Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Add link
Impressionism on 19.sajandi lõpu (70.-ndate) vool, mis sai alguse Prantsuse maalikunstist (Impressioon „Tõusev päike“ Monet). Monetil oli ka mõttekaaslasi (Renoir, Manet jne). Mõte oli see, et väljuks kuivast ja umbsest ateljeest loodusesse, kus joonistaks muljet (puuduvad selged piirjooned, hajus, sabruline, varjud, valguse muutumine). Kirjanduses on impressionism sümbolism.
Impressionism on 19.sajandi lõpu (70.-ndate) vool, mis sai alguse Prantsuse maalikunstist (Impressioon „Tõusev päike“ Monet). Monetil oli ka mõttekaaslasi (Renoir, Manet jne). Muusikas oli impressionism 19.sajandi viimasel lõpuveerandilkeskendub hetkelisele nautimisele, orkestrimuusika tähtsal kohal, detailid, nüansid.
Impressionism – grupeerusid Courbet juures, 1874 I näitus Nadari ateljees, Claude Monet „Tõusev päike“. uus süžee, kaob vahe valmis ja pooliku töö vahel, maasikumaal, natüürmort, pole psühholoogilist sügavust, vormide ähmasus, ruumilisuse vähenemine, juhuslik kompositsioon, meeldib maalida varje

Impressionism –  Prantsusmaa, 19. Saj lõpp. Orkestri kõlavärvide peened nüansid ( vaba vormi käsitlemine ) Maailma heliloojad: Claude Debussy – esimene impressionistlik teos „Fauni pärastlõuna“ Eesti: Mart Saar ­ klaverilooming
Impressionism - sai alguse 1860 -70-ndatel aastatel prantsuse maalikunstis, hiljem kirjanduses, vahendati tegelaste mõtte- ja tundemaailma varjundeid, seostasid nende hingeelu miljööga. Püüti hetke muljete kaudu jõuda nähtuste olemuseni.
Impressionism on 19 saj II pooles tekkinud akadeemilise kunstisuunale vastanduv liikumine, mille liikmed said eeskuju DELACROIX puhastest värvidest, realistide looduses maalimisest ja fotograafia ootamatutest kaadritest, kompositsioonidest.

Impressionism – • Tekkis Prantsusmaal • Tähtis meeleolu loomine • C. Debussy on impressionismi aluse panija muusikas • Puuduvad teravad viisi käigud ja soe pehme harmoonia • C. Debussy, M. Ravel; • Maurice Ravel „Boolero”
Impressionismiga on seostatud suure skulptori AUGUSTE RODIN`i [o`güst ränuaar] (1840-1917) loomingut. Rodini skulptuuridel on maaliline üldilme ja varjundirohke pinnatöötlus, ertit pronksist teostes. Peale pronksi kasutas ta ka marmorit.

Impressionism - Psühholoogiline kujutamislaad:hele,rõõmus,optimistlik. realism/kriitiline realism-kunstivool, mis kujutab inimesi nii nagu nad on. Nimeta mõni autor nii Eestis kui välismaal, kes neid voole on esindanud.
Impressionismiks nimetatakse ka selle stiili hilisemaid jäljendusi Uusromantism, ka neoromantism, on kunstivool ja ideoloogia, mis taaselustab ning arendab romantismi põhimõtteid, eitab naturalismi ja realismi.
Impressionism – (mulje) – kirjanduses ei olnud oluline sisu, vaid mulje, mille teos lõi. Autor kirjeldas värve, lõhnu, emotsioone jms, mille varjus sisu oli vähetähtis, vahel hoopis

Impressionism – 1870. aastatel Prantsusmaal tekkinud kunstivool, mis asetas pearõhu kunstniku vahetu mulje, hete edasiandmisele ning tegeles eelkõige valgus- ja värviprobleemidega.
Impressionism - vahelduvate meeleolude ja muljete avaldamine,detailsus, värvi-ja valgusvarjundid, lüüriline alatoon,alati subjektiivne,tegelease hingeelu seostatakse miljööga.
Impressionism - hetke meeleoludest tekkinud tunded, sai laguse maalikunstist,peen hingeelu kirjeldamine, kirjuanduses eelistati lühi zhanri, värvi-ja meeleolu küllus.

Impressionism 1873 - 1886 * anti edasi hetkemeeleolu * palju heledaid ja intensiivseid toone * elurõõmsad ja päikeseküllased tööd * puuduvad piirjooned (kindel kontuur)
Impressionism on 19.sajandi kunstistiil, mis sai alguse 1860ndatel Prantsuse maalikunstis, kunstinäitusi korraldama hakanud Pariisi kunstnike vabast ühendusest.
Impressionism on 19. sajandi maalikunsti vool, mis sai alguse 1860. aastatel oma kunstinäitusi korraldama hakanud Pariisi kunstnike vabast ühendusest.

Impressionism – kunstivool, mis püüdis jäädvustada põgusaid, looja eripärast, vaatenurgast ja hetkemeeleolust sõltuvaid muljeid ja meeleolusid
Impressionismile iseloomulik on komataolised pintsli tõmbed, heledad värvid, avatud kompositsioon, rõguasetus valgusele ja selle muutmisele, igapäevased teemad.
Impressionism – tekkis 20.saj.alguses. Teoses vahelduvad meeleolud,edasi antakse täpseid detaile,värvi-ja valgusvarjundeid,avaldatakse muljeid.

Impressionism - Kirjandus-ja kunstivool, mis sai alguse 1860. aastatel Prantsuse maalikunstis (Monet,Degas, Renoir, Rodin). Muljete avaldamine.
Impressionismi eelkäija – valgusemäng, värvid NAGU visatud pildile, kasut ka spaatlit e. maalrinuga *John Constable –maastikumaalid, pehmed toonid
Impressionism on 19. Sajandi lõpu poole välja kujunenud kunst . See arenes välja Prantsusmaal ja koguaeg uuendati ja kasutati uusi värve.

Impressionism – 1860. – 70. ndail Pr maalikunstis tekkinud vool, mis asetas rõhu põgusate muljete, hetkemeeleolude jäädvustamisele.
Impressionism – muljetamine: 1870-1890.Kunstivool, mille kvantitatiivne osatähtsus on väike, kuid suure mõjuga hilisemale kunstile.
Impressionism - tähelepanu pööratakse kirjaniku, kunstniku hetkemeeleoludele, tundmustele, muljetele ning nende jäädvustamisele.

Impressionism ehk mulje sai alguse prantsuse maalikunstist 1860-1870. Olemus: hetkemeeleoludest tekkinud muljed, meeleoluvarjundid.
Impressionism on kunstistiil, mis saab alguse 19 sajandi lõpus Prantsusmaal ning see kajastab kunstniku muljet mingist hetkest.
Impressionism - muljete muusika, keskendus hetkel ilu nautimisele, selgeviisiline vorm asendus kooskõlade vabavoolavusega.

Impressionism - tegeleb kõlamaalingutega, otsib uusi harmooniaid, annab edasi muljeid, väldib suuri kontraste(C. Debussy)
Impressionism - puhtad värvid Neoimpressionism - värvi teooria Foove ühendas huvi värvi väljenduslikkuse vastu.
Impressionism – 1860.–1870. aastatel Prantsusmaal tekkinud kunstimeetod, mida kasutati hiljem ka kirjanduses.

Impressionism - Prantsusmaa 19.saj lõpul. Vorm ei olnud muusikas korrapärane, olid viisilõigud ja lõpul.
Impressionism - Impressionismi mõiste pärineb maalikunstist, Monet’ilt. Impressionism tähendab muljet.
Impressionism on tegelikult naturalism kirjanduses. Mõlemad keskenduvad detailide täpsele kujutamisele.

Impressionism tähendab hingeliste tunnete edasiandmist ja selle vastandiks on ekspressionism.
Impressionism - 1860 Prantsusmaal tekkinud kunstimeetod, mida kasutati ka kirjanduses.
Impressionism - kirjandusvool, mis paneb rõhku muljetele, välismaailma kujutamisele.

Impressionism - olulised muljed, meeleolud,värvid.Ridala, M.Under,H.Visnapuu.
Impressionism - kunsti-ja kirjandusvool, mis sai alguse 19saj. teisel poolel.
Impressionismil on ette tulnud kokkupuutepunkte isegi koomilisuse valdkonnaga.

Impressionism on suund muusikas, mis sai alguse Claude Debussy loomingust.
Impressionism on prantsuse maalikunstis 1860.-70. Aastatel tekkinud vool.
Impressionism e. muljetekunst  Impressionism tähendab pr.k. muljet.

Impressionism on mõjutanud A. Laikmaad, A. Vardi, ja Adamson- Ericut.
Impressionism - maaliti muljeid, mööduvaid hetki, valgust, õhku.

Impressionismiks nimetatakse ka selle stiili hilisemaid jäljendusi.
Impressionismi mõiste on kasutusel ka kunsti ja kirjanduse valdkonnas.

Impressionism on lüürilise alatooniga subjektiivne kunst.
Impressionism on passiivne nähtava maailma väljendamine.

Impressionism - Prantsusmaa 19.saj Strauss, Gustav Mahler.
Impressionism - Pr. Keelsest sõnast impression e. Mulje.
Impressionism on väga palju mõjutanud Eesti kunstielu.

Impressionism – kujutavast kunstist välja kasvanud.
Impressionism - Muusikas tekkis sajandivahetusel.

Impressionism on esmajoones valguse ja õhu maal.
Impressionism - paralleelne nähtus sümbolismiga
Impressionism on passiivse ümbrusega kujutamine.

Impressionism on murranguline aeg kunstiajaloos.
Impressionism - ühe ajastu lõpp, teise algus.
Impressionism – XIX saj lõpp -XX saj algus.

Impressionism – tekkis 19. sajandi lõpus.

Impressionism on Taanile üldse omane olnud.
Impressionism on nii siis muljete maalimine.

Impressionism - Hetkemuljele tuginev kunst.
Impressionism – 19.saj. maalikunsti vool.
Impressionism - 19. saj. Lõpp prantsusmaa.

Impressionism on realismi ekstreemne vorm.
Impressionism on kui realismi edasiareng.

Impressionism - Tuglas, Gustav Suits.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun