Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Hädaseisund – tegevus, millel on küll õigusrikkumise tunnused, kuid mis pandi toime ohu kõrvaldamiseks, mis ähvardas hädasolijat või teist isikut või nende õigusi või ettevõtte, asutuse, organisatsiooni igusi või riigiõigus hüvesid, ei ole õigusrikkumine, kui seda ohtu antud asjaoludel ei saanud kõrvaldada muude vahenditega ja kui põhjustatud kahju on ärahoitud kahjust väiksem.
Hädaseisund – tegevus, millel on õigusrikkumise tunnused, kuid pandi toime ohu kõrvaldamiseks, mis ähvardas hädasolijat või teist isikut või nende õigusi või ettevõtte, asutuse või organisatsiooni õigusi või riigi huvisid. Ei ole õigusrikkumine, kui seda ohtu antud asjaoludel ei saadud kõrvaldada muude vahenditega ning kahju ei ole ähvardanud ohuga võrreldes ebamõistlikult suur.
Hädaseisund on olukord, mis vajab inimese aktiivset sekkumist ja ka mingi kahju põhjustamist, et ara hoida suuremat kahju, näiteks on kahjutule teisele hoonele leviku tõkestamiseks tuletõrjujad sunnitud lammutama kuurid, laeva karidelt päästmiseks ja sellega ka meeskonna päästmiseks heidetakse merre osa laeva lastist jms. 3. Kurjategija kinnipidamine.
Hädaseisund - tegevus millel on õigusrikkumise tunnuseid, kuid mis pandi toime ohu kõrvaldamiseks Kohustuste kollasioon tegu, millega rikutakse õiguslikku kohustust ei ole õigusvastane, kui isik peab täitma üheaegselt mitut õiguslikku kohustust ja kõigi täitmine pole võimalik.
Hädaseisund - (Tegu ei ole õigusvastane, kui isik paneb selle toime, et kõrvaldada vahetut või vahetult eesseisvat ohtu enda või teise isiku õigushüvedele, tema valitud vahend on ohu kõrvaldamiseks vajalik ning kaitstav huvi on kahjustatavast huvist ilmselt olulisem.
Hädaseisund - ohuseisund (1) Isik, kes tekitab kahju ennast või teist isikut või vara ähvardava ohu tõrjumiseks, ei tegutse õigusvastaselt, kui kahju tekitamine on vajalik ohu tõrjumiseks ja kahju ei ole ähvardanud ohuga võrreldes ebamõistlikult suur.
Hädaseisund - tekib mitte inimese õigusevastasest ründest, vaid mingit ohtu põhjustava teguri toimel, selle ohu kõrvaldamine ei ole üldreeglina võimalik, tekitamata kahju teiste isikute õigushüvedele, vahend, mis valitud ohu kõrvaldamiseks on vajalik.
Hädaseisundi tunnused on KarS § 29 järgi järgmised: 1. Ohuolukord: vahetu või vahtult eesseissev oht toimija või teise isiku õigushüvedele 2. Päästetoiming: tegu on ohu tõrjumiseks vajalil; kaitstav huvi on kahjustavast huvist ilmselt olulisem
Hädaseisund – olukord, kui isik paneb toime teo, et kõrvaldada ohtu enda või teise isiku õigushüvedele ja tema valitud vahemik ohu kõrvaldamiseks on vajalik ja see huvi, mida tema kaitseb, on kahjustatavast huvist ilmselt olulisem.
Hädaseisund – tegu ei ole õigusvastane, kui see pannakse toime vahetu (inimese elu ja tervis on juba ohus) või vahetult eesseisva (kõik märgid viitavad sellele, et inimese elu ja tervis võib kohe ohtu sattuda) ohu kõrvaldamiseks.
Hädaseisund – tegevus, millel on õigusrikkumise tunnused, kuid pandi toime ohu kõrvaldamiseks, mis ähvardas hädasolijat või teist isikut või nende õigusi või ettevõtte, asutuse või organisatsiooni õigusi või riigi huvisid.
Hädaseisund - hädaseisundit võib määratleda, kui vahetut ohtu enda või teise isiku õigushüvele, mida saab kõrvaldada üksnes teisele õigushüvele kahju tekitamisega.
Hädaseisund - kõrvalisele isikule kahju tekitamine, tähendus. Juriidiline ehk faktiline koosseis on selline juriidiline et ära hoida suurem kahju.
Hädaseisund - rünnatakse seda, kust oht ei tule (tulekahju tõttu lammutatakse kuur, et pääseda ligi majale)
Hädaseisund on siis kui rünnatakse seda, kust oht ei tulene, kuid siiski selleks, et mingit kahju ära hoida.
Hädaseisund - sel puhul on tegemist ohuga elule, tervisele või varale, kuid siin ei ole tegemist rünnakuga.
Hädaseisund — vägivald kiirabitöös häälepaelakramp (larüngospasm) — veega seotud õnnetused
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hädaseisundi puhul on põhikriteeriumid järgmised: - kahju tekitamine oli ohu tõrjumiseks vajalik - tekitatud kahju ei ole ebamõistlikult suur võrreldes ähvardanud ohuga Kahju sissenõudmisel on aga kaks erandit: 9 kui tõrjutud oht tuleneb ohu tõrjujast endast, siis ta peab tekitatud kahju hüvitama.
Hädaseisundiga on siis tegemist, kui tõrjutakse ohtu, kas isikule või siis varale.
Hädaseisundi õiguspärasuseks on nõutav, et tekitatud kahju oleks väiksem ärahoitud kahjust.
Hädaseisundiga on tegu siis, kus tõrjutakse ohtu kas isikule või varale.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hädaseisundi puhul on tegemist ohuga, mis ei seisne otseses ründes teise isiku poolt, vaid mingis muus ohtlikus situatsioonis (näiteks varisemisohtlik elamu, ohtlikud loomad vmt). Oht ei pruugi ähvardada isikut ennast, vaid võib olla suunatud kolmandatele isikutele.
Hädaseisund on siis kui rünnatakse seda, kust oht tuleneb.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun