Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Ii pool – Praha kevad ehk Tšehhoslovakkia (kaardil 2A, 1968). 1960ndate lõpus algas demokratiseerumisprotsess, mille eesotsas oli Dubcek, kes oli küll kommunist, aga hakkas rääkima sellest, et tuleks rajada inimnäoline sotsialism (sõnavabadus, tsensuuri vähendamine, mitmeparteisüsteem, lahkuda VLOst). NSVL ei olnud jällegi rahul, sest oleks mõjusfääri kaotanud. Viis oma väed Tšehhoslovakiasse ja igasugune püüdlemine demokraatia poole tallati maha.
Ii pool – 19.saj. I pool • Jäljendati antiikkunsti • Palju loodi praktilise otstarbeta ehitisi (auväravad, võidukaared jms) • Ehitised sümmeetrilised, fassaadi keskosa meenutas kreeka templi otsakülge • Sambad, nt Brandenburgi väravad, Tartu Ülikool, Ühispanga maja Kuressaares, mõisad • Kolmnurk viil sammaste kohal • Maalikunstis ja skulptuuridel kangelaslikud stseenid antiikajast • Veel näiteid: Valge Maja Washingtonis, Kuressaare vanalinn
Ii pool - 17 saj algus). Selle lõpetas sõdade periood, mille tagajärjel oläks tänapäeva Eesti ala Rootsi kungriigi kooseisu( 1558- 1629[sõdade periood]) • Rootsi aeg(17 saj) Selle perioodi lõp põhjasõda( 1700-1721), mille tagajärjel liivimaa läks Vene keisririigi koosseisu.

Ii pool – Korea sõda (kaardil 4; 1950-53). Sõja osapoolteks Põhja-Korea ja Lõuna-Korea. Pärast II maailmasõja lõppu kehtestati Põhja-Koreas kommunistlik kord (vabastati Jaapani võimu alt) ning Lõuna-Koreas tulid võimule kommunistide vastased – Vabariik.
Ii pool - 19. saj I kiriku võim (NB! Suur haritud kõrdkodanlus, mitmehäälsus sümfooniaorkestri koosseis, sonaadivorm; rondo ja Wolfgang Amadeus Mozart veerand) Prantsuse revolutsioon), kes pidas üleval väga populaarseks variatsioon.
Ii poolel – Eestimaal kujunesid välja 3 suurt laevaehitussadamat : Häädemeeste Pärnu lähedal, Käsmu Põhja-Eestis ja kogu Saaremaa rannik Sõrve poolsaarest Kihelkonnani.

Ii pool - saj: perpentikulaarne Madalmaad: sageli käsitletakse prantsuse kultuuri osana, suurejoonelised profaal ehitised: Bryche ja Brüsseli raekojad.
Ii pool – Ungari kriis (kaardil 2, 1956). Sõja osapooled Ungari ja NSVL (+VLO). Ungari oli NSVLi mõjualune maa ja pidi astuma VLOsse.
Ii poolel on rahva ajaloolises mälus pigem positiivne periood, ka vb sellepärast, et tuli nõukogude võim, siis sellele eelnev oli hea.

Ii pool - 19.saj. I veerand 2. Mis on iseloomulik klassitsismiajastu muusikale?  Ilmalik muusika oli kiriklikust tähtsamal kohal.
Ii pool – Berliini III kriis ehk Berliini müür (kaardil 3, 1961). Berliin oli jagatud – Ida- Saksamaa ja lääneriikide vahel.
Ii pool - 15.saj.) on keeruka psühholoogiaga, ta sai kogu keskaja avaldusvormiks, lähtudes tolle aja inimese arusaamadest.

Ii pool – 19 saj. I veerand 5) romantism 19. saj. 6) stiilide paljusus 20. saj. – tänapäev.
Ii pool – kliima niiskemaks ja kuna oli ka soe, siis madalad järved hakkasid soostuma.
Ii pool – 20.saj. I *bluus *C.Debussy *I maailmasõda pool.

Ii pool – 16. saj. I pool), või lepingutega laienemine.
Ii pool – 15. saj) Erinevates maades erineva kestusega.
Ii pool – 19. saj. 19. saj. I veerand Kirikukesksus.

Ii pool - … Tootmisviis kõrgtehnoloogiline.
Ii pool - 1.saj.e.Kr hellenismi ajajärk
Ii pool e. Kr.), joonia lüürik.

Ii pool – rahvuslik ärkamine.
Ii poolel - Põhjamaades 1520-1540
Ii pool – 19. SAJ. I VEERAND)

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun