Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Külm sõda – Lääne demokraatia ja kommunistliku režiimi vastasseis, mis hõlmas kõiki eluvaldkondi. Vastast üritati üle trumbata kõikidel elualadel : relvade tootmises, majanduse arendamises, mõjuvõimu laiendamises Aasia, Aafrika ja Ladina-Ameerika maades, kultuuri- ja teaduselus, propagandas jne. Külm sõda sai hoo sisse Saksamaa lõhenemise ajal.
Külm sõda – kõikehaarav poliitiline, majanduslik ja ideoloogiline võitlus NSV liidu ja USA vahel, kus vaenutsevad pooled ei olnud omavahel otselises sõjategevuses, kuid üritasid vastast üle trumbata kõikidel elualadel, mõjuvõimu suurendamises, majanduse arendamises jne, see kestis üle 40 aasta.
Külm sõda e. vastasseis ida- ja läänemaailma vahel, mis lõppeski NSVL lagunemisega. Tolleaegne USA järje- ja põhimõttekindel president Ronald Reagan kuulutas isegi avalikes kõnedes oma eesmärgiks võitluse “kurjuse impeeriumi” vastu ning lubas heita kommunismi ajaloo prügikasti.

Külm sõda – Lääne demokraatia ja kommunistliku totalitarismi vastasseis, mis hõlmas kõiki eluvaldkondi. Ei oldud otseses sõjategevuses, kuid üritati üleolekut majanduses, poliitikas, kultuuri- ja teaduselus maksma panna (võidurelvastumine, poliitiline ülekaal EU-s) Trumani dokt.
Külm sõda – USA ja NSVL – läänemaailma ja kommunistliku maailma vaheline pikaajaline vastasseis, mõlemad pooled hoidusid otsestest kokkupõrgetest tänu tuumarelva olemasolule (Otsest sõjategevuseks ei läinud, sest hirm tuumarelva jõu ees oli nii suur)
Külm sõda – Ida ja lääne vaheline majanduslik, poliitiline ja ideoloogiline vastasseis, mis väljendus vastastikuses luures, diversiooniaktides, propagandas, sõjaliste plokkide moodustamises, võidurelvastumises, kriisides ja nii edasi.

Külm sõda – 1948.a Berliini blokaadist alguse saanud sõda, kus otsest sõjategevust ei toimu, aga kogu aeg on pingeseisund (vastasseisud demokraatlike lääneriikide (eesotsas USA) ja sotsialismimaade (eelkõige NL) vahel)
Külm sõda - kommunistliku ja läänemaailma demokraatia vastasseis, mis väljendus vastastikuses luures, võidurelvastumises, propagandas, kriisides jne. Kujunes välja pärast Teist maailmasõda ja kestis kuni 1991 (1989)
Külm sõda – kauakestev pingeseisund riikide (nsvl ja tema liitlased ühelt poolt, teiselt poolt USA ja Lääne-Euroopa maade)vahel, mis ähvardas kasvada tegelikuks sõjaks aastatel 1945-

Külm sõda - USA ja NSV Liidu vastasseis II maailmasõja järgsel perioodil, mis avaldus nii ideoloogilisel, propagandistlikul, kultuurilisel, majanduslikul kui ka sõjalisel alal.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Külm sõda - - mida tähendab? Tegemist oli maailmavaadete kokkupõrkega, kus vastamisi seisid kaks süsteemi: demokraat- lik ja totalitaarne (kommunistlik,juhtis NSV Liit). Kuigi otsest relvakonflikti USA või teiste lää- neriikide ja Nõukogude Liidu vahel ei toimunud, oli mõlema poole lõppeesmärk vastasleeri allutamine ning selleks kasutati kõikvõimalikke vahendeid.
Külm sõda - oli Nõukogude bloki ja Lääne poliitiline, ideoloogiline ja majanduslik konflikt Teise maailmasõja järgsel rahuperioodil, mis hõlmas kõiki eluvaldkondi.

Külm sõda – Kolm maailma - ühel pool on NSVL ja tema liitlased, teisel pool USA ja Euroopa, kolmas kes ei kuulunud kumbagi poolde nt Hiina jt.. Raudne eesriie.
Külm sõda – Võitlus kolmanda maailma pärast(eesmärk:massihävitusrelvade täiustamine;tagajärg:Tuumalõhkepeade arv ületas mõisliku piiri.
Külm sõda on igaüks midagi kuulnud, kuid enamikul pole aimugi, milles sõda tegelikutl seisnes, miks see algas ja kes selle üldse võitis.

Külm sõda - USA ja NSVLi vastaseis pärast II MSi. Sõjategevus toimus läbi kolmandate riikide. Algas 1953. aastal Berliini blokaadiga.
Külm sõda – Nõukogude bloki ja Lääne poliitiline, ideoloogiline ja majanduslik konflikt Teise maailmasõja järgsel rahuperioodil.
Külm sõda – lääne demokraatia ja kommunistliku režiimi pikaleveninud vastasseis, mis hõlmas kõiki eluvaldkondi.

Külm sõda - vastasseis USA + Lääne ja NL + idariikide vahel, omavahel ei sõditud otse, vaid teiste riikide kaudu.
Külm sõda - propagandistlik ideoloogiline, kultuuriline ja majanduslik ja sõjaline vastasseis USA ja NKLi vahel.
Külm sõda - See kujutas endast lääne demokraatia ja kommunismi vastasseisu,mis hõlmas kõiki eluvaldkondi.

Külm sõda - ei toimu reaalne sõjategevus, vaid vastaseid survestatakse propaganda ja vastase luurega.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Külm sõda - ajaloos ja poliitikateaduses kasutusel olev termin, millega tähistatakse peale II MS-i rahvusvahelistes suhtes tekkinud keerulist olukorda ( mis kohati ähvardas puhkeda tegelikuks sõjaks). Külma sõja vormid: 1) ideoloogilised (ideede vaheline võitlus) 2) kultuurilised 3) propagandistlikud 4) majanduslik 5) võidurelvastumine 6) sõjalised konfliktid ( 7) tehnoloogilised saavutused – see pole nii oluline kui eelmised) Loetakse mitmeid daatumeid Külma sõja alguse kohta.
Külm sõda - NSVL ja idaplokimaade ning USA ja demokraatlike riikide vaheline võimuvõitlus

Külm sõda tähendab lääne demokraatia ja ida kommunismi vastasseisu ilma otsese sõjata.
Külm sõda on ida ja lääne vastasseis, kus hoiduti otsestest sõjalistest konfliktidest.
Külm sõda - USA ja NSVLi vaheline vastasseis, ei toimunud otsest sõjategevust.

Külm sõda - Lääne demokraatia ja kommunistliku totalitarismi vastasseis.
Külm sõda on pikale veninud pingeseisund 2 üliriigi (USA, NSVL) vahel.
Külm sõda - 5. Pariisi kokkulepped- SLV kaotati opostistiooni võim.

Külm sõda - Algas pärast Berliini blokaadi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun