Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Jalaväepataljon on Jalaväebrigaadi (JvB) koosseisu kuuluv ja JvB koosseisus võitlev taktikaline üksus, mis vajadusel tegutseb iseseisvalt (varustatud toitlustuse ja täiendava tagalaüksusega) taktikalise grupina (tugevdatult). Omab TT-relvade võimekust, kaudtulerelvi ja orgaanilist tulejuhtimist ja tagalasüsteemi, mis viidud kompanii tasandini.
Joomine lapse - ja noorukieas toob endaga kaasa sügavaid haiguslikke muutusi kesknärvisüsteemis. Need lapsed, kes on varajasest east peale harjunud jooma veini, õlut ja teisi alkohoolseid jooke, kaebavad sageli peavalude üle, magavad rahutult ning väsivad kiiresti. Mis aga kõige hirmsam - neil areneb kiiresti võitmatu tung alkoholi järele.
Järgukatsed on kirjas kodutütre isiklikus järgutunnistuses, vaata Lisa 1. Organisatsiooni tekkimine Eestis Samaaegselt Kaitseliiduga hakkas Naiskodukaitse looma enda juurde tütarlaste organisatsiooni. Põhimääruse väljatöötamisega asus tegelema Mari Raamot.

Juuliküüditamine on Eestis 1941. aastal 30. juunist kuni 3. juulini nõukogude represiiv-, partei- ja kohalike täitevorganite ning nõukogude aktiivi poolt läbi viidud elanike vägivaldne ümberasustamine Lääne-Eesti saartelt Venemaa Siberi piirkonda.
Jalaväekompanii on Helmandis arvestatava jõuga manööverüksus, mis viib koos Suurbritannia, USA ja Afganistani üksustega läbi lahinguoperatsioone piirkonnas tegutsevate valitsusvastaste relvagrupeeringute, eeskätt Talibani vastu.
Järgnevalt kaitses E. Põdder oma 3. diviisiga Läti idapiiri Punaväe vastu kuni 1919. aasta novembrikuuni ja andis siis rinde üle Läti sõjaväele, mis oli selleks ajaks lõpuks jalad alla saanud.

Järgnevvalt oli E. Põdder üks Kaitseliidu taasloojaid Lõuna-Eestis. 1. novembril 1926 nimetat ta Sõjanõukogu alaliseks liikmeks, mis jäigi kindral E. Põdderi viimaseks ametipostiks.
Julgeoleku tagamisel on peamised ülesanded avaliku korra kaitse ja võitlus kuritegevusega, riigipiiri valvamine ja kaitsmine, piirirežiimi tagamine, kodanikukaitse,
Järelsihtimine – sihik viiakse uuesti sihtmärgi keskele, kontrollitakse relva ja keha asendit, pärast seda taastatakse normaalne hingamisrütm.

Järvepiir - Välispiir on Eesti merepiir ja õhupiir ning maismaapiiri, sealhulgas jõe- ja järvepiiri osa, mis ei ole sisepiir.
Jao alussõdur on tavaliselt rivis jaoülemast järgmine kaitseväelane, kelle järgi kogu jagu joondub, liigub ja tegutseb.
Julgeolekuriskid – Sõjalised konfliktid, väline surve, rahvusvaheline terrorism, teised julgeolekuriskid, majanduskriisid

Juba aastaid on arutatud, et oht sellele , et ülalpeetavaid on rohkem kui neid kes tööd teevad on pidevalt õhus.
Julius kuperjanov – 1896-1919. Lõi kuperjanovi pataljoni, mis oli üks tugevamaid rühmasid sõjas.
Juulit – võidupäeva Võnnu ( Cesise ) lahingus - rahvuspühana.

Joobes inimesega on kontakt tugevasti raskendatud, hiljem lakkab täiesti.
Johan laidoner – 1884-1954. Sõjavägede ülemjuhataja Vabadussõjas.
Jah – Rebane oli võidelnud, oli oma usu säilitanud.

Jõudude tasakaal - keegi ei ole suurem, kui kaks järgmist kokku.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Järgukatsed on vanuseliselt jaotatud järgmiselt: VI järk sooritatakse enne vastuvõtmist, V järk 8-10 aastased, IV järk 11-12 aastased, III järk 12-15 aastased, II järk 15-16 aastased, I järk 17- 18 aastased kodutütred.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun