Sõnu seletav sõnaraamat

Isoleeriv keel – pole seotud morfeeme, kõik sõnad on muutumatud! Aglutineeriv keel – tüvesid ja lõppe kokku liimiv keel, palju seotud morfeeme Fussiivne keel – palju tüvesiseseid tähendust mõjutavaid häälikuvariatsioone Polüsünteetiline keel – palju seotud morgeeme mille tähendus sisaldab tavaliselt rohkemat kui tavaline muutelõpp, st pole vahel isegi selge kus lõppeb sõna ja algab lause
Isoleeritus – aktsepteerimine, sotsiaalne toetus Lootusetus - tegutsemine Efektiivne toimimine sisaldab: ● Aktiivne ja osavõtlik kuulamine ● Tunnete väljendamise julgustamine ● Aidata aru saada juhtunust ● Aidata järk-järguliselt reaalsust aktsepteerida ● Aidata leida uusi toimetulekuviise ● Aidata leida tuge oma suhetevõrgustikust ● probleemilahendamine
Isoleer - ja mõõtetangid 3. Pingeindikaatorid 4. Isoleerkäepidemetega tööriistad 5. Dielektrilised kummikindad Kuni 1000V lisakaitsevahendid: 1. Dielektrilised kummikalossid 2. Dielektrilised kummimatid 3. Isoleeralused, isoleerkatted 4. Kantavad maandused 5. Töökoha piirded 6. Plakatid ja ohu märgid Pildimaterjali veebis

Isoleermaterjali - dena kasutatavate neutraalsete tahkete dielektrikute 13 16 eritakistus on tavaliselt vahemikus 10 …10 Ωm, Sele 3.3. Ideaalse kondensaatori ja -takistiga 9 13 polaarsetel 10 …10 Ωm. asendatud dielektriku vektordiagramm Tahkete dielektrikute pinnajuhtivus on suurel vahelduvpingel.
Isoleerimine – omad järelvalvet õpilase üle. Eraldatakse teise ruumi, kus järelevalve, kus ta teeb oma õppetööd edasi, või ajaline piirng vms. Selle rakendamine praegu Eestis on tunnirahuklass (võid naasta selleks kellaajaks; teed õppetöö ära, siis võid naasta) .
Isoleeritutele on olemas sünteetilised kannabinoidid, mida kasutatakse teadusuuringutes, mõnest on tehtud ka ravimpreparaat (nt nabiloon ja dronabinool) ning endokannabinoidid ehk organismis loomulikult leiduvad ained (nt anandamiid), mis mõjutavad kannabinoidiretseptoreid.

Isoleerunud - normaalsetes looduslikes oludes ei segune (kuigi sigimisbioloogilist barjääri nende vahel veel ei ole). EVOLUTSIOONILINE BIOGEOGRAAFIA BG, sealjuures EBG - nende eesmärgiks on anda ratsionaalne seletus liikide ja kõrgemate taksonite levikust Maakeral.
Isoleermaterjalideks ehk dielektrikuteks nimetatakse materjale, mida käsutatakse elektriseadmeis erineva potentsiaaliga osade eraldamiseks (isoleerimiseks). Agregaatoleku (olekuvormi) järgi tehakse vahet gaasiliste, vedelate ja tahkete isoleer- materjalide vahel.
Isoleer - puitkiudplaadi saamine: Valmistatakse peenestatud puitvillast ja kergelt pressitud. Kiud kleepuvad kokku plaatide kuumutamisel. 6. Tselluvill saadakse makulatuuri peenestamisel ja antipüreenide lisamisel.

Isoleerida – Berliini müüriga ümber Lääne-Berliini. Müüri ehitamine toimus NSVLi sõjaväe valvsa pilgu all. Lääneriigid protesteerisid selle vastu, aga relvadega Lääne-Berliini vabastama ei mindud.
Isoleerkate - isoleermaterjalist valmistatud jäik või painduv kate, mida kasutatakse pingestatud ja/või väljalülitatud ja/või lähedalasuvate osade katmiseks, et vältida nende juhuslikku puudutamist.
Isoleeritud süsteemides on näidatud, et isevoolulised protsessid tõesti kulgevad entroopia kasvu suunas (∆S≥0). Isoleeritud süsteemis q=0, seega: ∆S = 0 → ∆S> 0 >0 T T

Isoleerümbrus - Pingestatud osade isoleerimine nii et nad on täielikult kaetud isolatsiooniga välistades selle mahavõtmise seda rikkumata.
Isoleerivad keeled – nii grammatilised vahekorrad kui ka süntaktilised funktsioonid on väljendatud enamasti sõnade järjekorra abil.
Isoleerkaitsevahenditeta ehk skeemi järgi juhe-inimene-isolatsioon-maa, kui töötaja asub juhtme potensiaali all ja on maast isoleeritud.

Isoleerkattega tööriist - tööriist, mis on valmistatud juhtivast materjalist, kuid täielikult või osaliselt kaetud isoleermaterjaliga.
Isoleerumine tähendab siinkohal muidugi otseselt barjääri geneetilise info vahetumisel. Just see ja ainult see ongi tähtis.
Isoleervahendite tööpõhimõte on sama, mis eelnevalt mainitud isoleertööriistadel, kus vool küll jõuab tööriistani, kuid mitte inimeseni.

Isoleeritud süsteem – puudub nii energia- kui ka kajastab sooja ülekannet ja süsteemis tehtud tööd.
Isoleerida on võimalik ainult spetsiaalsöötmel, kus kasvab, tootes valgendi-laadset lõhna.
Isoleermaterjalist tööriist - tööriist, mis on valmistatud täielikult või põhiosas isoleermaterjalist.

Isoleerpiire - isoleertarind või -vahend juurdepääsu takistamiseks pingestatud osadele.
Isoleer - , juhtme-, pooljuht-, magnet-, konstruktsiooni- ja abimaterjalideks.
Isoleeritud süsteem - süsteem, mis ei vaheta välismaailmaga ei energiat ega ka soojust

Isoleeritud süsteem – süsteem, kus ei teki elektrilaenguid juurde ega ei hävi neid
Isoleeritutena – mõlemad jõud on pidevas tegevuses ja mõjutavad üksteist.
Isoleeraineks on mitmesuguste metallide oksiidid ja nende segud.

Isoleeritud diaad – töötavad omaette, ei suhtle eriti teistega.
Isoleerivad keeled on tihti toonikeeled ja neis esineb seriaalverbe.
Isoleeritud süsteem - puuduvad välisjõud või nad kompenseeruvad.

Isoleerituid user - space eksemplare ühel füüsilisel masinal.
Isoleeritud süsteem – ei vaheta ümbritsevaga energiat, ainet.
Isoleerida - eraldada kõigist teistest maagi osadest.

Isoleeritum on veekogu seda väiksemad on seal looded.
Isoleerivad keeled - keeled, kus sõnu ei saa üldse muuta.
Isoleer - ja korrosioonikindlad materjalid.

Isoleermaterjale on lihtne noaga lõigata.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto