Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Tõmba moblasse sammulugeja! Tragimatele auhinnad Kõnni terviseks Sulge
Add link
Jooksevkonto – siin arvestatakse kaupade ja teenuste eksport – import ning intresside ja dividendide liikumine investeeringutelt, mis on tehtud antud riigi residentide poolt välismaal ja teiste riikide residentide poolt antud riigis; 2. kapitali- ja finantskonto – siin loetletakse kõik need rahavood, mis on seotud finantsvarade (aktsiad, obligatsioonid) ostu või müügiga; 3. ametlik reservkonto – siin kajastatakse teiste riikide valuuta kogust, mida riik ametlikult ostab.
Jooksev konto – sellest kajastatakse kaupade, teenuste ja tulude eksporti ja importi ning erinevaid ühepoolseid ülekandeid (annetused, kingitused, välisabi, stipendiumid, rahvusvahelised preemiad jne) 2) Kapitalikonto - mis kajastab kapitali eksporti ja importi, mis toimub peamiselt investeeringute, laenude, deposiitide ja teiste finantsinstrumentide kaudu.
Jooksevkonto – kaupade ja teenuste eksport ja import, tootmistegurite kasutamisega seotud tulud, otse-, portfelli- ja muudelt investeeringutelt saadud tulud, ülejäänud majandustehingud, mis on seotud residentide poolt kasutada oleva kogutulu kujunemisega, kuid ei sisaldu muudel jooksevkonto kirjetel.

Jooksevkonto – maksebilansi osa ; dokument, mis kajastab kaupade ja teenuste ning tulude ja ülekannete liikumist üle riigipiiri Kapitali ja finantskonto – maksebilansi osa; dokument, mis kajastab pika- ja lühiajaliste investeeringute ning laenude voogusid üle riigipiiri.
Jooksevkonto – siin kajastatakse kaupade, teenuste ning tulude eksporti ja importi ning mitmesuguseid ühepoolseid ülekandeid (annetused, kingitused, välisabi, stipendiumid jms). Jooksevkonto koosneb kahest põhimõttelisest osast: kaubandusbilanss ja mittekaubandusbilanss.
Jookse on sulistunud vähem kui poole pikkuseni, keskvarvas jooksme pikkune või pikem. Saba on tipust ahenev(5.). Veel selle sajandi keskpaigas oli rabapistrik laialt levinud kogu maailmas, praeguseks on aga arvukus langenud küllaltki kriitilisse seisu.

Jooksev tulu – intresside, dividendide jne. Vormis saadavad perioodilised laekumised. Kasum kapitalilt – investeeringuobjekti turuväärtuse suurenemine (vähenemine) jooksev tulu+ kasum kapitalilt investeeringu tasuvus= investeeringu summa
Jooksevhindades - -- Tegevusala (EMTAK 2008), Aasta ning Näitaja Investeeringud põhivarasse (k.a kapitalirent) kokku, tuhat krooni ..arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete tootmine 2005 390 311 2006 287 535 2007 237 249 2008 164 891
Jooksev periood on huvipakkuv periood, ehk siis periood, mille kohta hakatakse indeksit arvutama. Baasperiood on periood, millega jooksva perioodi hinnataset soovitakse võrrelda.

Jooksev kontrollimine on rohkem omane inimesele või ka allüksusele endale- teha oma tegevuses täpsustusi ja parandusi ise, ära ootamata sekkumist ja kontrollimist väljastpoolt.
Jooksev tulu – intresside, dividendide jne vormis saadavad perioodilised laekumised Kasum kapitalilt – investeeringuobjekti turuväärtuse suurenemine (vähenemine)
Jooksevkonto on negatiivne, siis majapidamise tasandil on sama olukord siis, kui kulud on suuremad kui tulud, seega majapidamise eelarve on defitsiidis.

Jooksev võlgnevus on rahaline võlgnevus, mille maksetähtaeg on kätte jõudnud. Jooksva võlgnevuse kustutamise peamiseks katteallikaks on käibevara.
Jooksevkonto on tasakaaluarvestussüsteem eksporditavate ja imporditavate kaupade ja teenuste rahalise väärtuse vahel teatud ajaperioodil.
Jooksevkonto - maksebilansi konto, kuhu kuulub Jooksevkonto teenuse import ja eksport, vahetus, rahvusvahelised tulusiirded ja tulud.

Jooksevkonto – on maksebilansi osa, kus kirjeldatakse lühiajalised maksevood, mis aga ei sisalda finantsvarade ostu või müüki.
Jooksev konto on (250-350)+50=-50 mil Kapitalikonto ja finantskonto pn (60-20)+5=45 mil Valuutareservide muutumine on -50+45=-5mil
Jooksev hoius – tavaline arvelduskonto, raha laekumised ja ülekanded, intress on väga madal, tihti ei maksta üldse intressi.

Jooksevkonto – koosneb kaubandusbilansist, teenuste bilansist, tulude bilansist ja ülekannete bilansist.
Jooksev – parajasti kasutatav; näiteks jooneliik, kiht, kõrgus, vaade, vahekujutis, värvus, vms.
Jooksevkonto on jaotatud kahte ossa: kaubandusbilanss ja teenuste bilanss 67. Kaubandusbilanss-

Jookseks — ütlen maha, sest see oli maa: kõvaks tambitud maapind, mitte laudpõrand.
Jookseb – topeltainsus). Worf – tuul puhub: miks ei ütleb, et tuulendab? Uurisid
Jooksevkonto – kajastatakse kõigi kirjete deebet- ja kreeditkäibed eraldi.

Jooksevkonto defitsiiti on voimalik vahendada: a. kehtestades eksporttollid
Jooksev - kui ka kapitalikonto tehingutes

Jooksevkonto defitsiiti on võimalik vähendada:
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun