Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Java - rakendused. Java keeles kirjutatud programmid on klasside kogud, neid hoitakse tekstifailides laiendiga .java. Programmitekst transleeritakse kahendfailidesse laiendiga .class. .class-failid koosnevad baitkoodist, mis on abstraktse Java-protsessori käskude kogu ja mis koosnevad selle protsessori käskude ja andmete sõnede jadast. Selleks, et baitkood mõnel arvutil täita, interpreteerib Javavirtuaalmasin iga käsu antud protsessori
Javascripti skriptid on tarkvara osad, mis on traditsiooniliselt veebilehtede osad, mis käivitatakse otse brauseri sees, kui veebileht lahti laaditakse, ilma et oleks vaja veebibrauseri pistikprogrammi (inglise plug-in). Tarkvara, mis on kirjutatud teistes programmeerimiskeeltes, saab ka veebibrauseris käivitada, kui tarkvara on, kas tõlgitud JavaScripti või kui brauseri pistikprogramm, mis toetad vastavat keelt, on installeeritud.
Javas nimetatakse alamprogramme meetoditeks (tulenevalt selle keele objektorienteeritusest) ning meetodid on rühmitatud klasside kaupa. Meetodid võivad olla kas programmeerija enda poolt loodud või Javasse sisse ehitatud (nn. API meetodid, mille kirjelduse leiab Java dokumentatsioonist). Sõltumata sellest, kust meetod pärineb, võib see olla kas klassi- või isendimeetod.
Javas on kasutusel järgmised kokkulepped tähtede registrite ja identifikaatorite kohta: • Klasside nimed algavad alati suure tähega – MinuKlass, Jutukas • Lihttüüpide nimed kirjutatakse väikeste tähtedega — int, short, int, long, char, boolean ...; • struktuurtüüpide nimed on soovitatav kirjutada suure tähega.
Javascript veebibrauseris e. kliendipoolne JavaScript Selles peatükis vaatleme JavaScript'i , mida kasutatakse veebibrauseris, ehk kliendipoolset JavaScript'i. Peatükk annab lühiülevaate veebibrauseri programmeerimiskeskkonnast. Kirjeldatakse, kuidas JavaScript'i programmi lisada HTML dokumneti, et skript käivituks veebibrauseris.
Java - Appletina. Põhimõtteliselt on SSH kasutamine soovitatav, kui r-teenuste funktsionaalsust kasutatakse sidekanalite kaudu, mis ei ole piisavalt kompromiteerimise ja/või manipulatsiooni eest kaitstud (näiteks interneti kaudu). Järgnevalt antakse mõningad vihjed ssh turvalise kasutamise kohta.
Java - programmide põhikategooriad: • Rakendusprogramm (Application) – tavalise rakendusprogrammi analoog • Rakend, mõnes allikas aplett (Applet) — piiratud võiimalustega spetsialiseeritud programm, mis töötab veebilehitseja juhtimisel veebidokumendi aknas.
Javascript - Brauseri programmeerim-Ekeeli iavascripli programmid t66tavad otse brauseris: muudavad htmli, css-i. r C 0a C++ ja Java ja C#) v6tavad Uhendust seNeriga jne jne i.t sumto(int n) ( XML (extensible Matkup Language) on: Struktureeritud teksti esitami6e fomaat.
Javäe - , jahi- ja spordirelvad) ning toi- hiliselt Kuramaa baltisakslastest 1918. meviisi järgi (külm- ja tulirelvad). Sõ- aasta sügisel Saksa riigi toel moodus- javäerelvadel tehakse vahet ka väeliigi tatud omakaitseväeosa, kes koos Sak- järgi.
Java - kood kompileeritakse vahekoodi, seda nimetatakse baitkoodiks, mida edaspidi kas täidetakse interpretaatoriga või kompileeritakse, C++ keeles oli aga esialgselt määratud, et programm kompileeritakse antud platvormi masinakeelde.
Java on pealtvaadates sarnane C ja C++ keeltega, sest võttis nendelt üle suure osa põhikonstruktsioone, jättes samas kasutamata vahendid, milleta läbi saab ja mis kirjutamise keerulisemaks või veaohtlikumaks teevad.
Javas on massiivi indeksiks täisarv vahemikus 0 kuni massiivi pikkus miinus üks. Massiiv on massiivitüüpi muutuja (L-väärtus). Javas saab massiivi kirjeldada ilma massiivi elementide arvu fikseerimata.
Javascript on Netscape Communications Corporation'i poolt loodud kliendi-poolne (Client- Side) interpreteeritav objektorienteeritud programmeerimiskeel, mida kasutatakse koos HTMLiga veebilehtede koostamisel.
Javascript - Brauseri programmeerimiskeel: javascripti programmid töötavad otse brauseris: muudavad htmli, css-i, võtavad ühendust serveriga jne jne AJAX tähistab: HTML+CSS+Javascript+async. Queries
Javascript on nõrga tüübikindluse ja dünaamiliste andmetüüpidega objekt- orienteeritud skriptimiskeel, mida veebirakenduste puhul interpreteeritakse kliendi poolel ehk veebilehitsejas.
Java - programeerimis keel , millega käsutatakse kohalikku arvutit . 20.Java script - programeerimiskeel , millega käsutatakse nii kohalikku arvuti , kui server
Java keeles on kindlad standardid sisend/väljund-, graafika-, geomeetria-, dialoogoperatsioonidele, juurdepääsule andmebaasidele ja muudele tüüpraksendustele.
Javascript - i kood //--> HTML kommentaari märgid ei mõjuta skripti interpreteerimist, kui on tegu brauseriga, mis tunnistab skripti märgendeid.
Javas on ettenähtud klasside grupeerimisvahend pakk — pakid (package). Pakid tagavad sõltumatuid nimeruume ja piiravad juurdepääsu klassidele.
Javascript on tõstutundlik, mis tähendab ,et keele reserveeritud sõnade, muutujate, funktsiooni nimede kirjutamisel on oluline suur ja väike täht.
Java — alates 1991. aastast Sun Microsystems poolt arendatav ja 23. mail 1995 avalikustatud objektorienteeritud programmeerimiskeel.
Java - klasside standardteegid; • näited; • dokumentatsioon; • erinevad utiliidid; • Java programmide käituskeskkond (JRE).
Java - virtuaalmasinas, ning sellepärast ei sõltu operatsioonisüsteemist, vaid töötab igal pool, kus on olemas vastav Javamasin.
Javascript on objektorienteeritud keel ja objektid on programmist kättesaadavad meetodite abil.
Javascript on vähetüpiseeritud keel, kuid vahet tehakse muutujate järgmiste väärtuste puhul
Java – 1995 , SUN Apache web server - 1995 C# - 2000, Microsoft RDF – Kirjelduskeel
Java script - Virtuaalne masin, mida Chrome; V8; mootori funktsioon on nagu dünaamiline kood.
Javascript - Programmeerimiskeel, mis on mõeldud veebilehtede interaktiivseks muutmiseks. 5
Java – Java tuli ametlikult välja aastal 1995. Autor on James Gosling.
Javas on seadistatud nii, et ta vaikimisi kasutab kohaliku arvuti localet.
Java on näiteks tavaprogrammides ja veebilehtedes kasutatav keel.
Javascript – keel, mida kasutatakse veebilehtede arendamiseks
Java - Yes, via Java MIDP emulator



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun