Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Instrumentaalne e. operantne tingitus Instrumentaalne e. operantne tingitus- vahetult õpitavale reaktsioonile järgnev tasustav või karistav stiimul, mis põhjustab reaktsiooni positiivse või negatiivse võimenduse Loom osaleb õppeprotsessis aktiivselt 27. Thorndike efekti seadus Thorndike efekti seadus- vastuste moodustamine stiimulile tugevneb kui sellele järgneb mingi preemia ja nõrgeneb, kui seda ei järgne.
Instrumentaal - Vokaal- Koorimuusika kammermuusika kammermuusika Sümfooniaorkestrile Keelpillikvartetile Häälele ja klaverile Meeskoorile Keelpilliorkestrile Klaveritriole (viiul, Häälele, vioolale ja tšello, klaver) klaverile Puhkpilliorkestrile Viiulile ja klaverile Sooloviiulile Tšellole ja klaverile Kontrabassile ja klaverile Flöödile ja klaverile Oboele ja klaverile Fagotile ja klaverile Metsasarvele ja klaverile Klaverile Klaverile neljale käele
Instrumentaalsed vead - temperatuuri muutused, aparatuuri saastamine, voolu kõikumised; Saab vältida kalibreerimisega 2.Metoodilised vead-aeglane mittetäielik reaktsioon, mittepüsivad saadused, mittespetsiifilised reaktsioonid, kõrvalreaktsioonid. Saab vältida korraliku metoodika väljatöötamisega 3. Isiklikud vead-aparatuuri skaala vale lugemine, mittekorralik kaliibrimine, vilets meetod/proovi eeltöötlus, isiklikud puudused, arvutusvead.

Instrumentaalkontsert – 3-osaline teos soolopillile ja orkestrile (tlk “võistlus”); solist saab näidata oma võimeid  MK Vivaldi “Talv” I osa  Mis on harmooniapilliks? Basspilliks?  Vivaldi “Talv” tervik  Mille poolest erineb eelmisest esitusest?  Concerto grosso – mitmeosaline teos soolopillide grupile ja orkestrile.
Instrumentaalkontsert – sonaaditsükkel soolopillile ja sümfooniaorkestrile. Sonaat:sonaaditsükkel ühele või kahele pillile.
Instrumentaalmuusika - ainult pillidel esitatakse, • Sonaat- ühele või kahele pillile kirjutatud teos, • Reekviem- kellegi jaoks kirjutatud missa, nt surmamissa, • Avamäng- muusikalist lavateost, oaratooriumi või kantaati sissejuhatav helitöö orkestrile.

Instrumentaalne organisatsioon - ettevõttel on organisatsioon (ettevõte omab organisatsiooni) Organisatsioon tähendab sisuliselt sama, mis reeglite kogum ehk kõikide tööjaotusest ja koordineerimise vajadusest tingitud reeglite kehastus ja on seega ettevõtte eesmärkide
Instrumentaalsed vead - temperatuuri muutused, aparatuuri saastamine, voolu kõikumised;Saab vältida kalibreerimisega 2. Metoodilised vead - aeglane mittetäielik reaktsioon, - mittepüsivad saadused, - mittespetsiifilised reaktsioonid, - kõrvalreaktsioonid.
Instrumentaalne väärtus - kasutuse väärtus; väärtuse määrab otstarve, väärtus on kasulik mingi vahendina; ka loodusel on ühiskonnas instrumentaalne väärtus (tooraine- või ressursiväärtus); ainus mitteinstrumentaalne väärtus on inimene.

Instrumentaalloomingus on Bach suurt tähelepanuosutanud klaverimuusikale. Tempereeritud helisüsteemi võimalusi tõestamaks lõi ta ainulaadse ’’Hästitempereeritud klaveri“, mis sisaldab 48 prelüüdi ja fuugat kõigis helistikes.
Instrumentaalteosed – ''Willhelm Friedemann Bachi noodivihik'', ''Anna Magdalena Bachi noodivihik'', ''Hästitempereeritud klaviir'', ''Inglise süidid'', ''Prantsuse süidid''
Instrumentaalkontserdil on tavaliselt kolm osa: 1)osa on sonaadivormis ja kiires tempos; 2)osa on aeglases tempos, tihti variatsioonivormis; 3)osa on kiire, tavaliselt rondovormis

Instrumentaalväärtused on objektid või asjad, mis on väärtuslikud mingi eesmärgi saavutamiseks, iseväärtused on aga objektid või asjad, mis sisaldavad väärtust iseendas.
Instrumentaalse e. operantse õppimise lisamõisted – kinnitus, positiivne – tasustamine, negatiivne – karistamine, vormimine järkjärgulise lähenemise meetodil.
Instrumentaalne väärtus – ka vahendväärtused- väärtused, mis on head mõne eesmärgi saavutamiseks; nad on selle eesmärgi saavutamisel vahenditeks ja seepärast head.

Instrumentaalmuusika - ainult pillidel esitatav muusika Opera seria-tõsine ooper,kus tegelasteks ajaloolised,mütoloogilised kangelased,hiljem hakati kuj reaalset elu
Instrumentaalne agressiivsus on agressiivne käitumine, mille eesmärgiks on mitteagressiivsete eesmärkide saavutamine – on tööriistaks sportliku tulemuse saavutamiseks.
Instrumentaallooming on kõige arvukam:6 Brandenburgi kontserti,6 inglise süiti,6 prantsuse süiti,erinevatele soolopillidele 17 kontserti ja arvukalt sonaate.

Instrumentaalmuusika - Sümfoonia instrumentaalmu vokaalmuusika vastu, kuid populaarsemaks sai areneb kui instrumentaalmuusika usika või instrumentaalmuusika.
Instrumentaalsed ehk operatsionaalsed väärtused, mis viivad hea sotsiaalse toimejõu, hea valitsuse, hea professionaali käitumuslike karakteristikuteni.
Instrumentaalkontserte on Beethovenil seitse: lisaks viiele klaverikontserdile veel viiulikontsert ja kontsert viiulile, tšellole, klaverile ja orkestrile.

Instrumentaalsed vead - Kõige tähtsam on põhitingimuste rikkumisest, st viseerimistelje ja kontaktvesiloodi telje mitteparalleelsusest tingitud viga.
Instrumentaalses valdkonnas on järgmised etapid: 1. Orienteerumisetapp- kogutakse peamiselt teavet ja määratletakse, millist tüüpi on situatsioon.
Instrumentaalkontsert ehk kontsert soolopillile ja sümfooniaorkestrile • Kolmeosaline (kiire-aeglane-kiire). Sonaadivorm, repriis, kadents.

Instrumentaalne juhtimisstiil – juht tunnetab vajadust organiseerida rühmaliikmete käitumist vastavalt rühma tegutsemisplaanile ja eesmärkidele
Instrumentaal loomingus on tähtsad klaverikont f-duur, orkestri süit “Ameeriklane Pariisis”, väga kuulus teos “Kuuba uventüür”.
Instrumentaalkantsoon – canzon, algselt prntsuse chansoni instrumentaaltöötlus, hiljem aga lihtsalt polüfooniline instrumentaalpala.

Instrumentaalmuusika on 17. sajandi instrumentaalmuusikaks oli suurimaks sündmuseks viiuli esilekerkimine soolo- ja ansamblipillina.
Instrumentaalkontsert - 3osaline soolopillile ja orkestrile orkestri süit-kindla süzeega mitmeosaline teos sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalkontserdid – tema kontserdites valitsevad päikesepasitelised, paiguti lausa pimestavalt rõõmuküllased meeleolud

Instrumentaal - kui ka vokaalmuusikat, pühendades suurema osa oma elust siiski itaalia ooperiedendamisele Inglismaal.
Instrumentaalmuusika - on välja kasvanud kodusest musitseerimisest, sümfooniate meloodiad on laulvad, kontrastid puuduvad
Instrumentaal - või vokaalmuusika) kujunesid välja klaverisaatega soololaulud, mida hakati koondama tsüklitesse.

Instrumentaalkontsert – muusikateos soolopillile sümfoonia- või kammerorkestri saatel, 3-osaline, kujunes 18. sajandil
Instrumentaalkontsert - tavaliselt kolmeosaline muusikateos (sonaaditsükkel) sümfooniaorkestrile ja soolopillile.
Instrumentaalsaatega vokaalsoolot nimetatakse aariaks ja tavaliselt väljendab see ooperi tegelaskuju kindlat tundeseisundit.

Instrumentaalne ehk operantne tingimine –– tagajärje seadus – katse ja eksituse teel õppimine.
Instrumentaal kontsert – kolmeosaline (kiire-aeglane-kiire) kontsert soolopillile ja sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalmuusika žanriteks - tantsusüit, concerto grosso, süidid erinevatele pillidele, prelüüdid ja fuugad.

Instrumentaalkontsert – klassikaliselt 3-osaline instrumentaalteos soolopillile ja sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalkontsert – sonaaditsüklil põhinev 3-osaline teos soolopillile ja sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalkontsert – 3osaline teos soolopillile sümfooniaorkestri saatel, mille esimene osa on

Instrumentaal kontsert – 3 osaline, üksikutele pillidele kirjutatud Parim helilooja – A vivaldi
Instrumentaalkontsert - oli 3 osaline teos solistidele ja orkestrile.soolopillideks viiul ja oboe.
Instrumentaalkontsert – ühele (harva mitmele) solistile ja orkestrile loodud mitmeosaline teos.

Instrumentaalkontsert – barokk-kontsert oli tavaliselt 3 osaline teos solistile ja orkestrile.
Instrumentaalmuusikas on aja jooksul välja kujunenud teatud pillikoosseisude kindlad nimetused:
Instrumentaalmuusikas on need kolm meistrit eeskujuks ka suurele osale 19.sajandi heliloojaist.

Instrumentaalne - töötajate isiklikud “toimikud” atesteerimine jms.; enesekontroll.
Instrumentaalkontsert - Tavaliselt 3-osaline. Solistidele ja orkestrile esitamiseks mõeldud.
Instrumentaalkontsert - kolmeosaline teos soolopillile ja orkestrile, I osa on sonaat-allegro

Instrumentaalmuusika – „laulmiseks või mängimiseks“ – tabulatuurnoodikiri, pillid,
Instrumentaalkontsert – 3-osaline sonaaditsükkel soolopillile ja sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalmuusika - muusika liik, milles heliteos esitatakse muusikainstrumentidega.

Instrumentaalmuusika - ainult pillidel esitatav muusika Opera seria- tõsine ooper
Instrumentaal - vokaal-,lava-, kui ka rahvamuusika ning pop muusika kohta.
Instrumentaalloomingus on J. S. Bach osutanud suurt tähelepanu klaverimuusikale.

Instrumentaalsed väärtused – hea eesmärgi saavutamise vahend . Nt raha, ravimid.
Instrumentaalkontsert –  kolmeosaline teos soolopillile ja orkestrile.
Instrumentaalkontsert on 3.osaline muusikateos soolopillile orkestri saatel.

Instrumentaalkontsert – muusikažanr soolopillile ja sümfooniaorkestrile.
Instrumentaalkontsert - soolopillideks olid kõige sagedamini viiul ja oboe.
Instrumentaalkontsert – 3 osaline, esitab soolopill + sümfooniaorkester.

Instrumentaallooming - Ka Händeli instrumentaallooming on piisavalt suur.
Instrumentaalmuusika tipp on klaver. Programmiline muusika muutus populaarseks.
Instrumentaalne tantsuvorm on 13. ja 14. sajandi käsikirjadest tuntud estampii

Instrumentaalmuusikat - sümfoonilisi teoseid ja palju kammermuusikat.
Instrumentaalsed väärtused – aitava kõrgema astme väärtusi saavutada.

Instrumentaalmuusika – heliteos esitatakse muusikainstrumentidega
Instrumentaalmuusika – muusikainstrumentidele kirjutatud muusika

Instrumentaalansambel – kujunes välja klassitsismi perioodil.
Instrumentaalkontsert - muusikateos soolopillile orkestri saatel
Instrumentaalmuusika - 3osaline teos solistidele ja orkestrile.

Instrumentaalne roll – käitumine eesmärgi saavutamise nimel
Instrumentaalmuusika – pillidel esitamiseks loodud muusika

Instrumentaalkontsert - 3-osaline Solisti(de)le, orkestrile.
Instrumentaal - relativistlik orientatsioon.
Instrumentaal - ja sümfoonilist muusikat.

Instrumentaalvormid – canzon, sonata, ricercar

Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaal - miniatuuri: Ekspromt-hetke looming, Muusikalised hetked,Rondod,Variatsioonid, Scherzo . Populaarsuse võitsid klaveritsükklid, sümfoonilised poeemid, komponeeriti sümfooniaid, oopereid ning soolokontserte.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaalkontsert - Muusikateos soolopilli(de)le sümfoonia- või kammerorkestri saatel (viiulikontsert, klaverikontsert jne). Žanri tekkimiseeelduseks oli avaliku kontserdielu väljakujunemine 18. sajandil.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaalkontsert - teatavale muusikariistale (näiteks klaverile, viiulile) komponeeritud või sellel ettekantav kontsert sümfooniaorkestri saatel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaalorkester - 3-osaline teos (solistid ja orkester). Fuuga- polühoonilise muusika tähtsaim vorm.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaalaaria on meloodiline ja sarnaneb vormilt vokaalaariale.*
Vote UP
-1
Vote DOWN
Instrumentaalne tingimine – kinnitust toova reaktsiooni omandamine.
Vote UP
-6
Vote DOWN
Instrumentaalpala - lühiteos mõnele pillile või orkestrile



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun