Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Isa - Heino Rannap, muusik, pedagoog, muusikapedagoogika uurija, ema - Ines Rannap, viiulisolist, pedagoog, muusikakriitik Rein Rannap õppis Tallinna Muusikakeskkoolis (1965-1972) ja Konservatooriumis (1972-1977) klaveri erialal Virve Lippuse juures, seejärel Moskva konservatooriumi aspirantuuris Lev Naumovi juures (1977-1979). 1991 kuni 1995 õppis RR Lõuna Kalifornia Ülikoolis (USC) Los Angeleses (Stephan Hartke juures) heliloomingu erialal.
Isa – Industry Standard Architecture, IBM 1981 a, Algselt siini taktsagedus 4,77 MHz, 1987 a liitus IEEE standardiga uuendades taktsagedust 16 bit, kasutab IRQ aadresse ISA kasutusala: video, heli, võrgukaartide lisamiseks + ketta kontrolleritena Plussid/Miinused - +madal hind, laialt kasutatav, kompaktne, - madal kiirus, jumperid ja dip lülitid Siini taktkiirus – 8Mhz, laius 16 biti, teoreetiline max edastuskiirus 8 MB/s(64 Mb/s)
Isa – tööõnnetuse tõttu pime, töötas kahhelkivide maalijana  Agnes – 10aastane, suri katku  Franz – 14aastane, oli õpipoiss  Katariina Vermeer – blondid lokkis juuksed  Johannes Vermeer – kunstnik, hallid merevärvi silmad, tal puudus habe ja vuntsid ning seega tundus ta näol olevat lahke ilme  Maria Thins – vanaema, maja omanik, Katariina

Isa on see, kes toob leiva lauale ja kaitseb perekonda, ema on see, kes hoolib ja toidab ning lapsed on need, kes annavad vanematele südamesooja ning rõõmutunnet. Tänapäevases ühiskonnas on palju probleeme ning paljud ei saa tunda pererõõme, kuna lapsetoetused on väikesed, palgad on minimaalsed ja seepärast ei saa osad inimesed lubada endale lapsi.
Isa on kujutatud kentsaka väljanägemisega, kuid see tema juures autorit paelubki, et inimesel on niivõrd palju iseloomu, et mitte minna kaasa moevooludega vaid riietudagi täpselt sellele kohaselt, kes ta inimesena on. “Noortes baltlastes” oli ta kaht peategelast kirjeldanud kenade noorte meestena, kelle siseelu polnud kaugeltki nii kaunis.
Isa - ta β-blokaatorid Metipranolool 0 Propranolool 1.1. Vasodilatatiivse aktiivsusega β-blokaatorid KARVEDILOOL (alfa1 ja beeta blokaad) 2.Mittekardioselektiivsed Pindolool ISA-GA β-blokaatorid Oksprenolool mepindolool 3. β1-selektiivne ISA-ta Atenolool Metoprolool

Isa - Aasia • Jaapan • Lõuna-Korea • Hiina • Kõrgtehnoloogilised tööstusharud arenevad kõige kiiremini • Toodavad maailmaturu jaoks • Eestis on oluliseks allhanketööd • Eksport • Soome • Rootsi • Venemaa
Isa - Johann Voldemar Jannsen ( algul oli nimi Jaan Jenden aga muutis nime ära ) Kasvas üles Vändras, käis kihelkonnakoolis, tundus huvi muusika vastu, hiljem sai kihelkonnakoolis muusika õpetajaks, hümni sõnade autor.
Isa - ema pulmapilt – vanemad on pildil tardunud, kramplike nägudega, neil on ees tahtekindla vagaduse maskid, nagu nad oleksid poolprohvetid, mitte taluinimesed, kes üsna hiljaaegu on paruni orjusest vabaks saanud.

Isa on isa ning ma olin mures, et see võib kohtumine võib kujuneda natukene metsikuks ja ausaltöeldes see ei olnud ka tasakaalukas. Isa läks õige pea käest ära. Ta hakkas sülge pritsima ja lõi rusikaga vastu
Isa e. (Industry Standard Architecture) - vanemat sorti laiendkaardipesa mis loodi 1981. aastal. See siin oli kas 8 või 16 bitine ning töötas sagedusel 8 MHz. Sellist siini võib kohata näiteks 486 emaplaatidel.
Isa – Anatoli Šmigun • Ema – Ruth Šmigun (endise nimega Rehemaa) • Õde – Katrin Šmigun • Abikaasa – Kristjan Thor Vähi • Perekoer Loucky, kelle ülesandeks oli olla jututeema ja stressimaandaja.

Isa on pojast 3 korda vanem, poeg isast 24 aastat noorem kui vanad on isa ja poeg? Vastus: isa 36 aastat ja poeg 12 aastat (24 : 2 = 12 a – poeg; tekstis on öeldud 3, võta 1 vähem; 12 + 24 = 36 a – isa)
Isa on arusaav ja toetav, kellelt poeg saab nõu küsida. Enamasti ei paku isa poja küsimustele valmis lahendusi, vaid jääb salapäraselt mõistukõneliseks, lastes lapsel ise oma vigadest õppida.
Isa - Preisimaa ja Austria-Ungari. Prantsusmaa palvel ründas Venemaa Ida-Preisimaad. Austria-Ungari sõjaplaan oli koostatud ideega võitlemiseks mitmel rindel: lõunas Serbia ja idas Venemaa vastu.

Isa – veel alles metsas elades – ärritusest ja kadedusest peaaegu lõhki pidi minema, kui ta mõtles sellele, millist huvitavat elu naudivad külainimesed ja missuguseid põnevaid riistu neil
Isa – Isa on turvalisuse sümbol, kui vestled isaga on sul ees eriti õnnelik eluperiood Ema – Ka ema on turvalisuse sümbol, kui näed ainult ema nägu läheb sul hästi perekonna asjadest.
Isa on ja kes ema ja mis tal Olgaga asja on? Lõpetuseks küsis ta Aini käest kas ta lugeda oskab Ain ütles et oskab aga seda kirja mida Adelberg tal lugeda käskis seda ta ei osanud.

Isa - Gustav Schwarzenegger (1907–1972) ● Elas Austrias nagu ka Arnoldi ema. ● 1990. aasta juulis tõusis esile tema isa Gustav Schwarzeneggeri minevik NSDAP liikmena.
Isa on koolis direktor, keda kõik vihkavad. Lõpuks viskab Mikul kõik üle ning kuidagi moodi suudab ta kooli maha põletada, ning peale seda jookseb kodust minema.
Isa on töötanud ehitajana Võru KEKis, AS Kurmikus, Privet Project Building OÜs. Ta kohtas Terje Lehtmet ja neil on kaks poega Tauri ja Sander (mina).

Isa - tütar, vend-õde, ema-poeg jne… Kodusiseses seksuaalkuritöös kannatanuteks on just paljud tüdrukud, kes on isa- tütre verepilastuse ohvrid.
Isa - ema olid huvitatud, et nende lapsed oleksid terved ning suudaksid võimalikult hästi omandada sugukonna liikmele kohase mõtlemise ja käitumise.
Isa - ema armastuse olemuse määrab 1 aspekt – küpsus, mille inimene on saavutanud, see peegeldub tema jumalakäsitluses ja armastuses jumala vastu.

Isa - päeva hommikul võiks ema enne kodust lahkuda ja ise lapsele head-aega teha ja öelda, et tuleb talle peale tudumist ja söömist jälle järgi.
Isa - ja onurolli mängiv Gorgibus oli juba liiga vana ja väsinud kasvatamaks ja ülalpidamaks sellist kahte eputist ja otsustas nad mehele panna.
Isa on mõistuseinimene ja poeg on looduslaps. Lõpuks jõuavad surematuse saarele, kuhu on paigutatud Graciani poolt mitmeid antiigi tegelasi.

Isa - ema olid pärit Viljandimaalt – mulgid olid rikkamad ja haritumad kui ülejäänud eesti, aga seal olid selle tõttu ka talud kallimad.
Isa - ema: Pereisa ja pereema olid teose algul väga sõbralikud ja hoolivad, kuid teose käigus oli näha, et inimesed muutuvad ajapikku.
Isa on selle peale pahane, et religiooni ei pea tähtsaks, sarkastiline ühiskonna üle. V on läinud moodi: kirjutab pilklike epigramme.

Isa - Jaan Jensen ( kirjanikunimega Johann Voldemar Jannsen Ema - Emilie Jannsen Õde - Eugenie Vennad- Julius, Leopold, Harry ja Eugen
Isa on sellest mõttest häiritud, kuid lõpuks anna ta loa. Pulma plaanid rikub aga ära proua de Renali kiri, kus ta laidab Julieni.
Isa on see, kes pakub traditsiooniliselt pereliikmetele turvatunnet, ta on perekonna esindaja väljaspool kodu (leivateenija, maksude

Isa – Jüri Vilde oli tagasihoidlik, suure kohustustundega, teenistuses viimseni aus mees, kuid sundijaks liiga pehme iseloomuga.
Isa on avaldanud talle kogu tõe nende sündmuste kohta mis Alfredo isa ja Violetta vahel toimus, Alfredo on teel andestust paluma.
Isa on kuus aastat surnud (Otepää surnuaed). Aiastel pole enam endist meelekindlust, tõsidust ja karskust, arvavad mõned.

Isa - Heino Rannap, muusik, pedagoog, muusikapedagoogika uurija, ema - Ines Rannap, viiulisolist, pedagoog, muusikakriitik.
Isa on ütlemata õnnelik: isaarmastus tuleb tagasi, tahab emale öelda, kõik soovid täitunud, tahab taevast tänada.
Isa - nooruki suhteid kirjeldatakse kui emotsioonituid ja kaugeid, kus isal on nooruki elus vaid juhendav ülesanne.

Isa on pahane ja pettunud poja meelemuutuse pärast, kuid annab siiski vajaliku nõusoleku kloostrisse astumiseks.
Isa on see, kes õpetab lapse tugevateks olema, kes neid vajadusel karistab, kes neid suurte ohtude eest kaitseb.
Isa - liidesesiini aadressisiin on ...(NB! Valed vastused annavad miinuspunkte) Õige vastus on: ... 24 bitine.

Isa on küll teda hoiatanud, kuid ta ei saa sellest aru ning ikkagi hakkab suhtlema Toomas Nipernaadiga.
Isa on surnud. Muide Riks saab tasuta koolis käia ja koolis süüa täna direktor Wikmani lahkusele.
Isa on varem kohtulikult karistatud -2008. aasta sügisel oma naise ja keskmise tütre peksmise eest.

Isa - tütre roll, mida käsitletakse raamatus, on üks keerulisemaid perekonnas esinevaid suhteid.
Isa - Poja ühisvalitsuste algus • Teebast kujunes tätsaim usukeskus • Püramiidide ehitamine
Isa – kuigi talupoegliku päritoluga – oli jõudnud maaintelligentsi hulka, mistõttu ka poja

Isa - kodus ja ema hoole all. Kuid juba siis olid tema mänguasjade seas väiksed puust relvad.
Isa on must, ema Kariib mere saarelt Tenorsax, hard bop. Hard bopi keskseim kuju – pioneer.
Isa on perekonna pea, seega moodustab isa – poja suhe sotsiaalse organisatsiooni selgroo.

Isa on alkohoolik. Sonja usub sügavalt Jumalat. Sonja hakkab Raskolnikovi ellu äratama.
Isa on keevaline ja ihne, ema on palju lugenud, haritud, religioosne, õrnatundeline.
Isa on eluga edasi läinud ja saab tema klassijuhataja Klaarikaga (Kuplikesega) poja.

Isa on surnud ja raske on. Oma tööga seoses on kohtunud igasuguste jõhkarditega.
Isa - Juuliuse ja Luisi isa, Juulius leidis ta Tallinnast ning kutsus endaga kaasa.
Isa - Jõepere mõisa kingsepp Juhan Ema - Tõnu Peetri tütar Ann, teenijatüdruk

Isa on 39 a. vanaisa on 2 korda nii vana kui isa ja 6 korda nii vana kui pojapoeg.
Isa - , ema-, õe-, kui ka vennaarmastust, mida ta varem ealeski polnud kogenud.
Isa on linnaomanik. Noorena elas piirialadel ja lapsepõlves armus loodusesse.

Isa on tööl ja ema tegeleb majapidamisega, kogeb pettumust varem naine.
Isa on pärit Varstu vallast Mõtstagast, ema vanemad Murati lähedalt.
Isa on mulle kõvasti ara keelanud tema kuuldes tädi nime suhu võtta.

Isa - siini kadumist uutest arvutitest on oodata paari aasta jooksul.
Isa - poja suhted on väga erilised ning seda on palju analüüsitud.
Isa - ABS tagasi tulema-PST ‘Isa tuli tagasi’ d) yabu banaga-ɲu

Isa on aare, vend on tugi, kuid sõber on niihästi üks kui teine.
Isa on veel põhikooli ajal käinud poistekooris umbes neli aastat.
Isa - Ei teinud oma tütrest välja kuna oli oma tööga hõivatud.

Isa - ema olid tal, süda hakkas valutama, kõndima jäi akna all.
Isa - poja suhetest on kirjutatud raamatuid, laule ja näidendeid.
Isa - ema halvapoolsed suhted on jätnud Isabelile sügava armi.

Isa – Juuljuse ja Luisi isa, kelle Juuljus leidis Tallinnast.
Isa on see, kes last õpetab, kes näitab talle teed maailma.
Isa on üksik. Ta oli ennem jõukas ja tähtis ettevõtja.

Isa on vabariiklane ja ateist, ema usklik katoliiklane.
Isa on mures, kuna tal pole raha, et selle eest maksta.
Isa – Tallinnas mereväe üleajateenija- allohvitser.

Isa - armastuse idée. Demokraatia toidab ambitsioone.
Isa on minu naljade peale alati vaid kulmu kergitanud.
Isa on tal autor ja ajakirjanik Gösta von Uexküll.

Isa on sisse kukkunud varastatud autode müümisega.
Isa - üsna rikas, kes on aktsiaseltsi advokaat.
Isa - (Tadeusz Różewicz'i "Valge abielu";1993)

Isa – andres surus end peale aga pearu mitte.
Isa on võimu esindaja, tema käsk on seadus.
Isa on väga aus mees ja ei salli valetamist.

Isa on läinud, Kreete ei tule veel nii pea
Isa on loogiline ajaline jätk Ürgmehele.
Isa on alkohoolik ja peksab oma naist.

Isa on kogu elu olnud sõjaväelane.
Isa - ema käisid mõlemad tööl.
Isa on mul üldse väga töökas.

Isa - ja emalind on ühesugused.
Isa on juba ukse juures valmis)

Isa on 38 ja poeg 10 aastane.
Isa - Xandraga väga sarnane.
Isa on õiglane ja töökas.

Isa on tal tõesti jõukas.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun