Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Hierarhia on koostatud nii, et kõrgemate vajaduste rahuldamiseks eeldab madalamate vajaduste rahuldatust. Füsioloogilised vajadused – vee-, toidu-, une- ja eluks sobiva keskkonna vajadus Turvalisusvajadus – vajadus füüsilise ja vaimse kaitstuse järele Kuuluvusevajadus – vajadus kuuluda sotsiaalsesse gruppi Tunnustusvajadus – vajadus saavutada teiste ühiskonnaliikmete silmis tunnustust/staatus
Hierarhiad – sihilikult vastupidiste reaktsioonide kujundamine hambaarstid, ämblikud, pimedus, öökimine Vananemisprotsessi aeglustamine “noorendavad tehnikad” Keskendumisvõime ja mälu parandamine ajamoonutamise meetod Kroonilisest valust vabanemine lihasevalu,kaelavalu,kõhuvalu,migreen,vähk,seljavalu,haavandid,närvivalu
Hierarhiad on välja kasvanud Praha koolkonna markeerituse mõistest, mis on põhimõtteliselt duaalne, mistõttu ei sobi alati (skalaarsus opositsiooni asemel). Hierarhia annab võimaluse öelda, millised kombinatsioonid võivad esineda. Hierarhia võimaldab postuleerida suure hulga implikatsioonilisi universaale.

Hierarhiasuhted - liigisuhted, üks kahest omavahel seotud tähendusest on kõrgem(hüperonüüm) ja hõlmab teist(hüponüümi). Kõrgem tähendus sisaldab endas kõik temaga seotud hierarhias allpool olevad tähendused.
Hierarhia - näitab grupi liikmete alluvus-ja võrdsussuhteid gruppi puudutavate otsuste vastuvõtmisel ning tegevuse mõjutamisel Inimese käitumist sotsiaalses plaanis mõjutab nn. etalon- ehk referentgrupp.
Hierarhia – pädevus ja aruandlus • Järjepidevus – elukutse ja karjääristruktuur • Erapooletus – reeglid ja registreerimine • Asjatundlikkus – kindel tegevus ja kontroll teabe üle

Hierarhia - Madalamal seisvad üldaktid peavad olema kooskõlas kõrgemal seisvate üldaktidega samuti üldaktidega peavad olema kooskõlas ka üksikaktid ja eraõiguslikud lepingud.
Hierarhia on kujundatud mõistete dihhotoomilise (kaheks teineteisele vasturääkivaks osaks) jaotamise alusel. Hierarhia näite moodustavad minu loengut kuulavad üliõpilased.
Hierarhia – astmeline süsteem erinevate asjade organiseerimiseks. Tavaliselt püramiidi kujuga, kus alumisel astmel on vähemtähtsad ning tipus väga tähtsad asjad.

Hierarhia põhimõte – Konservatiivsele ideoloogiale omane sotsiaalse hierarhia põhimõtte tähtsustamine põhineb holistlikul lähenemisel ühiskonnale kui tervikule.
Hierarhia – indiviidi osatähtsus → Võrdsus – jõuab kõige kaugemale Individualism suurem, ennast määratletakse demokraatlikus ühiskonnas.
Hierarhia – tagada kindel vastutus B.) Elukutse – professionaalsus C.) Legaalsuse printsiip – etteennustatavus, kindlus

Hierarhias ülalpool on väga suuremahulised üldised mõisted, allapoole eristustunnuste hulk kasvab ja mõiste maht väheneb.
Hierarhiat ehk paremusjärjestust. Klassikaline ühiskonna kihiline jaotus: kõrgklass, keskklass, alamklass.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Hierarhia – alluvusastmestik, sotsiaalse struktuuri ilming organiseeritud loomarühmades: iga isend allub ühele või mitmele kaaslasele ja domineerib ise mitme teise üle. Erandi moodustavad madalaimas seisundis isendid, kes ei domineeri üldse, ja kõrgeim isend (juht, despoot), kes domineerib kõigi üle. Domineerimine (valitsemine) väljendub teiste isendite enda lähedusest või toidu juurest eemale tõrjumises, nende sigimise takistamises vm. Koht h-s kujuneb teiste rühma liikmetega suheldes.

Hierarhia – järjestus tähtsuse järgi kuningas hertsogid ja krahvid parunid rüütlid
Hierarhia – kiriklik ametiastmestik – kujunes välja riigikiriku ajal.
Hierarhia keeletüpoloogias - tänapäeva keeletüpoloogias väga päevakorraline teema.

Hierarhia – Üldjoontes tähendab see bürkoraatlikku valitsemist.
Hierarhia - ka võim, peegeldab indiviidi domineerimist süsteemis.
Hierarhia huvigruppides – kuidas nendega arvestada - tasakaalustatult.

Hierarhia – Feodaalide järjestamine tähtsuse järgi.
Hierarhia – allumissüsteem, järjestus, võimuredel

Hierarhia on tööjaotuse loomulik väljendus.
Hierarhia on Lääne muusika seaduspärasus.
Hierarhia – ühing, aktsionärid, muud.

Hierarhiad on tsirkulaarsed/ringkujulised.
Hierarhia - ülevalt-alla sõltuvus
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun