Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Jootmine - „+“-joodise sulamistemp on on liidetava materjali sulamistemp madalam, väikesed deformatsioonid; „-“ kallid, kõrgeid temp ei talu 36. Ultraheli võnked mõjuvad tasapinnas, plastses olekus 37. Radiaal- ja vertikaalpuurpingid- vertikaalpuurpingil töödeldav toorik kinnitatakse töölauale, mis on vertikaalselt nihutatav.
Jootraha - Hiinas jootraha ei anta ja ei oodata, seda peetakse kohati ka solvavaks.Üldreeglina pole Hiinas jootraha andmine sobilik ning kohati peetakse seda isegi solvavaks. Paljudel teenindustöötajatel ning taksojuhtidel on jootraha vastu võtmine tööandja poolt keelatud ning nad võivad reegli vastu eksides oma töö kaotada.
Jootmine on metallide ühendamine erisulami-JOODISE – abil Joodistena kasutatakse värvilisi metalle(Al, Cu, messing, silumiin) ja nende sulameid, mis sulas olekus ühinevad hästi teiste metallidega ja tahkestumisel annavad tugeva ühenduse.
Jootepasta on tuntum kui pulberräbustid) Pulberräbustit puistatakse ka jootevarda otsale (kui see ei sisalda seda). Pastad ja vedelad lahused kantakse ühendavate detailide pinnale pintsliga või kastetakse joodis nendesse.
Jootmine on materjalide ühendamise protsess, kus kasutatakse tahkes olekus joodiseid, mis sulatamise juures märgavad joodetavaid pindu, imbuvad liitepragudesse ja kristalliseerudes moodustavad püsiva liite.
Jootmine on metallide lahtivõetamatu liitmise tehnoloogiline protsess, mille puhul kergemini sulav lisametall (joodis) sulatatakse ja täidetakse sellega liidetavate detailide vaheline pilu.
Jooteräbusti on mittemetalne keemiline aine ühendatavate materjalide vaheline pilu täidetakse joodetavate metallide ja joodise puhastamiseks sulametalliga liidetavaid materjale sulatamata.
Jootmiseks nimetatakse lahtivõetamatu liite saamise sellist tehnoloogiat, kus ühendatavate materjalide vaheline pilu täidetakse sulametalliga liidetavaid materjale sulatamata.
Jooteräbusti on mittemetalne keemiline aine joodetava metalli ja joodise puhastamiseks oksiididest ja puhtana hoidmiseks, sulajoodise pindpindevuse vähendamiseks.
Jootekolvi ettevalmistus – detaili suurusele vastava võimsusega jootekolb, puhasta kolvi ots tagist, kuumuta 60C üle sulamistempi, kata kolviots räbustiga ja tinata kolb
Jootraha andmine on läänelik komme ja umbes kaheksa aastat tagasi peeti seda üldlevinult räpaseks ja kavalaks kapitalistlikuks võtteks proletariaati ära osta.
Jootma kohe – 45 minutit kuni 2 tundi pärast sündi (ka öösel). Seda tuleks joota võimalikult palju. Päevas peaks vasikas jooma 5…6 l ternespiima.
Jootmine on automaatiseeritud. Naaritsafarmis korraga töötab 5 söödatraktorit, rebasefarmis aga 6. Kahekordsel söötmisel 3-6 km päevas 7 tundi.
Jootmine on küllalt töömahukas, mistõttu on viimasel ajal levinud ka täispiimaasendajaga segatud spetsiaalse vasikate sööda andmine kuivalt.
Jootmine – kanna jootekohale räbusti, Joodisega kaetud kolb aseta jootekohale ja kuumuta jootekohta seni, kuni joodis hakkab laiali valguma.
Jootmise puuduseks on jooteliite temperatuuritundlikkus, s.o. kuumus võib põhjustada liite tugevuse vähenemise või isegi jooteõmbluse sulamise.
Jootmiseks nimetatakse tehnoloogiat, kus ühendatavate materjalide vaheline pilu täidetakse sulametalliga liidetavaid materjale sulatamata.
Joota on võimalik malmi, süsinikuvaest ja legeeritud terast, vaske, niklit, alumiini- umi , nende sulameid jt. Metalle.
Jootmiseks nimetatakse tahkes olekus metalldetailide ühendamist sulatatud täitemetalli või -sulami (joodise) abil.
Jooteräbustiteks nimetatakse materjale, mis puhastavad jootmisel detailide ja joodiste pindu oksi- ididest ning mustusest.
Jootmetall on tina ja plii sulam, millega kaetakse raudplekki ja raudesemeid, et muuta neid roostekindlaks.
Jootmise tööetapid – detailide ja jootekolvi ettevalmistamine; jooteliite valmistamine, jooteliite puhastamine
Jooteljootmisel e. tõlvikuga jootmisel kuumutatakse joodist ja jooteliidet jootli e. jootetõlviku abil.
Jootmiseks kasu - tatakse nii lokaalsete puurkaevude kui ka tsentraalsest süsteemist saadavat vett.
Jootmistööriistad – jootekolb, jootepliiats, gaasipõleti, jootejaam, joodiseimur, jootevedelik
Jootmise puuduseks on jooteliite temperatuu- eristatakse hapniklõikamist ja sulatuslõikamist.
Jootmine – пайка leegiga puhastamine – очистка пламенем
Jootmiseks nimetatakse tehnoloogiat, kus ühendatavate materjalide vaheline
Jootmise eelis on see, et põhimetall ei sula vaid kuumeneb tühisel määral.
Jootraha andmine on Hiinas seadusevastane, seega seda ka ei anta.
Jootekoht on habras, kuid pole vaja räbustit.
Joot - ja liimliidete elementaararvutus.
Jootmiseks nimetatakse kõvajoodised.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Jooteliited – katteliide, põkkliide, teleskoopliide, kaldliide, vastakliide, nurkliide, puuteliide
Vote UP
-1
Vote DOWN
Jootjad on monteeritud sõimevõrele arvestusega 1 jootja kahe lehma kohta.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun