Sõnu seletav sõnaraamat

Jooga on india traditsioonilise maailmakäsitlus põhimõiste, mis väljendab inimese püüdu reguleerida ja korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist senise teadvuseseisundi ületamiseks ning teatava ideaalse seisundi saavutamiseks.
Jooga praktiseerija - joogi • HATHA-JOOGA (meile tuntuim joogavorm) • MANTRA-JOOGA Mantra – pühad silbid või lausungid; esimene silp, kui maailm loodi – “om“ [aum] Meditatsioon – mõttemõlgutus + mantrate kordamine Osad joogid annavad tõotusi (nt. ei maga, seisavad ainult püsti jne). • RADJA-JOOGA – teadmiste tee
Jooga - (yoga ike või side) on India traditsioonilise maailmakäsitlus põhimõiste, mis väljendab inimese püüdu reguleerida ja korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist senise teadvuseseisundi ületamiseks ning teatava ideaalse seisundi (brahmaniga samasuse, nirvaana) saavutamiseks.

Jooga viise on erinevaid, kuid kolm tähtsamat on : • Radžajooga(teadmistejooga) • Mantrajooga(pühade loitsude, silpide kasutamise abil ületakse materiaalne maailm) • Hathajooga(asenditejooga)- Füüsiliste harjutustega õpib inimene tundma oma keha ja ületama reaalse maailma piire.
Jooga stiile on väga erinevaid, et leida endale meelepärane võib proovida erinevaid, samuti oleneb sobivus füüsilisest ettevalmistusest ja terviseprobleemide iseloomust.
Jooga ajatus on toonud selle ja muud “alternatiivsed” ravivahendid mitmetes lääne maade ka traditsioonilisse meditsiini. Kuid joogahulluses on kerge ka pead kaotada.

Jooga - massaaž...................................................................................................................10 Klassikaline massaaž.
Jooga – oluline meelerahu saavutamisel läbi erinevate tehnikate, et seeläbi jõuda valgustuseni. Tähtis on inimese füüsiline ja vaimne tasakaal.
Jooga – jooga õpetuse rajas Patandžali u 200 eKr. Jooga filosoofiale tugineb rida meditatsiooniviise, mis olid olemas juba veedade ajastul.

Jooga – õpetusviis, kus on oluline saavutada läbi erinevate tehnikate meelerahu ja tähtsal kohal on saavutada mõõdukus kõikides asjades
Jooga põhimõtted on universaalsed ja holistlikud, sobides kõigile ning aidates inimest jõuda tasakaalu ja harmooniani, mis on aluseks heale tervisele.
Jooga ehk ühendus. jooga eesmärk on teadvuste võngete langetamine hästi väikeseks või peaaegu olematuks e. Kontrollid oma emotsioone.

Jooga on elulaad. Jooga on õpetus, mis annab inimesele informatsiooni tema tõelisest minast ja joogi on inimene, kes sellega tegeleb.
Jooga massaažiist on välja kujunenud teised, praegu tuntumad massaažiliigid nagu Tai massaaž, Shin-do, Tiibeti- ja ka Hiina Tui-Na massaaž.
Joogal on terve rida harusid või alljaotusi ja igaüks võib endale õpetaja abiga või erandina iseseisvalt valida sobiva neist.

Jooga ise tähendab kokkutootmist. Selle eesmärk on integreerida lahknevaid protsesse, et mõista paremini maailma ja meid endid.
Jooga - 8 astmeline tee: • Yama • Niyama-nagu 10 käsku • Asana, asendite ja hahrjutuste praktika • Pranayama.
Jooga puhul on tegemist psühhofüüsiliste praktikatega, aastatuhandete pikkuste traditsioonidega, mis inimest avardavad.

Jooga 8 - astmeline tee. Õige kehaasend, õige hingamine, keskendumine, seisund kus saadaks teadlikuks teadvusest.
Jooga on õpetus või teadus, mille abil inimene saab ennast arendada nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Jooga on spirituaalne ja näitlemine samuti, mis siis, et see toimub Hollywoodis, mis on pealiskaudne.

Jooga – raadžajooga, hathajooga, krijajooga, mantrajooga jne – jõudmine tõelise minani.
Jooga puhul on tähtis mõõdukus kõiges – kõlbeline elu, füüsiline ja vaimne tasakaal.
Jooga - aluseks smkhya dualism, kahesus, kuid tunnustatakse jumaluse olemasolu.

Jooga on õpetus, mis annab inimesele informatsiooni tema tõelisest minast.
Jooga –  meelerahu saavutamine läbi tehnikate

Jooga – hatha jooga ja mantra jooga.
Vote UP
-4
Vote DOWN
Joogaliigid on hatha jooga, kundalini jooga, powerjooga ning naerujooga.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !