Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ioon – positiivne või negatiivne aineosake, mis moodustub aatomitest või aatomite rühmast. Kui aatom loovutab elektrone, muutub ta positiivseks ning vastupidi.
Iooniline side – ioonidevaheline keemiline side, mis tekib vastasmärgiliste laengutega ioonide tõmbumise tõttu metalliline side – keemiline side metallides, tekib metalliaatomite vahel ühiste väliskihi elektronide abil.
Ioonide translokatsioon on oluline komponent homöostaasi säilitamisel alkalofiilidel (Na+/H+ antiport süsteem soodustab aluselises keskkonnas prootonite rakku sisenemist). Prootonite translokatsioon läbi membraani genereerib membraanpotentsiaali, mis seab prootonite edasisele liikmisele läbi membraani piirangud. Membraanpotentsiaali genereerimiseks piisab juba vähese arvu prootonite translokatsioonist läbi membraani.
Ioonidevahelised realt - d lahuses toimuvad tingimusel, kui realt-s eraldub gaas, tekib sade v moodustub nõrk elektrolüüt. Mida happelisem on lahus, seda madalam on lahuse pH. Mida aluselisem on lahus, seda kõrgem on lahuse pH. Neutr. Lahuse pH=7 Hap. Lahuse pH <7 Alus. Lahuse pH>7 Soola hüdrolüüs on neutralisatsioonireakt-i pöördreakt, milles sool reag veega, moodustades nõrga happe v nõrga aluse.
Ioonid on juba algselt kristallivõres olemas, dissotsiatsioonil Molekulaarsete ainete korral toimub aga kõigepealt rebivad vee (polaarsed ) molekulid lahustuva aine molekulide polariseerimine vee erinimeliste laengute molekulide poolt ja seejärel hüdraatumine (molekulid omavahelise tõmbumise tõttu ioonid kristallist välja.
Ioonidel on oluline osa atmosfääri aerosooli tekkimisel ja pilvede arengus. Juba 19. sajndil tõestas lord Kelvin, et mida väiksem on veetilk, seda aeglasem on veeauru kondenseerumine ja kiirem tilga aurumine.Kui tilga läbimõõt oleks sajandik mikromeetrit, siis peaks ta silmapilkselt auruma.
Ioon – aatom või aatomite rühmitus, millelon pos. v neg. laeng.
Iooniline side – ioonide vahel tekkinud keemiline side Metalliline side – metalliioonide ja liikuvate ühistatud elektronide vastastikune tõmbumine metallides Molekulidevaheline side – nõrk side molekulide vahel, mis hoiab molekule tahkes või vedelas aines koos
Ioon – dipool vastastikmõju 2. dipool – dipool vastastikmõju 3. dispersioonimõju ja induktsioonimõju a. indutseeritud dipool– indutseeritud dipool vastastikmõju (Londoni jõud) b. dipool – indutseeritud dipool vastastikmõju 4. vesinikside
Ioon on aatom või omavahel seotud aatomite grupp, mis on kas andnud ära või liitnud ühe või enam elektroni, omades seetõttu kas positiivse (katioon) või negatiivse laengu (anioon). Aatom, molekul Aatom koosneb aatomituumast ja elektronidest.
Ioon - molekulaarsel kujul, redoksreaktsioonide võrrandite tasakaalustamine. Töövahendid: katseklaaside komplekt Sademete teke Katse 1. SO42– ioone sisaldavale lahusele (0,5...1 ml) lisada tilkhaaval Ba2+ ioone sisaldavat lahust.
Ioonid on anioonid • Ühesuguste sidemetega ained on sarnaste omadustega • Iooniliste ainete omadused . Kõrge sulamis ja-keemistemperatuur, kristallid on kõvad, lahustub veega hästi, sulas olekus ja vesilahuses juhivad elektrit.
Ioonid - 0 ● http://www.kaitseministeerium.ee/et/rahvu svahelised-operatsioonid ● http://en.wikipedia.org/wiki/Schengen_Ag reement ● http://en.wikipedia.org/wiki/Organisati on_for_Economic_Co-operation_and_Develo
Iooniline side - üks aatom võtab teiselt elektroni ära, iooniline side moodustab kristalli, kuna struktuur võib jätkuda lõpmatuseni. Positiivsete ja negatiivsete ioonide vahel tekib tõmme, mis seostab ioonilise sideme.
Ioon –  aatomid, mis on liitnud või loovutanud elektrone. Kui aatom loovutab elektrone, tekib positiivne ioon e  katioon. Kui aatom liidab elektrone, tekib negatiivne ioon e anioon.
Ioon – on laenguga aatom, st, et ta on oma elektronide väliskihist loovutanud ühe elektroni ja tegemist on positiivse iooniga, kui juhtub, et tuleb 1 elektron juurde sii on tegemist negatiivse
Ioon – on elektriliselt laetud osake, mis tekib siis, kui aatom loovutab või liidab ühe või mitu elektroni, et moodustada stabiilne väliselektronkiht. Jagunevad – katioonid ja anioonid.
Ioon – laenguga aatom • Katioon – positiivse laenguga aatom • Anioon – negatiivse laenguga aatom • Iooniline side – erinimeliste laengutege ioonide vaheline keemiline side.
Ioonide hüdratatsioon - positiivse laenguga ioone ümbritsevad vee osaliselt negatiivse laenguga hapniku aatomid; negatiivse laenguga ioone ümbritsevad vee osaliselt positiivse laenguga vesinikuaatomid.
Ioonid - Keemilised omadused sarnased, kuid füüsikalised omadused erinevad (?) Looduslik radioaktiivsus- looduses on selliseid aineid, mis iseeneslikult kiirgavad radioaktiivkiirgust.
Ioonideta tensiidid on masinpuhastuseks mõeldud puhastusainetes  Sünteetilised tensiidid Sünteesitakse pidevalt juurde On igas sünteetilises puhastusaines Toimivad igasuguses keskkonnas
Ioon - laenguga aatom, või aatomite rühmitus (katioon on positiivne, anioon on negatiivne) Elektrolüütiline dissotsiatsioon – lahustumisega kaasnev aine jagunemine ioonideks.
Ioon – dipool vastastikmõju Molekulid, millel on nullist erinev dipoolmoment, orienteeruvad iooni ümber nii, et iooniga erinimeline dipooli ots on suunatud iooni poole.
Iooniline side - keemiline side, mis on esineb natuke lihas ja piimas, tekib taimsete ja rakusisese seedimise toimumiskoht, tagavad moodustunud erinevate laengutega ioonide vahele.
Ioon - suitsuanduri tööpõhimõte (skeem)........................................................................................... 8 Suitsuanduri toiteallikas.
Iooniline side - esineb aktiivse metalli( I – II A rühmas) ja aktiivse mittemetalli vahel( VI –VII A ). IOONILINE AINE-aine, milles esineb valdavalt iooniline side.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Iooniline side – KF, Na2O, BaCl2 – sest koos on metall + mittemetall polaarne side – NO2, CO2, CH4 – sest koos on kaks mittemetalli mittepolaarne – S8, O2, Br2, C – sest on ainult üks aine 15. Vesinikside on täiendav side, mille tugevalt positiivse osalaenguga vesiniku aatom saab moodustada negatiivse osalaenguga elektronegatiivse elemendi aatomiga.
Ioon - elektriliselt laetud osake,mis tekib siis, kui aatom loovutab või liidab ühe või mitu elektroni,et moodustada stabiilselt väliselektronkihti.
Ioon - on aatom või molekul, mis on kaotanud (või juurde saanud) ühe või mitu elektroni, mis annab talle positiivse või negatiivse elektrilaengu.
Ioon – aine osake (aatom, või aatomite rühmitus), mis tekib elektronide liitmisel või loovutamisel, positiivse+ või negatiivse- laenguga
Iooniline side – polaarse kovalentse sideme piirjuht, kus ühine elektronpaar on täielikult üle läinud elektronegatiivsema elemendi aatomile.
Ioonid on küll veel elektrostaatiliselt adsorbse kihi laenguga seotud, kuid soojusliikumine põhjustab vastasioonide hajutatud olekut.
Ioon - aatom, millel on laeng Aatomi mass- määratakse eksperimentaalselt Molekuli mass- aatomid võivad ühineda molekulideks.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ioon - raadiusega 0,181 nm. Selline mõõtude muutumine sideme moodustumisel on põhjustatud naatriumi 3s1 elektroni äraandmisest ja vastavalt elektron/prooton suhte muutumisest 11/11→10/11. Positiivselt laetud tuum naatriumi ioonis Na+ tõmbab elektronpilve endale ligemale põhjustades raadiuse vähenemist ionisatsioonil.
Iooni tasakaalupotentsiaal on selline membraani puhkepotentsiaal , mille tekitaks üht tüüpi ioon, kui membraan oleks läbilaskev vaid sellele
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ioonid on lisaks eelöeldule möödapääsmatult vajalikud maonõre olulise komponendi soolhappe sünteesimiseks. Maomahla normaalne happelisus on inimese seedesüsteemi häireteta talitluse põhitingimusi. Väävel kuulub proteinogeensete aminohapete tsüsteiini ja metioniini ning nende kaudu ka paljude valkude koostisse.
Iooniline side – molekulaarsed ja mittemolekulaarsed ained - Iooniline side tekib ühendis erinimeliste laengutega ioonide vahel.
Ioon – element, millel on laeng tekkinud, kas elektronide loovutamisest (+laeng) või elektronide liitmisest (-laeng).
Ioonia natuurfilosoofiaks nimetatakse antiikfilosoofia kõige esimese, eelklassikalise või eelsokraatilise, ajajärgu esimest perioodi.
Ioonid on hüdratiseerunud. Tänu sellele ei aura vesi ära. Higistades lahkuvad ka elektrolüüdid, tekib veepuudus.
Ioon on aatom või molekul, mis on näiteks kaotanud ühe või mitu elektroni ja on seetõttu positiivse laenguga.
Iooniline side - metall+mittemetall,elektroni(de) üleminek metallilise elemendi aatomilt mittemetallilisele,tekivad ioonid.
Ioon – koosneb ühest või mitmest aatomituumast ja elektronist, omab pos (katioon) või neg (anioon) laengut.
Iooniline side – ioonidevaheline keemiline side, mis esineb aktiivsete metallide ja (aktiivsete) mittemetallide vahel.
Iooniline side – moodustavad metalli ja mittemetalli aatomid, mille elektronegatiivsused erinevad olulisel määral.
Iooniline side – laeng on täielikult ainult ühel elemendil ja sideme tekitab vaid erinevate laengute tõmbumine.
Iooniline side – Ioonidevaheline keemiline side, mis tekib vastasmärgiliste laengutega ioonide tõmbumise tõttu.
Ioonide liikuvused on erinevad tekib laengute lahkuviimine, mis põhjustabki potentsiaali kuni mõni sajandik volti.
Iooniks nim. molekulaarse aine osa, mis on, kas positiivse- (katioon) või negatiivse (anioon) laenguga.
Ioon - elektroonne meetod See meetod lähtub reaalselt lahuses olevatest ioonidest ja molekulidest.
Ioonid - pluss- või miinuslaennguga osakesed, mis tekivad elektronide liitumisel või loovutamisel.
Iooniline dissotsiatsioon – ioonide moodustumine (polaarse lahusti mõjul). Ioonsete sidemetega ained on aktiivsemad.
Ioon –  aatom või aatomite rühmitus, millel on positiivne või negatiivne laeng. 
Iooniline side on nö kovalentse sideme piirjuht – puhast ioonilist sidet ei ole tegelikult olemas.
Iooniline aine – ioonilise kristallivõrega aine, milles osakesed on seostunud ioonilise sidemega.
Ioon on neg laetud osake, mis tekib, kui aatom haarab elektronkattesse elektrone juurde.
Ioonililise kristallvõte ehk ioonvõre. Ioonide vahel kristallvõres esineb iooniline side ehk ioonne side.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ioon on elektrilisel laetud osake molekul vms mis moodustavad elektronidega liikumisel primaariooni ( molekul + elektron) . Primaariooni võivad liituda aerosooliosakestega , mison õhus hõljuv gaasikogum pmst (võivad laengut omada). Aerosool on kandev gaas + osakesed . Udu näiteks.
Iooni h - , on elektronpaari doonoriks, BH 3 aga, mis liidab hüdriidiooni, aktseptoriks.
Ioonid on elektriliselt laetud, siis see ioonide üleminek põhjustab faaside laadumise.
Iooniline side on vastasmärgiliste laengutega ioonide vahel esinev tõmbejõud ioonkristallis.
Ioon - aatom või aatomite rürühmitus, millel on positiivne või negatiivne laeng.
Ioon - suitsuandur (fotol töö põhimõte) sisaldab küll radioaktiivset ainet.
Ioon - positiivset või negatiivset laengut kandev aatom või aatomite rühmitus
Ioon - molekulaarsel kujul, redoksreaktsioonide võrrandite tasakaalustamine.
Ioon on sfääriline kera, mille elektriväli on ruumis ühtlaselt jaotunud
Ioonia piirkond – Väike-Aasia poolsaare ranniku ala koos lähedal olevate saartega.
Iooniline side - Ioonilise sidemega mineraalid on enamasti täiusliku lõhenevusega.
Iooniline side – keemiline side, mis on erinimeliste laengutega ioonide vahel
Ioonid on ebastabiilsed ja pöörduvad tagasi oma normaalsesse seisu.
Ioon - moodustub aatomi eletronide liitmisel või loovutamisel.
Iooniline aine – tahkes olekus ioonkristallidest koosnev aine (Na+Cl-).
Iooniline side - erinimeliste laengutega ioonide vaheline keemiline side.
Ioonid on võimelised mittelahustuvat ainet ioonideks lõhkuma.
Iooniline kristallivõre - kristallivõre,kus võre sõlmpunktides asuvad ioonid.
Ioon - dipool vastasmõju abil, st moodustub hüdraatkest.
Ioonid – tekivad elektronide liitmisel või loovutamisel.
Iooniline aine - aine, milles ioonid on seotud ioonilise sidemega.
Ioon – dipool vastastikmõju stabiliseerib süsteemi.
Iooniline side – moodustub erinevate laengutega ioonide vahel.
Ioonhõre on kristall hõre, mille keskmes asuvad ioonid.
Iooniline side on erinimeliselt laetud ioonidevaheline side.
Ioon – laenguga aatom või aatomite rühmitus
Iooniline side on vastasmärgiliste ioonide tõmbumine.
Ioon on laenguga aatom või aatomirühmitus.
Iooniks nimetatakse laengut omavat aineosakest.
Ioon - laenguga aatom v aatomite rühmitus.
Ioonid on püsivamad, kui vastavad aatomid.
Ioon – Laenguga aatom või aatomirühm
Iooniline side – mittemetalli ja metalli vahel.
Iooniline side – Metalli ja mittemetalli vahel.
Ioonide puhul on tegemist elektrilise laenguga.
Ioon – laengut omav aineosake.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Ioon - laenguga aatom või aatomi rühmitus Iooni laeng-iooni positiivsete või negatiivsete elementaarlaengute arv Iooniline aine-ioonilise kristallvõrega aine milles osakesed on seostunud ioonilise sidemega Iooniline side-ioonidevaheline keemiline side mis tekib vastasmärgiliste laengutega ioonide tõmbumise tõttu Iooniline kristallvõre-kristallvõre kus võre sõlmpunktides asuvad ioonid
Vote UP
-1
Vote DOWN
Iooni laeng - suurus on võrdne tema osakeste (prootonite, neutronite ja elektronide elektrilaengute summaga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ioonide hüdratiseerumine – see side osutub tugevamaks kui seda on side Na+ ja Cl- vahel.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun