Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Juhtimisarvestus – tegeleb ettevõtte siseste tulemuste arvestusega jääktulu (ka: piirkasum) – ettevõtte tulude ja muutuvkulude vahe kahekordne finantseerimine – laenu saamine kahest allikast sama tagatisega kalkulatoorsed kulud (ka: arvestuslikud kulud) – kulud, mida konkreetses ettevõttes ei teki, kuid mis igas sarnases ettevõttes tavaliselt peaks tekkima
Juhtimisarvestus –  tegeleb ettevõtte siseste tulemuste arvestusega  •  järelturg – väärtpaberiturg, kus kaubeldakse olemasolevate väärtpaberitega  •  jätkusuutlik majanduskasv –  •  jääktulu (ka: piirkasum) – ettevõtte tulude ja muutuvkulude vahe 
Juhtimisarvestus on tänapäeval laiendanud oma huvi ka mitterahalisele informatsioonile:  Kvaliteedi näitajad  Protsesside parameetrid  Klientide rahulolu  Töötajate võimed ja motiveeritus  Toodete omadused  Allüksuste tulemused (nii rahalised kui ka mitterahalised)

Juhtimisarvestus - juhtimistegevuse osa, mis tegeleb finantsinformatsiooni identifitseerimise, mõõtmise, kogumise, analüüsimise, töötlemise, interpreteerimise ja vahetamisega ning mida kasutatakse organisatsiooni tegevuse juhtimiseks, planeerimiseks ja kontrollimiseks.
Juhtimisarvestus – vastavalt vajadusele või sise-eeskirjadele. Finantsarvestuse ja juhtimisarvestuse erisused kulude liigitamisel Finantsarvestuse seisukohalt toimub kulude jagamine tootmiskuludeks (otsesed ja kaudsed e lisakulud) ja mittetootmiskuludeks e perioodikulud.
Juhtimisarvestus – juhtkonna poolt ettevõtte üksiktegevuste ja allüksuste plaanimine, hindamine ja kontrollimine. Kinnitab ettevõtte ressursside vastavat kasutamist jne et juhtkond saaks vastu võtta õigeid otsuseid majandustegevuse efektiivsuse tõstmiseks.

Juhtimisarvestus - info identifitseerimise, mõõtmise, koondamise, rühmitamise, hindamise, analüüsimise, tõlgendamise ja kommunikatsiooni protsess, mida kasutab juhtkond planeerimiseks, hindamiseks ja kontrollimiseks.
Juhtimisarvestus – juhtimistegevuse osa, mis tegeleb finantsinformatsiooni identifitseerimise ja vahetamisega ning mida kasutatakse organisatsiooni tegevuse juhtimiseks, planeerimiseks ja kontrollimiseks.
Juhtimisarvestus on ettevõtte eesmärkide saavutamist toetava informatsiooni identifitseerimine, mõõtmine, kogumine, ettevalmistamine, analüüsimine, interpreteerimine ja vahendamine

Juhtimisarvestus on ettevõtte eesmärkide saavutamist toetava informatsiooni tuvastamine, mõõtmine, kogumine ja analüüs mis peab tagama juhtimisotsuste langetamise.
Juhtimisarvestuse pärusmaaks on info kogumine, analüüsimine ja tõlgendamine ning selliste aruannete koostamine, mis võimaldaks juhtkonnal põhjendatult langetada äriotsuseid.
Juhtimisarvestuse objektiks on eelkõige ettevõtte poolt tehtud kulude käitumine (niisugust infot loetakse ärisaladuseks ja seda detailselt finantsarvestuses ei avaldata).

Juhtimisarvestuse ülesanne on varustada juhid otsustamiseks vajaliku informatsiooniga ning anda otsuste rakendamise käigu juhtimiseks nõutaval määral tagasisidet.
Juhtimisarvestus - on ettevõtte arvestuse osa, mis on korraldatud eesmärgiga saada andmeid ettevõttesiseste juhtimisotsuste tegemiseks.
Juhtimisarvestuses on hinnangute ja prognooside kasutamine kokkuvõttes tulusam kui hilisem viimse pennini täpse informatsiooni kasutamine.

Juhtimisarvestuse ülesanne on anda piisavat infot mitte ainult erinevate võimalike tegevusvariantide selgitamiseks, vaid ka neist parima valikuks.
Juhtimisarvestus – kasutatakse mittemonetaarset infot, sest informatsiooni kiirus omab suuremat tähtsust kui andmete ülitäpsus.
Juhtimisarvestus – Juhtimisarvestuse ülesandeks on pakkuda ettevõtte juhtkonnale infot spetsiifiliste otsuste vastuvõtmiseks.

Juhtimisarvestuse ülesandeks on anda vajalikku infot mitte ainult võimalike tegevusvariantide selgitamiseks, vaid neist ka parima valikuks.
Juhtimisarvestuse informatsioonist on tegelikult ümbertöötatud finantsarvestuse informatsioon (kohandatud konkreetsele juhtimiseesmärgile).
Juhtimisarvestus on tihedalt seotud ettevõttemajanduse, finantsjuhtimise, statistika ja organisatsiooni käitumisega.

Juhtimisarvestus – tagab info planeerimiseks, kontrollimiseks ja juhtimisotsuste tegemiseks Management accounting
Juhtimisarvestuse ülesandeks on pakkuda ettevõtte juhtkonnale infot spetsiifiliste otsuste vastuvõtmiseks.

Juhtimisarvestus on seotud eelkõige järgmiste küsimuste lahendamisega:
Juhtimisarvestuses on segmenteeritud aruandlusel täita väga oluline roll.

Juhtimisarvestuse puhul on info saajateks ettevõtte sisetarbijad (otsustajad).
Juhtimisarvestus – tegeleb ettevõtte siseste tulemuste arvestusega
Juhtimisarvestus on rohkem suunatud ettepoole ehk tulevikku.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun