Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Hoonestusõigus – ulatub lisaks ehitisealusele maale ka kinnisasja osale, mis on vajalik ehitise kasutamiseks; maatüki omanik kaotab õiguse nimetatud maad vallata ja kasutada - on vajalik neile, kellel ehitis on püstitatud või kes soovivad seda püstitada võõrale maale - on vajalik, kui tahetakse, et maa ja sellega püsivalt ühendatud ehitised oleksid erinevate isikute
Hoonestusõigus - isik, kelle kasuks see on seatud, õigus omada kinnisasjal sellega püsivalt ühendatud ehitist (koormab maatükki). Realiseerimisõigused Omanik võib teise isiku kasuks seada õiguse asja realiseerimiseks teatud asjaolude saabumisel (nt omanik ei täida lepingust tulenevaid kohustusi) Omandamisõigus - asjaõiguslik ostueesõigus.
Hoonestusõigus – kinnisasja võib koormata selliselt, et isikul, kelle kasuks on hoonestusõigus seatud, on võõrandatav ja pärandatav õigus omada kinnisasjal tähtajaliselt sellega püsivalt ühendatud ehitist Hoonestusõigus on vajalik neile, kelle ehitis on püstitatud või kes soovivad seda püstitada võõrale maale.
Hoonestusõigus – on tähtajaline (max 99 aastat) õigus hoida hoonestust (maja kuulub ühele; maa kuulub teisele, kinnistu omanik arvab, et äkki tahab kunagi ehitada sinna midagi muud) Tähtaja saabudes: a) vean hoone ära b) müün hoone maaomanikule (ta maksab mulle turuväärtuse miinus kasum= harilik väärtus)
Hoonestusõigus on vajalik neile, kellel ehitis on püstitatud või kes soovivad seda püstitada võõrale maale. Hoonestusõigus on ka ainsaks võimaluseks juhul, kui tahetakse, et maa ja sellega püsivalt ühendatud ehitised oleksid erinevate isikute omandis.
Hoonestus - , kirjastamis- jne, lepinguline õigus saada tehingu teiselt osapoolelt vara – nõuded ostjatele). Varaobjektide kajastamisel bilansis lähtutakse sisulisest kontrollist varaobjekti üle, mitte aga ainult juriidilisest kuuluvusest.
Hoonestus - või tehniline infrastruktuur või ka hajaasustuses olev roheline võrgustik (ka ökovõrgustik). Rohe struktuur on tiheasula suuremate ja väiksemate haljaste alade ehk rohealade (kultiveeritavate ja looduslike) võrgustik.
Hoonestusõigus on ka ainsaks võimaluseks juhul, kui tahetakse, et maa ja sellega püsivalt ühendatud ehitised oleksid erinevate isikute omandis. Hoonestusõigus on tähtajaline õigus, kuni 99 a. Hoonestusõigus on üldjuhul tasuline.
Hoonestusõigus on tähtajaline õigus, kuni 99 a. Ostueesõigus Ostueesõigus on üks kinnisasja koormamise viise, mille kohaselt isikul, kelle kasuks on ostueesõigus seatud, on õigus kinnisasja müümisel asuda omandaja asemele.
Hoonestusõigus – kaks kinnisasja on üksteise peal :ühele kuulub maa teisele hoone seal peal. Hoonestusõigus on võõrandatav, päritav ja tähtajaline on 99 aastat võib ka pikendada veel 99 aastat ja on tasuline
Hoonestusõigus – kinnisasja võib koormata selliselt, et isikul, kelle kasuks on hoonestusõigus seatud, on võõrandatav ja pärandatav õigus omada kinnisasjal tähtajaliselt sellega püsivalt ühendatud ehitis.
Hoonestusõigus on kinnisasjad, mis piltlikult öeldes lasuvad „teineteise peale“. Hoonestusõigusel on dualistik olemus – see on piiratud asjaõigus, mis samas on sisuliselt loetud kinnisasjaks.
Hoonestus - millised hooned on ehitatud mingis piirkonnas; hoonete kogum (n.rendimajad) . Hoonestuse liigid- 1)vanusest 2)ajaloost, ehitusaastast 3. Maa, hoonete ja ehitiste hinna liigid.
Hoonestusõigus – isikul, kelle kasuks hoonestusõigus seatud on, on võõrandatav ja pärandatav õigus omada kinnisasjal tähtajaliselt sellega püsivalt ühendatud ehitist
Hoonestusõigus on asjaõiguslik, kinnistusraamatusse kantav hoone aluse maa ja hoone teenindamiseks vajaliku maa tasu eest kasutamine, käsutamine, valdamine ja haldamine.
Hoonestusõigus on üks suuremaid maatüki koormatisi, kuna maatüki omanik kaotab hoonestusõiguse seadmisega maatüki valduse ja võimaluse saada maatükist vilju.
Hoonestusõigus on ka ainsaks võimaluseks juhul, kui tahetakse, et maa ja sellega püsivalt ehitatud ehitised oleksid erinevate isikute omandis.
Hoonestusõigus –  Võõrandatav või pärandatav õigus omada kinnisasjal tähtajaliselt sellega püsivalt ühendatud ehitist. 
Hoonestusõigus – Võõrandatav või pärandatav õigus omada kinnisasjal tähtajaliselt sellega püsivalt ühendatud ehitist.
Hoonestusõigus on iseseisev kinnistu ehk ta käitub nagu tavaline kinnistu, seda on võimalik kasutada, käsutada ja vallata.
Hoonestusõigus on õigus ühele ehitisele antud kinnisasjal, see õigus on võõrandatav ja pärandatav (AÕS § 241).
Hoonestuse soojusvarustust on võimalik lahendada lokaalselt väikekatelde (tahkeküte, gaasimahutid) või soojuspumpade baasil.
Hoonestusstruktuur on avatud ning linnalikud elemendid nagu äärekivid ja kõnnitee ei sobiks sellisesse konteksti.
Hoonestusõigus on vajalik neile, kelle ehitis on püstitatud või kes soovivad seda püstitada võõrale maale.
Hoonestusõigus on vajalik neile, kellel on püstitatud ehitus või soovivad seda püstitada võõrale maale.
Hoonestusõiguslikul isikul on võim hoonestusõigusega seatud ehitise ja selle ehitise jaoks vajaliku maa kasutamisega.
Hoonestusõigus on tähtajaline õigus, teda võib seda kindlaks ajaks, kuid mitte kauemaks kui 99 aastat.
Hoonestustus viis on lahtine. Ei ole krundi piirist krundi piirini ja on vaba paigutus maja suhtes.
Hoonestusõigus on seatud, on võõrandatav ja pärandatav tähtajaline õigus omada kinnisasjal
Hoonestusõigus on isiku õigus võõral kinnisasjal ehitist omada või seda sinna ehitada.
Hoonestusõigus on tähtajaline õigus (max. 99 aastat). Üldjuhul tasuline.
Hoonestusõigus – õigus hoonestada kellelegi teisele kuuluval kinnistul.
Hoonestusõiguse seadmisel on eesmärgiks hoone püstitamine, mitte maa kasutamine.
Hoonestusõiguse oü - le F pärast esimese astme kohtu otsuse tegemist.
Hoonestuse vahel on avarad liiklus-, parkimis- ja haljasalad.
Hoonestusõigus on kinnisomandiga sarnane absoluutne õigus.
Hoonestustõiguse alusel on ilmselt täitesti võimalik.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun