Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Isa - tütart kummitab teadmine, et maaomanik James Tyrone (Märt Avandi) võib varem antud lubadusest hoolimata müüa nende renditalukoha kellelgi teisele. Huviline on olemas, sest naaberkrundi omanik (Pääru Oja) ei salli naabrimeest. Isa Jaan Rekkor ja tütar Kersti Heinloo olid päris vahva ansambel, eriti stseenides jockey Pääru Ojaga, kus tulevast maaomanikku hingepõhjani solvata püüti ja õnnestunud kildude peale teineteisele patsu löödi.
Isa – Industry Standard Architecture, IBM 1981 a, Algselt siini taktsagedus 4,77 MHz, 1987 a liitus IEEE standardiga uuendades taktsagedust 16 bit, kasutab IRQ aadresse ISA kasutusala: video, heli, võrgukaartide lisamiseks + ketta kontrolleritena Plussid/Miinused - +madal hind, laialt kasutatav, kompaktne, - madal kiirus, jumperid ja dip lülitid Siini taktkiirus – 8Mhz, laius 16 biti, teoreetiline max edastuskiirus 8 MB/s(64 Mb/s)
Isa – tööõnnetuse tõttu pime, töötas kahhelkivide maalijana  Agnes – 10aastane, suri katku  Franz – 14aastane, oli õpipoiss  Katariina Vermeer – blondid lokkis juuksed  Johannes Vermeer – kunstnik, hallid merevärvi silmad, tal puudus habe ja vuntsid ning seega tundus ta näol olevat lahke ilme  Maria Thins – vanaema, maja omanik, Katariina

Isa on see, kes toob leiva lauale ja kaitseb perekonda, ema on see, kes hoolib ja toidab ning lapsed on need, kes annavad vanematele südamesooja ning rõõmutunnet. Tänapäevases ühiskonnas on palju probleeme ning paljud ei saa tunda pererõõme, kuna lapsetoetused on väikesed, palgad on minimaalsed ja seepärast ei saa osad inimesed lubada endale lapsi.
Isa on kujutatud kentsaka väljanägemisega, kuid see tema juures autorit paelubki, et inimesel on niivõrd palju iseloomu, et mitte minna kaasa moevooludega vaid riietudagi täpselt sellele kohaselt, kes ta inimesena on. “Noortes baltlastes” oli ta kaht peategelast kirjeldanud kenade noorte meestena, kelle siseelu polnud kaugeltki nii kaunis.
Isa on varem ka olemas, aga esimeses astmes on kõige intensiivsem mõjutaja ema. Siin astmes peaks arenema sõltumatus ja autonoomia kui lapsel julgustatakse otsimist ja vabadus. Füüsiline pool on edasi arenenud, hakkab kõndima, emast kaugenema, ringi liikuma ise. Teiseks hakkavad ise sööma.

Isa - ta β-blokaatorid Metipranolool 0 Propranolool 1.1. Vasodilatatiivse aktiivsusega β-blokaatorid KARVEDILOOL (alfa1 ja beeta blokaad) 2.Mittekardioselektiivsed Pindolool ISA-GA β-blokaatorid Oksprenolool mepindolool 3. β1-selektiivne ISA-ta Atenolool Metoprolool
Isa - http://et.wikipedia.org/wiki/Johann_Voldemar_Jannsen Ema - http://www.miksike.ee/documents/main/referaadid/koidula_maili.htm Sissejuhatus, 5. lõik Lapsed ja mees -http://www.miksike.ee/documents/main/lisa/9klass/2teema/kirjandus/lydia_koid
Isa - Johann Voldemar Jannsen ( algul oli nimi Jaan Jenden aga muutis nime ära ) Kasvas üles Vändras, käis kihelkonnakoolis, tundus huvi muusika vastu, hiljem sai kihelkonnakoolis muusika õpetajaks, hümni sõnade autor.

Isa on kodus. Ekke ja Eneken said siis kokku ja Eneken küsis viimaks Ekkelt, et kas ta leidis vastused küsimustele mida ta otsis, Ekke vastas sellepeale, et ta käis siin ja seal, kuid parim on ikka meie endi kodus.
Isa on isa ning ma olin mures, et see võib kohtumine võib kujuneda natukene metsikuks ja ausaltöeldes see ei olnud ka tasakaalukas. Isa läks õige pea käest ära. Ta hakkas sülge pritsima ja lõi rusikaga vastu
Isa – Anatoli Šmigun • Ema – Ruth Šmigun (endise nimega Rehemaa) • Õde – Katrin Šmigun • Abikaasa – Kristjan Thor Vähi • Perekoer Loucky, kelle ülesandeks oli olla jututeema ja stressimaandaja.

Isa e. (Industry Standard Architecture) - vanemat sorti laiendkaardipesa mis loodi 1981. aastal. See siin oli kas 8 või 16 bitine ning töötas sagedusel 8 MHz. Sellist siini võib kohata näiteks 486 emaplaatidel.
Isa on pojast 3 korda vanem, poeg isast 24 aastat noorem kui vanad on isa ja poeg? Vastus: isa 36 aastat ja poeg 12 aastat (24 : 2 = 12 a – poeg; tekstis on öeldud 3, võta 1 vähem; 12 + 24 = 36 a – isa)
Isa on arusaav ja toetav, kellelt poeg saab nõu küsida. Enamasti ei paku isa poja küsimustele valmis lahendusi, vaid jääb salapäraselt mõistukõneliseks, lastes lapsel ise oma vigadest õppida.

Isa - Preisimaa ja Austria-Ungari. Prantsusmaa palvel ründas Venemaa Ida-Preisimaad. Austria-Ungari sõjaplaan oli koostatud ideega võitlemiseks mitmel rindel: lõunas Serbia ja idas Venemaa vastu.
Isa – veel alles metsas elades – ärritusest ja kadedusest peaaegu lõhki pidi minema, kui ta mõtles sellele, millist huvitavat elu naudivad külainimesed ja missuguseid põnevaid riistu neil
Isa – Isa on turvalisuse sümbol, kui vestled isaga on sul ees eriti õnnelik eluperiood Ema – Ka ema on turvalisuse sümbol, kui näed ainult ema nägu läheb sul hästi perekonna asjadest.

Isa – Johann Voldemar Jannsen (1819-1890) • Ema – Annette Juliana Emilie Jannsen (1821-1890) Elulugu • Ta lõpetas 1861. aastal Pärnu saksa kõrgema tütarlastekooli.
Isa - Gustav Schwarzenegger (1907–1972) ● Elas Austrias nagu ka Arnoldi ema. ● 1990. aasta juulis tõusis esile tema isa Gustav Schwarzeneggeri minevik NSDAP liikmena.
Isa on pikk, laps on ... (lühike). Kes sai pika liu? Kes sai lühikese liu? Milline ilm on õues? Missugune on lumi? Missugune on jää? Missugune on supp? Missugused on

Isa on koolis direktor, keda kõik vihkavad. Lõpuks viskab Mikul kõik üle ning kuidagi moodi suudab ta kooli maha põletada, ning peale seda jookseb kodust minema.
Isa on kuri: “Poisid, mida te teete? Lõpetage juba! Toivo, hakka kohe Pillet aitama! Siim, palun too emale vaas!” Muri on laua all. Tal on paha olla.
Isa - päeva hommikul võiks ema enne kodust lahkuda ja ise lapsele head-aega teha ja öelda, et tuleb talle peale tudumist ja söömist jälle järgi.

Isa - ja onurolli mängiv Gorgibus oli juba liiga vana ja väsinud kasvatamaks ja ülalpidamaks sellist kahte eputist ja otsustas nad mehele panna.
Isa - ema olid pärit Viljandimaalt – mulgid olid rikkamad ja haritumad kui ülejäänud eesti, aga seal olid selle tõttu ka talud kallimad.
Isa on mõistuseinimene ja poeg on looduslaps. Lõpuks jõuavad surematuse saarele, kuhu on paigutatud Graciani poolt mitmeid antiigi tegelasi.

Isa - ema: Pereisa ja pereema olid teose algul väga sõbralikud ja hoolivad, kuid teose käigus oli näha, et inimesed muutuvad ajapikku.
Isa on soomlane, ema eestlane Sofi Oksanen on õppinud Helsingi Ülikoolis kirjandusteadust ning Helsingi teatrikõrgkoolis dramaturgiat.
Isa - Jaan Jensen ( kirjanikunimega Johann Voldemar Jannsen Ema - Emilie Jannsen Õde - Eugenie Vennad- Julius, Leopold, Harry ja Eugen

Isa on sellest mõttest häiritud, kuid lõpuks anna ta loa. Pulma plaanid rikub aga ära proua de Renali kiri, kus ta laidab Julieni.
Isa on see, kes pakub traditsiooniliselt pereliikmetele turvatunnet, ta on perekonna esindaja väljaspool kodu (leivateenija, maksude
Isa – Jüri Vilde oli tagasihoidlik, suure kohustustundega, teenistuses viimseni aus mees, kuid sundijaks liiga pehme iseloomuga.

Isa on avaldanud talle kogu tõe nende sündmuste kohta mis Alfredo isa ja Violetta vahel toimus, Alfredo on teel andestust paluma.
Isa - siin (Industry Standard Architecture) suudab transportida ainult väikseid andmepakette ja seejuures väga aeglaselt.
Isa on ütlemata õnnelik: isaarmastus tuleb tagasi, tahab emale öelda, kõik soovid täitunud, tahab taevast tänada.

Isa - nooruki suhteid kirjeldatakse kui emotsioonituid ja kaugeid, kus isal on nooruki elus vaid juhendav ülesanne.
Isa on pahane ja pettunud poja meelemuutuse pärast, kuid annab siiski vajaliku nõusoleku kloostrisse astumiseks.
Isa on see, kes õpetab lapse tugevateks olema, kes neid vajadusel karistab, kes neid suurte ohtude eest kaitseb.

Isa - liidesesiini aadressisiin on ...(NB! Valed vastused annavad miinuspunkte) Õige vastus on: ... 24 bitine.
Isa on läinud, ema surnud, elab koos vanaemaga, käib kooli kõrvalt tööl, et vanaema rahaliselt aidata.
Isa on küll teda hoiatanud, kuid ta ei saa sellest aru ning ikkagi hakkab suhtlema Toomas Nipernaadiga.

Isa on varem kohtulikult karistatud -2008. aasta sügisel oma naise ja keskmise tütre peksmise eest.
Isa on töötanud kardioloogia vanemarstina, seega sobiks talle töökoht õena kardioloogia alale.
Isa - Poja ühisvalitsuste algus • Teebast kujunes tätsaim usukeskus • Püramiidide ehitamine

Isa - kodus ja ema hoole all. Kuid juba siis olid tema mänguasjade seas väiksed puust relvad.
Isa on perekonna pea, seega moodustab isa – poja suhe sotsiaalse organisatsiooni selgroo.
Isa - ema tahavad pojaga kokku saada, poeg ütleb, et oodake köögis, et tal pole aega.

Isa on liiga hõivatud oma karjääriga ning ei pööra oma lastele üldse tähelepanu.
Isa on eluga edasi läinud ja saab tema klassijuhataja Klaarikaga (Kuplikesega) poja.
Isa on keevaline ja ihne, ema on palju lugenud, haritud, religioosne, õrnatundeline.

Isa - Juuliuse ja Luisi isa, Juulius leidis ta Tallinnast ning kutsus endaga kaasa.
Isa on 39 a. vanaisa on 2 korda nii vana kui isa ja 6 korda nii vana kui pojapoeg.
Isa - Jõepere mõisa kingsepp Juhan Ema - Tõnu Peetri tütar Ann, teenijatüdruk

Isa - , ema-, õe-, kui ka vennaarmastust, mida ta varem ealeski polnud kogenud.
Isa on rääkinud, et ta tahaks, et nad vennaga läheksid siit ära Venemaale.
Isa on linnaomanik. Noorena elas piirialadel ja lapsepõlves armus loodusesse.

Isa on tööl ja ema tegeleb majapidamisega, kogeb pettumust varem naine.
Isa on maetud, kuid keegi ei tea kuhu Hamlet laiba jättis või mattis.
Isa on mulle kõvasti ara keelanud tema kuuldes tädi nime suhu võtta.

Isa - siini kadumist uutest arvutitest on oodata paari aasta jooksul.
Isa - poja suhted on väga erilised ning seda on palju analüüsitud.
Isa - ABS tagasi tulema-PST ‘Isa tuli tagasi’ d) yabu banaga-ɲu

Isa - Ei teinud oma tütrest välja kuna oli oma tööga hõivatud.
Isa - poja suhetest on kirjutatud raamatuid, laule ja näidendeid.
Isa - ema olid tal, süda hakkas valutama, kõndima jäi akna all.

Isa - ema viisid lapsed jälle metsa, veel sügavamale kui enne.
Isa - ema halvapoolsed suhted on jätnud Isabelile sügava armi.
Isa – Juuljuse ja Luisi isa, kelle Juuljus leidis Tallinnast.

Isa - Johann Ambrosius Bach ja ema Elizabeth Lämmerhirt Bach
Isa on see, kes last õpetab, kes näitab talle teed maailma.
Isa on üksik. Ta oli ennem jõukas ja tähtis ettevõtja.

Isa on konkreetne, ei karda ja pöörab poisi kettidesse
Isa – Tallinnas mereväe üleajateenija- allohvitser.
Isa on vabariiklane ja ateist, ema usklik katoliiklane.

Isa on minu naljade peale alati vaid kulmu kergitanud.
Isa on sisse kukkunud varastatud autode müümisega.
Isa on tal autor ja ajakirjanik Gösta von Uexküll.

Isa on selline suur ja tugev ning kardetav jõud.
Isa - (Tadeusz Różewicz'i "Valge abielu";1993)
Isa on väga aus mees ja ei salli valetamist.

Isa on võimu esindaja, tema käsk on seadus.
Isa on kellegi jaoks, teiste silmade jaoks.
Isa - Oli ta isa ning tõi talle kingitusi.

Isa on läinud, Kreete ei tule veel nii pea
Isa - ja suurtes parkides ja trilleriga.
Isa on meremees ja viibib harva kodus.

Isa on kogu elu olnud sõjaväelane.
Isa on auaste, suure tähega sõna.
Isa - ema käisid mõlemad tööl.

Isa - ja emalind on ühesugused.
Isa - valetaja, põgeneja, tore
Isa on juba ukse juures valmis)

Isa on kuri. Tass kukkus maha.
Isa on 38 ja poeg 10 aastane.

Isa - Xandraga väga sarnane.
Isa on suur, laps on väike.
Isa on õiglane ja töökas.

Isa on tal tõesti jõukas.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun