Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Indikaatorid on arvulised, ajalised või kvaliteeti iseloomustavad näitajad, Projekti kavandamine mis kirjeldavad eesmärke, väljundeid, tegevusi ja sisendeid konkreetsetes ja mõõdetavates Saavutamise indikaatorid terminites. • Indikaatorid kirjeldavad projekti Indikaatorid peavad olema realistlikud ja eesmärke konkreetsetes ja tõestatavad. Nende alusel teostatakse projekti mõõdetavates terminites monitooringut ja hindamist.
Indikaator - Vajalikud et määrata tiitrimise lõpp-punkti;Indikaatoriga peab toimuma märgatav muutus (värvuse muutus);Lõpp-punktis on piisavalt palju indikaatorit muutnud vormi; Analüüt + titrant → ekvivalent punkt ; Indikaator + titrant → reageerinud indikaator Värvus 1 Värvus 2 Viimane aste ei tähenda et kogu indikaator on reageerinud, vajalik ainult mõni %, et näha värvi
Indikaatordiagrammil on väljalasketakt vahemikus 4.0. Nii otto- kui diiselmootoritüübile on iseloomulik, et kolb liigub ainult töötsükli ühe osa, töötakti kestel gaaside rõhu toimel, pannes kepsu vahendusel väntvõlli pöörlema. Ülejäänud, ettevalmistustaktide (väljalaske, sisselaske ja surve) ajal liigub kolb töötakti vältel hoorattasse salvestatud energia arvel.
Indikaatorlaigud uv - lambi all nähtavaks tumedate aladena üldisel fluorestseeruval taustal (plaadil). Teatud ained muutuvad kromatogrammil tumedate laikudena nähtavaks joodikambris ilmutamisel. Ideaaljuhul on kõik segu komponendid ruumiliselt lahutatud ja paiknevad kromatogrammil selgepiiriliste väikeste laikudena.
Indikaatoriteks on pikad habesamblikud vanades okasmetsades (nende puudumine ei pruugi alati tähendada saastunud õhku!). Tolmu, samuti rohke lämmastiku indikaatoriteks onseinakorp (erekollane samblik) – näiteks (endiste!) kruusateede lähedal, suurte lautade ümbruses, linnukolooniate lähistel.
Indikaatornäitajad - keskmine indikaatorrõhk - mootori indikaatorvõimsus - mootori indikaatorkasutegur 2. Efektiivnäitajad - keskmine efektiivrõhk - mootori efektiivvõimsus - mootori efektiivkasutegur 3. Kütusekulu - kütuse tunnikulu - kütuse indikaatorerikulu - kütuse efektiiverikulu.
Indikaatorotsustuseks nimetatakse seda otsustust, mille tõeväärtus on ülesande tingimustes antud ja millest tuleb lähtuda kõikide teiste otsustuste tõeväärtuse leidmisel. Indikaatorotsustuseks võetakse üks neljast otsustuse vormist, tavaliselt on selleks osaline otsustus.
Indikaatortöö tunnis ehk silindri indikaatorvõimsus: Ni = piVs /3600 (kJ/h) , siit Vs = 3600 Ni / pi siis ( kJ / efekt .kWh ) η i = Li/Qk = 3600 Ni /Bh Qa , kus 3600 Ni gaaside indikaatortöö, mis on ekvivalentne Bh Q a g eQa indikaatortööks kulutatud soojusega.
Indikaatori mõõtevahemik – esimesed 10 skaalajaotist osuti teise pöörde algusest on indikaatori kõige täpsem koht, sest seda kontrollitakse alati (lubatud mõõtemääramatus seal ei ületa ±0,008 mm). Seepärast seadsin indikaator nulli just sellele vahemikule.
Indikaatoriks on eristumistase uriinis, mis normaalselt on 30-50 μg/päevas. Ei ole toiduainetes vabalt, vaid seotult valkudega Kõige rikkalikumalt leidub vasikamaksas (80 μg/100g) Stabiilsus, lagunemine Üsna stabiilne Kaod on 10-15%
Indikaatoriks on riboflaviini kogus uriinis: • 80 μg riboflaviini/g kreatiniini kohta on normaalne, • 27-79 μg/g on madal ja • < 27 μg/g näitab tugevalt vitamiini-vaest toitu Kõige tähtsamad allikad on piim ja piimatooted.
Indikaatori dekoodril on reeglina 4 sisendit ning 7 väljundit, kümnenumbrilisel aga 4 sisendit ja 10 väljundit. Üldjuhul on dekoodril nii mitu sisendit n, kui mitu kohta on sisendisse antaval kahendarvul.
Indikaator –  aine, mis muudab hapes ja aluses värvust ( indikaatorite nimetused ja värvuste muutumine) neutralisatsioonireaktsioon – happe ja aluse vaheline reaktioon.
Indikaatorid on arvulised, ajalised või kvaliteeti iseloomustavad näitajad, mis muudavad üldise ja otsesed eesmärgid, väljundid, tegevused ja (sisendid) objektiivselt mõõdetavaks.
Indikaatorid – ained, mis muudavad värvust hapete või aluste toimel Soola hüdrolüüs - soola reaktsioon veega, mille tulemusena võib tekkida kas aluseline või happeline keskkond.
Indikaatorid - universaalindikaatorpaber, fenoolftaleiin (ff), metüülpunane (mp). Tahked soolad Al2(SO4)3, NaCl, Na2CO3, Na2SO3 NH4Cl, CH3COONa, CH3COONH4 ning tsingigraanulid.
Indikaator - mikroob ongi püsisoojaste loomade soolestiku alaline elanik Escherichia coli (soolekepike). E. coli säilitab ka väljaspool soolestikku mõnda aega eluvõime.
Indikaatorpaber - Pole eriti täpne, mugav kasutada; Immutatakse indikaatorainete seguga Ioonselektiivsed elektroodid (klaaselektrood)- ühendatakse nn. pH- meetriga
Indikaatorlülitus – ergutusmähiseid toidetakse ühest ja samast vahelduvvooluvõrgust; sünkroniseerimismähised on omavahel ühendatud ühenimeliste kontaktidega.
Indikaatorelektrood - analüüdi kontsentratsiooni määrav elektrood; võrdluselektrood- proovi kontsentartsioonist sõltumatut potentsiaali omav elektrood.
Indikaator on keemiline aine, millega määratakse kindlaks lahuse pH. Indikaator saatudes lahusesse, sõltuvalt lahuse pH-lt, muudab oma värvust.
Indikaator on just verbi ühilduv isikulõpp, nii nagu substantiivi grammatilise soo kõige selgem osutaja on soos ühilduv substantiivi laiend.
Indikaator - liikide esinemine ja elujõulisus peegelduvad keskkonna (vee, mulla, õhu, Click to edit Master text styles lähtekivimi) omadusi.
Indikaatorlampide ühendamiseks on emaplaadil olemas spetsiaalne nõelte kogumik mis ongi mõeldud arvuti korpuse esipaneeli lampide ja lülitite ühendamiseks.
Indikaatorid – koostatud kaitstavate väärtuste kaart ja võrdlev ülevaade, maavalla koja tingimused usuvabaduse tagamise osas.
Indikaator - aine, mille värvus oleneb lahuse happelisusest (vesinikioonide sisaldusest); kasutatakse lahuse pH määramisek.
Indikaator - lisatakse analüüsitavale lahusele,et näha muutusi silmaga,see on tiitrimise lõpppunkti väärtuse leidmiseks.
Indikaatori reaktsioon on pöörduv Tüüpiline üldine redoksindikaator muudab värvi kui titrant põhjustab süsteemi redokspotentsiaali
Indikaatortaim - > vähetoitelistes veekogudes • selge puhas vesi • Eestis 10-15 veekogus • leidub vähestes paikades
Indikaatoriteks nimetatakse reaktiive, mis muudavad oma värvust olenevalt H ja OH ioonide suhtelisest kontsentratsioonist.
Indikaatorid – ained, mille värvus sõltub keskkonna reaktsioonist (happeline, aluseline või nerutraalne keskkond).
Indikaatorelektrood - on alati analüüsitavas lahuses, tema potentsiaal on Ei, mis sõltub analüüsitava aine aktiivsusest;
Indikaator on lõpetanud vilkumise, siis lülita välja “ONLINE”-režiim. Seejärel vajuta klahvile “FEED”.
Indikaator - aine, mis muudab värvust lahusele happe või aluse lisamisel(värvus sõltub lahuse pH väärtusest).
Indikaatortaim – on taim, mille kasvukoht, keemiline koostis ja välisilme viitavad mingeile pinnase eriomadustele.
Indikaator on tarbijahinnaindeks THI, mis iseloomustab tarbekaupade ja tasuliste teenuste hindade muutust.
Indikaator – aine, mis muudab värvust vastavalt keskkonna pH-le (aluseline, happeline, neutraalne)
Indikaatortaimed on kohastunud kindlale pH-le. Näiteks rabas kasvab huulhein, seega on keskkond happeline.
Indikaator on uriiniga kokku puutudes laialivalguv tindijoon, mis ulatub mähkme esiosast tagaosale.
Indikaator - ja võrdluselektroodi vaheline potentsiaali muutus sõltub lisatud titrandi ruumalast
Indikaatorid on ühelt poolt realistlikud, teiselt poolt aga piisavad, et lahendada lähteprobleemi.
Indikaatorid – argumendi välised sõnalised tunnused, mis võivad viidata argumendi olemasolule.
Indikaator on mingi nähtuse olemasolu näitaja, vahend mingi suuruse ligikaudseks mõõtmiseks.
Indikaator - aine, millega määratakse, mis ainega on tegu (lakmus - muutub happest punaseks ).
Indikaator on aine mille värvus sõltub selle lahuse pH väärtusest millesse ta on lisatud.
Indikaator - mikroob, mille järgi hinnatakse vee fekaalset reostust - Kõige enam kasutatav
Indikaatorid – nõrgad orgaanilised happed või alused, mille molekulid ja ioonid on erineva
Indikaator - nim. Aineid,mis muudavad oma värvi happelises või alustelises keskkonnas.
Indikaatorid - kaks märgipositsiooni mis iseloomustavad esitatavate andmete omadusi või
Indikaatoriks on glutamaat oksaalatsetaat transaminaasi aktiivsus punastes verelibledes.
Indikaator - Indikaator on keemiline aine, millega määratakse kindlaks lahuse pH.
Indikaatorid on orgaanilised ühendid mis moodustavad värvilisi kelaate metallidega.
Indikaatorliik – bioloogiline liik, mis on tundlik keskkonnategurite muutuste suhtes.
Indikaatorid on üle OECD keskmise, mis annab koondina 5. koha hariduse kategoorias.
Indikaatori pöördeala – pH vahemik, milles toimub märgatav indikaatori lahuse värvuse
Indikaatorid on kergesti mõõdetavad, siis on administreerimine kergem.
Indikaatorid on ained, mis muudavad sõltuvalt keskkonnast oma värvust.
Indikaator – aine, mis muudab oma värvust happe või aluse toimel.
Indikaatorid on ained, mis muudavad värvust hapete või aluste toimel.
Indikaatorid on ühendid, mille värvus sõltub lahuse happelisusest.
Indikaatorid - tulukesed, näitavad töörežiimi sisselülitamist.
Indikaatoriks on see, kui nõustaja teeb rohkem tööd kui klient.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Indikaator – värvaine lahus, mille värvus muutub vastavalt keskkonna pH-le (metüüloranž, lakmus jt). 14. Mis on aine olek? Millest aine oleku muutus sõltub? • Agregaatolek e olek on aine vorm, mille määrab tema molekulide soojusliikumise iseloom.
Indikaatorvõimsus on võrdeline silindri diameetri ruuduga (D 2),
Indikaator – st mõõtmisvahend, millele tekib näit.
Indikaatorid on kõige olulisemad eesmärkide seadmisel.
Indikaatorid - näitavad tööreziimi sisselülitamist.
Indikaatorlambid või – seadmed näitaksid pinge taastumist.
Indikaatorpaberit on nõrgalt aluseline, neutraalne.
Indikaatorid — metallokroomsed indikaatorid.
Indikaatorvõimsuse ehk pumba sisemise võimsuse.
Indikaator – I2-lahus on pruunikas.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Indikaatorliik on kitsalt spetsialiseerunud liik, osutades oma olemasoluga elutingimuste järjepidevusele ja metsa teatud väärtustele.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun