Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Intellektuaalne omand on juriidilises terminoloogias õigused mitmesugustele loometöö tulemustele nagu: • kirjandus-, kunsti- ja teadusteosed; • teoste esitused, fonogrammid; • raadio- ja televisiooniülekanded; • leiutised, teaduslikud avastised; • tööstusdisainilahendused; • ja kõik uued, edaspidi loodavad tulemused 99. Intellektuaalomandi liigid on autoriõigus ja tööstusomand 100. Autoriõigus tekib automaatselt, siis kui kirjalik või suuline teos on loodud.
Intellektuaalne nälg – kognitiivsete vajaduste pärssimine võib viia neuroosini, isiksuse hääbumiseni, elukvaliteedi langemiseni, jne (naine pikemat aega väikese lapsega kodus, pikemat aega kestev nt seniilse vanuriga seotud hooldussuhe, kinnipidamisasutuses viibimine äärmiselt piiratud oludes jmt)
Intellektuaalne - Ma mõtlen, järelikult olen ma olemas; võimaldab reflekteerida elu (järelemõelda kogemustele) võimaldab tõusta meta-tasanditele(kuskilt kõrgusest ennast/emotsioone/elu vaadelda ja analüüsida). Hariduse mõte on intellekti arendamine; Arengut teeb rakseks aja puudus.

Intellektuaalne kapital on tõesti see, mis mängib väga suurt rolli ettevõtte kasumlikkuse saavutamisel, kuna innovaatilisus praegustel turgudel, kus konkurents on väga tihe ja praktiliselt kõik vajalik on kättesaadav ja pakutav, on raske tulema.
Intellektuaalne luule ehk mõistuspärane luule 3.probleemi käsitlev luule *mida tõi proosasse? 1.ajaloolise ainestiku *ajaloolised isikud *tegevus minevikust olevikku (NT. Romaan „Kolme katku vahel“)
Intellektuaalne element – teadmine (ma panen toime, ma soovin seda, tagajärg on see); 2. voluntatiivne element – tahtmine (ma tahan). Ettevaatamatuse korral teadmine on, aga tahtlust ei ole!!!

Intellektuaalne kapital on teadmiste, omandatud kogemuste, organisatsiooniliste, tehnoloogiliste, kliendisuhete ja professionaalsete oskuste kogum, mis annab ettevõttele turul konkurentsieelise
Intellektuaalne - kognitiivne õppetasand, mille puhul ei peegeldata esemete ja toimingute üksikuid meelelisi suhteid, vaid üldiseid objektiivseid seoseid, struktuure ja suhteid.
Intellektuaalne - psühholoogiline narratiiv, millesse kuulub 1 jutustus “Klaasist litsentsiaat” (Licenciado vidriera). Andekas noormees teadustes ja õpingutes.

Intellektuaalidest - revolutsionääridest. Lenin: kommunistlik partei kui avangard... Siit tekib kohe küsimus, kuidas neid kahte seisukohta on võimalik ühildada.
Intellektuaal - Teenuste- Komiteed nõukogu omandi õiguste kaubanduse Mõne-Komiteed kaubandus- nõukogu aspektide poolsed ... ... nõukogu komiteed ...
Intellektuaalne kapital on mõiste, millega iseloomustatakse kombinatsiooni mittemateriaalsetest väärtustest, mis võimaldavad organiatsioonil eksisteerida.

Intellektuaal - Grupi eesmärgid: valdkonna probleemide analüüs ja omandi õigused, soovitusettepanekud Euroopa tasandil.
Intellektuaalne kapital on isiku mittevaralised väärtused, mis ei ole õiguslikult kaitstud, nt oskused, teadmised, suhted jne.
Intellektuaalne haridus - Lapsed võivad ju raamatutest fakte õppida, kuid seaduspärasusi seosedid leida on neil pea võimatu.

Intellektuaalid on alati skeptikud Lahendus: Väide on tõlgendatav üldjaatavaks Kõik intellektuaalid on skeptikud.
Intellektuaalne kätumine – omane kogemuste kombineerimine, sünteesimine ning kohandamine keskonnatingimuste muutumistele.
Intellektuaalne omand – õigused mittemateriaalsetele hüvedele; autoriõigus, patendiõigus, kaubamärgiõigus.

Intellektuaalne – praktilise tüübi vastand, sageli päevivad tunnustust analüütilise mõtlemise eest.
Intellektuaalne omand ehk intellektuaalomand (intellectual property) on õigused inimese loometöö tulemustele.
Intellektuaalne kapitalism - tootmisvahenditeks on teadustöötaja, masinajuhi või programmeerija ideed.

Intellektuaalne omand on vara, mida võib võõrandada, tasuta kasutada anda, koormata pandiga.
Intellektuaalne - ametid hõlmavad uurimist, analüüsi ja probleemide lahendamist.
Intellektuaalidest - revolutsionääridest. Lenin: kommunistlik partei kui avangard.

Intellektuaalne - mis saab inimesest peale surma, mis on elu mõte.
Intellektuaalne omand – õigused mittemateriaalsetele hüvedele.
Intellektuaalne omand – õigused isikliku loometöö tulemustele

Intellektuaalne kapital – teadmised, mida saab muuta kasumiks.
Intellektuaalne – armsaga on huvitav olla.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Intellektuaal on inimene, kes mitte ainult ei viljele mõnda intellektuaalset tegevusala, vaid ka annab oma uurismusoskusi edasi ning kellel on oma töömeetodid, arengutee ja kindlad
Vote UP
-1
Vote DOWN
Intellektuaalne käitumine – kogemuste kombineerimine, sünteesimine ning kohandamine keskkonnatingimustele muutumisele.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun