korrastatuse loomine, mis saavutatakse eelkõige normide konsensuse
Kaheksas korrus on suitsetajatele. 280-st toast kolm on allergilistele inimestele, 4 tuba on puuetega inimestele ning 12 tuba on ühendatavad toad.
Kehtivuse ajal on majutusettevõttel õigus kasutada järgule vastavaid rukkilille kujutisi majutusettevõtte tähistuses ja turundusmaterjalidel.

Kaasaegsed mikrofonid on tundlikud: Halva mikrofonikasutustehnika puhul on kliendi reaktsiooniks sageli palve keerata häält valjemaks või vaiksemaks.
Kaitseala pindala on 46 ha. Lisaks nahkhiirtele elavad Piusas ka kivisisalik ja koobastiku kõrval liivakarjääri tiikides mudakonn ja harivesilik.
Kvaliteediplaanis on kirjas valitud paendusvaldkond, kuidas parendusvaldkond leiti, miks antud valdkond oluline on ning miks sellega tegeleda tuleb.

Kultuuripärand on inimkonna ühine vara, riikidel, kelle territooriumil asuvad turismiobjektid, on nende suhtes erilised õigused ja kohustused.
Kaali kaatriväli - Kaali meteoriidikraatrite väli Saaremaal on Eesti haruldasim loodusmälestis, olles ühtlasi Euraasia efektseim kraatriväli.
Keemiline puhastus – märgiks on ring Tähed A P F ja jooned nende all on juhendiks pesumajadele sobiva leotusaine ja pesumenetluse kasutamiseks.

Klienditeenindus on olnud olemas juba aegade algusest, kuigi teeninduskultuur kui mõiste võeti kasutusele alles möödunud sajandi lõpu poole.
Kuivemal vana - Pärnu niidul on hooldamine ja niitmine juba aastakümneid toimunud, 2008 rajati siia ka linnuvaatlustorn ja väike matkarada.
Kunagise abi - tiigi uisuplatsi asemel on praegu parkimisplats, kus veekogu läänekallast meenutab vaid üksik vana mitmeharuline remmelgas.

Kohalikest juustudes on parimaks valikuks Campanello, Cheddar või Emmental, importjuustudest on kahtlematult parimaks valikuks väga vanad ja kõik
Kuveit – KULDNE KÕRBERIIK 2.1 Kuveidi üldiseloomustus Kuveit on rikas ja avatud majandusega maa, omades 10% maailma naftavarudest.
Külaliskorter on majutusettevõte, mille toiduvalmistamise võimalust pakkuv majutusüksus on korter, mis üüritakse välja täies ulatuses.

Kaitsealal on loendatud ligemale 1500 pesakuhilat, suuremate pesatornide kõrgus küünib 2 meetrini. Liigelda tuleb metsaradadel jalgsi.
Kasvukultuurideks on kartulid, datlid, nisu, viinamarjad, oder, mais, puuvill ja köögiviljad, kuid ainult osa saagist kasvatatakse müügiks.
Keskkonnasõbralikkus on viimasel ajal trendikas ja majutusettevõtted saavad turustada end läbi selle, pakkudes oma kliendile nii lisaväärtust.

Kips või - saepuruplaat) aluspõrandale Liistparkett • Liistparkett on töömahukas ja meilgi üha kallinev naturaalne põrandakate.
Kirdeosa taimestik on suhteliselt "kesine", kuid ometi, tänu puude vähesusele leidub siin nii kõrgeid kõrrelisi kui ka torkivaid põõsaid.
Koigi raba – See on suhteliselt puutumatu loodusega ja tähtis mageveehoidla, mis on oluline põhjaveekihtide toitja Ida - Saaremaal.

Kaitseala maa - ala kuulub vastavalt kaitsekorra eripärale ja majandustegevuse piiramise astmele Piusa koobastiku sihtkaitsevööndisse.
Kaitseala pindala on 720 ha . Piusa jõgi saab alguse Suure Munamäe lähedal asuvast Perajärvest, mille kõrgus merepinnast on 245 meetrit.
Kasutuskontsentratsioon 3 - 8%. Küttesüsteemide läbipesul kontsentratsioon 1-3%. Kasutatav happelise üldpuhastusvahendina kontsentratsioonis 0,5-

Kummiliist on looduskummi meenutavast kummist. Kummiriba peab olema liistust natukene pikem, et too ei kriimustaks puhastatavat pinda.
Krediit - ja deebetkaardi maksed ettevõtetele esitatavad arved reisibüroodele vautšerite põhjal esitatavad arved mobiilimaksed
Klientideks on soomlased, sakslased lätlased ja ka omad eestlased. Keskuse missiooniks on suunata inimesi väärtustama oma tervist.

Kuremäe on koht, kus iga külastaja võib peale looduse ilu nautimise tutvuda ka selle omapärase maakoha ajaloolise minevikuga.
Kolmandas faasis on kõige olulisem toetav käitumine – töötajad peavad tundma, et nendega arvestatakse ja et neid väärtustatakse.
Koostöö põliselanikega on minimaalne;  puudub selgitav õppematerjal;  hind peaks olema kõrgem, et vähendada nõudlust ja suuren¬dada

Kubija hotell - loodusspa Waide motell Pühajärve Puhkekeskus Bernhard Spa Hotel Pesa Hotell • Ida-Virumaa: Saka Cliff Hotel & Spa
Kuveidis on riietumisesse suhtumine liberaalne: naised võivad kanda nii disaineririideid kui traditsioonilisi musti rüüsid.
Kvaliteedijärk - Sisu: Kvaliteedijärgu taotlemine kodumajutuse, puhkemaja ning puhkeküla ja –laagri majutusliigi ettevõtetele.

Kõikides hotellitubades on internet. Sviidid ja deluxe toad Deluxe tubade ja sviitide elegantne avarus ja mugavus loovad tõelise kodutunde.
Keraamiline wc - pott: Kanda harjaga hõõrudes puhastusaine poti sisemuses laiali ja lasta toimida, see järel pesta ja loputada.
Kuivanud värvi - , laki- või liimijääke (näiteks tühjad värvipurgid) võib panna prügilasse viidavate tavajäätmete hulka.

Katoliku kirikul on piirkonnas pikk palverännakute traditsioon. Seega on piirkonnas mitmeid kloostreid ja silmapaistvaid kirikuid.
Keskkonnakaitse - ja tervishoiu-organisatsioonid, roheliste ühendused jt.) ja kreeditorid (näit. pangad, riskikapitalistid jt.).
Karisma teemat on tihti pigem käsitletud poliitiliste liidrite puhul olulisena, kuid see aitab ka juhte tavaorganisatsioonides.

Kloostris on kaunis ja rikkaliku sisekujundusega peakirik ning suur park koos rohkearvuliste abihoonete ja varavatornidega.
Kodumajutus - on hommikusööki pakkuv füüsilise isiku valduses olevas talus, majas või korteris paiknev majutusettevõte.
Katari vaatamisväärsusteks on Doha kindlus, mis asub Katari pealinnas ja Pärli piirkond, mis on inimeste poolt rajatud imeline tehissaar.

Kerakujulised - parv D. kerakujulised - paaris E. spirill (spirillum) – nõrgalt keerdunud F. vibrioon (vibrio) – komajad
Keskaegest kirikust - Toomemäele püstitatud Tartu piiskopkonna keskuseks olevast toomkirikust - on alles suurejoonelised varemed.
Kestnud väljakaevamised on toonud päevavalgele templikompleksi, mida ehitati 1300 aastat ja mis katab suure ala Luxorist põhja pool.

Külalistemaja on sobilik koht suveürituste, koolituste, seminaride, konverentside ja pidulike tähtpäevade korraldamiseks.
Kultuuritaustale on suurregiooni kuuluvad maad väga erineva sotsiaal-majandusliku arenguga. See puudutab ka turismimajandust.
Kulusid elektri - ja veekasutamise pealt kokku hoida ning vähem kulutada, ka turismis ja hotellimajanduses on see võimalik.

Käesolev arengukava on alusdokumendiks edasiste Tartu linna turismi arengut edendavate tegevuste planeerimisel ning elluviimisel.
Klientidel on väga vähe aega, nad tahavad, et kõik oleks neil käepärast ja nad ootavad kõrgtasemelist teenindust.
Koosolekud – algus on punktuaalne, aeg on puha!, kokkulepetest peetakse kinni, hilinemisest teatatakse telefoni teel.

Kuivatamine – märgiks on ruut, mille sees veel ring See märk näitab kuivatamist pesumasinaga ehk tsentrifuugimist.
Kasepääl on soodus puhketurismindusega tegeleda veel seetõttugi, et maahinnad on seal enamasti küllaltki madalad.
Kodulehekülg on meeldivalt soojades ja rõõmsates toonides, mis tekitab tunde, et tahaks just seda hotelli külastada.

Kaudne turismitoode – muud reisimisega seotud teenused – valuutavahetus, infotrükised, fototarbed, kosmeetikatooted jne.
Koristusainete valmistajad on tooteid arendades uurinud nende mustuse eemaldamise efektiivsust ja mitmesugustele pindadele sobivust.
Käärimisaeg on üsna erinev: sinihallitusj 10 päeva, kõvad laapjuustud 6 kuud kuni 1 aasta ja teised kuni 2 aastat.

Kasutatakse ajax - it ja Spodra-t (seinu pestakse 2 korda aastas või vastavalt vajadusele), puhastatakse mikrokiulapiga.
Kohalikud männi - ja kasemetsad toodavad väärtuslikku palkmaterjali ja paberipuud, mis on hinnas terves Skandinaavias.
Konkurentsialane – konkreetsete konkurentide vaheline võrdlus mõne toote, teenuse või huvipakkuva funktsiooni kohta.

Kuressaare raekoda - Üle kolmesaja aasta tagasi oli raekoda Kuressaare linnuse kõrval linna üks suursugusemaid ehitisi.
Kõrts ehk tavern (itaalia k. taberna). Teistes riikides sai trahterimajandus hoo sisse siiski alles keskajal.
Kaasaegsed teooriad on lisanud veel – loovus, koostöö, sotsiaalne erksus, empaatia, emotsionaalne intelligentsus, jne.

Korporatiivsed hinnad – hinnad lepingupartneritele, sõltuvad majutusmahtudest, mida rohkem majutada, seda odavamalt saab.
Katar – MAAILMA RIKKAIM RIIK 3.1 Katari üldiseloomustus Katar on riik Lähis-Idas Pärsia lahe rannikul.
Keeleerinevus – keel on õpitav, kuid lõpuni ikkagi ei mõista (dialektid, släng) 4. Mitteverbaalne suhtlemine.

Krakow on Poola suuruselt teine linn 755 tuhande elanikuga ning oli 16. sajandi keskpaigani Poola pealinn ja
Käeandmine tervitamisel tähendab sõbralikkust. Sellega tahetakse tunda teise inimese kätt, selles peituvat elu ja soojust.
Külalistemaja on Kernu valla tuntuim majutusettevõte, kus muuhulgas on võimalik läbi viia seminare ja koolitusi.

Kasiinohotellid - hasartmänge ja erinevaid meelelahutusi pakkuvad hotellid, luksuslikud toad, rikkalik söök-jook.
Keldrites on ettenähtud igale juustuliigile kindel käärimistemperatuur, mis võib kõikuda +18ºC...+30ºC.
Klientideks on mees ja naine! Lauakatmine 1. Paigutan laua õigele kohale kontrollin et laud ei jääks kõikuma

Kohvipause on võimalik serveerida konverentsiruumi lähedusse, et Teie tööprotsessi mitte liigselt häirida.
Konverents on justkui paljudest erinevatest lülidest koosnev (teenuste) ahel, mis annab tööd väga paljudele
Kuulajatele on tavaliselt selge, et sama ekskursiooni/retke on läbi viinud palju kordi täpselt samal viisil.

Külastanud - siis Te teaksite, et friikartuleid ja viinereid meil ei pakuta:)Lugupidamisega, supelsaksad“.
Katar on suhteliselt vabameelne ärikohtumiste ja nädalalõpupuhkuste sihtkoht naabermaade elanikele.
Kambodžas on mitmekesine taimestik ja loomastik, millest enamik on koondunud Tônlé Sabi järve äärde.

Klienditeenindajad on pädevad, kuna nad on täpselt teadlikud, mis ettevõttes toimub ja mida nad müüma peavad.
Käesolev leping on allakirjutatud mõlema osapoole poolt 01.01.2014.a LISA nr.1 MAJUTUSE HINNAKIRI (FIT ja GIT)
Kõrgeim torn on 187. meetrit kõrge ning selles on kahekorruseline vaateplatvorm, kingituste pood ja kohvik.

Kirjutav meedia – ajalehed, ajakirjad, uudisteagentuurid; 2. elektrooniline meedia – raadio, TV, internet.
Kommunikatsioon meediaga on suhtekorralduse olulisim valdkond - suhted kirjutava pressiga, televisiooniga ja raadioga.
Kork on samuti mugav ja lihtsasti sulguv.Puhastab: Võtab maha tolmu, suurema mustuse ja pritsmed.

Kultuuridevaheline suhtlemine on suhtlemissituatsioon, kus sõnumi saatja ja vastuvõtja on erinevate kultuuride esindajad.
Krakowis on rohkelt erinevaid monumente ja seda peetakse väga romantiliseks paigaks, eriti kevadeti.
Krediitkaard – võib võlgu osta Ettevõtte peab uksele panema kleepsud, milliseid kaarde aktsepteerib.

Kultuuriürituste - ooperietendused, muusikalid, näitused, spordi- ja noorteüritused jms. - korraldamispaik.
Kaevanduskäikudes on esindatud kollaks- või pruunikashallide põimjas- või horisontaalkihilised liivakivid.
Kõikides tubades on dušš, WC, TV (kaabeltelevisioon, Pay-TV), telefon, dial-up internetiühendus ja rõdu.

Külaline on tuppa registreeritud • Compilmentary- tuba on hõivatud, kuid selle eest ei maksta.
Kinnituskiri - On dokument, mis kinnitab et kliendi tellimus on tehtud ja erisoovid arvesse võetud.
Klassikaline massaaž - 45 min 350 EEK Klassikaline massaaž - 65 min 400 EEK Käte massaaž - 20 min 170 EEK

Kallastel on väikesadamad ja mereturism väga hästi arenenud mere lõunaosas ja Põhjamaades.
Kliendi sooviks on hotelli poolt saada transporti hotelli ja tagasi ning vajadusel ka lähipiirkonda.
Kohalik ajaleht – süveneb rohkem, kasutab nimesid ja detaile, analüüsib mõju antud piirkonnale.

Kruiisireise on alates lühikestest kahepäevastest kuni pikkade, mitmeid kuid kestvate reisideni.
Kvaliteedijärguga ettevõtteid on kolm: Arma Puhkemaja, Eisma Külalistemaja ja Puhkeküla, Lammasmäe Puhkekeskus.
Klient on lahkunud hotellist end välja registreerimata ja hotelli sellest informeerimata.

Kodakontsuse küsimine - on vajalik statistika tegemiseks ja turundustegevuse planeerimiseks vajalik info.
Kliendi teenistuses on ilukeskuse teenindajad, erinevad kauplused, lummava vaatega baarid ja restoran.
Kobtrollimine on   igapäevarutiin,   milleks   võib   kasutada  järgmist kontrolllehte:

Kaitseala ülesandeks on ka põhjavee kaitse ja Meenikunno raba kui haruldase Lõuna-Eesti raba kaitse.
Koolide hotelli - või toitlustuseriala õpilased, kes vastavad statuudis toodud kriteeriumitele.
Kernu vallas on võimalik mitmes kohas ruume rentida seminaride või muude ürituste tarbeks.

Korvil on väikesed jalad, mille abil toiduained hoitakse keevast vedelikust kõrgemal.
Kultuuriturism on kahtlemata üks turismi kandvaid vooge, et mitte öelda lausa omaette kultus.
Kaitseala rannaniitudest on enim niiduilmelised Vana-Pärnu ja Raeküla linnaosas paiknevad rannaniidud.

Keha lülistus on selge. Pea on kirbulistel väike, kumer, tugevasti vastu rindmikku liibunud.
Kindlad pulmatribuudid on valge pruutkleit, pruutneitsid, kolmekihiline tort ja kaunistatud pulmaauto.
Kohv lõuna - või õhtusöögi juurde 10.- EEK Pokaal valget või punast majaveini 55.-EEK

Kokk on öösel alati valmis toitu valmistama, kui kellelgi peaks vastav isu tulema.
Koobastest on leitud seitset liiki nahkhiiri, kokku võib nende arv ulatuda 3500 isendini.
Kahene tuba – üks lai voodi, hästi väike tuba, WC ja dušš koridoris – 40 €/öö

Karina on väga meeldiv kaaslane ei olnud mul nende viie külastuskorra vastu midagi.
Kinnitunud mustus - pori, rasv vmt, mis on küll pinnal kinni, kuid ei ole tunginud pinna sisse.
Kulukeskne – hind kujuneb omahinnast lähtuvaks, sellele lisatakse paras juurdehindlus.

Kaugturgudel on turundustegevused suunatud peamiselt Hiina, Jaapani ja USA sihtturgudele.
Kindel kulu on selline, mis ei sõltu grupi suurusest, vaid mis tuleb tasuda igal juhul.
Kõikides seminariruumides on loomulik valgus, pabertahvel, ekraan, dataprojektor ja traadita internet.

Klaara - Manni Puhkemaja 2008-2010 Kopra talu 2006-2008 Laulasmaa Resort 2006-2008
Krakow on akadeemiline linn tänu vanadele ülikoolidele ja kestvale õppetööle.
Köögitöös on   tavaliselt   peakokk,   kellele   allub   otseselt   peakokaabi.

Külalistemaja on toitlustusteenust pakkuv vähemalt viie majutusruumiga majutusettevõte.
Kaitsetumate inimrühmade - laste, vanurite, puuetega inimeste, vähemuste ja põlisasukate õigusi.
Klassikalises seminaripaketis on kokku pandud kõik edukaks seminariks vajalik: ruumid, toit ja majutus.

Koguprotsessi on võimalik dokumenteerida ning kasutada parendustegevuste planeerimisel.
Katedraal brasilia – puhkus Brasiilia, http://et.tixik.com/brasilia-cathedral-2357463.htm,
Korduvkasutusega lappe on müügil suures valikus ja nad sobivad kõikide pindade puhastamiseks.

Köögi koristus – värvikoodid koristustarvikutele, enesekontroll, enesekontrolli plaan
Katari põhjaosa on kaetud luidetega, keskosa kivikõrbega ja lõunaosas on liivakünkad.
Kataris on 11 liiki imetajaid, 14 liiki pesitsevaid linde ja 10 liiki roomajaid.

Kliendi teenistuses on raamatukogu ja internetipunkt, korraldatakse ka ekskursioone giidiga.
Koopad on võimsad, eriti nende suuruse tõttu - see on kui samm teise maailma.
Kollane värv - toores liha, kala ruumid, juurvilja töötlemisruumid 16. Ergonoomia.

Kraatrinõlvu on võimalik ronida alla, sügaval kraatri põhjas asuva järve juurde.
Katusekatteks on laineline eterniit, mis on paigaldatud algupärase teras tsinkpleki
Kogemuse lahterdamine - mis mida tähendab, tekib kogemus, mis peaks saama selle hinna eest.

Kuurorthotell - pakub ilusat maastikku, koos aktiivse puhkuse veetmise võimalusega.
Käimalükkamise ajal on tuludebaas väiksem, mis on aga loomulik alustava ettevõtte puhul.
Kaastöötajate suhtes ehk sellise tegevuse käigus võimustatakse (empowerment) töötajat.

Kehakeelel on suur mõju muuta teenindaja suust tulnud sõnad palju usutavamaks.
Kohviku põrandaks on õlitatud puitpõrand, seal on maas nädal aega vanad kohviplekid.
Kõhupool on kollakashall, kõrvad ja lennus hallikaspruunid või isegi mustad.

Kõikides majades on avatud elutuba koos kööginurgaga, wc ja dušširuum ning rõdu.
Kohti on rohtu kasvanud ja inimeste mälust ning huviringkonnast kadunud.
Koosolekuruumi on võimalik tellida mitmesuguseid kaasaegseid tehnilisi vahendeid.

Kvaliteetne giiditöö on põhitegureid ökoturismi eristumisel teistest turismiliikidest.
Kinnisvara arenduseks nimetatakse tegevust, mille tulemusena tõuseb kinnistu väärtus.
Kirbulised on selts parasiitseid putukaid, keda on maailmas umbes 2400 liiki.

Kirik on pühitsetud Kolmekäelisele Jumalaemale, kes kaitseb süütuid.
Kvaliteediootus – kõik, mida potentsiaalne tarbija teenust ostes soovib kogeda.
Kõigil bakteritel on vaid üks kromosoom, mille geenide arv ulatub kuni 6 tuhandeni.

Kalvi on oma ajaloo jooksul tegutsenud kindlusena ning hiljem mõisana.
Kinnisvarahinnad on tõusnud 40% on tõendeid sealsest kinnisvara aeglustumisest.
Külastusjärgne faas – külastaja räägib, kus käis, kuidas läks, näitab pilte.

Keskmine veiniturist on 25. aastane ja enim huvitab teda veinivalmistamise protsess.
Kirik on seotud Viljandi kultuuriloos ühe väga olulise sündmusega.
Korkkatted on küll taas kasutusele võetud, kuid siiski veel vähetuntud.

Kuurorthotell - erinev klientuur, maastikuline koht, vabas õhus aja veetmine
Kuveidis on mitmeid erakoole, mida rahastavad rahvusvahelised sponsorid.
Kombel on ka Soome langenud 15. positsioonilt alla 17. positsioonile.

Konditsioneer - satelliit + lameekraaniga TV - telefon - elektrooniline seif
Kuveit on konstitutsionaalne emiraat parlamentaarse riigisüsteemiga.
Kuveit on geograafiliselt väike, kuid avatud majandusega rikas riik.

Kineetika – jälgige kehakeele terviksõnumit, mitte üksikliigutusi!
Konkurentsieelisteks on vaheldusrikkad ja suhteliselt puhta ning ehedana säilinud
Kuurordi kõrval on Pärnu aga ka vana hansalinn, sadamalinn ja ülikoolilinn.

Küpsenud gouda on aga väga mahe, mahlane ja maitsev väikeseauguline juust.
Karnaki tempel – Karnak jääb tähtsuselt alla vaid Giza püramiididele.
Kõrgfaas 1945 – Kõrgfaas tähendas tänapäevaste pakettreiside algust.

Kandideerida hotelli - või toitlustuseriala õpetavate õppeasutuste õpilased.
Krediitkaardiandmed - Tähendab, et külastaja saab ennast väljaregistreerida.
Kruiisireisijad on inimesed, kel on piisavalt suur sissetulek ja vaba aega.

Küla suurmaja on renoveeritud ja maja seest on kõik ilusti korda tehtud.
Kandik on rikkalik, sobib lõigata mitmest juustust väike tükk.
Kepikõnd - 45 min * 85 EEK Klassikaline massaaž - 23 min * 170 EEK

Klientide äratamine on teenus, mida hotellis külalisele sageli osutada tuleb.
Kolmandaks osaks on koolid ja neile peamiselt pakutavad linnaekskursioonid.
Korralik poritõkke - süsteem on tõhus vahend, mis hoiab siseruumid puhtana.

Kuum õli on eriti suur oht töötajatele, kes kasutavad frittereid.
Kahene tuba – eraldi voodid, WC ja dušš koridoris – 42 €/öö
Kohalolijaist noorim on kolmeteistkümnene, aga leidub ka üle kahekümneseid.

Kruubi – punapeedi pihvid Ürdikartulid Hautatud köögiviljad
Kuveit on suveräänne Araabia riik, mis asub Araabia kirdeosas.
Kanuti gild - 13.cent. It is a union of german craftsmen in Tallinn.

Kasutatakse ajax - it. Pestakse 1 kord päevas või vastavalt vajadusele.
Kalendris on 5. mai riigipüha ja seda nimetatakse lastepäevaks.
Klieniteekond – algab kui kl kuuleb 1.korda selle ettevõtte kohta.

Kubja hotellis on kõik töötajad saanud tööalapõhise väljaõppe.
Kruiisijõgedeks on muutunud ka Amazonas ja Euroopa vähemtuntud jõed.
Kõikidel laevadel on olemas spetsiaalsed ruumid spetsiaalse varustusega.

Kogu lähis - Ida räägivad sageli inglise või prantsuse keelt.
Koit - renoveeritud maja ja Hämarik- renoveerimatta maja.
Koristuslapid – vajalikud Aknapesutarvikud pindade puhastamiseks.

Külastuseelne faas – infokogumine, võib kesta aastaid, aastakümneid.
Kaitselasid on kokku 15. Riigis valitseb kuum troopiline kliima.
Kašmiirvill – kašmiirkitselt saadud, kõige luksuslikum vill.

Kirik on korduvalt põlenud ja ühe uuesti üles ehitatud.
Kirik on ise punast värvi ja aknaraamid on valget värvi.
Korter – tüüpi mitmetoaline köögi või kööginurgaga

Kummiliist on valmistatud looduskummi meenutavast kõvakummist.
Kõikvõimalikeks sündmusteks - alates perekondlikust peost kuni piduliku dineeni.

Katari rahvale on oluline hoida oma väärikust, uhkust ja mainet.
Kindlustama tervise - ja töökaitsealaste ja muude seaduste täitmise.
Klaasipuhastusvahendeid on muidugu hulga rohkem, kõiki ei suuda katsetada.

Klientide soov on saada üha enam puhtust väiksemate kulutusetga.
Kogemustel on negatiivne efekt kogu turismitööstuse mainele.
Klient on klient, klient on kuningas, kliendil on õigus.

Kuningate org – Kuningate org oli Uue riigi vaaraode nekropol.
Kärgrestid - eemaldamaks lund, kivikesi, liiva talla pinnalt.
Küsitlemine on vajaliku teabe hankimise kõige levinum meetod.

Kaminapuude kohaletoimetamine - 7€ korv Grillahi koos varrastega- 4€ päev.
Kombimasin – on põrandapesumasina ja imuri kombinatsioon.
Komisjonitasu - makstakse edasimüüjale, makstakse sissepoole.

Konverentsiturism on maailmas üks kiirestiarenev äriturismi haru.
Koostisosadeks on tsitrushape, paksendaja, lõhna- ja värvaine.

Kuveit on üks maailma väiksemaid riike pindala suhtes.
Kallavere küla on oma asukoha tõttu tohutute kontrastide paik.
Kesklinnas on tasuline parkimine, mis ei ole üldsegi odav.

Kuninglik perekond on kohustatud kuuluma evangeelsesse luteri usku.
Kindlus on nimetatud kõige populaarsemaks sihtkohaks.
Klienditeenindus - , administratiiv- ja finantshaldussüsteeme.

Kasutuses on kõik kaasaegsed töövahendid ja seadmed.

Kõigis tubades on WC, dušš, televiisor, telefon ja föön.
Külalistemajas on hetkel 7 ilusat numbrituba 10 voodikohaga.
Kasiino - 24h kasiino , luksuslikud toad, söökjook

Kihnu saar on omapärane sulam kaasajast ja minevikust.
Kitzberg on üks oma aja tuntuimaid näitekirjanikke.

Kurgu - ja kõrvaarst, tegutseb hambaravi osakond.
Kindlat veinitrendi on tänapäeva ühiskonnas raske määrata.
Kohviplekid – võib juhtuda et kohvi läheb riietele.

Konverenstiruumist on akendega, andes piisavalt päevavalgust.
Koos karamell - linnasega on seda lisatud Saku Porterile.
Kultuurides on isiklik ruum erinev ka sõltuvalt soost.

Kiriku siseruumid on heas korras kuid lagi vajab paranemist.
Klaasipesur – plasmassist raam liigendiga või ilma.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Koguarv tartus on 2003.a. esimese seitsme kuu jooksul kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 20%, sealhulgas välisturistide osas on kasvuks 26% ning siseturistide osas 11%. Eriti suurt kasvu (29%) on olnud täheldada soomlaste ööbimiste arvus.

Kõnede salvestus - Programm salvestab kõik telefonikõned.
Külalistemaja - toitlustusteenust pakkuv, 5 majutusruumi
Kokandus on peamiselt toidu valmistamine kasutades

Kolmandas peatükis on välja toodud autorite eneseanalüüs.
Korrused on mittesuitsetajatele ja suitsetajatele.
Kuivpressimismeetod – 11, mehaaniline töötlemine, kahhel.

Khmeerid on Kambodža alad asustanud 2. sajandil.

Kodifitseerimine – selle tulemusel tekib uus õigusakt.
Koduleht on kättesaadav kümnes erinevas keeles.
Komisjonitasu – teenuse vahendamise eest saadav tasu

Konditsioneer - satelliit + lameekraaniga TV - telefon

Krakow on populaarne sihtkoht igal aasta-ajal.

Kultuurilisest keskkonnast on samuti seiklusturisti jaoks oluline.
Kahuritorn on ehitatud 15. sajandi teisel poolel.
Kaks kohvipausi – kohv/tee, mineraalvesi, küpsised.

Kasutada märg - või niiskepuhastuse meetodi korral.
Krakow on Poola populaarseim turismisihtkoht.

Kõikidele masinatele on võimalik lisada puhastusaine paak.
Kanaarid on tõeline paradiis golfisõpradele.

Kohalejõudmine – ilmastik , viidad, teede olukord.
Kummipõrand - ad PH 6-9 Niisutatud, niiske, märg

Kujutatud silm - et eemale peletada kurjad vaimud.
Kausaalne – põhjuslik seos tegu tagajärg

Ketihotellid – ühes omandis olevad hotellid.
Kirbuliste suised on pistmistüüpi, suunatud alla.

Kitsejuust on kaetud valgehallituskoorikuga.

Kõigele lisaks on pakett hetkel soodushinnaga.

Kehtestab majandus - ja kommunikatsiooniminister.

Kollasega on vene keelne osa märgitud.
Käesoleval hetkel on firmas kokku 3 töötajat.
Külastajal on võimalus kaardiga maksta.

Keraamiline klaas - keraamiline pliit ja kaal.

Kiule kahjulikud on higi ja päikese valgus.
Komponentideks on maaeluline vorm ja sisu.

Kujult on viirused korrapärased.

Kriminaal - ja tsiviil küsimustes.

Kätte saab on järgmine naisevõtja.
Kasvada 3 - ni või isegi enamani.

Kliima poolas on enamasti mõõdukas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kontaktide andmebaas - Kliendi kohta sisestatavad andmed: kontaktinfo (e-mail, telefon), foto, töökoht, aadressid, otsesed kontaktid (telefonikõned, e-kirjad, külastused, tellimused, arved).

Vote UP
-1
Vote DOWN
Katari pealinn on Doha ja riigi pindala on 11 437 ruutkilomeetrit. Rahvaarv on Kataris 1,4 miljonit, riigikeel araabia ja usund Islam.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kinnituskiri - tellimus kinnitus - dokument, mis kinnitab, et tellimus on tehtud ja kliendi erisoove arvesse võetud.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Keskkonnasäästlikkusest on kujunenud toote kvaliteedi näitaja, millega ettevõtted püüavad võita uusi kliente.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kliendi soovil on teostatav ka keemiline puhastus, kuid see 3 toimub majast väljas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kreutzwaldi memoriaalmuuseum - Memoriaalkompleks koosneb kuuest hoonest ja avarast õuest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kangurlind on vaid üksikud näited siinsest loomastiku rikkusest.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Kultuuriturismi osaks on muuseumid ja kunstigaleriid.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kasuaalne – kohtulik, kaasus, juhtum
Vote UP
-1
Vote DOWN
Kollane kaart – vaktsineerimistunnistus

Vote UP
-2
Vote DOWN
Kesine tulemus on põhjustatud Reval Hotels keti suure arvulise osatähtsusega kuulumisest siia uuringusse.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Kvaliteediplaanimine on kvaliteedijuhtimise osa, mis keskendub
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto