Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus Sulge
Add link
Hiv - positiivsete rasedate arvu kasv - kokku toimunud sünnitusi 467 (2008.a.) Emalt on nakkuse saanud 25 last, (HI viiruse kandjatel paljudel uimastitega probleeme) 2001-2002- nakatumine 10 % lastest, 2006-2008- nakatumine 5% lastest • Uimastisõltuvuse (opiaatidest) sümptomitega vastsündinute arvu kasv (kui ema on pikaaegne nt heroiini sõltlane, sünnib laps füüsilise vajadusega) • Illegaalsete uimastite tarbimine kooliõpilaste hulgas kasvab.
Hiv - infektsiooni suure keviku ning HIV- positiivsete liiga hilise arsti vastuvõtule tulemise tõttu peaks haiguse suhtes rutiinselt kontrollima kõiki tervishoiuasutustesse pöörduvaid isikuid, et vajaduse korral alustada õigeaegse antiretroviirusraviga. Õigeaegne ravi viiruse vastu aitab vältida haiguse arengut, säilitab nakatanu tervise- ja töövõime (Zilmer:2007). Eesti alustas HIV ja AIDSi vastast võitlust 1990. aastate alguses.
Hiv - nakkuse ülekandumist emalt lapsele saab ära hoida! Kui kasutada viirusevastast ravi alates raseduse esimesest poolest, võib vastsündinu nakatumisriski langetada isegi kuni 70%. Lisaks soovitatakse sünnitus teostada keisrilõikega ning lapsele ei anta HIV- positiivse ema rinnapiima, vaid teda toidetakse kunstliku toiduseguga.

Hiv - i peamised ülekandeteed on järgmised: • kaitsmata seksuaalvahekord nakatunud inimesega; • viirusega nakatatud nõeltega süstimine, torke- ja lõikehaavad; • nakatunud emalt lootele/vastsündinule raseduse ajal, sünnituse käigus, rinnaga toitmisel; • nakatunud vere ülekandega või nakatunud organi siirdamisel.
Hiv - positiivseid patsiente jälgivad ja ravivad Eestis infektsioonhaiguste eriala spetsialistid viies keskuses: Lääne- Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuses, Ida- Viru Keskhaigla nakkusosakonnas, Narva Haigla nakkusosakonnas, Tartu Ülikooli Kliinikumi sisehaiguste kliiniku nakkusosakonnas ja Pärnu Haigla nakkusosakonnas.
Hiv - --AIDS,papilloomviirus,gripp, rotaviirus,puukentsefaliit, hepatiit, kollatõbi, mumps,tuulerõuged,läkaköha,linnugripp,marutaud. 15. Kuidas võidelda viiruste ja viirushaigustega? Pesta käsi, toituda tervislikult,vaktsineerida. Viirushaigustest tervenemiseks peavad organismis moodustuma antikehad.

Hiv - viirusest hakati rääkima 1980. aastatel. Eesti oli tollal veel osa NSV Liidust, ning asjal oli tugev ideoloogiline maik man. Siinpool ookeani parastati USA-d, kuhu arvati see nähtus olevat võimalik lokaliseerida ning tänitati imperialistide kallal (oli nimelt mõnedes ringkondades
Hiv - nakkus levib ainult siis, kui HIV- positiivse inimese kehavedelikud (veri ja menstruatsiooniveri, sperma ja eelsperma, tupevedelikud, rinnapiim) satuvad terve inimese vereringesse läbi suu või suguelundite limaskestade peal olevate haavandite või suurte lahtiste haavade kaudu.
Hiv - positiivset isikut, enamik neist (kinnipeetavate ütluste põhjal) nakatunud süstimise kaudu. Tallinna Vangla Meditsiiniosakonna arstid hindavad narkomaanide osakaaluks umbes 25% kinnipeetavate üldarvust, kuid tegelikkuses võib neid olla kaks korda rohkem.

Hiv - i proteaas katalüüsib peptiidide hüdrolüüsi, mille tagajärjel kapsiid rakus laguneb. Proteaas koosneb kahes identsest subühikust, mille vahel asub aktiivtsenter. Kummalgi subühikul on neli katalüütilist piirkonda, S1-S4 ning S1'- S4' vastavalt.
Hiv - nakatunud (% vanuses15- 0,7 [0,3 - 8,9] 49 a.) (2005) Alla 5-aastaste laste suremus 21 (1000 elussünni kohta) (2005) Emade suremus (100 000 57 elussünni kohta) (2005) Naisrahvasaadikud (%) (2007) 18,6 Ilma puhta veeta elanikkond 17
Hiv - viirus tehakse kindlaks vere kontrolliga(mitte enne 2-3 kuud). Esimesed nähtused on tavaliselt kõhnumine , väsimus, nahalööbed, pikajaline palavik ja kõhulahtisus, mis tekivad enamasti alles aastaid pärast nakatumist.

Hiv - vastaseid aineid on rinnapiimast leitud varemgi, ent Bill Paxton ja ta kolleegid Amsterdami ülikoolist avastasid nüüd, et rinnapiima komponent nimega Lewis X on selle viirusega nakatumise ohu vähendamisel eriti tõhus.
Hiv - nakkus on eelkõige immuunsüsteemi infektsioon, mis hävitab süsteemi progresseeruvalt. CD4-rakud on vere valgeliblede hulka kuuluvate lümfotsüütide alaliik, mille ülesanne on immuunsüsteemi tööd reguleerida.
Hiv - kandjad HIV (inglise keelsest lühendist Human immunodeficiency virus) on inimese immuunsüsteemi kahjustav retroviirus, mis on nakatanud kokku 56 miljonit inimest ja tapnud neist peaaegu 22 miljonit.

Hiv - levimus täiskasvanud elanikkonna seas Austraalias on madalam kui üheski teises arenenud riigis - 0,2%. Austraalias elas 2008. aastal 59 000 HIVi nakatunut, uusi juhte oli hinnanguliselt 3 900.
Hiv - i nakatunud inimene pöörab tähelepanu tervislikele eluviisidele ning käib ettenähtud aegadel nakkushaiguste arsti ehk infektsionisti vastuvõtul.
Hiv - i järjest laienev levik suurendab tervishoiutöötajate kokkupuuteriski HIVi, HBVsse ja HCVsse nakatunud patsientide vere või muude kehavedelikega.

Hiv - iga nakatumine toimub vere, koevedeliku või sperma sattumisel teise isiku verre (läbi naha ja tervete limaskestade ei tungi, õhu käes hukkub).
Hiv - haigusesse (HIV-tõbi). AIDS ei ole iseseisev haigus, vaid avaldub mitmesuguste harvaesinevate nakkushaiguste ja/või pahaloomuliste kasvajatena.
Hiv - positiivne uimastisõltlasest, kinnipeetav/endine kinnipeetav, lõpetamata haridusega, töötu, vene keelt rääkiv ning tihti ka kodutu inimene.

Hiv - proteaas võib lõigata peptiidsidemeid Pro ja Phe/Tyr vahel, mida imetajate proteaasid ei tee ega ole erinevalt HIV proteaasist sümmeetrilised.
Hiv - positiivseid on kõige enam Narvas, Tallinnas ning Ida-Virumaal. Enamus nakatunutest on alla 25-aastased, suurem osakaal on noorte meeste seas.
Hiv - nakkus on nii tervishoiu kui ka sotsiaalne probleem, mis haarab kaasa kõige töövõimelisemat ja sotsiaalselt aktiivsemat vanuserühma.
HIV

Hiv - vastase toimega, põletikke raviv ning omab immuunomodulaatori omadusi). Mõjub vähirakkude kasvule, olles tsütotoksiliste omadustega.
Hiv - i nakatunud inimeste arv järsult ning 2001. aastal mõisteti riigis, et kujunenud on kontsentreeritud epideemia SN-ide populatsioonis.
HIV
Hiv - teemast rääkinud iga kolmas eestimaalane ning lastega on seda teemat puudutanud 30% eestikeelsest ja 46% muukeelsest elanikkonnast.

Hiv - alast teavitustööd pidas oluliseks valdav osa vastanutest, sealhulgas kõige rohkem rõhutati ennetustegevuse vajalikkust koolides.
Hiv - nakkuse kiire levik (ennekõike veenisüstivate uimastisõltlaste seas); • Narkootikumidega seotud õigusrikkumiste arvu kasv.
Hiv - i levik LEVIB EI LEVI Kaitsevahenditeta seksi Inimene ei nakatu HIVi kaudu. õhu kaudu ja vee kaudu Ühist süstalt kasutades.

Hiv on kaval, sest levib rakust otse järgmisse rakku, vältides nii antikehade rünnakuid, mis toimuvad rakkudevahelises ruumis.
Hiv - i pandeemia poolt põhjustatav isiklik, sotsiaalne, majanduslik, kultuuriline ja poliitiline kahju võib alla äraarvamatu.
HIV
Hiv - i või C-hepatiidi kaasnakkus on võimalik, peamiselt seetõttu, et need kaks haigust levivad samal viisil kui B-hepatiit.

Hiv on Eestis tabuks, endiselt seostatakse seda halbade elukommetega, kuna algselt oli see süstivate narkomaanide probleemiks.
Hiv - tõbi on organismi üldhaigestumus, mis kujuneb pärast HIV-i ehk inimese immuunpuudulikkuse viiruse sattumist verre.
Hiv on tuletatud inglisekeelsest sõnast Human Immunodeficiency Virus, ehk HI-viirus ehk inimese immuunpuudulikkuse viirus.

Hiv - kandjaid ei tunne tänaval ära, nad ei pea kandma mingit märki või käepaela, nagu kunagi pidid juudis Saksamaal.
Hiv - nakkus HIV ehk HI-viirus ehk inimese immuunpuudulikkuse viirus. On inimese immuunsüsteemi kahjustav retroviirus.
Hiv - tõve põhjuslik ravi ei ole veel võimalik, sest puuduvad inimese immuunpuudulikkuse viirust hävitavad ravimid.

Hiv - viiruse leviku ja narkomaaniaga on seotud ka järgmised tõsised probleemid – prostitutsioon ja inimkaubandus.
Hiv - i peamised ülekandeteed on järgmised: 1. Kaitsevahenditeta ehk kaitsmata seksuaalvahekord nakatunud inimesega.
Hiv - ga inimene on HI-viirusega nakatunud inimene, ka HIV-positiivne. AIDS on omandatud immuunpuudulikkuse sündroom.

Hiv - nakatunute statistika 1999-2006. Tervisekaitseinspektsioon. http://www.tervisekaitse.ee/?page=102 (01.03.08)
Hiv - nakatumist saab kindlaks teha HI-viirust on organismis võimalik kindlaks teha näiteks inimese verd uurides.
Hiv - i ja AIDS-i on organismis võimalik kindlaks teha ainult veretestiga, mida saab teha tasuta ja anonüümselt.

Hiv - nakkuse ülekandumine emalt lapsele võib toimuda raseduse käigus, sünnitusel või rinnapiimaga toitmisel.
HIV
Hiv - nakkus on eelkõige nakkus, mis halastamatult hävitab inimese organismi võimet kaitsta end haiguste eest.
HIV
Hiv - nakkuse edasise leviku piiramiseks ning lähiaastatel plahvatuslikult sageneva aidsi adekvaatseks raviks.

Hiv - i võimalik hoida teatud määral kontrolli all RT inhibiitoriga AZT (3-azido 3-deoksü- tümidiin) abil.
Hiv - seropositiivsetele meestele võimaldati peale testi sooritamist nõustamist ja tugigruppides osalemist.
HIV
Hiv - nakkuse äge staadium kestab viiruse tungimisest organismi/verre kuni HIV-antikehade ilmumiseni verre.

Hiv - positiivsed. Mitu kuud möödus ,kuid tütarlaps ei olnud kellegile oma haigusest rääkinud.
Hiv on ohtlik, sest see kasutab peremeesrakuyna T- häired: Võimetus salvestada infot püsimällu.
Hiv - viirust kandev rase võib sünnitada terve lapse- kui ta selle nimel tegutseb ning ravi saab.

Hiv - 2 on vähem levinud ning selle viirustüübi poolt põhjustatud haigus on aeglasema kuluga.
Hiv – haigus, mille toimel lakkab inimese vere rakkudes(lümfosüütides) antikehade teke.
Hiv - nakkuse hävitav mõju avaldub nii individuaalsel, perekonna kui ühiskonna tasandil.
HIV

Hiv - i/AIDS-i levik täiskasvanute hulgas on 0,²% mis määrab Peruu maailmas 70. kohale.
Hiv - viirus nõrgestab keha nii, et isegi tavaline nohu võib saada eluohtlikuks.
Hiv - positiivne inimene, kes otsustab end ravida võib elada kauem ja paremini.

Hiv - nakkuse arenemisest annavad parima pildi CD4 rakud ja viiruse hulk veres.
Hiv - nakkuse võib saada WC potilt, kus on istunud HIV- positiivne inimene.
HIV
Hiv - nakatunuid on igas riigis ja igal mandril, igast rahvusest ja rassist.

Hiv - nakkusest terveks ravivaid medikamente ei ole tänaseni suudetud luua.
Hiv – human immunodeficiency virus – inimese immuunpuudulikkuse viirus.
Hiv on viirus , mis suurendab inimese vastuvõtlikust teistele haigustele.
HIV

Hiv - nakatunud inimeste ravimiseks kasutatakse antiretroviirusravimeid.
Hiv - nakkuse olukord Eestis 1) HIV levib kaitsevahenditeta seksi kaudu.
Hiv - ennetus ei ole mitte isegi lapsekingades, vaid suisa paljajalu.
HIV

Hiv - nakkuse vastu ei saa ennast vaktsineerida, seda saab ennetada!
Hiv - nakatunute seas on noori ja vanu, pikki ja lühikesi inimesi.
Hiv - vastast ravi nimetatakse ARV-ks ehk antiretroviirusraviks.

Hiv on retroviirus, mis replitseerub immuunsüsteemi rakkudes.
Hiv - i organismisisene toime ning seos AIDS-i haigestumisega.
Hiv - i nakatumine ei tähenda veel, et inimene oleks haige.
HIV

Hiv - positiivsed ei süsti koos nendega, kel viirust pole.
Hiv – viirus mõjub nii, et antikehade teke veres lakkab.
Hiv - nakatunud (% vanuses15- <0,1 [<0,2] 1,3 [0,6-4,3]

Hiv - nakatunud (% vanuses15- <0,1[<0,2] 49 a.) (2005)
Hiv on inimese immuunsüsteemi kahjustav retroviirus.
Hiv - valdkonna tegevus Eestis 2006. ja 2007. aastal.

Hiv - i ning sellega tihedalt seotud prostitutsiooni.
Hiv - nakkuse ravi ja ravimid on patsiendile tasuta.
Hiv - infektsiooni diagnoositakse Eestis 32 laboris.

Hiv - nakkuse kulgemises eristatakse mitmeid faase.
HIV
Hiv - positiivsetel on sündivus tunduvalt madalam.
Hiv - nakkuse viimases faasis kujuneb välja AIDS.
HIV

Hiv - i puhul võib tekkida pärast teine genoom.
Hiv on viirus, Aids on väljakujunenud haigus.
Hiv - nakkuse ja AIDSi olemus ning ennetamine.

Hiv - nakkus ja AIDS ARVUDES 2006. www.tai.ee
Hiv - nakkust ja AIDS-i EI SAA VÄLJA RAVIDA!
Hiv - nakkuse vastu saab end vaksineerida.
HIV

Hiv on inimese immuunpuudulikkuse viirus.
Hiv - positiivne on inimene nagu sinagi.
Hiv - i nimetatakse 21. sajandi katkuks.

Hiv - viirus levib ka narkomaanide seas.
Hiv - ja-AIDS (kasutatud 13.10.2013)
Hiv - nakkus levib suudelemisel.
HIV

Hiv on levinud üle kogu riigi.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun