Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Ilminguteks on vetikate vohamine ja intensiivsed veeõitsengud, millega kaasneb öine hapnikupuudus ja kalade suremine, vetikamürgid vees, nihked fütoplanktoni liigilises koosseisus ja dünaamikas, zooplanktoni hulga drastiline vähenemine, vee läbipaistvuse vähenemine, kaldavee reostuse suurenemine ja mudastumine.
Ilustratsioon - köidab tähelepanu ja tekitab üllatust aitab tarbijal ennast reklaamis ära tunda (alateadlikult samastada) loob sobiva meeleolu ja tekitab stiilitunnetuse juhatab sõnumiteemat sisse täpsustab ja ilmestab sõnumit toetab pealkirja näitlikustab toote omadusi tagab kampaania järjepidevuse (näiteks värvidega) Mõnikord reklaam piirdubki õnnestunud pealkirja, sobivate piltide ja firmaandmetega.
I generatsioon – 1960. lõpp Tagajärgede likvideerimine – ex post Sektoriviisiline regulatsioon “Käsu ja kontrolli meetod” II generatsioon – 1980. Teine pool Ettevaatus – ex ante Kompleksne kaitse Dereguleerimine – (keskkonnkokkulepped, saastamise õigusega kauplemine jne.) III generatsioon Keskkonnaalased õigused (materiaalõigus, õigus teada, õigus osaleda, juurdepääs õigusemõistmisele

I tase – autotroofid  II tase – fütofaagid  III ja järgnevad tasemed – zoofaagid  (primaarne—primaarne konsument—sekundaarne kosnument—tertsiaalne konsument)  I astme tarbijad- rohusööjad e herbivoorid  II astme tarbijad- kõigesööjad e omnivoorid  III astme tarbijad- lihasööjad e kiskjad e karnivoorid
Ii kategooriasse on arvatud 262 liiki, (nendest sõnajalgtaimi 5 liiki, paljasseemnetaimi 1, katteseemnetaimi 112, sammaltaimi 26, seeni 27, samblikke 32, selgrootuid loomi 6 ja selgroogseid loomi 53 liiki). I kaitsekategooria liikide vähemalt 50% teadaolevatest ja keskkonnaregistrisse kantud elupaikadest võetakse kaitse alla.
Ii nivool on tema energia − 3,4 𝑒𝑒𝑒𝑒, III nivool 1,5 𝑒𝑒𝑒𝑒. Kui elektron ergastatakse vabasse olekusse 𝑛𝑛 → ∞, siis elektroni energia on 0. Energiat, mis on vajalik elektroni eemaldamiseks vesiniku aatomist, nimetatakse vesiniku aatomi ionisatsioonienergiaks.

Ilmselged – kotkad trampisid pesades katki oma munad, sest reostunud toit tegi munakoore hapraks, kaheksakümmend protsenti viigerhüljestest olid keskkonnamürkide organismi ladestumise tõttu poegimisvõimetud. Ka adruvallid asendusid lahesoppides plastikuvaaludega.
Iidsed leiud - põlispõlluala, kalme ja väikeselohuline kultusekivi on muinsuskaitse all. Avaste looduskaitseala Geoloogiliselt, veekaitseliselt ja ökoloogiliselt väärtuslik Avaste soo asub Lihula-Lavas-saare soostikus. Sealne soo on üks Eesti suuremaid madalasoid.
Ideaalis on liigi jaoks võimalik defineerida antud liig jaoks tingimuste astet, kus see liik funktsioneerib kõige paremini. Optimaalsed tingimused on sellised tingimused, mille juures liik annab kõige rohkem järglasi.

I järk - Linnade rahvaarv kasvab väga kiiresti. Nt: Arengumaad, Lõuna- ja Kagu-Aasia, Must Aafrika II järk - Linnade kasv aeglustub, maa-asulad sageli kaovad.
Igasugused väärtused on aga sedavõrd komplekssed ja sageli ebastabiilsed, et neile mingit ühest dimensiooni (olgu rahalist või mis tahes muud) omistamine on sageli sobimatu
Iii lisas on kirjas linnuliigid, kellega kaubitsemine (loodusdirektiivi järgi keelatud) on lubatud eeldusel, et linnud on tapetud või püütud seaduslikul teel.

I seadus e. energia jäävuse seadus: Energia võib üle minna ühest vormist teise, kuid ei teki ega kao. Energiat defineeritakse siin kui võimet teha tööd.
Iii lisasse on erinevad riigid kandnud liike, mille sisse- ja väljaveo suhtes selles riigis rakendatakse II lisa liikide kohta käivaid nõudeid.
Ilu - ja koduaianduses leiavad kasutust vanarehvidest valmistatud graanulid, mida pannakse katteks lillpottidele ja lillepeenardele [26].

Ideaalses kristallis on võrepunktide kogumik mingi võrepunkti ümber identne võrepunktide kogumikuga kristallvõre igas teises kohas.
Igikelts ehk kirsmaa, kus vesi on pinnases pidevalt tahkes olekus ja vedelat vett leidub aastas väga lühikesel perioodil.
Ii lisas on ohustatud liigid, kelle kaitseks on vaja luua loodushoiualasid – 230 loomaliiki ja 483 taimeliiki.

Ilvesed on territoriaalsed loomad ning nende puhul langevad territooriumi ja kodupiirkonna mõisted kokku.
Igas ökosüsteemis on kaks põhikomponenti: 1. organismid e. biootiline osa 2. eluta osa e. abiootilised faktorid.
Ilmastiku suhtes on suurem ju kultuurpuudel ja seetõttu kasutatakse neid kultuurviljapuude pookimisalustena.

Ii sugulisel e. seksuaalsel sigimisel sugurakud ehk gameedid liituvad – toimuv viljastumine.
I aste - Taimetoidulised, fütofaagid – organismid, kes toituvad ainult taimedest.
Ii aste - Lihasööjad – kasutavad toiduks taimsööjaid või teisi lihasööjaid.

Identiteedist on taimed võimelised aktiivselt reguleerima konkurentsi intensiivust.
Ii lisas on ohustatud liigid, kelle kaitseks on vaja luua loodushoiualasid.
Igas ökosüsteemis on kaks põhikomponenti: 1. organismid e. biootiline osa

Igale lisaainele on kehtestatud oma kood - täht "E" koos numbriga.
I o - klaasi siseneva valguse intensiivsus
Iii lisas on loodushoiualade valikukriteeriumid.

Ikoonid - kujutis.jäljendab.nt,pilt.
Identiteet on intekaktsiooni aluseks.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun