Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Jupiter – Zeus, Mars –Ares (erinevalt kreeklastest oli austatud jumal), Juno –Hera, Neptunus – Poseidon, Pluto –Hades, Ceres –Demeter, Prosepina –Persephone, Minerva –Athena, Apollo – Apollon, Diana –Artemis, Mercurius –Hermes, Venus –Aphrodite, Baccus –Dionysus, Saturnus – Kronos, Vesta –Hestia. Preestrid olid riigiametnikud.
Jupiter - Zeus • Mars- Ares • Juno -Hera • Poseidon-Neptunus • Hades-Pluto • Ceres-Demeter • Prosepina-Persephone • Minerva-Athena • Apollo-Apollon • Diana-Artemis • Mercurius-Hermes • Venus-Aphrodite • Bacchus-Dionysos • Saturnus-Kronos • Vesta-Hestia
Jupiter – Zeus Mars – Ares Juno – Hera Neptunus – Poseidon Hades – Pluto Ceres – Demeter Prosepina – Persephone Minerva – Athena Apollo – Apollon Diana – Artemis Mercurius – Hermes Venus – Aphrodite Bacchus – Dionysos Saturnus – Kronos Vesta – Hestia

Jupiter on suurim hiidplaneet, ning on tähistaevad Veenuse järel kõige heledam „täht.“ Jupiteri läbimõõt ületab Maa oma 11,2 korda, tema mass on 318 korda suurem Maa massist ning kaks ja pool korda rohkem kui kõigi teiste planeetide massid kokku.
Jupiter on rohkem kui kaks korda nii massiivne kui kõik teised planeedid kokku (318 korda Maad). Jupiter on heleduselt neljas objekt taevas (pärastPäikest, Kuud jaVeenust; mõnikord on Marsssamuti heledam).Teda teatakse juba esiajaloolisest ajast peale.
Jupiter on esimene hiidplaneet nii järjekorra kui ka suuruse mõttes. Ta on viies planeet päikesest ning kõige suurem päikesesüsteemis. Tema kaugus maast on 600 miljonit kilomeetrit, kuid oma suuruse tõttu on ta Maalt teleskoobiga hästi vaadatav.

Jupiteri 3 - s kihis pilvedes leidubki 90% vesinikku ja 10% heeliumit. Tühised keemilised ja temperatuurilised erinevused nende vöötide vahel on vastutavad värviliste vöötide eest, mis domineerivad planeedi välimuses.
Jupiter on Päikese massist ligikaudu 1000 korda väiksem ● Jupiteril nagu kõigil hiidplaneetitel puudub tahke pind Jupiter paistab silma heleda ja püsiva valgusega ning ta liigub tähtede vahel soliidse aeglusega.
Jupiter on kõrgeim rooma jumal, tema nimi tuleneb kreeka Zeusiga samast tüvest. Kalendri iidid olid pühendunud Jupiterile kui valgusejumalale, sest iididel on täiskuuööd, mil öö ja päev on ühepikkused.

Jupiter on nii tohutu suur, et 11 Maad võiks sobitada tema diameetrile ja 1300 võiks teda täita. Ta koosneb umbes 90% vesinikust, peamiselt gaasilises olekus, 10% heeliumist ja teistest elementidest.
Jupiter on pühendatud antiikjumalate valitsejale Zeusile, kes oli taeva isand, vihma- ja piksejumal. Ei usu, et antiikkreeklased seda teadsid, kuid Jupiter on tõesti suurim planeet Päikesesüsteemis.
Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet, mis asub Päikesest umbes viis korda kaugemal kui planeet Maa. Ta mass ületab Maa massi umbes 318 korda ja kõigi planeetide massi umbes 3 korda.

Jupiter on nii suur, et kui tema sisse saaks panna kõik teised planeedid, jääks seal ikka veel vaba ruumi üle. Ta on 2,5 korda raskem kui kõik teised päikesesüsteemi planeedid kokku.
Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet, mis asub Päikesest umbes 5 korda kaugemal kui Maa, tema mass ületab Maa massi 318 korda ja kõigi teiste planeetide kogumassi 3 korda.
Jupiter - tähte temast ei teki) III Päikesest 5-10x suurema massiga tähed, plahvatavad novade või supernovadena väga kiiresti, mis paisuvad ja nendest tekivad udukogud (krabiudukogu)

Jupiteri atmosfääris on inimestele juba 3 sajandit äratanud tähelepanu „Suur Punane Laik“, mis on üsna püsiv keeriseline moodustis, mis on paari korra võrra suurem, kui maa läbimõõt.
Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet, mis asub Päikesest umbes 5 korda kaugemal kui Maa.Jupiter on esimene hiidplaneet nii järjekorra kui ka suuruse mõttes.
Jupiter - 3x teised planeedid,gaasiline,H ja He,1000km atmosf->vedel->tahke tuum, punane laik-tsüklon,ööpäev=9h,aasta 12a, kaaslasi 16-Io&Europa,tuul 100km/h,temp-140

Jupiter on suurem, asub Päikesest kaugemal, liigub aeglasemalt, kaaslasi 4. • Kuidas Jupiter pöörleb? Pöörleb kiiresti, telg on orbiidi tasandiga peaaegu risti.
Jupiter on rohkem kui kaks korda nii massiivne kui kõik teised planeedid kokku (318 korda Maad). Jupiteri 3-s kihis pilvedes leidub 90% vesinikku ja 10% heeliumit.
Jupiter on Päikesesüsteemi suurim planeet, üks neljast hiidplaneedist (Saturn, Uraan, Neptuun ja Juptiter), mis asub Päikesest 780,000,000 kilomeetri kaugusel.

Jupiter - ZEUS : JUNO – HERA : MINERVA – ATHENA : NEPTUNUS-POSEIDON: VULCANUS-HEPHAISTOS: MERCURIUS-HERMES : APOLLO-APOLLON: VENUS-APHRODITE : DIANA-ARTEMIS.
Jupiter on heleduselt neljas objekt taevas (pärast Päikest, Kuud ja Veenust; mõnikord on Marss samuti heledam).Teda teatakse juba esiajaloolisest ajast peale.
Jupiteri atmosfääris on Suur Punane Laik,mis on pakkub suurt tähelepanu juba 3.sajandit. Esimesena märkas laiku itaalia rahvusest prantsuse astronoom Cassini 1666. aastal.

Jupiter on tohutu suur, ületades Maa läbimõõdu umbes 11 korda ja massi koguni ligi 318 korda. Nagu teistelgi hiidplaneetidel, pole Jupiteril tahket pinda.
Jupiter on koguni nii suur, et tema sisse mahuksid lahedasti ära kõik ülejäänud 7 planeeti oma kaaslastega, Päikesesüsteemi väikekehadest rääkimata.
Jupiter - peajumal.Mars-sõjajumal,Venus- armastusjumal,Apollo,tarkusejumal,Neptunus-merejumal,Janus-2 näoga jumal,Spartacus-orjade ülestõusu juht.

Jupiter –  317,8 Maa massi   Saturn – 95.152 Maa massi   Uraan – 14.536 Maa massi   Neptuun – 17.147 Maa massi jupiter
Jupiter - jupiteri atmosfääri peamisteks komponentideks on H2 ja He, pilvedes ka CH4 ja NH3 , 16 kaaslast, päikesesüsteemi suurim planeet.
Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet, mis asub Päikesest umbes 5 korda kaugemal kui Maa, samuti ka viies planeet Päikesest.

Jupiter on päikesesüsteemi kõige suurem planeet ● Jupiter on viies planeet Päikesest ● Asub Päikesest umbes 5 korda kaugemal kui
Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet – tema läbimõõt 11,2 korda suurem kui Maal, mass aga vaid 318x suurem kui Maal.
Jupiter on 318 korda massiivsem kui Maa ning kaks ja pool korda kogukam kui kõik ülejäänud Päikesesüsteemi planeedid kokku.

Jupiter on 318 korda massiivsem kui Maa ning kaks ja pool korda massiivsem kui kõik teised päikesesüsteemi planeedid kokku.
Jupiter on suurim planeet, mille gaasiline atmosfäär (paksus ligikaudu 1000 km) läheb sujuvalt üle vedelaks pinnakihiks.
Jupiter on Päikesesüsteemis 5. planeet ja ka kõige suurem planeet, ületades kõikide planeetide kogumassi umbes 3 korda.

Jupiteri kummardamine on roomlastel ühine teiste latiini linnadega Latiumis ja kord aastas pidasid kõik Latiumi linnad tema auks pühi.
Jupiter - rõngastega planeet Rohkem kui kolmsada aastat teati Saturni kui Päikesesüsteemi ainsat rõngastega planeeti.
Jupiter on Päikesesüsteemi suurim planeet, ületades Maa läbimõõdu üksteist korda, olles seega tõeline hiiglane.

Jupiter on meie planeedisüsteemis viies, seejuures esimene hiidplaneet nii järjekorra kui ka suuruse mõttes.
Jupiter – kreeklaste Zeus, taeva-, pikse- ja tormijumal, tema pühamu Kapitooliumil, seal austati ka Junot ja
Jupiter on kõige massiivsem planeet (318 Maa massi). Päikesest asub ta 5,2 astronoomilise ühiku kaugusel.

Jupiteri kiirus on 13.07 km/s ● Nagu ka Suur Punane Laik, on ka teised valged punktid hiigelsuured tormid Jupiteri
Jupiter – orbiit peaaegu ringikujuline (Veenuse ja Maa omadest siiski piklikum), ekvaatori kalle vaid 3°
Jupiter on koostiselt väga lähedane algsele Päikese udukogule, millest moodustus terve Päikesesüsteem.

Jupiter on võimas peajumal, kellel oli kombeks aegajalt maale laskuda, et surelike naistega lõbutseda.
Jupiter on suurim planeet Päikesesüsteemis,  Jupiteri mass on Maa massist 12-45 korda suurem.
Jupiter – Jupiteril on 63 kuud neist neli suuremat on Io , Europa , Ganymedese ja Callisto .

Jupiter – Päikesesüsteemi suurim planeet, olled 3 x massiivsem kui teised planeedid kokku.
Jupiter – suurim planeet meie päikesesüsteemis, madal temperatuur, palju kaaslasi, rõngas
Jupiter – Zeus, Mars –Ares (erinevalt kreeklastest oli austatud jumal), Juno –Hera,

Jupiteri kaaslased on nimetatud teiste kujude järgi Zeusi elus (peamiselt tema armukeste järgi).
Jupiter on kõige kiiremini ümber oma telje pöörlev planeet Päikesesüsteemis.
Jupiter on 1400 korda suurema ruumalaga kui Maa, aga on ainult 318 korda raskem.

Jupiter – Taeva-,pikse-ja tormijumal, tähtsaim pühamu tempel Kapitooliumil.
Jupiter on suurim planeet ja ta asub hiidplaneetidest meile kõige lähemal.
Jupiter – Zeus – taeva ja tormijumal, kelle peatempel asus kapitooliumil

Jupiter on nii suur, et temasse mahuks enam kui tuhat Maa suurust planeeti.
Jupiter on üks neljast planeedist, mis koosneb peaaegu tervenisti gaasist.
Jupiter – Zeus Mars –Ares :erinevalt kreeklastest oli austatud jumal.

Jupiter on esimene hiidplaneet nii järjekorra, kui ka suuruse mõttes.
Jupiter on Päikesesüsteemi planeetidest kõige suurem ja massiivsem.
Jupiter on külm planeet, teda ümbritseb tolmuosakestest rõngas.

Jupiter on Maa suurusest 11,2x suurem ning mass aga 318x suurem.
Jupiter on viies ja suuruselt suurim planeet päikesesüsteemis.
Jupiter - peajumal, taeva ja tuulte valiseja oli kreekas Zeus.

Jupiter – läbimõõt 142 800km, kaugus päikesest 778 milj.
Jupiter on nagu hiigeltolmuimeja, mis puhastab lähikosmost
Jupiter on arenemise energia, meeldigu see siis või mitte.

Jupiter on Päikese massist ligikaudu 1000 korda väiksem.
Jupiter - Zeus, Mars-Ares, Juno-Hera, Poseidon-Neptunus,
Jupiter - kokku 63 kuud- Io, Europa, Ganymedes, Callisto

Jupiter on 2,5 korda teistest planeetitest kokku raskem.
Jupiter - Jupiter oli Vana-Rooma mütoloogias peajumal.
Jupiter – Zeus oli Vana-Rooma mütoloogias peajumal.

Jupiter on Päikesest viies planeet ja kaugelt suurim.
Jupiter – Jumalate isand ja kõige tähtsam jumal.
Jupiter on kõige suurem planeet Päikesesüsteemis.

Jupiter on päiksesüsteemi kõige suurem planeet.
Jupiter - taeva-, pikse-, ja tormijumal ehk zeus.
Jupiter – Zeus – taeva-, pikse-, tormijumalad

Jupiter on midagi tähe ja planeedi vahepealset.
Jupiter – Pea jumal, kamandab taeva jumalaid.
Jupiter on Päikeset viies planeet ning suurim.

Jupiter – taeva-, pikse- ja tormijumal (Zeus)
Jupiter - peajumal, taeva ja tuulte valiseja.
Jupiter on Päikesesüsteemi suurim planeet.

Jupiter on suurim Päikesesüsteemi planeet.
Jupiter on esimene ja kõige suurem planeet.
Jupiter hiid - planeet ja tal puudub tahke pind.

Jupiter on kõige suurim hiidplaneetidest.
Jupiter – taeva-, pikse- ja tormijumal.
Jupiter - 12 aastat. Saturn- 30 aastat.

Jupiter on mõnevõrra kahanenud neoon.
Jupiter on neist esimene ja ka suurim.
Jupiter on vaadeldav enamuse aastast.

Jupiter - taeva, pikse ja tormijumal
Jupiter on viies planeet Päikesest.
Jupiter on suurima massiga planeet.

Jupiter - vähemalt 63 kaaslast.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun