Sõnu seletav sõnaraamat
Grammarly Ei tea kuhu panna koma? Vead lauseehituses? Tõmba endale Grammarly Proovi tasuta Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Istandike kogupindala on 140 miljonit ha. Mitmesuguse vee- ja pinnasekaitse funktsiooniga istandike pindala moodustab 22 % ja peamiselt intensiivseks puidu tootmiseks rajatud istandike pindala 78 (Global Forest Resource). Aastas rajatakse maailmas ligikaudu 4,5 miljonit hektarit uusi kiirekasvuliste puuliikide istandikke. Enamasti majandatakse neid intensiivselt, nad on suure tootlikkusega ning annavad kvaliteetset tarbepuitu . Suurima kultiveeritud puistute pindalaga riigid on ülekaalukalt Hiina ja India.
Istandus - taimekasvatus, mis tegeleb troopiliste kultuuride peamiselt ekspordiks kasvatamise ja esmase töötlemisega 5.Osa toiduainetööstuse harudest on juba sajandeid vanad, kuid osa tänapäevastest harudest kujunesid alles XIX sajandil koos industriaalse tootmisviisi arenguga. Põhja riikides moodustab toiduainetööstus riigi tööstustoodangust 13-17% Maalimas toodetakse 120 mln tonni suhkrut, sellest 2/3 suhkruroost ja 1/3 suhkrupeedist.
Istandus - kapitalimahukas (masinad, väetised) -töömahukas aastaringselt -kasutatakse palju palgatööjõudu -keskmine saagikus ha kohta, madal inimese kohta -kogu toodang läheb müügiks -Ladina-Ameerikas, Kagu-Aasias, Aafrikas, Vahemeremaades Istandustes saagikus oleneb kasvatatavast kultuurtaimest.

Istanbul on Türgi üks suurimaid linnu , mis asub iidsete Mustast merest Vahemerre ning Väike-Aasiast Kagu-Euroopasse kulgevate kaubateede ristumiskohal, see tõttu oli ka igal pool- nii kaidel, kui ka sildadel- näha väga palju kalamehi.
Istandus - nulud, seedrid, küpressid, pöögid jne. Ostnud ära ka lähedal asuva Meremõisa, laskis krahv Benkendorff lammutada tolle vastehitatud hoone katuse, et tekitada moekaid varemeid jõe järsul kaldal teisel pool parki.
Istandused on suure pindalaga taimekasvatusettevõttes, kus on valdav odav käsitöö 8orjatöö). Võrdlemisi korralikul agrotehnilisel tasemel toodetakse neid saadusi müügiks ja töödeldakse ned kaugveoks sobivasse vormi.

Ist - ühenduse iseloom, mis määrab kahe ühendatava detaili tugevuse, tiheduse või nende vastastikuse liikumisvõimaluse, määrab liite iseloomu, sõltub pingu või lõtku määratud suurusest.
Istandus - suur taimekasvandusmajand, kus saadusi (kohvi, suhkruroog, puuviljad jms) toodetakse müügiks ning tegeletakse nende esmase töötlemisega.
Istandus - *suur, *odav tööjõud *kasvatatkse: loomad -, taimed:kohv,suhkruroog,puuviljad *eesmärk müügiks *intensiivne *levik arengumaades

Istandus - taimekasvatusmajand mis tegutseb troopiliste kultuuride(kohvi, banaanid) peamiselt ekspordiks kasvatamise ja esmase töötlemisega.
Istandus on suur taimekasvatusmajand, mis toodab saadusi (kohvi, suhkruroog, puuviljad jms) müügiks ja tegeleb nende esmase töötlemisega.
Istanbul - yes-istanbul.co.uk/Spirituality/about.htm “Tarkade Kummardamine” (1481-1482) Alusmaal puutahvlil 246 x 243 cm Uffize, Firenze

Ist on võllisüsteemis, sest võlli ülemine piirhälve on 0 ja alumine - , ehk võlli tolerantsitsoon toetub nulljoonele altpoolt.
Ist on avapõhine. 2. Istu moodustavad hammasratas ja võll 3. Antud ist ei ole ISO 286-1:2010 standardi soovitatud istude hulgast.
Istandus – Suur taimekasvatusmajand, mis toodab saadusi müügiks ja tegeleb esmase töötlemisega. (kohv, suhkruroog, puuviljad jms.)

Istandus – suur taimekasvatusmajand, mis toodab saadusi müügiks ning tegeleb nende esmase töötlemisega. Vajab odavat tööjõudu.
Ist on avasüsteemis, sest ava ülemine piirhälve on + ja alumine 0 , ehk ava tolerantsitsoon toetub nulljoonele ülevaltpoolt.
Istandus – taimekasvatusmajand, mis tegeleb troopiliste kultuuride peamiselt ekspordiks kasvatamise ja esmase töötlemisega.

Istandus – suur taimekasvatusmajand, toodab saadusi müügiks ja teg. Nende esmatöötlemisega.
Istandus – suur taimekasvatusmajand, saadused müügiks ja esmatöötlemine, odav tööjõud
Ist on võlli ja ava omavaheline ühendus,mida iseloomustab vastastikuse liikuvuse.

Ist - võlli(haarav detail) ja ava(haarav detail) omavaheline tekkimise mehhanismi.
Istandikus on oluline mustikaõite risttolmlemine, mis on võimalik ainult putukatega.
Istandiku asupaik on ühenduslüliks valdava mullastiku ja piirkonna üldise kliima vahel.

Istandus on suur taimekasvatusmajand, kus toodetakse peamiselt müügiks kohvi,
Istandus - USA kaguosa, Brasiilia, Kagu- Aasia, Kesk-Ameerika väikesaared.
Ist on siirdeistud, 3. ist on pingega, 1. ist on lõtkuga.

Istanbul on ainus linn maailmas, mis asub kahel kontinendil.
Istandiku rajamine on lihtne. Ka ei vaja ta erilist hooldamist.
Istadeva - soovjumalus. Iga jumala käistlemine.

Istadeva – jumalus, kelle/mille valisid
Istandus – Intensiivne põllumajandus
Vote UP
-1
Vote DOWN
Istanbulis - mis on suurim linnastu Euroopas – pole kerge ringi liikuda, kusjuures paljud viivitused tulenevad liiklusprobleemidest.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun