Impressionism on 19.sajandi lõpu (70.-ndate) vool, mis sai alguse Prantsuse maalikunstist (Impressioon „Tõusev päike“ Monet). Monetil oli ka mõttekaaslasi (Renoir, Manet jne). Mõte oli see, et väljuks kuivast ja umbsest ateljeest loodusesse, kus joonistaks muljet (puuduvad selged piirjooned, hajus, sabruline, varjud, valguse muutumine). Kirjanduses on impressionism sümbolism.
Impressionism on 19.sajandi lõpu (70.-ndate) vool, mis sai alguse Prantsuse maalikunstist (Impressioon „Tõusev päike“ Monet). Monetil oli ka mõttekaaslasi (Renoir, Manet jne). Muusikas oli impressionism 19.sajandi viimasel lõpuveerandilkeskendub hetkelisele nautimisele, orkestrimuusika tähtsal kohal, detailid, nüansid.
Impressionism – grupeerusid Courbet juures, 1874 I näitus Nadari ateljees, Claude Monet „Tõusev päike“. uus süžee, kaob vahe valmis ja pooliku töö vahel, maasikumaal, natüürmort, pole psühholoogilist sügavust, vormide ähmasus, ruumilisuse vähenemine, juhuslik kompositsioon, meeldib maalida varje
Impressionism – Prantsusmaa, 19. Saj lõpp. Orkestri kõlavärvide peened nüansid ( vaba vormi käsitlemine ) Maailma heliloojad: Claude Debussy – esimene impressionistlik teos „Fauni pärastlõuna“ Eesti: Mart Saar klaverilooming
Impressionism - sai alguse 1860 -70-ndatel aastatel prantsuse maalikunstis, hiljem kirjanduses, vahendati tegelaste mõtte- ja tundemaailma varjundeid, seostasid nende hingeelu miljööga. Püüti hetke muljete kaudu jõuda nähtuste olemuseni.
Impressionism on 19 saj II pooles tekkinud akadeemilise kunstisuunale vastanduv liikumine, mille liikmed said eeskuju DELACROIX puhastest värvidest, realistide looduses maalimisest ja fotograafia ootamatutest kaadritest, kompositsioonidest.
Impressionism – • Tekkis Prantsusmaal • Tähtis meeleolu loomine • C. Debussy on impressionismi aluse panija muusikas • Puuduvad teravad viisi käigud ja soe pehme harmoonia • C. Debussy, M. Ravel; • Maurice Ravel „Boolero”
Impressionismiga on seostatud suure skulptori AUGUSTE RODIN`i [o`güst ränuaar] (1840-1917) loomingut. Rodini skulptuuridel on maaliline üldilme ja varjundirohke pinnatöötlus, ertit pronksist teostes. Peale pronksi kasutas ta ka marmorit.
Impressionism - Psühholoogiline kujutamislaad:hele,rõõmus,optimistlik. realism/kriitiline realism-kunstivool, mis kujutab inimesi nii nagu nad on. Nimeta mõni autor nii Eestis kui välismaal, kes neid voole on esindanud.
Impressionismiks nimetatakse ka selle stiili hilisemaid jäljendusi Uusromantism, ka neoromantism, on kunstivool ja ideoloogia, mis taaselustab ning arendab romantismi põhimõtteid, eitab naturalismi ja realismi.
Impressionism – (mulje) – kirjanduses ei olnud oluline sisu, vaid mulje, mille teos lõi. Autor kirjeldas värve, lõhnu, emotsioone jms, mille varjus sisu oli vähetähtis, vahel hoopis
Impressionism – 1870. aastatel Prantsusmaal tekkinud kunstivool, mis asetas pearõhu kunstniku vahetu mulje, hete edasiandmisele ning tegeles eelkõige valgus- ja värviprobleemidega.
Impressionism 1873 - 1886 * anti edasi hetkemeeleolu * palju heledaid ja intensiivseid toone * elurõõmsad ja päikeseküllased tööd * puuduvad piirjooned (kindel kontuur)
Impressionism on 19.sajandi kunstistiil, mis sai alguse 1860ndatel Prantsuse maalikunstis, kunstinäitusi korraldama hakanud Pariisi kunstnike vabast ühendusest.
Impressionismile iseloomulik on komataolised pintsli tõmbed, heledad värvid, avatud kompositsioon, rõguasetus valgusele ja selle muutmisele, igapäevased teemad.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.