Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
UUS NFT/Krüpto mäng on tulemas. Pane ennast kirja, et saada head kraami enne kui mäng välja tuleb. Teeni krüptot! TEE TASUTA KONTO Sulge
Add link
Integratsioon on protsess, mille käigus püütakse siduda seni ühiskonnas eraldatud gruppe (nt erineva rahvusliku või etnilise tagapõhjaga, erinevat keelt kõnelevad), neid üksteisele lähendada, nii et nad moodustaksid ühtse terviku ja tunneksid end selle ühiskonna täisväärtuslike liikmetena.
Integratsioon on tugevasti häiritud veel praegugi; niisugune olukord pidurdab mitmel Ladina-Ameerika maal tõsiselt ühiskonna arengut tervikuna. Alžeerias nautis arvukas prantsuse tulnukrahvastik rohkem kui 100 aastat oma privileege, kuid Alžeeria iseseisvumise järel sunniti nad lühikese ajaga maalt lahkuma, sisuliselt küüditati Prantsusmaale, kuigi nemad ise, nende isad-emad ja paljudel isegi vanavanemad olid sündinud Alžeerias.
Integratsioon – rahva ühtsus; tööjõud – tööealised ja – võimelised inimesed; sotsiaalne kihistus – peegeldab hierarhiat ehk paremusjärjestust; pluralism – huvide mitmekesisus; rahvuse identiteet – riigi elanike vaimne ühtekuuluvus; tolerantsus – sallivus üksikisikute kui ka inimrühmade eriarvamuste ning käitumis-ja suhtumisviiside suhtes; demokraatliku poliitika

Integratsioon – uhendamine, lõimumine, mitme keele üheks sulamine NLKP XX kongress – Stalini isikukultuse paljastamine (Hruštšov)
Integratsioon e. lõiming- rahvastikugruppide või riikide omavaheline lähenemine ühtsete väärtuste, arusaamade ja eesmärkide baasil, näiteks Euroopa, sotsiaalne rahvuslik integratsioon; integratsiooni tulemusel moodustub sidus tervik, mille osad( rahvastikugrupid, riigid) säilitavad oma eripära.
Integratsioon on justkui mingi kättesaamatu ja kauge eesmärk, mille poole püüeldakse, kuid teatakse, et see seda kunagi täidetav pole – eeskätt soovitakse sellega muuta ja olla võrduse püstakuks kogu Euroopa Liidus (integratsioonipoliitikaga) ja lisaks ka tõsta ühiselt oma kodanike jõukust.

Integratsioon E. LÕIMING – rahvastikugruppide või riikide omavaheline lähenemine ühtsete väärtuste, arusaamade ja eesmärkide baasil, näiteks Euroopa, sotsiaalne, rahvuslik integratsioon; integratsiooni tulemusel moodustub sidus tervik, mille osad säilitavad oma
Integratsioon on riigi elanike kaasamist ühiskonnaellu kõigil selle tasanditel. Integratsiooni- ehk lõimupoliitika peamiseks probleemiks on venekeelse elanikkonna kõrvale jäämine riigi ühiskonnaelust.
Integratsioon tähendab hariduskontekstis kasutusele võetud abinõusid, mis kindlustavad erivajadustega õpilastele takistusteta juurdepääsu üldharidusele, koos vajaliku abi ja toetusega.

Integratsioon on ühtsus, mil riigis on tähtis nii rahvuse püsimajäämine ja kultuuriline areng kui ka ühtekuuluvus, ühiskonnakorraldusega rahulolu ja seaduste austamine.
Integratsioon –  peab mõtlema ka teiste ressursside saadavusele   Hea põllumajandusmaa sobib tihti ka teisteks otstarveteks, kuid mitte vastupidi 
Integratsioon – tegemist on teenuse ostu lepinguga • jällegi – kinnisvara seondub strateegilise mõtlemisega, sidudes nii kinnisvara kui Ettevõtlusmaailm

Integratsioon – nimetatakse taastamist, täiendamist, ühtlustamist ning osade ühendamist 36. Süsteem – omavahel seoses olevate objektide terviklik kogum.
Integratsioon - samasse sotsiaal-majanduslikku süsteemi kuuluvate riikide koondiste loomine nende majanduslike ja poliitiliste eesmärkide kooskõlastamiseks.
Integratsioon –  rahvastikugruppide või riikide omavaheline lähenemine ühtsete  väärtuste , arusaamade ja eesmärkide baasil .

Vote UP
-1
Vote DOWN
Integratsioon e. lõimumine On oluline, et Eestis riigis elavad kõik rahvused tunneksid: ühtekuuluvustunnet pooldaksid ühiskonnakorraldust austaksid maa seadusi Perekonnad Eestis, lk 15 Eesti perekondades on üldiselt lapsi vähe Suurenenud on lastetute perekondade arv Suurenenud on vabaabielude arv Suur on ka üksikemade – isade arv
Integratsioon - lõiming rahvastikugruppide või riikide omavaheline lähenemine ühtsete väärtuste, arusaamade ja eesmärkide baasil.
Integratsioon - riikide või rahvastikugruppide lähenemine, milles aluseks on ühised eesmärgid väärtused ja arusaamad.

Integratsioon on tervikliku ühiskonna tekkimine, kus tema erinevad rahvused on võrdsed ja saavad omavahel läbi.
Integratsioon - kokku sulandumine  Süsteem- koos tegutsevate elementide kogum, mis täidab mingit ülesannet.
Integratsioon –  ühtsus ühes riigis elavate rahvuste vahel(ühtekuuluvustunne, seaduste austamine)

Integratsioon – rahvastikugruppide või riikide omavaheline lähenemine ühtsete eesmärkide baasil.
Integratsioon – liitumine 36. Süsteem – omavahel seoses olevate objektide terviklik kogum.
Integratsioon –  teiste rahvuste, kultuuride sulandumine põhirahvusega ühiskonda. 

Integratsioon – lõimumine ühiskonna erinevate rahvuste ühtseks tervikuks kujunemine.
Integratsioon – Olukord, kus säilitavad vähemused oma kultuurilise omapära ja keele.
Integratsioon - võõrasse ühiskonda sulandumine oma keele ja kultuuri säilitamisega.

Integratsioon - rahvuste segunemine ühiskonnas Rahvusest palju vanem nähtus on pere
Integratsioon – Erinevate inimgruppide omavaheline lähenemine ehk lõimumine.
Integratsioon on utoopia, mis kunagi ei saa meie riigis tulemust.

Integratsioon on majandusliku lõimumise vältimatu kaasnähe.
Integratsioon on mõlemapoolset pingutust nõudev suhtetüüp.
Integratsioon - lõiming, lõimimine; lõimumineTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun