Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Inimõigused on kõigil inimestel, olenemata sellest kus nad parajasti viibivad või millist kodakondsust omavad; ● Inimõigused on kõigil inimestel võrdselt; ● Inimõigustest kinni pidamist saab nõuda ükskõik kellelt, ükskõik mis inimeselt või valitsuselt/riigilt. Poliitilised Kodanlikud ● Õigus elule ● Õigus tööle ● Õigus ● Õigus Tervisele sõnavabadusele ● Ügus Haridusele ● Õigus eraelu puutumatusele INIMÕIGUSED
Inimõigused on kõigil inimestel, olenemata sellest kus nad parajasti viibivad või millist kodakondsust omavad; • Inimõigused on kõigil inimestel võrdselt; • Inimõigustest kinni pidamist saab nõuda ükskõik kellelt, ükskõik mis inimeselt või valitsuselt/riigilt. Inimõigusi saab jagada poliitilisteks ja kodanikuõigusteks ning majanduslikeks, sotsiaalseteks ja kultuurilisteks õigusteks.
Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mis kuulutati ÜRO poolt üldkehtivaks aastal 1948. Sageli jaotatakse inimõigused Karel Vasaki järgi kolme generatsiooni: - Esimese põlvkonna õiguste hulka kuuluvad kodaniku- ja poliitilised õigused, mis tulenevad Jean-Jacques Rousseau ja John Locke’i loomuõiguslikust filosoofiast.
Inimõigused on osa üldisest inimkonna progressist, seepärast ka inimõiguste arv ja ulatus kasvab. Samas kriitilise narratiivi järgi on inimõigused see, mis pärast religiooni 18 tagasitõrjumisest Läänes kristlusest järele jäi. Jumal ise ei ole enam nii tähtis, kuid tema sõnum, mis on progressi jaoks vajalik, on pandud ilmalikku vormi.
Inimõigused – üldised ja võõrandamatud õigused (nt õigus elule, inimväärsele kohtlemisele, perekonnale ja eraelule, õigus olla vaba ja saada kohtulikku kaitset), mis peaksid olema igal inimesel; inimõigused jagunevad kodaniku- ja poliitilisteks õigusteks, majanduslikeks, sotsiaalseteks ja kultuurilisteks õigusteks
Inimõigused on määratletud juba ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioonis, ÜRO majanduslike, sotsiaalsete ja kultuurialaste õiguste paktis, ÜRO rahvusvahelises kodaniku- ja poliitiliste õiguste paktis, Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonis jt. rahvusvahelistes inimõiguslepingutes.
Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mis kuulutati ÜRO poolt üldkehtivaks aastal 1948. Kodakondsus - Kodakondsus on püsiv õiguslik seos isiku ja riigi vahel, mis annab kodanikule kodakondsusega seotud õigused ja kohustused.
Inimõigused on keel, mille kaudu neutraalsuse katte varjus saab teostada sotsiaalset kriitikat ja taga ajada sotsiaalset progressi. Inimõigused on paratamatult subjektiivsed – mis on nende sisu? Inimõiguste retoorika lubab, et inimõigused on võõrandamatud.
Inimõigused –  need on õigused, mis kuuluvad igale  inimesele inimeseks olemise tõttu.   * iga inimese moraalsed sünnipärased õigused, mis  on üldised ja kehtivad kõigi kohta ning on  võõrandamatud ja universaalsed;
Inimõigused on iga indiviidi sünnipärased õigused, mis ei sõltu tema rassist, soost ega usutunnuistusest. Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mis kuulutati ÜRO poolt üldkehtivaks aastal 1948.
Inimõigused on igale inimesele kuuluvad kaasasündinud põhiõigused, mis põhinevad inimväärikusel ja mida seetõttu peetakse võõrandamatuteks. See tähendab, et neid ei saa kelleltki ära võtta, kuigi teatud juhtudel saab neid piirata.
Inimõigused – võimalus saada haridus, omandada elukutse ja saada tööd 2) pooldatakse niisugust majandust, kus on riigis nii erasektor kui riigisektor, kuid tähtsamad majandusharud ja kommunikatsioon peab olema riigi käes.
Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustatust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mis kuulutati ÜRO poolt üldkehtivaks aastal 1948. Inimõiguste üleüldine kehtimine ehk universaalsus on tagatud rahvusvahelise õigusega.
Inimõigused - üleüldised ja võõrandamatud õigused (näit. õigus elule, inimväärsele kohtlemisele, perekonnale ja eraelule, õigus olla vaba ja saada kohtulikku kaitset), mis peaksid olema igal inimesel.
Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mis kuulutati ÜRO poolt üldkehtivaks aastal 1948.Inimõiguste mõiste tuleneb lääneriikidest peale esimest maailmasõda.
Inimõigused – need on õigused, mis kuuluvad igale inimesele inimeseks olemise tõttu. Inimõigused on õiguste kogum, mis väärtustab inimest ja ühiskonda kui tervikut ning kehtib ülemaailmselt.
Inimõigused on leidnud rahvusvahelist tunnustust Inimõiguste Ülddeklaratsioonis, mille ÜRO kuulutas üldkehtivaks aastal 1948. Kodaniku õigused on määratud Eesti Vabariigi põhiseaduses.
Inimõigused on inimsuse väärtuste ning normide põhjal välja töötatud kokkulepped, mis sätestavad, kuidas inimesed ja valitsused peaksid neid väärtusi ja norme arvestades käituma.
Inimõigused on eelkõige moraalsed õigused, mis kehtivad sõltumata sellest, kas neid mõni riiklik institutsioon tunnustab või mitte – igal inimesel peavad olema teatud inimõigused.
Inimõigused on universaalsed, kuna puudutavad ühteviisi kõiki inimesi, sõltumata nende soost, vanusest, rahvusest, päritolust, staatusest ja usutunnistusest.
Inimõigused on inimese moraalsed sünnipärased õigused, mida temalt võõrandada ei saa. ja need on antud inimesele sellele, et ta kuulub liiki Homo Sapiens.
Inimõigused - õigus elule, vabadusele, inimväärsele kohtlemisele ja vabale eneseteostusele. Me tahame hoida rahu ning elada oma elukeskkonnas ja kodumaal.
Inimõigused on määratud ja kehtivad kõigile, kuna tegemist on moraalsete sünnipäraste õigustega. Need on õigused, mis kaitsevad inimest riigi vastu.
Inimõigused - Iga inimese moraalsed sünnipärased õigused -Õigused, mis kaitsevad inimest riigi eest -Inimõigused on tagatud rahvusvaheliste lepetega
Inimõigused on igale inimesele kuuluvad kaasasündinud põhiõigused, mis põhinevad inimväärikusel ja mida seetõttu peetakse võõrandamatuteks.
Inimõigused on iga inimese moraalsed sünnipärased õigused, mis on üldised ja kehtivad kõigi kohta, õigused, mis kaitsevad inimest riigi vastu.
Inimõigused on iga inimese sünnipärased õigused, mis ei sõltu tema rassis, soost, päritolust, sotsiaalsest staatusest ega usutunnistusest.
Inimõigused - kõik sünnivad vabadena, võrdsetena, igal inimesel on õigused ja vabadused, õigus elule, vabadusele, isikupuutumatusele.
Inimõigused on kaitstud Eesti Vabariigi põhiseadusega, kuna need on põhiõigused ning põhiõigused on põhiseaduslikud inimõigused.
Inimõigused on kõigi õigused kõigi vastu, kusjuures kohustatud pooleks on nii kõik inimesed, inimeste grupid kui ka riigid.
Inimõigused on dokumendis visandatud eesmärgilistena, peetakse temas kirjeldatud õigusi ikkagi riikidele kohustuslikeks.
Inimõigused on iga indiviidi sünnipärased õigused, mis ei sõltu tema rassist, soost ega usulistest tõekspidamistest.
Inimõigused on üldkehtivad ja kodanikuõigused kui inimõigused tagatakse siseriiklike õigusaktidega riigi kodanikele.
Inimõigused on kõigil inimestel, olenemata sellest kus nad parajasti viibivad või millist kodakondsust omavad;
Inimõigused on iga indiviidi sünnipärased õigused, mis ei sõltu tema rassist, soost ega usutunnistusest.
Inimõigused - õigused, mis on meie loomusega kaasa sündinud ja iilma milleta ei saa me inimestena elada.
Inimõigused on universaalsed ja ei ole otseselt sõltuvad mingist konstitutsioonist, vaid inimloomusest.
Inimõigused on väga keerulises seisus üle maailma, ükski organisatsioon ega riik ei tegele sellega.
Inimõigused - õigus elule, vabadusele, inimväärsele kohtlemisele ja vabale eneseteostusele.
Inimõigused on üldkehtivad, kodanikuõigused ja kohustused hõlmavad ainult riigi kodanikke.
Inimõigused on laiemad, tulenevad rahvusvahelistest õigustest ning neid tunnustatakse kogu
Inimõigused on väga keeruline valdkond, sest paikneb moraali, eetika, poliitika vahel.
Inimõigused on tänapäeva maailmas ainsaks narratiiviks, millega kritiseerida võimu.
Inimõigused on inimese ja avaliku (riigi)võimu vahelisi suhteid käsitlev valdkond.
Inimõigused - Üldised ja võõrandamatud õigused, mis peaksid olema igal inimesel.
Inimõigused on kõigil olemas, ilma et nende omandamiseks peaks midagi ette võtma.
Inimõigused on võõrandamatud, nagu deklareerib inimõiguste ülddeklaratsioon.
Inimõigused on universaalne väärtus, mida meil on moraalne kohustus tagada.
Inimõigused on trump, mida vaidluses osapooled püüavad alati ära kasutada.
Inimõigused on traditsiooniliselt olnud üksikisikute õigused riigi suhtes.
Inimõigused on tihti piiratud ja võimu hoitakse enda käes vägivallaga.
Inimõigused on universaalsed, kuna puudutavad ühtviisi kõiki inimesi.
Inimõigused on võõrandamatud ja neid ei saa kelleltki ära võtta.
Inimõigused - Põhilised, poliitilised, sots-maj, kultuurilised.
Inimõigused on sätestatud vastavasisulise ÜRO hartaga.
Inimõigused on inimese ja riigi võimu vahelised suhted.
Inimõigused on oma ideelt universaalsed, üldkehtivad.
Inimõigused on ajas muutuvad, arenevad ja teisenevad.
Inimõigused - kas lääne kultuuriruumi privileeg
Inimõigused on kirja pandud ÜRO deklaratsiooni.
Inimõigused on midagi, mis ei ole kirja pandud.
Inimõigused on kõigil inimestel võrdselt;
Inimõigused on kujunenud rahvusvaheliselt.
Inimõigused - iga inimese põhiõigused.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun