Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Infosüsteemi kontekstis on kasutusjuhtudeks infotöötegevused - pool- või täisautomaatselt tehtavad:  andmete registreerimine või lisamine või sisestamine  andmete otsimine (olemasolu kontroll)  andmete muutmine  andmete töötlemine Kasutatakse ka üldnimetust “haldamine” - n: tellimuse haldamine sisaldab kõiki tellimuse andmetega tehtavaid tegevusi.
Infosüsteemi mõiste - Tehnilises käsitluses mõistetakse infosüsteemi all omavahel seotud komponentide (riistvara, tarkvara, kommunikatsiooniseadmed ja andmeressursid) hulka, mis kogub (või võtab vastu), töötleb, salvestab ja levitab informatsiooni (täpsemalt andmeid) eesmärgiga toetada otsuste tegemist, ettevõttes koordineerimist ja kontrolli.
Infosüsteem on organisatsiooni arengukeskkond Majanduslik areng, konkurents ja muutused töökorralduses toovad organisatsiooni jaoks kaasa informatsiooni väärtuse kasvu Edukaks olemiseks ei piisa ainult informatsiooni omamisest, vajalik on tehnoloogia (ehk teadmised ja oskused) selle leidmiseks ja kaitsmiseks
Infosüsteemi audit on mitmekülgne ülevaade ja hinnang auditeeritava ettevõtte, asutuse või organisatsiooni automatiseeritud infosüsteemile või selle osadele, kaasa arvatud seostele automatiseerimata protsessidega ja organisatsioonilise struktuuriga.
Infosüsteemi kontekstis on kasutuslugudeks infotöötegevused - pool- või täisautomaatselt tehtavad: • andmete registreerimine või sisestamine • andmete muutmine • andmete vaatamine • andmete kustutamine • andmete arhiveerimine
Infosüsteem on otseselt seotud teiste äri- ja infotehnoloogiaprotsessidega. LÜHITUTVUSTUS IT INFRASTRUKTUURI ARENDAMISE 1.2 Süsteemiarendus (4) •Arendus peaks lähtuma eelkõige strateegilistest eesmärkidest.
Infosüsteem on standardi ISO 2382 määratluses informatsiooni andev ja jaotav infotöötlussüsteem koos juurdekuuluvate organisatsiooniliste ressurssidega, sealhulgas inim-, tehniliste ja rahaliste ressurssidega.
Infosüsteemi põhifunktsioonid on esitatud järgneva paketidiagrammina: Autorendi infosüsteemi põhifunktsioonideks on:  Saada ülevaade autodest  Saada ülevaade töötajatest  Saada ülevaade rendiparklast üldiselt
Infosüsteem – andmebaasid koos andmete salvestamiseks, korrastamiseks, säilitamiseks, töötlemiseks ja inimesele sobival viisil esitamiseks vajaliku tarkvaraga moodustavad infosüsteemi.
Infosüsteemi põhifunktsioonid on esitatud UML paketidiagrammina joonisel 1: Fototellimuse infosüsteem:  Fotograafide ja klientide arvestus  Fotode arvestus  Tellimuse, arvete, müügi arvestus
Infosüsteemid on ühendatud interneti abil ühtsesse võrku ning võrgu abil suhtlevad erinevad tarkvaramoodulid teineteisega, juhivad riistavara ning edastavad vajalikku
Infosüsteem on väga spetsiifiline, siis tuleb edaspidi arvestada sellega, et projekti tuleb kindlasti kaasata antud infosüsteemi arendamise kogemustega arendajaid.
Infosüsteemi põhifunktsioonid on esitatud järgneva paketidiagrammina: • Piletimüügi haldamine • Püsikliendi info haldamine • Filmide haldamine • Kinosaalide haldamine
Infosüsteem – andmeid töötlev, salvestav või edastav tehniline süsteem koos tema normaalseks talituseks vajalike vahendite, ressursside ja protsessidega.
Infosüsteem – infot andev ja jagav infotöötlussüsteem koos oma organisatsiooniliste ressurssidega (tehnoloogiad, inimesed, finantsid, protsessid).
Infosüsteemid on   organisatsiooni   igal   juhtimistasandil   edukriitilise  tähtsusega:   nende   olemasolu   ei   saa   ignoreerida.
Infosüsteemi põhifunktsioonid on esitatud järgneva paketidiagrammina: Firma infosüsteem: • Varuosade arvestus • Töötajate arvestus • Arvete arvestus
Infosüsteem on organisatsiooni liikmete omavaheline IT infrastruktuuril ja rakendussüsteemidel ning andmehoidlatel põhinev koostöövõrk
Infosüsteem on turvaline kui ettevõtte andmetele püstitatud nõuete täitmine on kindlustatud, need on võimalike ohtude eest kaitstud.
Infosüsteem on asutuse, ettevõtte, omavalitsuse, riigi, organisatsiooni jne teabe säilitamiseks ja töötlemiseks mõeldud süsteem.
Infosüsteem on arvutite ühisus, mis on mõeldud info kogumise, säilitamise, vahetuse ning töötluse ülesannete lahendamiseks.
Infosüsteemi kontekstis tähendab see infosüsteemi muudatuste juhtimist projekti(de)ga infosüsteemi soovitud arhitektuuri elluviimiseks.
Infosüsteem on mingi informatsiooni, selle töötlemist käsitlevate reeglite ja vajalike vahendite kompleks.
Infosüsteem on komponentide kogum mis kogub infot, loob-tekitab infot, töötleb ja saadab laiali.
Infosüsteemide rajamisel on oluline panna paika info struktuur ja strateegia, kuidas infot juhtima hakatakse.
Infosüsteemid on inimese väljamõeldud ning nende areng sõltub inimesest, ise nad ei arene.
Infosüsteem - organisatsiooni teabe säilitamiseks ja töötlemiseks mõeldud süsteem.
Infosüsteem on teatav andmete süstemaatilise töötlemise ja säilitamise viis.
Infosüsteemi kontekstis on eelkõige tähelepanu all protsesside automatiseerimine.
Infosüsteem on aga pidev protsess ja sealt on üldinformatsioon.
Infosüsteem on info liikumist käsitlevate reeglite kogumik.
Infosüsteemid on ülimalt haavatavad rünnakute vastu.
Infosüsteemidel on väga oluline roll logistikas.
Infosüsteem - info haldamise süsteem



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun