Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Tee annetus täna Sulge
Add link
Histoonid – aluselised valgud (neutraalse pH juures positiivselt laetud), sisaldavad 20-30% arginiini ja lüsiini, mis on positiivse laenguga.
Histoonid – kromosoomi valgud (terava kujuga et biheeliks saaks selle ümber keerelda) – pakivad DNA molekuli kokku, Kaitsevad DNA molekule c. NUKLESOONID – 8 histooni + DNA biheeliks d. Kromosoomistik – kariogramm d.i. Homoloogilised kormosoomid on (paarilised) ühesuguse kuju ja suurusega kromosoomid mis sisaldavad samu tunnuseid ja ülesannedeid Rakus võib olla.
Histoonide n - otste a-hapete modifikatsioone erinevate funktsionaalsete rühmadega võiks teada nelja: • Atsetüleerimine • Metüleerimine • Fosforüleerimine • Ubikvitineerimine (väike 8 kDa valk ubikvitiin, rohkem tuntud tsütoplasmas valkude lagundamisele suunava signaalina). Atsetüleerimine (äädikhappe jää CgiH3COO- liitimine)

Histoonid – Valgud, mille ümber on mässitud DNA ahelad, kaitsevad DNA-d ja aitavad seda kokkupakkida. Inimesel on keharakkudes 44 autosoomi ja 2 sugukromosoomi (kas XX või XY) DNA pakkimine: DNA keerub ümber histoonide (DNA on mässitud ümber histoonide) tekib nukleosoom, nukleosoomide keerdumsel tekib kromatiin.
Histoonide n - otste a-hapete modifikatsioone erinevate funktsionaalsete rühmadega võiks teada nelja:  Atsetüleerimine  Metüleerimine  Fosforüleerimine  Ubikvitineerimine (väike 8 kDa valk ubikvitiin, rohkem tuntud tsütoplasmas valkude lagundamisele suunava signaalina).
Histoonide atsetüülimine on seotud DNA transkriptsiooni aktivatsiooniga. HAT seostub eukromatiiniga siis, kui viimasele seostub transkriptsioonifaktor. Järgmine histoonide atsetüülimine toob nende peale negatiivse laengu, mis tekitab kõrvaletõukamist histoonide vahel.

Histoonide n - terminuste atsetüülimise regulatsioon on üks geeniregulatsiooni mooduseid, mis teatud kromosoomialas mõjutab oluliselt DNA-histoonide omavahelisi interaktsioone ja kromatiini pakkimist kondenseeritud või vähem kondenseeritud struktuuriks.
Histoonid on suhteliselt väikesed valgud suure hulga positiivselt laetud aminohapetega (Lys, Arg). Histoone on 5 tüüpi, mis jagunevad kahte rühma: nukleosoomsed histoonid (H2A, H2B, H3, H4) ja histoon H1. Inimese haploidne genoom sisaldab ca 3 miljr.
Histoonidel on erinevaid modifitseerimise võimalusi, Kõige rohkem on neid H3-l. Kui siin N-terminaalset modifikatsiooni pole, siis sealolevad geenid on vaikses olekus.

Histoonid on aluselise reaktsiooniga (Lys ja Arg rikkad), nende radikaalides on vaba täiendav NH 2 (aminorühm). Seega omandavad nad positiivse osalaengu.
Histoonid - valgud, mille ümber on DNA keeratud • Histoonid on aluselised ja DNA on happeline ja nii moodustub stabiilne kooslus kromatiin.
Histoonid - positiivse laenguga valgud, mis seostuvad DNA ga. Histoonvalgud : *pakivad DNA kokku *Kaitsevad DNAd vigastuste ja muutuste

Histoonid on in vivo kergelt risti DNA-sse lülitatud kasutades rakku läbistavat, pööravat, keemiliselt ristilülitavat ainet.
Histoonid – peamised kromosoomivalgud, mis kaitsevad RNA-d ning aitavad rakujagunemise ajal kromosoome kokku pakkida.
Histoonid on aluselise iseloomuga valgud (sisaldavad palju DNA fosforhappejääkidega seostuvaid positiivselt laetud

Histoonid on DNAga kompleksseerunud, moodudtades kromatiinist struktuurseid alaüksuseid – nukleosoome.
Histoonid on valgud, mis seostuvad tugevalt DNAga ning esinevad kõikide eukarüootide kromosoomides.
Histoonide n - ja C-terminuste modifikatsioonid: kromatiini kondensatsiooni ja funktsiooni regulatsioon.

Histoonid on aluselised valgud, mis on evolutsioonis vähe muutunud (DNA kokkupakkimine.
Histoonidel on üheahelalised DNA sabad, mis ulatuvad nukleosoomist välja.
Histoonide n - terminaalsed modifikatsioonid määravad kromatiini avatuse.

Histoonide n - term sabad sisaldavad palju lüsiini ja arginiiinijääke.
Histoonidel on põhiline kromosoomi struktuuri kujundav roll.
Histoonide modifitseerimine – heterokromatiin on tugevalt pakitud.

Histoonid seiskuvad – võetakse atsetüülrühmad ära.
Histoonid - kuuluvad aluseliste valkude hulka.

Histoonid on leitud eurüarhedel.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun