Sõnu seletav sõnaraamat

Hiie – Tambeti tütar, väiksena vaikne ja tagasihoidlik, kasvades muutub ta armsamaks, rõõmus ja heatahtlik, temast saab Leemeti naine Hiietark Ülgas – on pühendanud oma elu vana usu haldjate kummardamisele ja on valmis minema kõigeni oma usu kaitseks Pärtel/Peetrus – väiksena Leemeti parim sõber, kuid kolib oma perega külla elama ja võtab sealsed kombed omaks ning unustab ussisõnad ja metsatavad , lõpuks reedab Leemeti.
Hiie – Tambeti tütar, keda ta isa ei armasta, väiksena hall ja vaikne hiireke, hiljem armas, rõõmus ja heatahtlik, temast saab Leemeti naine; Hiietark Ülgas – pühendanud oma elu haldjate kummardamisele, minnes sellega ükskõik kui kaugele; Pärtel/Peetrus – väiksena Leemeti parim mängukaaslane, kuid kolib oma perega külla elama ja võtab sealsed kombed omaks, lõpuks reedab Leemeti ja saab äärepealt tema mõrvariks;
Hiid - ja 2006. aasta Euroopa rekordilised kuumalained, 2006. aasta miljonilinna New Orleans’i purustanud orkaan Katrina, üha süveneva kõrbestumise ja järvede kuivamise lähistroopilises vöötmes (nt Araali meri). Samuti ka liustike sulamise mõlematel poolustel ja kõrgmäestike tippudes, mis toovad kaasa maailmamere veetaseme tõusu, millest andsid märku 2005-2006. a. suured üleujutused Euroopas, Aasias ja Ameerikas.

Hiinlaste uskumustes on kesksel kohal esivanemate kultus-sugulushinged. Hiinas oli kolm õpetust: • Konfutsianism- pragmaatiline õpetus, mille aluseks ei olnud mitte lihtsalt inimene, vaid ühiskonna liige, keskpunktis oli inimese käitumise strateegia ühiskonnas, suhted endasugustega, sootsiumi ülesehituse ja funktsioneerimise printsiibid (korraldused Liji) • Taoism- Universumi Tee, see on alati liikumises, alati sünnib uusi muutusi.
Hiina omausundid - Kas konfutsianism on religioon või filosoofia? Kas taoism on filosoofia või hoopis religioon? Mis on Hiina uskumusmaailmas eripärast? Kui eesti kodudes on levinud feng shui põhimõtete rakendamine, siis kas selline harmoonia taotlus on üldinimlik või on selles midagi Hiina usumaailmale ainuomast? Hiina tsivilisatsiooni peetakse kõige pikema järjepideva ajalooga tsivilisatsiooniks tänapäeva maailmas.
Hiid täht on tunduvalt suurema raadiuse ja heledusega kui peajada täht, mis on sama pinnatemperatuuriga. Hiidtähtede raadius on tavaliselt 10 kuni 100 korda suurem kui Päikese raadius, mis on 695 500 km. Tähti mis on heledamad kui hiiud kutsutakse superhiidudeks või ülihiidudeks. Tähest saab hiidtäht, kui kogu olemasolev vesinik tähe tuumas on ära kasutatud ning mille tulemusel on täht lahkunud peajadast.

Hiinlastel on kõige suurem huvi koostöö vastu transiidi, elektroonika, puidu- kala- ja ehitusmaterjalitööstuse ning põlevkivi töötlemise vallas. Eesti huvi Hiina vastu tuleneb aga Hiina investeerimispotentsiaalist, allhangete tegemise võimalustest, samuti Hiina hiiglaslikust turust ja kaupade hankekohast, kus hind on konkurentsivõimeline ja kvaliteet paraneb.
Hiirepojad on sündides paljad ja väga abitud ning kaaluvad alla 1 g. Nende silmad lähevad lahti 12…15 elupäeval ning selleks ajaks on nad juba ka karvadega kaetud.
Hiidpüramiidrakkude diameeter on kuni 120 µm. Kõige väiksemate rakkude läbimõõt on 4 µm (aju sõmerrakud). Enamike rakkude suurus jääb siiski 10 ja 50 µm vahele (epiteeli- ja sidekoerakud). Leukotsüütide läbimõõt on 10 µm, erütrotsüütide 7,5 µm. Rakud võivad kujult olla käävjad (silelihasrakud), jätketega (neuronid), lamedad või kuubikujulised (epiteelirakud).

Hiiumaa on saar Läänemeres, Saaremaast põhja pool ning on suuruselt teine Eesti saar Saaremaa järel. Hiiumaa pindalaks on 989km2 ning rannajoone kogupikkuseks on 326 km. Hiiumaa tekkis 455 aastat tagasi meteoriidiplahvatuse tagajärjel, ning tegu on ühe maailma vanima saarega. Hiiumaa on tuntud sealse rikkumata looduse, rohkete majakate ja Ristimäe poolest.
Hiiglased –  ürgsed jaanalinnud, kelle kõrgus ulatus 3 meetrini ja kelle  muna oli kuni 35 cm pikk ja 22 cm lai. Neogeeni ajastu lõpul ilmusid  inimahvid: simpansid, gorillad ja orangutangid Paljud praegused loomaliigid nagu näiteks maod, laululinnud, konnad,  rotid, hiired hakkasid kiiresti levima just neogeenis.
Hiidroomajad - 205 dinosauruselised, linnud Kriit Õistaimede kiire areng Hiidroomajate 142 väljasuremine UUSAEGKOND Paleogeen Õistaimede levimine ja Pärisimetajate, lindude, 65,5 mitmekesistumine luukalade ja putukate mitmekesistumine Neogeen Õistaimed Hominiidide 23,8 lahknemine teistest primaatidest Kaverternaar Õistaimed Inimühiskonna 1,8 kujunemine

Hiina rahvavabariik on olnud pideva rahvusvahelise kriitika all seoses inimõiguste rikkumistega. Paljud riigid ja rahvusvahelised organisatsioonid on teravalt arvustanud Hiina võimukandjaid nende soovimatuse pärast austada kodanikuvabadusi ja –õigusi. Eriti karmid on Hiina võimud olnud nende vastu, keda peetakse kehtiva riigikorra poliitilisteks vastasteks.
Hiinlased on need, keda ühendab sama “rass veri ja kultuur”. Hiina identiteet , mi 20 saj, vältel kannatanud nii paljude Lääne kallalekippumiste läbi on nüüd ümberkujundamisel hiina kultuuri püsielementide osa. Ajalooliselt on see identiteet ühtlasi olnud sobitatav erinevat laadi vahekorraga Hiina riigi keskvõimudega.
Hiigelfarm ehk spetsialiseeritud suurtalu- moodne kõrgtootlik taluvorm, kus on spetsialiseeritud enamasti vaid ühele tooteliigile.

Hiidkraater - kaldeere:lõõri sissevajumine, koonuse purunemine kaldeerajärv Vulkanismi mõju keskkonnale, inimesele ja majandustegevusele: KASU: viljakas pinnas, mineraalained, rohkesti maavarasid, energiaallikaks kuum vesi KAHJU:tuha alla mattuvad linnad, hävineb taimestik, mudavoolud purustavad teid ja maju, õhu saastatus.
Hiinlased on   kõike  järjekindlalt   säilitanud,  mitte   pole  lasknud  vanadel   uskumustel  vajuda   unustuste  hõlma.  Näiteks  üleskaarduvate   servadega   katuseräästad,   mida   jätkuvalt   ehitatakse   majadele   vaimude   eemale  peletamiseks. See on neil tõeliselt iidne komme. 
Hiidlinn – e. megalopolis, suur linnaline ala, mis moodustub linnastute suurenedes, tihenedes ja kokku kasvades.

Hiinlased on kasutanud jääd toitude külmutamiseks juba väga kaua aega, nimelt kasutati jääkeldreid. Põhjuseks arvatavasti kui 1834 Jacob Perkin patendeeris tänapäeva külmutuskapi eelkäija, siis ei tutvustatud seda ideed hiinalastele ja see traditsioon ei olnud veel hiljuti nii tugev kui läänes.
Hiiglase tegudega on seletatud järvede, küngaste, allikate ja kivide päritolu: orud võisid olla Kalevipoja künnivaod, piklikud linnamäed tema magamisasemed, rändrahnud tema lingukivid. Analoogilised muistendid on tuntud paljude rahvaste juures, Eestis on lähedase iseloomuga muistendeid Vanapaganast.
Hiina meditsiin on teadus energia muutumisest inimese organismis organismi koosmõjust keskkonnaga. Hiina meditsiinis on kindel TERVISe mõiste määratlus — see on harmooniline energia tasakaal erinevate organite nende süsteemide vahel, ja nende energia tasakaal looduse ja keskkonna energiaga.

Hii - hii, hii-hii, hiili nii kui hiireke, hiili nii, hiili nii. 2. Hüü-hüü, hüü-hüü, hüppa nii kui jänkuke, hüppa nii, hüppa nii. 3. Taa-taa, taa-taa, tammu nii kui karuke, tammu nii, tammu nii. 4. Lee-lee, lee-lee, lenda nii kui linnuke, lenda nii, lenda nii. (A. Kumpas.
Hii - nast on saamas maailma üks juhtivamaid majandusi, mille majandus kasvab iga aastaga väga kiiresti. Samal ajal kui pea terve maailm kannatas majanduskriisi käes, tõusis Hiina majandus endiselt. Nii Soome, kui ka teiste riikide suurfirmad on viinud oma tootmise Hiinasse.
Hiina rahvavabariigil on halduslik kontroll 22 provintsi (省) üle. Hiina RV valitsus peab oma 23. provintsiks Taiwani (省省), mida ta nimetab Hiina Taiwani provintsiks (sellest on lähemalt juttu artiklis Taiwani staatus). Peale selle pretendeerib Hiina RV valitsus Lõuna-Hiina mere saartele.

Hiilis luulet on ilmunud kogus «Tuli ja ringkond. G. Suits, kes oli nooreestlaste(dalse idet tuul». Tugev kaasaja- ja ühiskondliku õigluse biografija Suitsa). Ainult soome kultuurieluga tunne, humanistlikud veendumused ja poeetiline tekkis “N-El” algusest peale tihe kontakt.
Hiina köök on sarnaselt teistele riikidele väga omapärane ja erineb enamikest lääne köökidest suuresti. Hiina rahvusköök on saanud mõjutusi teistest Aasia köökidest, kuid suuresti on säilinud vanad traditsioonid ja kasutatakse Hiinas põliselt kasvavaid toiduaineid.
Hiiumaal on eristuv sihtkoht, loodud hulgaliselt Eestis pakutakse palju pakkudes palju looduskaitsealasid (15 tk) erinevaid tooteid, mis huvipakkuvat ja hoiualasid (17 tk) on seotud meie informatsiooni, mida on kaitsmaks unikaalse lehte on lihtne kasutada looduskooslusi.

Hiina rannik on suhteliselt mägine piirkond ka Korea poolsaar on mägine.
Hiir - liigutab (hiire)kursorit ekraanil; saab nt menüüsid avada ja muid valikuid teha ekraanil (seeläbi juhtida arvuti tööd) korpus, keskseade, süsteemiplokk - sisaldab arvuti tööks vajalikke komponente, keskseadme külge ühendatakse kõik muud lisaseadmed
Hiidlinnastu ehk megalopolis: kokkukasvanud linnastud (Boswash, Tokaido)

Hiina rahvastik on järjepidevalt kasvanud ja võib üsna kindel olla, et lähiajal mingit langust oodata ei ole. Kuigi Hiina on pindalalt üsna suur katab peaaegu, et poolt territoorimist mõni mäestik, seetõttu on paljudes piirkondades probleeme liiga tiheda asustusega.
Hiis ise on kommunikatsioonipartner. Hiie mõiste on levinud eelkõige Põhja- ja Lääne-Eestis. Lõuna-Eestis kohtadel teistsugused nimed (nt Himmaste Toromägi) Hiis kui kalme? See on stereotüüp, tegelikkuses on maastikul hiis ja kalme täiesti erinevad paigad.
Hiinal on maailmas teine pikim raudteede võrk, mille kogupikkus on 91 000 km ja millest 40% töötab elektriga. Kiirraudteid on hiinas 7000 km, mis lubavad rongidel sõita üle 250 km/h. Raudteeühendus on Hiinal Venemaaga, Kasahstaniga, Mongooliaga ja Põhja-

Hii - ruut testi kasutatakse selleks et kontrollida kas faktiliselt saadud lahknemissuhe erineb teoreetiliselt oodatavast lahknemissuhtest statistiliselt usaldusväärselt v on erinevused juhuslikku laadi ja lahknemist võib lugeda vastavaks ootuspärasele.
Hiiglasuure maa - ala, mille Sir Arthur Dublini linnalt 45-naelase aastarenid eest 9000 aastaks kasutada sai. Rendileping lõppeb aastal 10759. Kompanii tegutseb umbes 50 riigis, müüb oma õlut enam kui 160 riigis ning tema palgal on maailma eri maades 12500 inimest.
Hiina meditsiinis on teda aegade vältel kasutatud kõrge vererõhu ja maksahädade korral. Hiinas on tehtud ka kliinilisi katseid, tõestamaks taime võimalikku abistavat rolli südamehaiguste ennetamiseks; õun - ergutavad loidu ainevahetust, on tõhusad veeajatid.

Hii - ruut 20 -0,87 0,19 0,19 0,012 40 -0,15 0,44 0,25 0,004 60 0,57 0,71 0,28 0,048 80 1,29 0,90 0,19 0,001 100 2,00 0,98 0,08 0,024 0,090 χ2 = 0,090 f = k – h – 1 = 5- 2- 1=2 χ 2kr = χ 20.90(2) = 4.605 Kuna χ2 < χ 2kr, siis võtame H0 vastu.
Hiina ida - Aasiast ning Tai, Indoneesia ja Singapur Kagu-Aasiast. Vaikse ookeani piirkondade megakultuurid on mitmes olulises mõttes üksteisega palju sarnasemad kui mingi teise megakategooriaga riikidega – näiteks Vahemere idaranniku kultuuridega.
Hiina aedadel on otsene mõju inglise parkidele (Chambersi teosed). Lisaks mõjutas maastikukujundust ka agraarrevolutsioon: domineeris põllumajandusmaastik, tegeldi eelkõige karjakasvatusega, nii et pastoraalse maastiku ideaal sobis siia suurepäraselt.

Hiire kuju – optiline, laser sensoriga, rolleriga.
Hiigel - elupuu külmakindlus suureneb koos vanusega ja noored puud tuleks istutada põhjapoolt varjatud kohtadesse, hea oleks harilike kuuskede varju, millised siis, kui hiigel-elupuu on juba 3…4 m kõrgune, võiks järk-järgult maha raiuda.
Hiina probleemiks on riigi eri osade ebaühtlane areng, nii on suur osa majanduskasvust toimunud Vaikse ookeani rannikulinnades, ennekõike nn erimajandustsoonides, kuhu on koondunud modernne tööstus, samas kui sisemaa on paljuski arengus maha jäänud.

Hiinlastel on ajalooliselt vastumeelsus piima ja piimatoodete suhtes. Loomi peetakse rohkem töö tegemiseks, kui piima ja liha tootmiseks ja tarbimiseks. Mõningate järelroogade serveerimiseks kasutatakse vahukoort, populaarsust kogub jäätis.
Hiiglaslikud mõõtmed - kuni 17 cm - seega ületavad vastsed pikkuselt oma vanemaid üle kahe korra. Mida kõrgem on veetemperatuur, seda kiiremini kullesed arenevad ning seetõttu on eelistatud arengukeskkonnaks madalad, kiiremini soojenevad veekogud.
Hiir on sisestusseade, mis aitab graafilises töökeskkonnas mugavamalt tegutseda. Hiire liikumine hiirepadjal või laual kantakse üle kursori liikumiseks ekraanil ja nupud võimaldavad ekraanil olevaid objekte märkida ja käivitada.

Hiina konkurents on ilmselt ka tegur, mis juhib Jaapani tähelepanu kõrvale Maailma Kaubandusorganisatsioonilt (WTO) ja sunnib rohkem tegelema regionaalmajanduse ning kahepoolsete vabakaubanduslepingute sõlmimisega Ida- ja Kagu-Aasia regioonis.
Hiigelsuur katastroof on Mehhiko lahes juba juhtunud – 1979. aastal plahvatas naftaotsingute käigus puurkaev Ixtoc I. Tookord õnnestus naftaleke merepõhjast kõrvaldada alles 9.5 kuuga ning kokku segunes veega hinnanguliselt 475000 tonni naftat.
Hiina hieroglüüfkiri - Arenes välja piltkirjast.

Hiis - toponüümi puudumine Ainult ravimiseks kasutatud kohtade puudumine (va silmalätted) Üksikute pühapuude ülekaal Talude ohvrikohad (Mulgimaa) Ristipuud Võrumaal – need puud on ka pühad, kuigi neid pühadeks ei nimetata.
Hiidlinn e. suurlinn e megalopolis.
Hiis - nimeosisega paigad – viitab paiga kunagisele sakraalsusele, ka siis kui kohta ennast enam alles ei ole. Tuleb aga jäldiga, mis ajast need toponüümid on, kuna hilisematel aegadel pandi nt taludele ka niisama Hiie nimeks.

Hiiglase tegudega on seletatud järvede, küngaste, allikate ja kivide päritolu: orud võisid olla Kalevipoja künnivaod näiteks Kalevipoja künnivaod Kiku küla lähedal, piklikud linnamäed tema magamisasemed, rändrahnud tema lingukivid.
Hiigla - tulekahjud, mis hävitasid linna paremad osad ja Kivisilla asemel olnud puusillad). Just selletõttu puuduvad Tartu linnasüdamel iseloomustavad keskaegsed tunnused ja, et levinud on XIX sajandi ampiir ja uuemad vormid.
Hiire genoomis on deletsioonid toimunud näiteks pseudoatusomaalsetes regioonides. Divergents geeniekspressioonis: Ortoloogsete geenide ekspressioonis on erinevused eelkõige RNA protsessingus ja promootorite alternatiivses kasutamises.

Hiinlased on esimesena leiutanud paberi ja raamatutrükkimise, portselani ja paberraha, püssirohu ja raketid, kompassi, seismograafi jms. Kõik hiina sõjapealikud pöörasid alati eriti suurt tähelepanu sõdalase kasvatamisele.
Hiivama - to heave up Hästi pidav- good-holding Hästi pidav- good-holding Hästi pidav- good-holding Järele laskma- to pay out/away Järele laskma- to pay out/away Järele laskma- to pay out/away Kaikoht- berth Kaikoht- berth
Hiina rahvavabariigil on halduslik kontroll 22 provintsi üle. Hiina RV valitsus peab oma 23. provintsiks Taiwani provintsi , mida ta nimetab Hiina Taiwani provintsiks . Peale selle pretendeerib Hiina RV valitsus Lõuna-Hiina mere saartele.

Hiid - vasarhai toitub põhjaselgrootutest (krabid, krevetid, limused), kaladest (heeringlased, makrellid) ja kalmaaridest. Suurte isendite magudest leitakse kõige sagedamini raisid ja haisid (sealhulgas liigikaaslaseid).
Hiiglasliku hüppe – mõtlesin, kas mina oleksin suutnud nii kõrgele hüpata, ehkki oli noor ja tugev – ning haaras kinni oksast lähima puu keskosas. Ainult keegi eriti valvas oleks märganud, et Diego oma rajalt kõrvale kaldus.
Hiie - Algselt arglik, on kasvanud üles majas paksult täis põhimõtteid, hiljem kui vabastatud füüsiliselt ja psüühiliselt on kindlam ja rõõmsam- lausa niipalju kindlam, et raiub maha püha hiie koos Leemetiga

Hiinlastel on väga tugevad uskumused, traditsioonid, tavad ja kõik muu, mis erineb Euroopamaade kultuurist. Hiinlased on kõike järjekindlalt säilitanud, mitte pole lasknud vanadel uskumustel vajuda unustuste hõlma.
Hiidkalmaar on kõige suurem peajalgne ning tema keha pikkus võib ulatuda kuni paarikümne meetrini. Vabal tahtel ei tõuse hiidkalmaarid kunagi mere pinnakihtidesse, sest süvamereloomadena ei talu nad madalat rõhku.
Hiiumaale on teda ümbritsevad väikesaared nagu värvikirevad pärlid kauni naise kaelas. Üle kahesaja saare ja saarekese hulka kuulub hiljuti merest tõusnud, veel taimestumata, kuid ka suuremaid metsaseid saari.

Hiina kalendris on palju pühi, kuid üks spetsiifiliselt taoistlik püha on jiao tseremoonia, mis leiab aset talvise pööripäeva ajal või selle läheduses ja märgib taevase, maskuliinse yang’i uuenemist sel ajal.
Hiiglaslikke isendeid on leitud Saaremaalt, kus emasloomade pikkus võib ulatuda 14 (kohati …17) cm-ni. • Levik Eestis ja maailmas On levinud Loode-Aafrikas, Euroopas, Siberis, Kaug-Idas, ka Koreas, Jaapanis ja Hiinas.
Hiina keel on rohkem nagu keelerühm, mis koosneb hulgast sarnastest keeltest, neid võib nimetada ka dialektideks, millest siis ametlikuks peetakse nii Hiina Rahvavabariigis kui ka Taiwanis Mandarini dialekti.

Hiiumaa on saar kus külaline leiab unikaalse looduse, maailma ühe vanima töötava tuletorni, põnevaid militaarrajatisi, kuuleb saare vägilase - Leigriga - seotud legendidest ja paljust muust huvitavast.
Hiinas chuang - fad, selle pa kua chuan stiili, mis kuulub chuang-fa "sisemisse" ja "pehmesse" koolkonda. Olles õppinud neid kahte stiili ja Okinawa-ted, rajas ta oma stiili Goju-Ryu. "Go" - kõva, "Ju" - pehme.
Hiina rv - s alla teistele keskmise arengutasemega riikidele, on suured piirkonnad saavutanud juba jõukuse taseme, mis ületab mitmeid arenenud riike, ja järelevõtmise tempot hoitakse jätkuvalt kõrgel.

Hiid - punalehik, mis põhjustab lisaks tugevale maoärritusele ka mööduvat maksa- ja neerukahjustust. Mõned selle rühma seened on piisava kuumutamise järel söödavad ja ei põhjusta mürgistust.
Hiinlaseid on kohutavalt palju ja nad elavad kohutavalt suurel maa-alal (see on peaaegu sama suur kui Ida- ja Lääne-Euroopa kokku). Nad on niisama erisugused nagu eurooplasedki: leidub pikki, suure kondiga
Hii - RUUT-TEOR. Mean 3,0165720509 Standard Error 0,0288696982 OLULISUSE NIVOO Median 3,0445224377 Vabadusastmete arv r*-p-1 Mode 2,9957322736 Standard Deviation 0,446314703 CHIINV(FUNTKSIOONI NIMI)

Hiidämblik – samblarinde suurim ämblik, huntämblikud, madalsoodes taimedel ilma võrguta saaki varitsev hüpikämblik, siirdesoometsades kangurlane, luhasoodes domineerivad krabiämblik ja sireämblik.
Hiid - e. polüteensed kromosoomid - paljuniidilised kromosoomid, mille tütarkromatiidid ei eraldu ja mis võivad koosneda paljudest paralleelselt kulgevatest kromosoomi replikatsiooniproduktidest.
Hiirte - rottide ja äädikakärbse kõrval on üks teadlaste lemmikloomi varbuss (Caenorhabditis elegans) – umbes millimeetri pikkune ümaruss, kelle päris kodu on mullas ja kes sööb baktereid.

Hiina arhitektuur on põhiliselt puitarhitektuur, selle hävinevus sümboliseeris kõige kaduvust maailmas. Üheks iseloomulikumaks ehitiste elemendiks on reljeefidega kaunistatud ja värvidega maalitud palk.
Hiinlased on kompromissilembene ja harmooniat armastav rahvas ning seetõttu õnnestus neil kõik kolm suurt mõttevoolu (konfutsianism, taoism, budism) sünteesida ja üksteise kõrvale alles jätta.
Hiilgus on taandunud hea seljasistumise, joone ja lõike ees. Võistlusega peab sammu hoidma, kuna üha enam naisi võitleb tippujõudmise eest, nii et moetööstus võib toetuda laienevale turule.

Hiirte juust on tõeliselt mõnusa maitsega, ta on parajalt pehme ja temas on palju ,palju auke! Ka rasva on selles juustus just parasjagu, niipalju kui pisikese juustusõbra organism kasvamiseks vajab.
Hiilgeaeg – 7-6 saj. eKr. (6 saj. hakkas Rooma vabariik etruskeid vallutama). Säilinud hauakirjad, mida ei suudeta väga mõista; etruskid olid ennustajad ja preestrid, armastasid täringumänge.
Hiiumaal on peaaegu 400 muinsuskaitseobjekti, mis on kas arhitektuurimälestised, arheoloogiamälestised või ajaloo mälestised. 2007. aasta seisuga on Hiiumaal kokku umbes 700 kultuurimälestist.

Hiir on osutamisseade, see tähendab, et hiire abil on võimalik graafilises keskonnas erinevatele objektidele osutada. Hiiri on kahe väga erineva ehitusega: mehaanilised ja optilised hiired.
Hiinlastel on ideaal arvuks 5. 5 heli = 5 algelementi ( maa, vesi, õhk, tuul, tuli), 5 heli = 5meelt ( valitseja, minister, rahvas, ühiskondlikud asjad, üldpilt). India. Usund hinduism budism.
Hiie – Arg, üles kasvanud vanemate karmi käe all, sõnakuulekas, kohusetundlik, kaasaminev ● Magdaleena – Hea välimusega, jutukas, eriliste nõudmistega, sõbralik, seltskondlik.

Hiir on laual libistatav nuppudega osutusseadis, millega saab käivitada programme ja teha mitmesuguseid muid operatsioone, ilma et oleks vaja ära õppida selleks vajalikke arvutikäske.
Hiirte puhul - mitte ainult praegu olemasolevate, vaid ka veel sündimata hiirte puhul ning ta võib isegi loota, et tema tulemusi võib sedavõrd üldistada, et need selgitaks inimese õppimist.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina skp on praegu veel “tõeline”. See pole “üles puhutud” nagu USA-s, kus märkimis- väärse osa SKP-st annavad advokaadid (iga ameeriklane, sülelapsest raugani, maksab juristidele üle 1000 dollari aastas), psühhoanalüütikud, golfikompleks, lemmikloomad jne. Ei ole päris kindel, kas sel moel arvutatud SKP näitab riigi konkurentsivõimet ja rikkust üldse.

Hiinlaste elatustase on 21.saj alguseks tunduvalt kasvanud ning pidevate näljahädadega kimpus olnud riigist on Hiina alates 1990.aastate teisest poolest muutunud juba toiduaineid eksportivaks riigiks.
Hiigel - TIIGERKREVETT (penaeus monodon) on teine väga tähtis liik , mis on enimlevinud ja kasutatav Kaug-Idas. Ka mustaks tiigerkrevetiks kutsutud hiigel-tiigerkrevett on 15-30cm pikk.
Hiiumaa on suuruselt teine Eesti saar (989 km²), mis on tekkinud meteoriiditabamuse tagajärjel. Hiiumaal on lennuühendus Tallinnaga, kuid talviti pääseb saarele ka mööda jääteed.

Hiidplaneedid - Jupiter,Saturn,Uraan,Neptuun(1.suur mass ja mõõtmed 2.väike tihedus 3.palju kaaslasi 4.kõigil rõngad ja rõngastesüsteem 5. tihe, läbipaistmatu atmosfäär 6.pöörlevad
Hii - RUUT TEO. Kurtosis 1,2697624881 11,0704976935 Skewness -0,7737123505 Range 2,6964634522 Minimum 1,1895840669 vastu: Maximum 3,886047519 Sum 720,96072016 Count 239 2002. a.
Hiiglase tegudega on seletatud järvede, küngaste, allikate ja kivide päritolu: orud võisid olla Kalevipoja künnivaod, piklikud linnamäed tema magamisasemed, rändrahnud tema lingukivid.

Hiina muusikakultuur on ka üks vanimaid, mis tekkis 1400-1500 eKr. Hiinas oli kammentoor, mis oli pambustoru, kuhu mahtus 100 kindla suurusega hirsi tera ja andis puhudes kindla helikõrguse.
Hiiumaal on jõuluorikale sõrmega tehtud keskele ka maagiline märk – viiskand, selle ümber veel sõrmeotsaga kirjad (Astel, 1992). Teine peamine jõululeib oli ümara kujuga.
Hii - ruut-teoreetiline 12,05 A B E F J 1. Ül.9.1. Ettevõtte Ettevõtte kogukulud kogukulud (Points: 7) Kasutage eelmise ülesan 1 ha 1 ha järgmised ülesanded: põllum.

Hiiglasi on ka meie vetes elavate tuurlaste hulgas, kes kuuluvad kõhrluuliste kalade rühma. Veel üsna pikka aega tagasi püüti Kaspia meres kuni 90 puuda raskusi beluugasid.
Hiina köök - austrikaste, bambusevõrsed, hiina nuudlid, ingver, koriander, mango , porrulauk, riis, riisivein, riisiäädikas, kalad, austrid 32. Süldi valmistamine, kasutamine.
Hiina võitluskunstidel on ka teisi nimetusi, nagu näiteks - chung-kuo chuan, kus chung-kuo tähendab Hiinat või "suurt rahvast" ja chuan on lihtsalt viide rusikale või võitlussüsteemile.

Hiirel on üldiselt kolm põhifunktsiooni: 1. Osutamine Kui liigutada hiirt alusmatil, nihkub ekraanil ka hiirekursor, nii et sellega saab osutada mistahes kohale ekraanil.
Hiiumaal on seitse muuseumi: Hiiumaa Muuseum s.h Kassari ekspositsioonimaja, Mihkli muuseum, Pikk maja, Rudolf Tobiase maja, Kroogi talu, Soera talumuuseum ja Sõru muuseum.
Hiidplaneedid - Jupiter,Saturn,Uraan,NeptuunHiidplaneetideks nimetatakse Päikesesüsteemi suure massiga planeete, mis koosnevad valdavalt erinevatest gaasidest ning jääst.

Hiir on käskude ja andmete mugavaks sisestusvahendiks graafilise kasutajaliidese puhul, nagu seda kaasaegsed operatsioonisüsteemid ja programmid enamasti omavadki.
Hiigelsuur - Aedade üldpindala oli ligikaudu tuhat kakssada ruutmeetrit ja need asusid kuningapalee kirdeosas Istari väravate lähedal laial, neljaastmelisel terrassil.
Hiina tule - äratuskell Räägitakse, et Hiinas on veel praegugi tarvitusel tule-äratuskellad. Saepurust ja vaigust tehakse kepike, mis pannakse väiksesse lootsikusse.

Hiis - on eesti rahvapärimuses looduslik pühapaik, kus taotleti rituaalide ja ohvritalituste abil kõrgemate jõudude (vaimuda, jumalate, esivanemate) soosingut.
Hiigelfarm - Loomad koondatakse mitmekorruselistesse hiigelfarmidesse, mis paiknevad turu läheduses (sadamad, linnaäärne odav maa) ja kasutavad sisseostetud sööta.
Hiiumaal on rahvalaule lauldud, nagu teisteski maakondades, kõikvõimalike tegevuste juures. Hiidlaste lauludel oli enamjaolt sees mingisugune konks või naljatükk.

Hiilgav isolatsioon – Inglismaa välispoliitika, mille põhiliseks huviks oli see, et Inglismaa ei sekkunud teiste maade poliitikasse ja nende omavahelistesse konfliktidesse.
Hiina muusika on alati kokku kuulunud luule-, tantsu-, näite- ja kujutava kunstiga ning arenenud koos teatriga Pekingi ooper- kujunes välja 18. Sajandi lõpul Pekingis.
Hiidplaneedid on kõik suhteliselt sarnased,kõigil on oma kuud ja enamikul rõngad, samuti on sarnased ka Päikesesüsteemi väikekehad, on ju ühed teistest tekkinud.

Hiina kollane ehk kuningate kollane – arseentrisulfiid(As2S3), kasutusel kollase pigmendina kuni 19. sajandini, toksilisuse tõttu asendati hiljem kaadmium kollasega.
Hiina tee on vähem tundlik kui assami tee, ta kannatab välja isegi temperatuuri miinus 3oC. Mõlemad liigid vajavad kõrget õhuniiskust ja regulaarseid sademeid.
Hiirte puhul on uuritud erinevate hiireliinide alkoholilembelisust ning leitud, et teatud hiireliinid eelistavad kuni 80% juhtudest veele 10%-list alkoholi vesilahust.

Hiidparasiittaim - Raitlill  Maailma suurim õis kuulub taimele nimega raitlill (Rafflesia arnoldii).  See parasiit elab tavaliselt Kagu-Aasia metsade ronitaimedel.
Hiinlased on suured näksijad ja nad naudivad röstitud seemnete ja pähklite, klimpide, lihtsate kookide, värskete puuviljade ja lugematute teetasside tarbimist.
Hiina ettevõttel on viisakas koduleht, kuid ettevõtte ärilitsentsi ei olda küsimise peale nõus esitama ning kasutatavad e-maili aadressid on avalikud (gmail, yahoo).

Hiir on jällegi seade, mis tõlgib liikumised ja klahvikõpsud arvutikäskudeks, mille sissetrükkimine klaviatuurilt võib väga tüütu ja keeruline olla.
Hiire - ja jänesekahjustuste vältimiseks aitab lisaks sügisese taimede ümbert kõrge heina niitmise või tallamise ka vastavate tüvekaitsmete kasutamine.
Hiiumaal on uuritud mõned savi leiukohad (Kleemo, Soovälja jt.). Hiiumaa savi sobib hästi telliste tootmiseks põlemistemperatuuril 900-980°C. Taastumatest

Hiiglased – ürgsed jaanalinnud, kellede kõrgus ulatus 3 meetrini ja kelle muna oli kuni 35 cm pikk ja 22 cm lai. Neogeeni ajastu lõpul ilmusid inimahvid.
Hiivamisel on Taavetiga vettelasteva päästeparve veeskamine vajalik ankruketi pesu, selleks on ehitatud Ttabel toimub sarnaselt päästepaadi veeskamisele.
Hiinlased on kasutanud läänekalendrit alates 1911. aastast, kuid kuukalendrit kasutatakse endiselt pühade tähistamiseks, nt Hiina uue aasta saabumisel.

Hiiumaa ringteest on valla piires osa Suuremõisa-Emmaste ja Emmaste-Luidja maanteest. Sõrul on sadam, mille kaudu toimub Hiiu- ja Saaremaa vaheline otseühendus.
Hiina kedristõlvik on seen, mida on teadaolevalt kasutatud Hiinas ja teistes Aasia piirkondades juba üle 1500 aasta energia taastaja ja elukvaliteedi parandajana.
Hiina religioon on ainulaadne, kuna inimkonna suurtest usunditest on Hiina religioon ainsana arenenud eraldatuses, saamata mõjutusi teistelt maailmausunditelt.

Hii - ruut-teor 7,8147279 erinevusi ei saa oluliseks lugeda,järelikult see normaalnjaotus sobib meie andm UUESTI vahemikku sattumise tõenäousus.
Hiidpanda on juba päris haruldaseks muutuv liik, kes umbes kümne aasta pärast võib üldse maapealt ära kaduda, kuna neil pole järelkasvu ega toitu.
Hiina hoiak on selgelt näha ka seadustes ja arengukavades, kus Mekongi jõge peetakse riiklikuks ressursiks, mille üle on Hiinal voli üksinda otsustada.

Hiina toost on „gambai!”, mis tähendab „põhjani!“ või „klaas tühjaks!“. Mao tai võib olla kange, nii et seda juues tuleb olla ettevaatlik.
Hiireviu on levinud Vahemeremaadel ning Euraasia metsa ja metsastepivööndis, kuid ka mõnedel Atlandi ookeani idaosa saartel ja Lõuna- Himaalajas.
Hiidpanda ehk bambuskaru (Ailuropoda melanoleuca) on karulaste sugukonda kuuluv imetajaliik. Kõnekeeles nimetatakse neid sageli lihtsalt pandadeks.

Hiina kaneel on 2mm paksune või paksem, aromaatne, magusavõitu, nõrgalt kõrvetava, tseiloni kaneelist märksa teravama maitsega, kootava toimega.
Hiidplaneedid ehk välisplaneedid koosnevad põhiliselt gaasidest, kuid mille keskmes võib olla ka mineraalne tuum, on suured ja väikse tihedusega.
Hiidplaneedid ehk Jupiteri tüüpi planeedid on Päikesesüsteemi suure massiga planeedid, mis koosnevad valdavalt erinevatestgaasidest ning jääst.

Hiilgeaeg 1710 - 1783, kaptulatsioonide sõlmimisest asehalduskorra kehtestamiseni, katkestus kuni 1796, seejärel Balti erikorra n-ö teine tulemine.
Hiina rahvavabariigil on halduslik kontroll 22 provintsi üle. Hiina RV valitsus peab oma 23. provintsiks Taiwani, mida ta nimetab Hiina Taiwani provintsiks.
Hiigeltuulikute paigaldamisel on raskusi ka mujal maailmas, sest inimesed kardavad, et neid hakkab segama tiiviku pöörlemise müra ja loodusvaated saavad rikutud.

Hiilgav teater – eriline koht seal kuulus Madleine Bejart'le, Molier käis selle perega väga hästi läbi, Molieril otsustav sõna selles teatris.
Hiina kalligraafias on hieroglüüfid enamasti nelinurksed, selged ja korrapärastes ridades, aga Jaapanis levis vabam, spontaansem ja mänglevam ilukiri.
Hiidbambus – see bambuse liik kasvab tavaliselt jaava saarel ja malaka poolsaarel , taiseärasuseks on se et ta suudab kasvada 40 m kõrguseks

Hiidkänguru poeg on sündides ainult kreeka pähkli suurune.Kukkurloomad elavad Austraalias, Uus- Guineas ja nende lähedastel saartel ning Ameerikas.
Hiinlastel on   väga   tugevad   uskumused,  traditsioonid,   tavad   ja   kõik   muu,   mis   erineb   Euroopamaade   kultuurist.
Hiied – looduslik püha, kus taotleti rituaalide ja ohvritalituste abil kõrgemate jõudude (vaimude, jumaluste, esivanemate) soosingut.

Hiiumaa on Eestis suuruselt teine saar, mis asub Lääne-Eestis. Hiiu saar on rombja kujuga, mis näeb välja nagu nelja poolsaare ühendus.
Hiina rahvavabariigil on halduslik kontroll 22 provintsi üle ning oma 23. provintsiks peab Taiwani provintsi, mida ta nimetab Hiina Taiwani provintsiks.
Hiirjas hobune on hiirjat värvi eesti tõugu hobune, kes esindab väga hästi oma tõugu proportsioonide ja värvide poolest (vt lisa 1, foto 1).

Hiiepuud on lihtsalt matusepaiga hingepuud, hiiekivid on kalmekivid, vared, mille alla on surnud maetud, hiieallikad on varustatud surnute
Hiina usulis - fiosoofiline koolkond, mille põhimõtted on pandud kirja “Daodejingis”. Taoismi eesmärk on kooskõla saavutamine daoga.
Hiiu saar on rombja (risti) kujuga, jättes mulje, nagu oleks tegemist nelja poolsaare ühendusega. Põhjaosa moodustab Tahkuna poolsaar.

Hiiurootslased - 1781 tüli mõisaomanikuga ja umbes tuhat rootslast küüditati Reigi piirkonnast Lõuna-Venemaale. Asustus lõppes 2. Ms-ga.
Hiid - tüvevaablane- see kuival puidul 2 ja 4 vahel, kusjuures pikikiudu on see 1,5 korda suurem muneb oma munad värskesse puitu.
Hiigel - obelisk, sest Napoleon I otsustas, nüüd juba Täheväljakule, oma suure armee võitude tähistamiseks rajada triumfikaare.

Hiis – eesti rahvuspärimustes looduslik pühapaik, kus taotleti rituaalide ja ohvritalituste abil kõrgemate jõudude soosingut.
Hiina seatõud on ammust ajast pakkunud huvi kogu maailma seakasvatajatele ja nende baasil on aretatud väga palju erinevaid uusi tõugusid.
Hiina aed on sageli tükeldatud väikesteks "välisruumideks" (sisehoovideks), kus võivad olla rõhutatud igaühes erinevad omadused.

Hiina rahvavabariik on 9,5 miljoni ruutkilomeetrine ning 1,3 miljardi elanikuga riik, mille juhtiv ja suunav jõud on Hiina Kommunistlik Partei.
Hiidjalgsed – mereloomad, kes söövad ainuõõsseid, okasnahkseid, käsni jt. kere väike, suured jalad, isane haub ja kannab poegi.
Hiireelektroonika pöörde - ja kiirusimpulsid ekraanil paikneva hiirekursori (võib esineda noole, liivakella, püstkriipsu jne. kujul) liikumisteks.

Hiiumaa keskosas on ulatuslikud soostikud, soode pindala on umbes 7%. Seega on põllumajanduslikke maid ja asulaid alla 20% saare pindalast.
Hiie - teema on põnev ning igale huvilisele jagub avastusruumi, kuna hiis on mõistatus, millel võib täna olla mitu vastust.
Hiina kaneel e. Kassia. Valmis kaneel on kergelt kumer, sisepind veidi krobeline, punakaspruun hallikaspruunide laikudega, 2cm paksune.

Hiire - noole viimine reale Open pakub mitmeid joonise avamise võimalusi, millest osa on juba varemalt tuttavad realt New ► ,
Hiihnhmide kodudeks on maasse rammitud ja vitsega põimitud palkidest madalad hooned, millel on lame õlgedega kaetud katus ning savipõrand.
Hiina han - aegne uusaasta algas Gregoriuse kalendri j¨rgi veebruari paiku, 11. kuu a v˜iks m¨rkida seega jaanuari l˜ppu. o a o

Hiina võitluskunst on olnud kaua mõistatuseks lääne inimestele, kuid aastakümnete vältel on ta lõpuks siiski meie maailma ka jõudnud.
Hiiumaale - ja just küladesse, nagu Leisu või Nurste - on viimasel ajal siginenud palju tillukesi plastide töötlemise käitisi.
Hii - ruut-testi jär naisterahvaste hulgas 82,76% õlut mittejoovad, siis meeste hulgas on ainult 22,22% õlut mittejoovad.

Hiie - Tambeti ja Malli tütar, keda ta isa ei armastanud, väiksena oli isa range käe all, ega julgenud talle vastu astuda.
Hiilgavamaid osasid on keraamika. Selle arengus võib eraldada mitu etappi, kusjuures neile kõigile on omane värvirõõm ja dekoratiivsus.
Hiidplaneetidel on väga palju kuusid – Jupiteril 16, Saturnil 18, Uraanil 15 ja Neptuunil 8. Lisaks on erineva suurusega nn rõngad.

Hiiepuu – on pühaks peetud põlispuu, mille juures taotleti rituaalide ja ohvritalituste abil kõrgemate jõudude soosingut.
Hiidpandadel on nn. kuues varvas( eesjäsemetel pöidla taoline luine jätke ) , mille abil nad osavalt toitu hoiavad . PALJUNEMINE
Hiigelaeg 8 - 5 saj eKr, perioodil kujunesid linnriigid, kreeka ja rooma allikatest teame et neil oli 12 linnriigist koosnev liit.

Hiina kõrgtehnoloogia on tasemel. Ya'anis on Hiina keskne tehas, kus uuritakse ja valmistatakse lennukikütuse mõõte- ja süütesüsteeme.
Hiinat külastades on võimalus ära käia ka maailma suurimal keskväljakul - Taevase Rahu Väljakul, kuhu mahub korraga miljon inimest.
Hiinlastel on säilinud tugev kultuuri- ja rahvaühtsus, ilmneb piirkonniti suuri eripärasid, mis avalduvad põhiliselt keeles.

Hiilgav isolatsioon – Inglismaa ei olnud huvitatud püsivatest liitudest teiste riikidega ja soovis olla isoleeritud – see õnnestus
Hiiu saar on endise merepõhja kõrgem ala, mis on Lääne-Eesti üldise maakore kerkimise tulemusena tõusnud üle merepinna.
Hiina aiad on spirituaalsed ja intellektuaalsed, nendesse on põimitud traditsioonid budismist, taoismist ja konfutsionimist.

Hiirega võrreldes on juhtkuulil see eelis, et ta seisab ühe koha peal paigal ja ei vaja seega kasutamisel nii palju ruumi kui hiir.
Hiidplaneetideks nimetatakse Päikesesüsteemi suure massiga planeete, mis koosnevad valdavalt erinevatest gaasidest ning jääst.
Hiina rahvameditsiinis on guajaavi aastaid kasutatud veresuhkrutaseme reguleerijana, tänapäeval on see saanud ka teadusliku tõestuse.

Hiinlastel on olulisel kohal surnute austamine, surnud liituvad esivanematega, matused peavad toimuma täpsete tavade järgi
Hiiumaale on iseloomulikud merelised pinnavormid: mereliivadest koosnevad tasandikud, rannavallid, luited ja rannaastangud.
Hiigelsuur kuppel on olnud eeskujuks hilisematele arhitektidele. Romaani stiil 10.-13.sajand • I feodaalajastu suur kunstistiil.

Hii - ruut 20 0,36 0,36 0,043 40 0,60 0,23 0,004 60 0,74 0,15 0,203 80 0,84 0,09 0,047 100 0,90 0,06 0,007 0,304
Hii - sait on signaaliks, et üks subühik – RecD- (mis vastutas 5’ → 3’ suuna eest) lahkub kompleksist.
Hiina rahvastiku - ja pereplaneerimiskomisjoni esindaja sõnul mõjutab ühe lapse poliitika vaid ligi 35,9% Hiina elanikest.

Hiire topeltklõps – tulba laiuse saab muuta automaatselt sisu laiusele vastavalt topeltklõpsuga tulba parempoolsel piirdel.
Hiiumaa pealinnaks on Kärdla, mis on ühtlasi ka Hiiumaa ainus linn, kaks alevikku – Kõrgessaare ja Käina ning 182 küla.
Hiidelliptilised parvegalaktikad on tekkinud mitme galaktika liitumise teel või väiksemate galaktikate haaramisega suure galaktika poolt.

Hiihnhmid on aga targad ja õilsad nelijalgsed. Nad elavad peaaegu ideaalses riigis, kus valitseb headus ja õiglus.
Hiirte areng on kiire, siis on ka nende eluiga lühike - keskmiselt 1,5 aastat, eriti heades tingimustes kuni 3 aastat.
Hiiumaa teavitamis - ja nõustamiskeskus Aadress: Uus tn 2b, Kärdla 92413 Telefon: 462 2545 E-post: info@hups.ee www.hups.ee

Hii - ruut statistiku arvutamisel võrreldakse omavahel tegelikku tabelit ja seda tabelit, milles seost pole.
Hii - ruut-jaotuse kvantiil kohal (n-1,(1-λ)/2) χ _1 24.736 Hii-ruut-jaotuse kvantiil kohal (n-1,(1+λ)/2)
Hiidplaneetide ehitus - Jupiter koosneb umbes 90% vesinikust ja 10% heeliumist metaani, vee, ammoniaagi ja "kivimi" lisandiga.

Hiiumaa - Lisaks nimisaarele kuulub sellesse maastikurajooni veel Vormsi ja teised Hiiumaad ümbritsevad saared.
Hiigelmaardlad keskosariikides on seni peaaegu kasutamata – süsi on madala kvaliteediga ja kõlbab üksnes elektrijaamade kütteks.
USA
Hiilgav lektor – loengute ajal improviseeris (veeris käekirja, seepärast rääkis peast). Üldkeeleteaduse kursus.

Hiinale on   iseloomulikud   kõrbete   pruun­   ja   hallmullad   ning   poolkõrbete   kastanmullad.
Hiirt on soovitatav liigutada arvutiga kaasas oleval hiirematil (optilise hiire korral pole hiirematti vaja).
Hiidplaneedid on Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun, nad on oma protoplanetaarse välimuse säilitanud tänapäevani.

Hiina valitsus on hakanud turistidele avama ka Tiibetit. Hongkong on paljude külastajate jaoks Hiina peamine värav.
Hiiumaa ametikoolis on võimalik õppida erialal „Väikesadama spetsialist“, kus üks valikmooduleid on rannakalandus.
Hiina pealinn on Peking, kus elab ca 15,4 miljonit elanikku (2005.a andmete seisuga) ja riigikeeleks on hiina keel.

Hiinlane on sedavõrd oma kire võimuses, et alles pärast rahuldust hakkavad haavad veritsema ja saabub surm.
Hiibapuu on sedavõrd eksootilise väljanägemisega, et sobib ainult „solistiks“ kas koduaeda või parki.
Hiiglaslikke värvipindu on raske pidada kompositsiooni elementideks, vaid kogu pilt muutub ühtseks, liigendamata üksuseks.

Hiiglaste tee on selle unikaalse nähtuse suurepärane näide ning suur sillutis on tõepoolest hiiglasele vastav.
Hiiglasliku lossi - ja pargiansambli kaasaegsele restaureerimisele saadi pühenduda alles pärast Teist maailmasõda.
Hiina omausundid on konfutsianism (esivanemate austamine) ja taoism (Laozi) – väiksem, esoteerilisem traditsioon.

Hiiumaa on metsarikas. Metsad moodustavad ligi 70 % saare pindalast, olles sellega kõige metsasem maakond
Hiidplaneedid on suure massiga planeedid päikesesüsteemis ja neid on neli- Uraan, Saturn, Neptuun ja Jupiter.
Hiina rannikualal on hotel Hydropalace,mis on 16-20 m sügavuses kollases meres. Kalastamine on seal väga tuntud.

Hiidpandal on eesjäsemetel pöidlataoline luine jätke (nn. kuues varvas), mille abil saab toitu haarata.
Hiiepuu on seotud paljude legendide, uskumuste ja pärimustega, millest üks tundub põnevam kui teine.
Hiina riigikeeleks on loomuliklt hiina keel, presidendiks ei keegi muu kui Xi Jinping ja peaministriks Li Keqiang.

Hiiri on kolme tüüpi: 1. Mehaaniline 2. Optomehaaniline 3. Optiline Hiire nuppude arv on varieeruv.
Hiigeltöö - osadeks saetuna tõsteti tempel üles Niiluse kõrgele kaldale ning pandi seal uuesti kokku.
Hiina kiri on mõistekiri, kus kirjamärgid e hieroglüüfid tähistavad enamasti igaüks erinevat sõna.

Hiina vürtsikastmed on toiduvalmistamisel tähtsad nagu teisedki maitseained ja neid tuleb kasutada säästlikult.
Hiiglasliku rooma - aegse Diocletanuse paleega, kuhu mahub sisse terve vanalinn. Varemete sisse mahub 220 maja.
Hiirel on enamasti kaks või kolm nuppu (mouse button), kuid on olemas ka ühe ja viie nupuga hiiri.

Hiirerikkal talvel on näljast hullunud hiired närinud noorte elupuude koort [1]. Elupuid tuleks talveks katta.
Hiidude koju - Jötunheim’i. Kui see hävitustöö tehtud, võttis Odin koos vendadega käsile loomise.
Hiina arhitektuur on rajatud enamasti keerukatele värvitud reljeefidega kaunistatud palk konstruktsioonidele.

Hiina toit on üks mitmekesisemaid maailmas, nad peavad lugu heast teest ja neil on iidne veinikultuur.
Hiina kaneel e. kassia pärineb Lõuna- Hiinast. Kasvatatakse Hiinas, Kampucheas, Laoses ja Indoneesias.
Hiina teater – Pekingi ooper arenes 18-19.saj, ühendab muusikat, laulu, tantsu, miimi ja akrobaatikat

Hiinlaste hulgas on levinud kolm usundit, mis ei sobi omavahel hästi kokku - budism, taoism, konfutsianism.
Hiidlase nali - see on nagu muuseas saadetud repliik, mille mõtet taipad alles mitme päeva möödudes.
Hiinal on rikas ja iidne kultuur, mõni Hiina haudadest leitud maal on enam kui 6000 aastat vana.

Hiirehernestel on leheroots muundunud hoopis köitraoks, kuid seahernel on köitraag arenenud lehelabast.
Hii - ruut test – kui x2 on suurem kui kriitiline väärtus, siis kummutame nullhüpoteesi.
Hiina kalender on kuukalender, milles on 12 või 13 29-30 päevast kuud, neil pole nimesid vaid numbrid

Hiina kodusõda - 1946- alanud sõda, mis puhkes kommunistide ja kodanliku rahvusliku rahvapartei vahel.
Hiid - krevetisabad on valikus toorelt (külmutatud), keedetult (külmutatud) ja marinaadis.
Hiina maalikunst - Hiina maalikunsti peamisteks vormideks on tuši- ja akvarellmaal paberil või siidil.

Hiid - vasarhai kuulub vasarhailaste sugukonda, kuhu kuulub kaks perekonda seitsme liigiga.
Hiidlinn - suur linnaline ala, mis moodustub linnastute suurenedes, tihenedes ja kokku kasvades
Hiina puhul on tegu ühe omanäolisema ning esmapilgul isegi mõistatusliku ja lummava nähtusega.

Hiire pesakonnas on 3…8 poega, aastas kokku kuni 40. Kopra pesakonnas on 1…4 hästi arenenud poega.
Hiidüraskil on piisavalt looduslikke vaenlasi ja seega pole selle liigi puhangud eriti sagedased.
Hiiumaa laiud on mitmekesise loodusega. Merelised laiud meelitavad linde nii pesitsema kui peatuma.

Hii - ruut 20 0,20 0,008 40 0,20 0,000 60 0,20 0,072 80 0,20 0,008 100 0,20 0,072 0,160
Hiidneitsi – ilus, noor, heatahtlik, vastupandamatu, järeleandmatu, oma iha peale surumine.
Hiireviu pea on samuti pruun ning nokk tüviku poolt kollane, ninasõõrmetest alates aga must.

Hiirjas - Hobuse kattekarvad on hiirhallid, jalgade allosas mustad, jõhvid samuti mustad.
Hiiemägi - Kunda - Viru-Nigula - Samma Hiis - Pada - Vanaveski – Kalvi- Aseri - Purtse -
Hiiglaslikke sambaid - kolossaalorderina läbi kahe korruse-asetatuna tihedamalt mõlemal pool peaust.

Hiirepojad on sündides ilma karvadeta ja pimedad, nende silmad avanevad 9…10. elupäeval.
Hiiu saar on rombja kujuga, jättes mulje, nagu oleks tegemist nelja poolsaare ühenudsega.
Hiina kunsti on hoopis mõjutanud kõige rohkem usundid nagu taoism, konfutsianism ja budism.

Hiir on kahe või kolme põhinupuga. Keskmise, kolmanda nupu asemel võib olla ratas.
Hiireviu on Eesti üks põhiliemaid röövlinde ja väga oluline hiirte arvukuse piiraja.
Hiiu kannel on pärit Vormsi saarelt, kus põhimõtteliselt iga inimene seda mängida oskas.

Hiiu kannel – ilmselt rootslastelt 13. – 14. saj. Rootslased nimetasid pilli talharpaks.
Hiiumaalne on suhteliselt anormaalne, mittetüüpiline, sest siin on väga palju gleimuldi.
Hiidheinik – Tricholoma colossus taigapässik – Inonotopsis subiculosa Leht-kobartorik

Hiigel - elupuu ( Thuja plicáta Donn ex D. Don.) Plicata – erakordne, silmapaistev.
Hiiglakuju – Chephreni sfinks, 20 meetri kõrgune ja 57,3 meetri pikkune lamav inimpeaga
Hiina keel on silpkeel (monosyllabic), kus silbid on iseseisvaiks 25 t¨henduse kandjaiks.

Hiinlaste leiutis on ka must püssirohi, mida esialgu kasutati meditsiinis ja ilutulestiku jaoks.
Hiir - Windows-i töökeskkonnas sooritatakse enamus juhtimistegevusi arvutihiirega.
Hiidlained ehk tsunaamid Nõlvaprotsess- kivimmaterjali liikumine, raskus ja jõu mõjul.

Hiina majanduskasv on olnud keskmiselt 10% aastas, mis on viimasel ajal mõnel määral langenud.
Hiiremai on Pauli jaoks just nagu loodud- tüdruk koristab, keedab süüa ning on väga
Hiirematt - vajalik hiire paremaks/täpsemaks liikumiseks (oluline rulliga hiirte puhul)

Hiinlastele on väga tähtis, et peres oleks pärija, siis kiputakse tütarlapsi surmama.
Hiir on sisestusseade, mis aitab graafilises töökeskkonnas mugavamalt tegutseda.
Hii - ruut 0,1 0,023 0,014 0,05 0,003 0 0,004 0-20 20-40 40-60 60-80 0,002 0,046

Hiide raiudad on lihtne töö, puud seal vanad ja sees õõnsaks söödud pututkate poolt.
Hiilgeaeg 6 - 8 saj pkr. Kolmas suund ida poole, kus kujunesid välja Maiade linnriigid.
Hiina meditsiinis on haigusekategooriad, mida nimetatakse 40-aastane õlg ja 50-aastane ranne.

Hiina pindalaks on 9 596 960 km² Pindalast on 9,326,410 km² maismaad ja 270,550 km² vett.
Hiirjat värvust on toonud sisse see, et eesti hobuseid ristati araabia veresusega hobustega.
Hiisi - matusepaiku, kus juures Lõuna-Eestis näib see seos olevat pisut tihedam.

Hiiumaa - Kärdla, Saaremaa - Kuressaare, Läänemaa - Haapsalu, Harjumaa - Tallinn,
Hiid - tüvevaablane (Urocerus gigas) asustab nii mändi, kui ka teisi okaspuid.
Hiigel - tüdruk hingas, olles mehed laeva pannud, ning puhus laeva uuesti merele.

Hiina muusikakultuuris on Jaapaniga võrreldes rohkem žanre ja kultuuridevahelisi kombinatsioone.
Hiina pulgad on tavaliselt ümarad ning nad ei ole algselt üksteise külge kinnitatud.
Hiiumaa on kõige metsasem maakond Eestis – üle poole saare pindalast on kaetud

Hiiumaa on mere põhjast kerkinud, maapind tõuseb siin juba palju aastatuhandeid.
Hiigelvaldused idas – , lõpetas ta otsustavalt Seleukiidide mõju Küprosest lääne pool.
Hiina kapsas ehk Ei moodusta üldse Sisaldab Kasutatakse Hiinas süüakse paksoi pead.

Hii - ruut kvantiilid 2 23 5 χ α/2 (f) 13,848 2 24 71 χ 1-α/2 (f) 36,415
Hiilimismängudele kuulsust on toonud sellised mängud nagu Splinter Cell, Metal Gear ja Thief . (1)
Hiina aiad on kui kunstiteosed – tiikide, peente ehitiste ja võluvate taimedega.

Hiina kalligraafia – hieroglüüfide kaunilt kirjutamine kuulus ülemkihi hariduse hulka.
Hiiumaa - saar Läänemeres, rikas mitmekülgse, ilusa ja puutumatu looduse ning
Hiidrahnu pikkus on 8,2 m, laius 7,4 m ning kõrgus 5,7 m. Ümbermõõt on kivil 22,6 m.

Hiir - arvutihiir ehk hiir on osutusseade arvuti kasutamise lihtsustamiseks.
Hiiumaa loode - ja idaosas ja ka Emmaste poolsaarel katab moreen aluspõhjakõvikuid.
Hiidude läbimõõt on sadu, ülihiidudel tuhandeid kordi suurem kui Päikese läbimõõt.

Hiidude läbomõõt on sadu, ülihiidudel tuhandeid kordi suurem kui Päikese läbimõõt.
Hiina müür on keskelt nii lai, et seal sai kaarikuga ühest tornist teise sõita.
Hiilgavamaid osi on keraamika. Ornamentika on paljudel juhtudel väga looduslähedane.

Hiina rv - s taoism, budism, islam, katoliiklus, protestantism) konfutsionism.
Hiilis sügisest on luule nukker, sünge pilve ja tuule motiiv, mis sisse kirjutatud.
Hiina põhjaosas on lähisarktiline kliimavööde ning lõunaosas on troopikavööde.

Hiina sead on väikesekasvulised, nõgusa selja, rippkõhu ja peene luustikuga.
Hiiumaa mullad on põhjalikult läbi uuritud ja on vabariigis kõige väheviljakam.
Hiina filosoofia on kujunenud järgides hiina mõttele omaseid kultuuritraditsioone.

Hiina kunstikultuur on peaaegu katkematult jätkunud pronksiajast tänapäevani välja.
Hiinlastel on vanim aedade traditsioon, mis leiab ikka veel maailmas kasutust.
Hiiumaa on hinnatud puhkusepaik nii eestlaste, kui Eesti külaliste hulgas.

Hii - ruut test koos hüpoteeside kontrolli otsustusreegli ja otsusega
Hiigelkalafarmi - tuleviku-ule [10] www.kamchatsky-krai.ru/red_book_kamchatka/fish
Hiiglase tegudega on seletatud järvede, küngaste,allikate ja kivide päritolu

Hiigelkuju on 55m pikk ja Second level ● Third level õlgadest 16m kõrge.
Hiiglaste tee on looduslik hiigelsuurte mõõtmetega astmestik, mis viib merre.
Hiina 560 - st jõest ähvardab 60-t kuivamine või nad ongi juba kuivanud.

Hiina keelt on väga raske tõlkida, kuna igal märgil on mitmeid tähendusi.
Hiina kunstis on pilt draakonist loodud kui siugja, pika nelja jalaga olendina.
Hii - ruut ülemised keskmisedx dused Weibulli j. tõenäosus saged.

Hiis – Looduslik pühapaik, enamasti pühaks peetud puu, või salu.
Hiidplaneeti ehk Jupiteri rühma kuuluvad Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun.
Hiidplaneetidele on iseloomulik suur mass, suured mõõtmed kuid väike tihedus.

Hiie krööt - perenaine, range, napisõnaline, auväärne, Taavi naise ema.
Hiina kodusõda – 1946-49. Kommunistid sõdisid Rahvusliku Rahvapartei vastu.
Hiina mütoloogia on segu šamanismist, budismist, taoismist ja konfutsianismist.

Hiina müür on üks väljapaistvamaid inimkätega rajatud ehitisi maailmas.
Hiir on sõna. (4terminit) Kõik suured inimesed on raskekaalulised.
Hii - ruut-testi järgi, võin on ainult 22,22% õlut mittejoovad.

Hiina kunstikultuur on peaaegu katkematult pronksiajast kuni tänapäevani välja.
Hiina territooriumist on kiltmaa, millel on raske kasvatada midagi muud peale riisi.
Hiinla - sed välja loomade, lindude ja putukate võitlust jälgides.

Hiidtähed on suure absoluutse heledusega ja suurte mõõtmetega tähed.
Hiihnhmil on kaks poega vahetab ta ühe teisega, kelle on kaks tütart.
Hiilamardikas – (kl89) – Rapsi puhul pritsimine, mitte õitsemise ajal.

Hiina kapsa - kurgisalatit- Roheline ja värske, meeldivalt suvine salat.
Hiiumaa pindala on 989km² ja on suuruselt teine saar Eestis Saaremaa järel.
Hiid - ANIISIISOP Agastache foeniculum Huulõielised (Lamiaceae)

Hiidlained e. tsunamid: tekivad siis, kui maavärin on ookeani põhjas.
Hiina sead on väga rahuliku meelega ja emised hoiavad hästi põrsaid.
Hiireviu on levinud Euroopa ja Aasia metsa- ning metsastepivööndis.

Hiireviu on jõulise keha, ümara pea ja lühikese sabaga röövlind.
Hiiumaa ravimuda - Hiiumaal, Käina lahes paikneb 11 hektaril ravimudalasund.
Hiiglasliku nl - iga suudab Punaarmeed pikalt tagasi hoida ja vastu panna.

Hiina kapsas – ühe nimetuse all kaks liiki : pekingi ja hiina kapsas.
Hiina müür on 2450 km pikk, mis võrdub vahemaaga Londonist Moskvasse.
Hiinal on rahvastiku tihedus 139,2 in/km² - see on päris kõrge.

Hiirepojad on alguses paljad ja väga abitud, kuid nad kasvavad ruttu.
Hiirevajutusega millegil on võimalik millegi kohta infot koheselt ka veebist saada.
Hii - ruut xü ni ni*xi ni*(xi-xkaet)2 N*pi statistik i Normj.

Hiidplaneetideks ehk Jupiter tüüpi planeedid. Maaga võrreldes on suurema
Hiie ignas - endine vallavanem, Hiie peremees, kasvult tugev ja pikk.
Hiilgavaid talent on vähevõitu. Treplev palus tähelepanu, näidend algas.

Hiina keel on nt sekundaarse omadused välja arendanud primaarseteks.
Hiina kunstikultuur on kestnud juba peaaegu pronksiajast tänapäevani välja.
Hiina rahvusjook on tee. Teerituaali arendasid keskajal välja buda mungad.

Hiinale on iseloomulik klassivõitlus ja see kestab tänapäevani.
Hiinlastel on ajalooliselt vastumeelsus piima ja piimatoodete suhtes.
Hiiumaa on suuruselt (989 km²) teine saar Eestis Saaremaa järel.

Hiiumaal kõpus on teada seitse mesoliitilist asulakohta, neist kaht on ka
Hiidplaneetide tihedus on väiksem võrreldes Maa tüüpi planeetide tihedusega.
Hiina kuukalender on vanim kalender, mille järgi maailmas praegu elatakse.

Hiina rv - s üritati rahvaarvu vähendada ühe lapse poliitikaga.
Hiigelneitsi on teda juba rünnanud ning haavanud tema vabadustunnet.
Hiilimisjaht – jahimees püüab varjatult laskekauguseni läheneda.

Hiina investeerimiskliima on paari viimase dekaadi jooksul kardinaalselt muutunud.
Hiinal on 110 000 km laevatavaid jõgesi, mis on maailma pikim.
Hiinlastele on omane just kulgeda laskmine mitte aktiivne sekkumine.

Hiina kultuur on häbikultuur, nende vastu eksimine on kõige hullem.
Hiirte eluiga on sageli vaid 3 kuud, kindalsti mitte üle kahe aasta.
Hiiglaste vastutulelikkus on ilma igasuguse omakasupüüdluseta imetlusväärne.

Hiina kodusõa - 1946- 1.okt.1949.kommunistid tahtsid võimu haarata.
Hiina metsavarud on koondunud sisealadele ja neid on suhteliselt palju.
Hiinlane – sõin eile riisi ja vaatasin neid missivõistlusi.

Hiiumaal on ohuks põhjavee reostus või selle otsa lõppemine.
Hiidplaneetidel on nõrk rõngaste süsteem ja vähemalt 14 kaaslast.
Hiiumaa on oma saarelise eraldatuse ja tagasihoidliku pindala

Hiidkiirendil – suurel hadronite põrkkiirendil ehk kollaideril.
Hiidplaneeti on oluliselt massiivsemad kui Maataolised planeedid.
Hiilgeaeg 15 - 17.saj kui toimus elav kaubavahetus eurooplastega.

Hiina arhidektuur on enamasti rajatud keerukale palkkonstruktsioonile.
Hiina arhitektuur on enamasti rajatud keerukale palkkonstruktsioonile.
Hiina arhitektuur on rajatud enamasti keerukale palkkonstruktsioonile.

Hii - ruut test koos hüpoteeside kontrolli otsustusree
Hiidplaneedid on säilinud peaaegu sellistena, nagu nad tekkisid.
Hiinlaste uskumustes on kesksel kohal esivanemate kultus- sugulashinged.

Hiipotees on oletatav vastus piistitatud prob- rks meetodiks.
Hiiumaa on nii tekkelt kui ajalooliselt arengult noor saar.
Hiid - vasarhai võib kasvada 4,5…6 meetri pikkuseks.

Hiidlained - tsunamid. Nõlvadel leiavad aset maalibisemised.
Hiina hobune - Lascaux koopad Prantsusmaal, 15000- 13500 e.m.a.
Hiinlane - on rahvus, kelle esindajaks on olnud Konfutsius.

Hiiepuu – Kindlad kultuse- ehk ohvripuud (pühad puud).
Hiinale on huvipakkuv Eesti hea transpordiinfrastruktuur.
Hiirekõrv – mürgine,samas kõrgvererõhu korras alandab.

Hiirematt on vahend arvutihiire kasutatavuse parandamiseks.
Hiis on püha paik, kus kehtivad iidsed käitumistavad
Hiie ema – Elas oma mehe (Tambeti) põhimõtete järgi.

Hiina filosoofiat on oluline tunda selleks, et mõista nende aedu.
Hiir - osutusseade arvuti kasutamise lihtsustamiseks.
Hiire - ja mutiurgudesse või mahajäetud keldritesse.

Hiietark ülgas - Hull, kõhn ja löödud elust, kuri ja nõrk.
Hiilgeaeg 72 - 76. Käis rolling stonesiga Ameerika turneel.
Hiina välispoliitika on suur väljakutse USAle INDIA VÄLISPOLIITIKA

Hiinas hoopis on põllumajandus selle kommunismi tähtis osa.
Hii - ruut test: 0,457683 p>0,457683, seega kehtib
Hiidtähed on suurimad tähed, isegi Päikesest suuremad.

Hiina muusika on tavaliselt meloodiline, mitte harmooniline.
Hiinlastele on soja olnud alati ka tähtsaks ravimtaimeks.
Hiir –  odav, paljuneb kiirelt, vähenõudlik

Hiireklõpsu - /muuteklahvikombinatsioonid kestaobjektidele
Hiireviu on ronga suurune üldtoonilt pruun röövlind.
Hiiumaa loodus - ja maastikuväärtused ning turismimagnetid.

Hiiumaale on enamik asukaid tulnud Saaremaalt ja Muhust.
Hiidtähed – mida paremal ja kõrgemal, seda suuremad.
Hiiealal on sageli mets, salu või suurem puude kogum.

Hiina tarbekunst - Väga kõrgetasemeline on Hiina tarbekunst.
Hiiob on sama suur kui Joonase Lähetamine peaaegu.
Hiirte puhul on uuritud tsirkaadset rütmi üsna täpselt.

Hiilgusest –  oli ju Rumeenia kunagi kuningriik.
Hiina arstid on uurinud tuhandete taimede ravivat toimet.
Hii - ruut ülemised keskmisedx dused Lognormj.

Hiidpukted on karuputke võõrliigid, mis on inimesele
Hiidtähti on erinevat värvi ja ka erineva suurusega.
Hiilgeaeg on vaheperiood Hetiidi vägevuse perioodis.

Hiinat külastades on võimalus ära käia ka maailma suurimal
Hiir hiir on mugavaim vahend arvutile käsklusi anda.
Hiina ploomi ehk litši viljaliha sarnaneb rambutanile.

Hiiumaa erijoon on keeta supp sea või veise rinnatükiga.
Hii - ruut test #NAME? < 0,05 --> H1: Sugu ja
Hiidplaneetidel on arvukalt kaaslasi ja esinevad rõngad.

Hiiemetsadega – hävisid koos Rooma kompositsiooniga.
Hiiglaslikest jää - ja kivilahmakatest tormilise mägijõe.
Hiina aiad on intellektuaalsemad ja spirituaalsemad.

Hiinaga on Jaapani rahvastiku tihedus ka sarnane.
Hiir – odav, paljuneb kiirelt, vähenõudlik
Hiiumaa on pindalat (1122 km2) teine saar Eestis.

Hiiumaal on liivmuldade osatähtsus kõige suurem.
Hiie – Heatahtlik ja armas tüdruk metsast.
Hiina müür on 8851,8 Second level kilomeetrit pikk.

Hiina taimestik on sama vaheldusrikas kui Hiina maastik.
Hiinlane on rahvus, keda maakeral on kõige enam.
Hiidrahnud –  ümbermõõt üle 25 meetri .

Hiiumaa on Eesti saartest suuruselt teine saar.
Hiidpanda E. BAMBUSKARU (Ailuropoda melanoleuca)
Hiina arhitektuur on põhiliselt siiski puitarhitektuur.

Hiina siidi on peetud muistses maailmas imeasjaks.
Hiina wushus on väga palju meetodeid ja koolkondi.
Hiirekõrv on hea sisemiste verejooksude peataja.

Hiireviu on hallvaresest suurem,tumepruun kull.
Hiiumaa on tuntud ka rohkete majakate poolest.
Hiidplaneedid on Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun.

Hiidplaneetideks on Jupiter, Saturn, Uraan ja Neptuun.
Hiina kultuuri ehk järelandlikuse ja eelmalolevaga.
Hiidplaneet jupiter on päikesesüsteemis viies planeet.

Hiina keel - grammatilist aega ei eksisteerigi.

Hiiu kannel – mängitakse vibutaolise poognaga
Hiidplaneedid – Jupiter, Saturn, Uraan, Netuun.
Hiietark - tõlk inimeste ja haldjate vahel.

Hiina kapsas on aedsalatit meenutav köögivili.
Hiina kodusõda - KIrjeldada Hiina kodusõja käiku
Hiir on abivahend arvutiga suhtlemiseks.

Hiir - arvuti riistvaraline osutusseade.
Hiiud - jumalate vastandid ja hävitajad.
Hiiumaal on peamiseks rändeks pendelränne.

Hiiumaal on väga hea keskmine tuule kiirus.
Hiidpanda ehk bambuskaru, panda, pruuunkaru.
Hiina eneseteadvus on olnud läbi aegade väga tugev.

Hiina köök on tuntud toitude maitsestamisega.
Hiina toit on kogu maailmas väga populaarne.
Hiirte juust on poolkõva tilset tüüpi juust.

Hiiekohtades on seotud mõne kalmepärimusega.
Hiina naaberriigid on Venemaa, Mongoolia ja Vietnam.
Hiinakapsa - maisi-paprikasalat õlikastmega

Hiirega joonestamine on võimalik kõikides suundades.
Hiireviu on meie sagedasemaid röövlinde.
Hiirjas värvus on maailmas küllaltki haruldane.

Hiidneitsi kirg on nii joobnustav kui ka kurnav.
Hiina turism on viimastel aastatel laienenud.

Hiina köök on üks maailma populaarsemaid.
Hiinal on suured rauamaagikaevandused.

Hiid - e. polüteensed kromosoomid.
Hiina aed on nüüd lõpuni kirjeldatud.
Hiina arhitektuur on põhiliselt puuarhitektuur.

Hiinlased on oma suure panda üle uhked.
Hiireviu on looduskaitse all olev lind.
Hiirtehirmul on ka endal rohkesti vaenlasi.

Hiinasse on võimalik saada lennukiga.
Hiinlastele on omane kõrge enesehinnang.
Hiirte on karvastikul kindel pikkus.

Hiidpandad on looduskaitse all. Ajalugu
Hiidplaneedid on veel ka Uraan ja Neptuun.
Hiidpuiduherilane - Sirex gigas [10],[11],[12]

Hii - ruut-empiiriline 14,33674
Hii - RUUT TEO. kirjeldamiseks.
Hiidkrabi toiduks on surnud loomad ja vähid.

Hiidlased on rahumeelsed ja sallivad.
Hiiglaste - kükloopide kätetööks.

Hiina elanikest on 92% hiinlased ehk hanid.
Hiinlased on suured sealiha austajad.


Hiina kapsas on üheaastane salatitaim.
Hiireviu on looduskaitsealune liik.

Hiireviu on Eestis kaitsealune liik
Hiiumaa on kõige metsasem maakond

Hiiglased – hirmuäratavad Mäed.
Hiiumaa - Hüti klaasimanufaktuur
Hiiglased on sellest pahest vabad.

Hii – ruut meetod, t-test

Hiina pinnareljeef on väga vaheldusrikas.

Hiina riigikorraks on kommunistlik partei.
Hiis - püha mets või salu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina arhitektuur on sama vana kui Hiina tsivilisatsioon. Igast informatsiooniallikas on tugevaid tõestusi sellest, et hiinlased on alati oma arhitektuurikonstruktsioonides kasutanud samu põhimõtteid ning seda kuni tänase päevani.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina kiri on küll logograafiline, kuid ka hiina keeles on vaja edasi anda teiste keelte nimesid, mille nad transkribeerivad hiina keelde, seega kasutavad nad fonograafilisi märke.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiidsisalikud ehk dinosaurused (Dinosauria) olid Triiasest kuni Kriidi ajastu lõpuni elanud roomajad. Hiidsisalike kivistunud luid on leitud kõikidelt mandritelt.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina seatõud on enamasti väga viljakad, esimesel poegimisel saadakse tavaliselt 11-13 ja hilisematel poegimiskordadel 13-15 põrsast pesakonnas.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiidlinnad ehk megaloopolid- linnastute suurenemine ja kokku kasvamine
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiidlinn – ehk megapolis,neil on ühtne äritegevus
Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina litšipuu on Hiinas kasvav kõrge igihaljas puu.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Hiina loomastik on väga rikas ning mitmekesine.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Hiina loodususund – Hiinlastel kui iidsetel maaviljeluskultuuri kandjatel oli polüteistlik jumalapere. Peajumalaks oli taevajumal Shang-di, kellele allus hulk loodus- ja viljakusjumalaid, häid ja kurje vaime.
Vote UP
-3
Vote DOWN
Hiidhai küttimisel on esinenud õnnetusjuhtumeid, kuna tal on nivõrd hiiglaslik jõud, et ta võib sabalöökidega purustada

Vote UP
-4
Vote DOWN
Hiiobi sõnum – raskest õnnetusest teatav sõnum.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto