Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Infoühiskond – arenenud postindustriaalne ühiskond, mida iseloomustab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) laialdane kasutamine majanduses, valitsemises ning igapäevaelus; kujunes maailma arenenud piirkondades 20. sajandi viimasel veerandil.
Infoühiskond – ühiskond, kus kasutatakse laialdaselt infotehnoloogiat majanduses, valitsmises ja igapäevaelus POSTINDUSTRIAALNE ÜHISKOND ehk TEENINDUSÜHISKOND – ühiskond, kus kasutatakse massiliselt kõrgtehnoloogiat, hõivatute ülekaal teenindussektoris ÜHISKONNA STRUKTUURI MOODUSTAVAD KOLM PEAMIST SEKTORIT: Esimene ehk avalik sektor – riigi ja omavalitsusasutused.
Infoühiskond – Arenenud postindustriaalne ühiskond, mida iseloomustab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia laialdane kasutamine majanduses, valitsemises ning igapäevaelus. See sisaldab endas eelkõige infotöötlust ja infovoogude juhtimist ning teadusuuringuid.

Infoühiskond – ühiskonnakorraldus, milles informatsioon on majandustegevuse peamine alus. Infoühiskonna valdav majandussektor on teenused ning eelkõige info kogumise, töötlemise ja esitamisega seotud teenused ja tootmine – nn uus majandus.
Infoühiskond - MIS SEE ON?.............................................................................3 MIS MUUTUB INFOÜHISKONNAS?................................................................................3 INFOTEHNOLOOGIA EESTIS.
Infoühiskond - ühiskond, kus valdav osa inimesi on hõivatud teenindussektoris ning tegeleb eelkõige informatsiooni kogumise, töötlemise ja esitamisega seotud teenuste pakkumine ja tootmine. Informatsioon on majandustegevuse aluseks.

Infoühiskond – mõiste, mida kasutatakse laialdaselt kaasaegse ühiskonna kirjeldamiseks, lähtudes seisukohast, et informatsioon kujutab endast selle peamist liikumapanevat jõudu või tootlike jõudude allikat.
Infoühiskond – ühiskond millesse Põhja riikides on hakanud üle minema 1970.a,domineerib postindustriaalne tootmisviis ja järjest suurem osa ühiskonna liimetest töötab kvarternaarses sektoris.
Infoühiskond – ühiskond, kus valdav osa inimesi on hõivatud teenindavas sektoris ning tegeleb eelkõige informatsiooni kogumise, töötlemise ja esitamisega seotud teenuste pakkumine ja tootmine.

Infoühiskond - Info kättesaadavuse & tähtsuse kasv, Kommunikatsioonivahendite areng(satelliit- ja kaabeltelevisioon, moobiiltelefonid, Internet). Ettevõtete tegelemine innovatsiooniga.
Infoühiskond - 21. sajandil ei määrata inimese edukust enam maj. seisundi järgi vaid selle järgi, kuivõrd kättesaadav on tema jaoks info otsuste tegemisel.
Infoühiskond e. postindustriaal- kõrgtehnoloogia, kõik see tegevus mis on seotud informatsiooni levitamise ja töötlemisega, infotehnoloogia ehitamisega.

Infoühiskond – ühiskonnas hakkamasaamisel on oluline info ja teadmiste kättesaadavus, samuti on oluline end pidevalt täiendada – elukestev õpe.
Infoühiskond on ühiskond, kus info kogumine, töötlemine ja kasutamine on saanud peamiseks edu aluseks nii majanduses kui muudel elualadel.
Infoühiskond on koondmõiste rõhutamaks info ja infokäitluse mahtude ja tähtsuse suhtelist suurenemist tänapäeva ühiskonnas.

Infoühiskond – ühiskond, kus kasutatakse laialdaselt infotehnoloogiat majanduses, valitsuses ja igapäevaelus.
Infoühiskond on informatsiooni tähtsustav ja seda kõigis eluvaldkondades maksimaalselt kasutatav ühiskond.
Infoühiskond – IKT laialdane kasutamine majanduses, valitsemises ja igapäevaelus, 20. saj viimane veerand

Infoühiskond – ühiskond, mille liikmed on enamasti hõivatud teenindavates majandusharudes
Infoühiskond - ühiskonnakorraldus, milles informatsioon on majandustegevuse peamine alus.
Infoühiskond on tekkinud arvutite hea kättesaadavuse ning interneti kiire leviku tõttu.

Infoühiskond – kaasaegne rahvastiku taastootmine, sündimus madal, suremus madal.
Infoühiskond – peamine on mitteaineliste hüvede tootmine: IT suur osatähtsus.
Infoühiskond - arenenud postindustriaalne ühiskond, mida iseloomustab info- ja

Infoühiskond – oluline on suutlikult info hankimine ja selle töötlemine.
Infoühiskond – suutlikkus hankida ja töödelda informatsiooni.
Infoühiskond on toonud kaasa ka uue mõiste tekke infosõda.

Infoühiskond - tänapäeva Eesti (e-pank, e-kool jne)
Infoühiskond on kaasa toonud ka oma varjupoole.

Infoühiskond on olemas heaoluriigi tunnused.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun