Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Homeros – Vana-Kreeka kirjanik kes kirjutas esimesed eeposed “Ilias” ja “Odysseia”  Agoraa – Turuplats, kus toimusid rahvakoosolekud  Aleksander Suur – Makedooniast pärit valitseja (336-323 eKr), kes vallutas mõne aastaga Pärsia aga ka Kesk-Aasia oma võimu alla  Hellenism – ajaloperiood 2000-1100 eKr Vana-Kreekas/ maailma esimene segakultuur ehk kosmopoliit  Polis – Tüüpiline Kreeka linnriik
Homerose eeposed - Antiikkirjanduse esimesteks meie ajani säilinud mälestisteks on eeposed "Ilias" ja "Odüsseia". Nende loojaks peetakse pimedat laulikut Homerost.
Homeros – Zeus pole loodusnähtus, vaid isiksus, kes elab juba tsivilisatsiooniteele asunud maailmas ning määrab selle, mis hea ja mis halb.

Homerose eeposed on „Illias“ ja „Odüsseia“ ning Homeros on pime laulik.
Homeros - pime luuletaja „Ilias“- tegevus toimub Trooja sõja 10ndal aastal, eepos räägib ahhailaste ja troojalaste vahel peetud lahingudest, Achilleuse raevust tema orjatari Brisuse ära võtmise ja Patroklose surma pärast ning Hektori surmast.
Homerose eeposeid on kaks, siis Vergiliusel toimub sündmuste jagunemine ühe teose raames: poeemi 1.-6. laulus kirjeldatakse Anease eksirännakuid teel Troojast Itaaliasse ja 7.-12. laulus tema võitlust Itaalia hõimude allutamiseks.

Homeros – „Odüsseia” ja „Ilias” Miguel de Corvanlese – „Don Quijote” H. Pyle – „Kuulsa Robin Hoodi lustakad seiklused” Alexandre Dumas – „Krahv Monte Cristo” ja „Kolm musketäri”
Homerose põhjal on tehtud järeldus, et kreeka arhailiselt per oli orjade seisund veel raskem ja isandate võim absoluutsem kui klassikalisel per. Odüsseiast tuleb ka välja , et isandal on õigus ka oma orje tappa.
Homeros – legendaarne kreeka pime laulik, eeposte looja. Ilias - Homerose eepos, Iliose e Ilioni lugu, mis on loodud 8 saj keskel, aineteks Trooja sõjaga seotud müüdid, puhtakujuline kangelaseepos.

Homeros on Euroopa kirjanduse kahe esimese teose „Ilias“ ja „Odüsseia“ autor, tema elu kohta ei ole midagi kindlat teada, paljud õpetlased kahtlevad, kas selline isik eksisteeris.
Homeros on kreeka külasid mööda kerjamas käinud ja Ovidius Naso moskvalaste juures pagulasena surnud!» — Vastavalt legendile hankis pime Homeros endale ülalpidamist rändlaulikuna.
Homeros - (VIII sajandil eKr. e. )Legendaarne Vana-Kreeka luuletaja-jutustaja, looja eepiline luuletused "Ilias" ja "Odüsseia". filosoof; arendas välja õpetuse hüvedest ja voorusest.

Homerose luules on alati nähtud naiste ideoloogilist väärtustamist ja abielu romantiseerimist. Tuleb välja, et naistel oli palju iseseisvat võimu ehk koduse majapidamise valdkonnas.
Homeros - vanakreeka pime laulik, peetakse kreeka vanade eeposte loojaks, kuulsaimad Ilias ja Odüsseia, arvatakse elavat 12-7 saj eKr, sünniasukoht arvatavasti Joonia
Homerose järgi on ta Zeusi ja Dione tütar. Teise versiooni järgi oli Kronos kastreerinud ära oma isa Uranose ja tema genitaalidest kasvas merevahus üles Aphrodite.

Homerosel on jumalate käitumise motiivid sageli inimestele raskesti mõistetavad ja taevased ei lähtu alati üldisest heaolust vaid oma egoistlikest huvidest.
Homerose müütides on ta Olümposel kõrge au sees kui surematute töömees, nende relvameister ja sepp, kes valmistab taevalistele elamisasemeid, mööblit ja relvi.
Homerose lugu - laulus «Odüsseia» on need kujutatud koletistena, kellel käest kangelane Odüsseus vaevu pääseb, jäädes aga ilmal laevast ja kaaskonnast.

Homeros on tuntud nii Kreeka kui ka kogu Euroopa kirjandusloo alguses ning kahjuks üksnes nimi, sest tema eluloost ega temast endast ei teatud midagi.
Homeros – kreeka eeposte looja, kujutletakse pimeda laulikuna, silmapaistvad eeposed ilias ja odüsseia, mille järgi õpiti kirjutama ja lugema
Homeros - pime laulik, eeposte „Illias” ja „Odüsseia” autor • Herodotos - ajaloolane, „ajaloo isa“ • Sophokles - näitekirjanik.

Homeros on viidanud veinikarva merele ja pole teada, kas ta iseloomustas merd kui värvust või rääkis mere olemusest üldisemas tähenduses.
Homeros – pime laulik, “Iliase” ja “Odüsseia” autor, ainsana säilinud eeposed, mõlemad pärinevad Trooja sõja eeposte tsüklist
Homeros – kreeklaste parim ja kuulsaim poeet, pime laulik, ‘Iliase’ ja ‘Odüsseia’ autor ( 8. – 7.saj eKr) [arhailine periood]

Homeros – pime laulik , keda kreeklased pidasid oma kõige tähtsamate kirjandusteoste, eeposte „Ilias” ja „Odüsseia” autoriks.
Homeros – pime laulik, “ilias” ja “odüsseia” omistatakse talle, aga ei teada, kas ta oli olemas ja kas oli autoriks.
Homerose sünnikohaks on nimetatud 7 linna ja sünniaeg on vahemikus 12-7. sajand ekr. Homerost kujutletakse kui pimedat laulikut.

Homeros - pime laulik, keda peetakse eeposte „Ilias“ ja „Odüsseia“. Komöödia-lõbusa sisuga näitemäng.
Homerosele on omistatud ka koomilist eepost Konnade ja hiirte sõda, kuid selle stiil viitab hilisemale loomisajale.
Homerose küsimuses on tekkinud laialdane kirjandus, kuid Homerose eeposte tekkeprobleemi ei saa siiski pidada lahendatuks.

Homeros –  Väike­Aasiast pärit pime laulik, kes pidavat olema „Odüsseia“ ja „Ilias“ 
Homerosele on omistatud koomilist eepost „Batrachomyomachia” e „Konnade ja hiirte sõda”.
Homeros - kreeka luuletaja, peetakse 2 suure eepose “Ilias” ja “Odüsseia” autoriks

Homeros - vanakreeka pime laulik, kahe kuulsa eepose autor: “Ilias” ja “Odüsseia”
Homeros on veel ka “Odüsseia” autor,kaheltakse kas need eeposed on olemas olnud.
Homerose käsi on pimedatele inimestele iseloomulikus asendis, kobavalt ettepoole sirutatud.

Homeros - pime laulik, keda peetakse kahe kuulsa eepose "Iliase" ja "Odysseia"
Homerose eepostes nimetatakse ahhailasteks kõiki Trooja sõjas osalenud kreeklasi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Homeros on mingi ürgpoeet, kes lõi ühe või mõlema eepose algkavandi, millele pärastised luuletajad kogusid aina uut materjali, kuna teiste arvates Homeros oli hilisem luuletaja, kes kogus ja ühendas muistsed üksteisest sõltumatud lugulaulud ühiseiks tervikuiks.

Homerose järgi on kangelased mehed, kellel on suured majapidamised e oikosed.
Homerosele on omistatud koomilist eepost „Konnade ja hiirte sõda”.
Homeros - „Ilias“ ja „Odüsseia“ autor, Vana Kreeka laulik

Homeros – „Illiase“ ja „Odüsseia“ autor, pime laulik.
Homeros - Vana-Kreeka pime laulik, Iliase ja odüsseiase autor
Homeros - pime laulik, arvatav "Iliase" ja "Odüsseia" autor.

Homerose küs - nim.erinevaid arvamusi selle kohta,kas H. kirj.
Homerosele on lisaks nendele 2 omistatud ka muid eeposeid.
Homeros on kirjeldanud küüslauku kui lehkavat roosi.

Homeros - muinas-kreeka vanim luuletaja („Ilias“)
Homeros – Iliase ja Odüsseia autor, vanakreeka
Homeros - Oidipus jäi Teeba linna valitsejaks

Vote UP
-1
Vote DOWN
Homeros on kirja pannud kreeklaste esimese eepose „Ilias”, mis räägib Trooja piiramisest ja vallutamisest. Homerose kirjutatud eepos sisaldab nii reaalseid sündmusi ja inimesi, kuid ka ebareaalseid elemente, mida seostatakse müütidega.
Homerose elulugu on teada. Ta sündis Smyrna linnas.
Homeros – kreeka kõige suurem luuletaja

Homeros tähendab kreeka keeles pimedust.
Homeros – legendaarne pime luuletaja.
Homeros - kangelaseepika tegija, looja.

Homeros – „Ilias ja Odüsseia“
Homeros – Pime laulik ja poeet.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Homerose eeposed - Trooja sõjast jutustavad muistsed lood „Iilias“ ja „Odüsseia“, mille autoriks peetakse pimedat laulikut Homerost.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Homeros - vanakreeka pime laulik,kahe kuulsa eepose autor.Ilias(tegevus toimub Trooja sõja 10. aastal.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Homerose eeposed - Kuigi mükeene kõrgkultuur oli hävinud meeldis hellenitele meenutada vanu aegu ja sageli meeldis laulda trooja sõjast, need laulud levisid põlvest põlve ja enam kui 400 aastat peale Trooja purustamist loodi nende muistsete laulude põhjal eeposed Ilias ja Odüsseia, Kreeklased pidasid nende autoriks pimedat laulikut Homerost . Need olid hellenite tähtsamad kirjandusteosed.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun